Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
Ania720 / 86.63.115.* / 2016-04-18 23:51
Jestem nauczyciel z 15 letnim stażem, dyplomowanym. Skończyłam studia uniwersyteckie na kierunku matematyka - dla wielu nie łatwe. ZARABIAM 2600 ZŁ MIESIĘCZNIE! Żałosny kraj!
klkl359 / 83.25.128.* / 2016-04-18 23:57
W kontekście twojego zdania "nie łatwe" pisze się razem "niełatwe" wykształcona pani nauczycielko. To jest właśnie poziom naszych nauczycieli
Monika248 / 77.254.46.* / 2016-04-18 23:51
Zarobki nauczyciela w Polsce wg. artykułu - bzdura! 100 000 zł za korepetycje - kompletna bzdura! Więc w Luksemburgu pewnie też nie zarabiają tyle ile sugeruje autor. Po co takie artykuły? Nie szkoda czasu na takie bzdury?
Martin997 / 89.74.158.* / 2016-04-18 23:49
Żona nauczycielka z ukończonymi studiami podyplomowymi po 17 latach pracy zarabia ze wszystkimi dodatkami 2600 netto w Warszawie Śmiech na sali. Ogromny stres spowodowany chamskim zachowaniem bachorów i ich mamusi z ukończoną w porywach zawodówką odbija się już na jej zdrowiu( szkoła przy ul Balcerzaka).
klkl359 / 83.25.128.* / 2016-04-18 23:55
I tu wychodzi buta nauczycieli, ale jak widać również członków ich rodzin. Czy wam się ciągle wydaje, że tylko nauczyciele są ludźmi wykształconymi? Skąd ten sarkazm z wywodem "mamusia z ukończoną w porywach zawodówką". Studia pedagogiczne z kierunkiem nauczycielskim? A cóż to za trudne studia, to jest dopiero śmiech na sali. A "bachory" zawsze można zostawić i pójść do roboty np.. do supermarketu na 12-14 godzin
Adrian920 / 188.122.20.* / 2016-04-18 23:46
Nie rozumiem jednego ? Czy ktoś nad wami Panie i Panowie nauczyciele stał z batem i na siłę was wypychał ,brał za łby i kazał być wam nauczycielami ? Wszystkie grupy zawodowe mają ciężką i mało płatna pracę ale zawsze najwięcej narzekają NAUCZYCIELE !!! Powiedzcie kto was tak skrzywdził i ukarał i kazał być nauczycielem to was pomszczę !
NAU / 37.128.13.* / 2016-04-18 23:55
Owszem narzekają - dlaczego, ano dlatego, że odnoszą wrażenie, że w sieci jest szum medialny przeciw tej grupie zawodowej. Co lepsze każdy tego typu artykuł wiąże się z oczernianiem tych ludzi, kłamstwami na temat ich pracy i zarobków. Chyba w takiej sytuacji każdy poczciwy człowiek próbuje się bronić - co może zostać odebrane jako narzekanie
bim / 89.65.253.* / 2016-04-18 23:52
Sądząc z twojej wypowiedzi - zawsze byłeś z nauczycielami na bakier .... dlatego też piszesz głupoty.
!!!!!!!! / 83.25.227.* / 2016-04-18 23:50
Masz kłopoty czytania ze zrozumieniem, tu chodzi o fałszywe informacje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Adrian920 / 188.122.20.* / 2016-04-19 00:02
Yhy fałszywe informacje a średnia krajowa 4500zł.to nie są fałszywe informacje ? Jak de facto ludzie zarabiają 2500 zł.?
abc_02 / 77.253.57.* / 2016-04-18 23:50

Wszystkie grupy zawodowe mają ciężką i mało płatna pracę ale zawsze najwięcej narzekają NAUCZYCIELE !!! Powiedzcie kto was tak skrzywdził i ukarał i kazał być nauczycielem to was pomszczę !

To nie nauczyciele najwięcej narzekają, tylko co rusz pojawiają się "artykuliki" na temat super życia nauczycieli. A oni próbują tylko udowodnić, że nie są wielbłądami.
dkw20002 / 217.17.32.* / 2016-04-18 23:46
A jak jest demokracja to czemu nie płacą podatków od korków ?
Były uczeń / 91.227.116.* / 2016-04-18 23:45
" Obyś cudze dzieci uczył ...... " nie jestem nauczycielem i nie mam zamiaru ani bronić tej grupy zawodowej ani jej atakować. Jestem przekonany, że w każdym zawodzie uprzywilejowanym znajdziemy przedstawicieli z powołania - sumiennie wykonujących swoje obowiązki - jak i różnego rodzaju "jednostki pasożytnicze" koncentrujące się przede wszystkim na maksymalnym wykorzystaniu wszelkich dostępnych możliwości "żerowania" na reszcie uczciwie pracującego i płacącego podatki społeczeństwa (mam na myśli sektor gospodarki realnie wytwarzający pkb). Przecież nie ma obowiązku bycia nauczycielem, lekarzem, prokuratorem, górnikiem, milicjantem itp. Jeśli dla kogoś dany zawód jest zbyt ciężki lub w jego mniemaniu za mało zarabia - zawsze może spróbować szczęścia w innych sektorach gospodarki. Ja sam pracuję od prawie 20 lat w branży zupełnie rozbieżnej z kierunkiem mojego wykształcenia i w tym okresie kilkukrotnie zmieniałem pracę i branżę - za każdym razem poprawiając swój poziom materialny i status zawodowy. Zawsze to ktoś proponował mi zatrudnienie (poza pierwszą pracą). Dlatego uważam, że jeśli ktoś rzetelnie i skutecznie wykonuje swoje obowiązki - bez względu na wykonywany zawód - poradzi sobie zawsze i nie narzeka przyjmując postawę roszczeniową, że "coś mu się należy"..... Jak mawiał mój ŚP. Tata," każdemu należy się 2 metry ziemi na głowę po śmierci, a na resztę trzeba sobie samemu zapracować". Pozdrawiam nauczycieli z powołania. A co do wysokości zarobków nauczycieli to powinno się je porównywać nie z zarobkami nauczycieli w innych krajach, tylko odnosić do wysokości wynagrodzenia innych grup zawodowych w Polsce - na tle średniego wynagrodzenia w gospodarce i płacy minimalnej. Siła nabywcza danej waluty i koszty życia w różnych krajach są bardzo zróżnicowane. Statystyka jest jak kobieta w bikini prawie cała goła ale najważniejszego nie widać.
Pozdrawiam
Więcej luzu - mniej jadu Wszystkim komentującym.
jurek721 / 37.248.48.* / 2016-04-18 23:45
Mój syn trzeci już rok jest nauczycielem, ma ukończone 2 kierunki studiów nad przygotowaniem lekcji pracuje bardzo dużo godzin często wyjeżdża z młodzieżą na wycieczki w soboty i niedziele za co mu nikt nie płaci ,za tą pracę otrzymuje co miesiąc 1640 zł netto , po opłaceniu wynajętego mieszkania zostaje mu 1000 zł czy to jest godna płaca dla nauczyciela.
leszek1907 / 5.172.235.* / 2016-04-18 23:45

co daje ponad 10 000 zł zarobku miesięcznie - zapewnia prezes Edun Korepetycje.

Juz mi sie nawet gadać nie chce. Powazny to ten gośc nie jest, Pewnie Pisowiec bo nikt inny ze zdrowym uczciwym podejściem do sprawy i znający temat takich bzdur by nie pisał. Wstyd mi za bałwanów i żal mi ich . Troche popracowaliby za te 10 patyków za 18 godzin tygodniowo. Ja się wypisuję z takiego chorego państwa.
Artur705 / 185.25.122.* / 2016-04-18 23:42
jestem cenionym nauczycielem mianowanym po 33 latach pracy - ra rękę - pensja 2130, - etat, dodatek motywacyjny - 200 -300zł nadgodziny 200 - 300 zł - takie sa moje zarobki.
gert / 88.199.92.* / 2016-04-18 23:51
a rodzice twoich uczniów zarbiaja połowe np. nauczycielom, pielęgniarkom górnikom i innym w głowach się przewraca chcą zarabiać a inni co ? kto kupi węgiel kto pójdzie do lekarza itp
Loreski / 87.246.236.* / 2016-04-18 23:42
Panie Sedlak, nie badałes pracy nauczycieli w domu a pleciesz głupoty. Moja żona jest nauczycielem. Pracuje w domu ok 25h tygodniowo. Przygotowania do lekcji, sprawdzanie klasówek, kartkówek, zeszytów, zadań domowych. Biurokracja związana z dokumentacją szkolną, ewaluacje, plany rozwoju tworzone na potrzeby szkoły walczącej o punkty. Brak urlopów - jesteśmy przywiązani do kilku terminów. Wakacje 2 miesiące ??? pierwsze dwa tygodnie lipca i ostatnie 2 tygodnie sierpnia nauczyciel MA OBOWIĄZEK byc do dyspozycji dyrektora, Kto robi raporty bo zakończeniu roku? kto szykuje plany na nowy? Spotkania z rodzicami, zebrania, wywiadówki, spotkania okolicznościowe (wycieczki), konsultacje, raz/dwa razy w miesiącu rada pedagogiczna trwająca od 16 do 20. ok 10 dni roboczych to wyjazd z Waszymi dziećmi na wycieczki na których nauczycie ljest odpowiedzialny za Wasze dzieci jak za własne! pod rygorem odpowiedzialnosci karnej i nie ważne jak je wychowaliście, czy grzecznie ida spać. Kółka tematyczne, dodatkowe zajęcia z uczniami słabszymi. Dlaczego tak się nie pchacie do tego zawodu? I teraz - nauczyciele to ludzie z pasją. Moja żona kocha Wasze dzieci i zwyczajnie jej zależy by je czegoś nauczyć. Sukcesy w konkursach, postępy w nauce, radośc z dobrze napisanej klasówki czy docenienie pracy dziecka w domu, stały ich rozwój mierzony latami pracy - dlatego pracuje w szkole. Mogłaby spokojnie zarabiać więcej pracując w korporacji czy jako tlumacz. Nauczyciel to trudny zawód tak jak wiele innych, specyficzny. Wszystkim nauczycielom należy się szacunek i godna płaca. Tak jak każdemu człowiekowi. Nie piszcie głupot tylko obiektywnie na to spójrzcie. Na dobre i złe strony.
Just74 / 94.42.96.* / 2016-04-18 23:53
Myślę że wiele dyskusji na temat etatu nauczyciela rozwiąxanych byloby gdyby nauczyciele chociażby 6 godzin dziennie w ramach etatu spędzali w szkole. Dzieki temu mogliby zarówno przygotowac sie do kolejnych lekcji jak i sprawdzic klasówki W MIEJSCU PRACY. Sama wiem jak wygląda moja praca w domu: owszem pracuję ale tu nastawię pranie, tu zupa tu jakieś pytanie ze strony dziecka. Efektywność - poniżej normy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
BoToPolska / 83.5.254.* / 2016-04-18 23:42
Ciekawe gdzie są takie zarobki? Tak się składa ,że mam nauczycielkę dyplomowaną w rodzinie uczącą w szkole podstawowej klas 1-3 i muzyki i plastyki w 4-6 na jednym etacie.Pensja wynosi dokładnie 2000 na rękę , nikt nie myśli o tym , ze po lekcjach nauczyciel musi sprawdzić sprawdziany ,ćwiczenia , nie wspominając już o przygotowaniu zajęć na kolejny dzień.Gdzie tu czas na życie a co dopiero na korepetycje .Panie autorze prosimy o zejście na ziemię...
polak900 / 78.88.201.* / 2016-04-18 23:41
Podajcie dowolną bzdurę a ja znajdę wam eksperta, który ją potwierdzi.
INES60 / 94.254.239.* / 2016-04-18 23:40
Jetem nauczycielką; 30 lat pracy, 4 kierunki studiów podyplomowych, Tak jak wszyscy mam w etcie 18 godzin dydaktycznych. W mojej szkole nie płacą nam za dodatkowe zajęcia, zastępstwa za nieobecnych- pracujemy społecznie i to tygodniowo po kilka godzin. Piszecie, że nauczyciele nie przygotoują sie do zajęć. Życzę wzystkim którzy tak mówią wejść do sali gdzie jest 30 dzieci 7 letnich i nie znać co jest w książce na dany dzień przewidziane!!!!!. A tak na marginesie w każdym roku uczymy na innym, gorszym podręczniku a xero z ćwiczeniami to już norma. Wiem, że wiele osób pozostawić chce dziecko w szkole na cały dzień, nie mieć kłopotu w domu, niech nauczyciele za te 2600 pracują. Każdego, który zazdrości nauczycielowi pracy w szkole zapraszam do odwiedzenia przerwy w szkole lub pójścia z klasą na wycieczkę!!!!!!
Chipek / 159.205.14.* / 2016-04-18 23:39
Są niedouczeni, słabo uczą by potem dorabiać drugie tyle na korepetycjach czyli tzw. "legalna", uznana przez państwo, szara strefa.
xxx981 / 37.248.255.* / 2016-04-18 23:43
ty też możesz udzielać korków tylko do tego trzeba coś umieć:)
Ania220 / 91.228.89.* / 2016-04-18 23:39
Pracuję w zawodzie 15 lat. Jestem nauczycielem dyplomowanym, skończyłam filologię polską, potem studiowałam podyplomowo historię, następnie logopedię. nie udzielam korepetycji. Zarabiam ok. 3000 zł. miesięcznie netto. Uważam, że to nie jest mało, ale protestuję przeciwko zakłamaniom, że zarabiamy po pięć tysięcy.
klkl359 / 83.25.128.* / 2016-04-18 23:50
A ja w swoim zawodzie pracuję 25 lat, wykształcenie wyższe, podyplomowe studia, przy 40 godzinach tygodniowo i etacie matki nie mam możliwości dodatkowego zarobkowania. Zarabiam 1870 zł netto ,również w budżetówce. Nauczyciele, nie macie wstydu!!!

Najnowsze wpisy