Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
nauczyciel9272 / 188.121.20.* / 2016-04-18 23:17
Ja mam 1350zł na rękę jako nauczyciel. Wyssane z palca
popo311 / 159.205.246.* / 2016-04-18 23:15
Zuza 1169 Daję 25!!! Przebijasz???
zjawisko55 / 83.20.3.* / 2016-04-18 23:15
Obyś cudze dzieci uczył- kto zazdrości tego miodu czyli bycia nauczycielem - droga wolna.Przeciez każdy ma prawo podjąć się nauki i oczywiście na bieżąco się dokształcać.Jeżeli będą musieli pracować po 40 godzin tygodniowo w takich warunkach to zapewne 1/2 będzie na rencie a uczyć będą jak zaraz po wojnie- czyli kto popadnie, bo nie będzie chętnych. Tak psioczycie to poczekajcie jeszcze trochę, po wolutku i będziemy się cofac wstecz.Przecież rządzącym o to chodzi aby nie był naród za mądry bo matoły daja się łatwiej prowadzić i nie węszą tak jak ludzie wykształceni.Brawo, brnijćie w to dalel ....
Darko278 / 188.122.20.* / 2016-04-18 23:14
Nie słychać i nie widać aby nauczyciele wyjeżdżali nagminnie do pracy za granicę czego nie można powiedzieć o innych zawodach,to chyba jeszcze nie jest dla nich aż tak źle ...?
solut / 83.9.22.* / 2016-04-18 23:38
urzędnicy też nie wyjeżdżają, sędziowie, policjanci, strażacy itp. pani z zus raczej na wycieczkę niż do pracy, a jeśli już to bierze urlop bezpłatny i jedzie doić krowy w norwegii ale jak wraca to nic się nie dzieje natomiast nauczyciel nie może, ponieważ zmiana mogłaby źle wpłynąć na uczniów
zazdrościcie to zapraszam do szkoły, decybele, pretensjonalność rodziców, wymagania, cóż moja sąsiadka nauczycielką włąsnie wydała 11 tys na dodatkowe studia podyplomowe by za 4 lata mieć etat choć bez gwarancji , fajnie? to walcie drzwiami i oknami
Joanna255 / 82.160.95.* / 2016-04-18 23:30

Nie słychać i nie widać aby nauczyciele wyjeżdżali nagminnie do pracy za granicę czego nie można powiedzieć o innych zawodach,to chyba jeszcze nie jest dla nich aż tak źle ...?

A skąd wiesz, czy nie? To, że nie słychać, nie widać, to nie znaczy, że nie wyjeżdżają! W ogóle to widać, że nie pracujesz, ani chyba nawet nigdy nie pracowałeś w szkole i nie masz pojęcia o tej pracy, to co się wypowiadasz? Skąd wiesz, czy nie mają 'aż tak źle'?
Jeśli im zazdrościsz, to spróbuj sam tego 'luksusu', po miesiącu czy dwóch (najdalej może po pół roku) ci się odechce!
Nie porównuj zawodu nauczyciela z innymi zawodami, bo to nie jest to samo, to jest specyficzny zawód, do którego trzeba mieć pewne predyspozycje (kiedyś też mówiło się nawet o powołaniu do tego zawodu, dziś już chyba rzadziej), nie każdy się do tego nadaje, trzeba mieć też żelazne nerwy i zdrowie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach! Wiem, co to jest praca nauczyciela, już tego spróbowałam, nie ma czego zazdrościć! Dlaczego niektórzy nauczyciele zmieniają pracę/zawód? Bo maja dosyć tego wszystkiego, wiem, o czym mówię, bo sama pracowałam, wkurza mnie, kiedy na ten temat wypowiada się ktoś, kto nie ma o tym pojęcia!
zjawisko55 / 83.20.3.* / 2016-04-18 23:26
Rzeczywiście jest to specyficzna grupa zawodowa, nie daje się tak łatwo ogłupiać i dlatego są nauczycielami, nie dają sobie prac mózgów i nie są tak wymagający , dlatego nie wyjeżdżają za granicę.I dlatego należy ich opluć bo nie jeżdżą na saksy?????Nigdy nie chciałabym być nauczycielem -ale gratuluję tym, którzy się tego podejmują.Szkoda,że nikt nie widzi jak się udzielają w szołach aby cos z dzisiejsza młodzieża i wymgającymi rodzicami zrobić, zresztą szkoda gadać
Tomasz325 / 83.9.164.* / 2016-04-18 23:23
Bo nie ma czasu na wyjazdy , zapiernicza w swoim wolnym czasie za darmo . Pokaz mi inną grupę zawodową , która tak robi . Po 20 latach pracy dostaję w szkole 2400 na rękę .
krzysiek585 / 109.241.116.* / 2016-04-18 23:13
Szkoda ze nie 15 tyś. miesięcznie... może 20 tyś. Ja nie wiem kto takie bzdury pisze ale już nawet nie chce się komentować.
Dorotusia / 213.92.240.* / 2016-04-18 23:13
Żałosne i kłamliwe brednie. Ciekawe komu zależy na kolejnym skłócaniu różnych grup zawodowych, na czyich usługach jest autor? Ile otrzyma za ten "artykuł"? Czy nie wstyd panu tak kłamać? Ci, którzy pana wychowywali na pewno się wstydzą, ich trud poszedł na marne. Może przeprowadzi pan wywiad z nauczycielem, który zarabia 10 tysięcy; może ten, który pana do matury przygotowywał tyle dostał, bo dokonał intelektualnego cudu, moralnie jednak sukcesu nie osiągnął.
tomaszwalenciak / 83.23.193.* / 2016-04-18 23:13
Żenada. Uczę od niemal dwudziestu lat, a trzy tysiące zarabiam wyłącznie dzięki pracy na dwa etaty. Najlepszym komentarzem są słowa znajomego pracownika socjalnego z Niemiec. - To prawda, że jako nauczyciele w Polsce macie 2 miesiące urlopu? - Tak. - To ja chcę! A ile zarabiacie? - Dwa i pół tysiąca po 20 latach pracy na rękę. - Euro? - Złotych. Chwila milczenia. - To ja dostawałam tyle, jako bezrobotna!
f40 / 37.152.18.* / 2016-04-18 23:13
Ale bzdura - 18 godzin to przy tablicy, kartkówki, sprawdzanie zeszytów, przygotowanie materiałów, wywiadówki, dni otwarte szkoły to też praca której nie widać w rozliczeniu... a i brak możliwości wzięcia urlopu kiedy się chce, tylko wtedy kiedy są wakacje - dla tych co by chcieli stwierdzić że to 2 miesiące - nieprawda - jest tego ok miesiąca - do pierwszego tygodnia lipca zamykanie roku a od drugiego tygodnia sierpnia otwieranie kolejnego roku - nauczycielem nie jestem, ale jestem mężem nauczycielki - obecnie to powołanie niż zawód z dobrym zarobkiem.
Zuza1169 / 159.205.246.* / 2016-04-18 23:13
a czemu tylko 10???? ja daję 20!!! Kto da więcej????
Krzych777 / 213.241.93.* / 2016-04-18 23:11
W drugiej połowie lat 90. parę lat pracowałem w szkole średniej jako nauczyciel. Na rękę dostawałem 700-800 zł. Z mediów natomiast dowiadywałem się, że moje zarobki ok. 3 a nawet 5 tys. zł. A o ilu podwyżkach dowiadywałem się np. słuchając Wiadomości! Tylko żaden z nauczycieli nie mógł się pochwalić, że jakąś dostał. W Polske jednak szły wieści o wielkich wynagrodzeniach belfrów. I pewnie o to i o zawiść chodziło.
eryk960 / 94.251.187.* / 2016-04-18 23:11
Najlepiej to maja nauczyciele klas poczatkowych i wuefisci te wiadomosci ktore przekazuja to moze w miare dobry gimnazjalista tak samo przekazywac Niczego nie musza sie uczyc a zarobki te same i najwiecej placza
o********** / 77.65.92.* / 2016-04-18 23:11
Moja żona po prawie dwudziestu latach zarabia około dwóch tysięcy. 600 złotych idzie co miesiąc na benzynę, bo do pracy i z powrotem ma 60 kilometrów. Z reguły wyjeżdża około wpół do siódmej, a wraca około 17-tej. W szkole pracuje jako kierowniczka świetlicy. Oprócz zajmowania się dziećmi, które czekają na lekcje lub na autobus albo mają przerwę z powodu nieobecności nauczyciela, ma całe mnóstwo dodatkowych zajęć: zbiera pieniądze za mleko oraz obiady. Zajmuje się rozliczaniem obiadów z OPS oraz tych, które funduje parafia, jeździ z dziećmi do kina (wtedy wraca po 21.00). Niby kiedy i z czego ma udzielać tych korepetycji za grube pieniądze? Bzdura, bzdura, bzdura!!!
marianx2d / 188.114.64.* / 2016-04-18 23:10
Ale głupoty, 18 godzin to może robią tygodniowo te wszystkie stare pukwy z układami, normalnie nauczyciel z lekcjami, sprawdzaniem tych wszystkich durnoctw które nakazuje "góra" i tworzeniem nikomu niepotrzebnej dokumentacji na pewno się nie wyrabia w 40 godzinach tygodniowo. Chociaż sam nie uczę w szkole to na co dzień mam styczność z wieloma nauczycielami i wierzcie mi, że większość z Was nie popracowałaby w szkole jednego tygodnia. Teraz nauczyciel nie może NIC. Dziecko może w nauczyciela rzucić plecakiem i najwyżej mu dyrektor pogrozi palcem (o ile dziecko nie ma jakiegoś wysoko postawionego w mieście/gminie rodzica, bo jeśli ma to śmieje się nauczycielowi w twarz)

A o zarobkach 5 tyś netto na rękę to już nawet szkoda mi pisać bo może w jakimś dużym mieście tak się zarabia, normalnie nauczyciele mają z 2,5 - 3 tys na rękę (nie liczę wspominanych pukw z układami, które tytuły dostały za darmo i dawno powinny siedzieć w domu i bawić wnuki)
evi 0610 / 78.88.207.* / 2016-04-18 23:34
Mój syn kończy liceum. Szkoła jedna z lepszych w naszym mieście. Nie zgadzam się, że nauczciel nie może NIC uczniowi powiedzieć. Nauczycielki matematyki w tej szkole to postrach uczniów. Nik nie śmie im odpyskować czy też afiszować się ze swoimi humorami. To nauczyciel rządzi i decyduje o wszystkim. A matematyka rozszerzona jest taką bronią nauczyciela, że jak chce to każdego powali . Dodam jeszcze, że to nauczycielki ze sporym stażem zawodowym.
Krsery / 66.249.81.* / 2016-04-18 23:20
Wiesz, moja żona ma etat w podstawówce, i dorabia korepetycjami. W sumie czystej pracy jest ok 9 h dziennie plus praca w domu. Wychodzi 1700 na rękę w szkole i 1500 na rękę u siebie ( ma oficjalnie działalność płacąc wszystkie zupy, podatki). Kasa nie jest zła, 3200 na rękę. Ale nie ma jej całymi dniami. Zaczyna rano, kończy wieczorem, na 5 dni ma 2 aby sprawdzić co u naszego młodego w szkole, i tyle. Nie wiem czy dalej będzie chciała od września uczyć te małe skur-#(sony jak ja to mówię, bo to jest chołota. Mają cie za nic. A jak powiesz za dużo to na dywanik. Ja jej współczuję, jako małżonce i nie dziwi mnie ze jak tylko ma który okazję to ucieka na normalny etat.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
:))))))))))))))))) / 81.190.251.* / 2016-04-18 23:14
tylko młodymi nieudacznymi nauczycielami, jak ty, uczeń rządzi, nami "pukwami" nawet nie próbują, dlatego to my stare nauczycielki jesteśmy cenione przez rodziców i uczniów!
nauczyciel1 / 81.190.251.* / 2016-04-18 23:10
ja zarabiam na korkach 15 tysięcy na rękę miesięcznie, no ale nie każdy umie uczyć
teżnauczyciel / 84.40.131.* / 2016-04-18 23:14
to wielkie gratulacje!!!!!!!ale jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę.
Elkaaelka / 70.50.79.* / 2016-04-18 23:10
Nauczyciel.policjant,adwokat.lekarz i kazdy rzadowy pracownik w kanadzie ma prace godna pozazdroszczenia.Bardzo dobre roznego rodzaju benefits,duzo wolnych,platnych dni,duzo wakacji,doplata do emerytury no i bardzo dobre wynagrodzenie.W Polsce za mojej mlodosci nauczyciel czy lekarz otrzymywali jalmuzme.

Najnowsze wpisy