Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
Elkaaelka / 70.50.79.* / 2016-04-18 23:10
Nauczyciel.policjant,adwokat.lekarz i kazdy rzadowy pracownik w kanadzie ma prace godna pozazdroszczenia.Bardzo dobre roznego rodzaju benefits,duzo wolnych,platnych dni,duzo wakacji,doplata do emerytury no i bardzo dobre wynagrodzenie.W Polsce za mojej mlodosci nauczyciel czy lekarz otrzymywali jalmuzme.
Pan tego pajaca / 31.11.221.* / 2016-04-18 23:09
Artykuł pisał kretyn? nie jestem nauczycielem, ale autor tego tekstu to kretyn. starczy
gosia129 / 109.243.236.* / 2016-04-18 23:07
Z całym szacunkiem ok niech zarabia 5000 to jest ok ale niech tez ich wynagrodzenie bedzie adekwatne do pracy bo 80% "zlewaja" zajęcia i ciagle tylko slyszy sie ze rodzice musza uczestniczyc w zyciu dzzieci szkoly, ale nie godzinamy siedziec i tlumaczyc bo nauczyciel podyktuje notatke z ksiazki a potem wymaga.na ten temat mozna ksiazke napisac. głownie skupiaja sie na roznych projektach bezsensownych by wykazac sie dod dodatkowej premi kosztem rodzicow to nie jest ok. Jak moja mam mowi ja nie odczulam i nie siedzialm tle z toba, ja mam zdolne dzieci, ale nauczyciei zasluga to moze 5% wiec za co ich pensja? ty zwykla spychologia na rodzicowm zreszta sami to mowia jak rodzic nie pomoze to efektow nie bedzie. NAUCZYCIELE ZACZNIJCIE UCZYĆ NASZE DZIECI, TLUMACZYC! JAKBY OD TEGO ZALEZALA WASZA PENSJA TO BYSCIE SIE STARALI A EFEKTY BYLYBY NIE TYLKO W TESTACH. poza tym ci co sie nie nadaja straciliby prace a nie trzymali sie pustych układów.
rodzic / 79.175.253.* / 2016-04-18 23:27
Super byłoby gdyby te fantastyczne dzieci cokolwiek chciały. W domu słyszą ciągle narzekanie na szkole, nauczycieli i to samo powielaja w szkole. Pewnych kwestii nie da się przeskoczyć. Każdy rodzic chciałby mieć mega zdolne dziecko i dąży do tego wszystkimi możliwymi środkami. Zapomina jednak o najważniejszym - możliwościach psychfizycznych dzieci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rodzic / 79.175.253.* / 2016-04-18 23:27
Super byłoby gdyby te fantastyczne dzieci cokolwiek chciały. W domu słyszą ciągle narzekanie na szkole, nauczycieli i to samo powielaja w szkole. Pewnych kwestii nie da się przeskoczyć. Każdy rodzic chciałby mieć mega zdolne dziecko i dąży do tego wszystkimi możliwymi środkami. Zapomina jednak o najważniejszym - możliwościach psychofizycznych dzieci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
toja725 / 80.238.114.* / 2016-04-18 23:20
Kobieto naucz się pisać po polsku, bo trudno Cię zrozumieć...
Ania900 / 188.146.130.* / 2016-04-18 23:07
Wszystkie te informacje są wyssane z palca i jak nie trudno się domyślić mają coś na celu, ja zakończyłam karierę w szkole, raczej na zawsze, dlaczego? 1) niskie wynagrodzenie 2) złe postrzeganie zawodu nauczyciela, 3) pewnie nie każdy wie, że etaty w oświacie są rozdawane przez polityków, zwykle lokalnych, etatami się "handluje" i "szantażuje", dyrektorzy to tylko marionetki, żeby dostać pracę w szkole nie aplikuje się już jak dawniej do Dyrektora, tylko udaje się na rozmowę do Prezydenta, Starosty, a najbardziej zraziło mnie to, że o zatrudnianiu lub nie nauczycieli decydują ludzie nie mający pojęcia o szkole, edukacji, np. w jednym z miast decyduje o tym były komendant policji, to nie wynagrodzenia nauczycieli są problemem, one są wciąż za niskie a odnośnie korepetycji, to myślę, że nauczyciele chętnie by zamienili czas spędzony na dodatkowym nauczaniu na odpoczynek, gdyby było ich na to stać, to tu trzeba się przyjrzeć, o zatrudnianiu nie mogą decydować znajomości tylko kompetencje, Boże drogi, a kto to jest w stanie ogarnąć?!
Andy1147 / 83.23.219.* / 2016-04-18 23:07
Tylko ZNP się odezwało to już jakiś dyżurny cwaniaczek pseudodziennikarzyna się odezwał tylko po to, żeby skłócić ludzi. To było za PO i dalej jest teraz. Dziel i rządź. Prymitywni jesteście, że aż się robi niedobrze. Te wypociny nie są nic warte. Tylko nieliczni nauczyciele udzielają korepetycji. Zazwyczaj matematycy i językowcy. Nie każdy nauczyciel ma tę specjalność. Chyba to jest jasne.
IŚ / 91.215.0.* / 2016-04-18 23:07

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, etat dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów, liceów ogólnokształcących i zawodówek wynosi 18 godzin lekcyjnych tygodniowo, a niemal każda dodatkowa godzina dydaktyczna jest płatna dodatkowo

Zapomniano dodać ,że aby dobrze poprowadzić lekcję trzeba się do niej przygotować.A więc pracować jeszcze w domu.Poza tym osobie ,która to napisała radzę przeprowadzić efektywnie chociaż 4 lekcje i sprawdzić swój stan fizyczny i psychiczny po tym fakcie. Życzę powodzenia.Oczywiste jest dla mnie ,że dzieci muszą wynieść z tych lekcji określoną wiedzę.
www843 / 176.221.124.* / 2016-04-18 23:07
Pseudodziennikarzyno napisz ile bierzecie na reke w redakcji za siedzenie przed kompem, picie kawusi i wypisywanie takich bzdur. Napisz ile tysiecy zarabiacie za nic nie robienie.
wasabi / 83.26.83.* / 2016-04-18 23:06
Ten Sedlak musiał pomidorami rzucać na szkołę. Jako ekspert powinien wiedzieć, że nauczyciele już dawno nie mają wcześniejszych emerytur. Autor artykuł€ powinien lepiej dobierać ekspertów. Pan Sedlak, jeśli chce, może się zamienić za mną. zostanę ekspertem a on nauczycielem. Zobaczymy jak długo wytrzyma. Autorowi artykułu też radzę douczenie a nie pisanie na zlecenie partii. Dobrze płacą? A dzięki komu pan i pana ekspert jesteście tymi za których się podajecie. Dzięki nauczycielom, którzy starali się wychować i wyuczyć. A może obaj panowie nie chodzili do szkoły?
UCZYCIELKA / 5.60.65.* / 2016-04-18 23:06
Jasne, stare wygi się nie przygotowują do lekcji .......?!!!!! Jestem n-lem przedmiotów zawodowych i muszę na bieżąco z techniką, surowcami przepisami prawnymi, formami egzaminów i wieloma innymi a to niestety wymaga czasu. Pracuję w dwóch szkołach i wyciągam 2900. Ciągle sprawdzam sprawdziany egzaminy próbne i robię prezentacje bo dziś lekcje muszą być różnorodne i ciekawe. Nie narzekam bo lubię swoją pracę ale fakty podane w artykule są mocno przesadzone- 10000??. W ubiegłym roku we wrześniu rozpoczęła pracę dziewczyna świeżo po ukończeniu studiów, końcem października miała dość "bachorów", papierologii a w grudniu cierpiała na wypalenie zawodowe i zrezygnowała. Jeśli wszyscy zazdroszczą nauczycielom to zapraszam do szkoły.
a266 / 194.61.68.* / 2016-04-18 23:05
Zawsze jak pojawiają się artykuły na temat zarobków nauczycieli i czasu ich pracy , chodzi o to, żeby namieszać, przedstawić nasza grupę zawodową jako "darmozjadów" . Wszystko po to, żeby przygotować grunt na "rewolucyjną " "dobra zmianę". Rząd "coś " szykuje, tylko podobno poda to do wiadomości 27 czerwca. Boją się protestów?
Iwona197 / 109.196.154.* / 2016-04-18 23:04
Nauczyciel pracujący w szkole specjalnej dorabia? Pierwsze słyszę. Popołudniami musi pisać rozkłady materiału dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną bo takich nie ma, sam musi znaleźć i dostosować do każdego ucznia karty pracy bo takich jak na lekarstwo i ciągle tworzyć dostosowania i Ipety. I to wszystko za 7% dodatku. Moja pensja po 20 latach pracy wynosi 2500 zł a godzin 40 w tygodniu to braknie na pracę, przygotowanie się do lekcji na której każdy uczeń jest na innym poziomie często z autyzmem, niepelnosprawny ruchowo, agresywny wobec siebie i innych, oprócz tego kursy za które trzeba samemu płacić min 400 zł
boy,s / 188.146.4.* / 2016-04-18 23:04
Jak zwykle ! Szykuje się nagonka na nauczycieli, to pojawiają się takie artykuły. Ten tzw. kraj to jedno
wielkie nieporozumienie ! Sprzedawczyki i złodzieje.
Tak, pracuję w szkole, tak udzielam korepetycji - ale nie dla przyjemności ani z chęci zysku. Po 30 latach
pracy przy tablicy dostaję pensję - NA RĘKĘ ok 2700. Całe szczęście, że nie mam rodziny tylko muszę
pomagać mamie bo emerytura nie dałaby jej szans przeżycia. O czym tu mówić ?
Chcą zwalniać, to sprzedajny pismak pisze ... A ciemny ludek łyknie.
Pablo1202 / 94.254.231.* / 2016-04-18 23:04
Czy ten gościu - expert pożal się Boże wie o czym pisze, wcześniejsze emerytury skończyły się ładnych kilka lat temu bez zachowania praw do niej nabytych znacznej części grupy zawodowej jak na przykład mnie, wówczas z 13 letnim stażem, aż dziwię się że nikt dotąd ( chyba , że o czymś nie wiem) nie odwołał się do Trybunału, co przy obecnej sytuacji najlepszym wyjściem byłby Tryb. Europejski. W Polsce to norma, że prawo działa wstecz.
eh / 176.111.31.* / 2016-04-18 23:03
Dać eksperta do szkoły niech chwile pouczy i popracuje i zobaczymy czy dostanie te swoje 5000 zł czy będzie szybko wracał statystyki za konkretne pieniądze robić .....
Anna201 / 176.221.124.* / 2016-04-18 23:03
Ale bzdury, pracuje w szkole podstawowej w mieście od 15 lat (nauczyciel mianowany), mam dodatek motywacyjny i razem ok. 2000zł na reke. Bez dodatku byłoby niecałe 2000zł. Gdzie te 5 tysięcy.
Jak tak zazdrościcie zarobków nauczycieli to zapraszam do szkoły

Najnowsze wpisy