Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
Jaśko Muzykant z Siłaczką / 83.21.143.* / 2016-04-19 11:27
To trzeba było się uczyć matoły i zostać nauczycielem, a teraz wara od moich 5000.00!!!!!! (tylko debile mogą coś takiego pisać i jeszcze większe przyklaskiwać). Jeden tylko postulat mam: nauka prywatna i tyko dla tych którzy chcą. Reszta do kopania rowów (mam na myśli tych krzykaczy, że nauczyciele to darmozjady i po co wogóle szkoły)
Sceptyk870 / 83.144.99.* / 2016-04-19 11:18
Moja żona: Nauczyciel dyplomowany z 15 letnim stażem ok. 3500 zł brutto. Korepetycji nie udziela bo nie ma czasu. Naszym dzieciom udzielał m.in inżynier a także student Politechniki, podobnie u znajomych. Więc każdy kto coś umie robić biznes korepetycyjny, nawet analityk rynku pracy Dalej: sprawdzanie prac wyjazdy z dziećmi na wycieczki, pilnowanie na dyskotekach, przygotowanie konkursów itp. Chyba, że te wycieczki i dyskoteki uznamy za rekreację. Szkoła nie kupi nawet złamanego długopisu, więc tego typu przybory, nie mówiąc o podstawowym notebooku kupuje jej ja. A odpowiedzialność? Nieporównywalnie większa niż np. Pana Sedlaka za gadanie głupstw.
nauczycielka. 10 / 5.172.252.* / 2016-04-19 11:51
Zgadzam się z Tobą, jestem nauczycielka już 33 lata, bez dorabiania korepetycjami i 3500 brutto, ciągle wytyka się nam wakacje, 18 godz.pracy, urlop na podratowanie zdrowia, a nie mówi się o tym, ile czasu spędzamy na wycieczkach szkolnych , imprezach dla dzieci i młodzieży czy radach pedagogicznych oraz warsztatach i szkoleniach, za które ktoś kasuje wielkie pieniądze i jeśli wyliczyć średnią godzin w tygodniu to byłoby znacznie więcej, o czym pan Sedlak nie ma zielonego pojęcia! Dlaczego nie ma porównania z Austrią czy Szwajcarią? Hmmm...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gutek873 / 31.182.90.* / 2016-04-19 11:16
dlaczego nauczyciela nie maja kas fiskalnych?
Adek469 / 80.53.157.* / 2016-04-19 11:33
Może dlatego, że nie udzielają korepetycji???? Przynajmniej w moim przypadku.
tuk / 5.57.170.* / 2016-04-19 11:12
Lekarze i prawnicy wcale nie mają tak źle. Ile wyciągają z prywatnej praktyki. - nagonki ciąg dalszy

Politycy nie mają tak źle. Ile wyciągają z wszelkiego rodzaju komisji, podkomisji, opini, TV, Radia itd.

Palacze CO nie mają tak źle. Ile mleka dostają dziennie w deputacie od pracodawcy - miskę?!
cvb1 / 46.252.131.* / 2016-04-19 11:12
Jeśli prawdą jest pierwszy wykres to już samo to dobitnie świadczy, że nauczyciele zarabiają za mało. Nie chcę aby moje dzieci były kształcone przez osoby, zarabiające poniżej średniej dla ich poziomu wykształcenia. Bo takie pensje powodować mogą tylko to, że w tym zawodzie pracują też ludzie poniżej przeciętnej.
Jestem za podsieniem ich pensji i zrobieniem weryfikacji już pracujących.
miglanc222 / 82.145.220.* / 2016-04-19 11:12
To jest bardzo ale to bardzo niewdzięczny, trudny i stresujący zawód a więc pensja powinna być stosowna. Jak się ma dwie klasy po 30 uczniów przez cały rok a z tego jest ok 80% tumanów których rodzice domagają się od nauczyciela dobrych ocen to jak można go wykonywać za małe pieniądze? Nauczyciel cały czas pracuje. W szkole i w domu po zajęciach. To katorga a nie praca.
luvac / 85.237.179.* / 2016-04-19 11:06
Znowu zaczyna się szczucie ludzi na jedną z wybranych grup zawodowych.Jak nie górnicy ,to pielęgniarki,jak nie pielęgniarki,to nauczyciele.Tak naprawdę,to nie zazdroszczę nauczycielom ani pensji,ani miejsca pracy.O ile nauczyciele podstawówek mają względny spokój,jeżeli chodzi o zachowanie uczniów,to nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mają przechlapane.Osobiście nie chciałabym użerać się z rozpuszczonymi dzieciakami,które myślą,że wszystko im wolno i wszystko im się należy a do tego dochodzą ich nie mniej roszczeniowi rodzice,którzy również myślą,że nauczyciel,to taki chłopiec dobicia i wyładowywania na nim swoich frustracji.Jeżeli chodzi o korepetycje,to przecież taki nauczyciel poświęca na nie swój wolny czas i nikomu nic do tego.
xzx / 83.22.117.* / 2016-04-20 22:44
Problem jest tego typu, że te całe szczucie bierze się z niskich zarobków ogółu społeczeństwa i budzi się zazdrość. I to nawet zrozumiałe, bo jakże można zarabiać psie pieniądze i kombinować jak za nie wyżyć cały miesiąc. Jeśli wierzyć medialnym informacjom, to zarobki rożnych grup społecznych w krajach europejskich są na przyzwoitym poziomie. I nawet gdyby polski nauczyciel zarabiał 5 tys. zł to takie zarobki np. w Austrii, czy Niemczech są minimalnymi pensjami. Tam niekiedy zwykły pomywacz zarobi więcej niż nauczyciel w Polsce. Więc... ??? Zastanówcie się ludzie gdzie tkwi problem.
Slawcio / 80.53.76.* / 2016-04-19 11:19
"O ile nauczyciele podstawówek mają względny spokój,jeżeli chodzi o zachowanie uczniów" - nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo się mylisz. Uczniowie klas 1-3 stosują nagminnie wulgaryzmy, biją się, stosują agresję fizyczną wobec nauczycieli, kłamią, oszukują rodziców i nauczycieli itp. itd. Tego jeszcze kilka-kilkanascie lat wstecz nie było.
kristestowy / 81.219.246.* / 2016-04-19 11:06
1. Każdy nauczyciel stary czy młody mniej lub więcej czasu musi poświęcić na przygotowania do lekcji i nie tylko. Dokumentacji i różnych działań poza dydaktycznych jest coraz więcej i dyrektor nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć tylko rozdziela zadania między pracowników.
2. Nauczyciel nie ma wolnych całych wakacji, ponieważ po rozdaniu świadectw nauczycieli czeka jeszcze konferencja a pracy też nie rozpoczyna 1 września bo do dyspozycji dyrektora zazwyczaj musi pozostać już 1-2 tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego.
3. Korepetycje, które rzeczywiście są źródłem dodatkowego dochodu dotyczą części nauczycieli i są takim samym sposobem "dorobienia" sobie jak w prawie każdym innym zawodzie i nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o oficjalne zarobki. Czy ktoś rozlicza np. kelnerów z napiwków albo grabarzy za "lewe kopanie" grobów?
4. Proszę pamiętać, że urlop na poratowanie zdrowia nie wlicza się w lata pracy więc wydłuża okres przejścia na emeryturę.
5. Mam żonę - nauczyciela i w przeciwieństwie do Pana SPECJALISTY mam pojęcie o tym, ile czasu poświęca nauczyciel poza godzinami dydaktycznymi na wszelkie przygotowania, organizowanie wyjść, pisanie ocen opisowych, pisanie świadectw, szkolenia, konferencje, zebrania z rodzicami itp.
6. Podsumowując: jak chodzi o pieniądze to szukacie dziury w całym, ale jak Wasze dziecko z radością idzie do szkoły, lubi wychowawcę, który oddaje całe serce, żeby przekazać wiedzę, poświęca prywatny czas aby urozmaicić zajęcia i dać dzieciom radość z nauki to nie widzicie jakim kosztem - kosztem swojej rodziny.
ewelina1164 / 89.206.34.* / 2016-04-19 11:03
ZNP to nie kwoty wyssane z palca ZNAM nauczycieli i wiekszosc prowadzi w diomu korepetycje- biora kasr i nie placa podatkow- Dlaczego nauczcyiel w domu potrafi nawet gamonia nauczyc a w szkole NIE W naszych czasach nie bylo korepetycji- TO obowiazek nauczyciela zeby nauczyl w szkole na lekcjach ALE nauczyciel najpierw sie zajmuje uciszaniem -sam czasami opowiada bdury a na konkretna lekcje jest srednio 15-20 minut i potem mowi RESZTE nauczcie sie w domu TO za co mu placimy za nauke w domu-NIektorzy nauczyciele nie potrafia w ogole uczyc i wtedy ratunek korepetycje Rodzice siedza cjicho bo boja sie zemsty A NAUCZYCIELE naprawde potrafia byc msciwi CO na to ZNP????????????????
xcvb1 / 46.252.131.* / 2016-04-19 11:17
dlaczego? bo ma lekcję 1:1

dlaczego idąc na kurs językowy szukasz grupy 5-9 osobowej a nie 32 osobowej? Czujesz tą różnicę?


A jeśli hydraulik od 8 do 16 pracuje w firmie budowlanej to czemu nikt mu w gazetach nie wypomina, że po 16 i w weekendy, a nawet w czasie swojej oficjalnej pracy bierze sobie nieopodatkowane fuchy?
GO. / 159.205.151.* / 2016-04-19 11:02
Niech im dadzą podwyżkę , ale należy zabrać im wszystkie finansowe przywileje o których oni nie mówią. Te przywileje to pozostałości po PRL.
as~~ / 46.170.15.* / 2016-04-19 16:27
Kurcze! to jako nauczyciel mam przywileje finansowe rodem z PRL! Czemu mi nikt nie powiedział? I kto bierze moje pieniądze od ponad ćwierć wieku ?!?
Kontraktowa / 5.60.218.* / 2016-04-19 10:56
Woooow, jaka ja jestem bogaaata, tylko gdzie te pieniądze??? Dlaczego nigdy ich nie widziałam??
realista / 31.135.162.* / 2016-04-19 10:56
Nastepny artykuł mający na celu skłócanie społeczeństwa................. Czy historyk udziela korepetycji? Albo wuefista? Poza tym korepetycje może udzielać również inżynier, albo farmaceuta. Czy ktoś komu zabroni? Wystarczy trochę oleju w glowie.....
Po co pisać takie brednie?
Xav384 / 83.31.87.* / 2016-04-19 10:53
Jakie to ma znaczenie, ile zarabiają w Luksemburgu? A to, że dzięki korepetycjom mają spore zarobki to żaden argument. To tak jakby mówić sekretarce, że nie powinna narzekać na pensję, bo może dorobić jako sprzątaczka i wtedy będzie miała całkiem niezłe dochody.
halina22 / 83.6.246.* / 2016-04-19 10:50
Kiedy skarbówka zacznie rozliczać nauczycieli z korepetycji na czarno ???????????????
realista / 31.135.162.* / 2016-04-19 10:58
Następna nawiedzona idiotka, a sama nie możesz udzielać korepetycji? Naucz się chociaż działań na ułamkach i napisz ogłoszenie że udzielasz korepetycje z ułamków. A jeśli nie jesteś w stanie się tego nauczyć to dorabiaj do pensji np. sprzątaniem domów.
artur76835 / 37.47.13.* / 2016-04-19 10:49
Zarabiają bardzo dobrze w porównaniu z innymi wyksztalconymi, nieraz lepiej wyksztalconymi ludźmi. Do tego przywileje chore typu roczny zdrowotny płatny urlop który dawno powinien być zlikwidowany albo podarowany również innym pracownikom. To jest niekonstytucyjne i niesprawiedliwe wobec społeczeństwa żeby jednej grupie pracowników darować specjalne przywileje jakby wakacji i ferii mało było!!!!I ciągle jeszcze k....a protesty że mało i mało. Tylko urzędnicy i inni pracownicy budzetowki wykształceni z wieloletnim stażem mają najwyżej 2000zl miesięcznie. Oni nie protestują najwyżej skaczą z okna jak kredytu nie mogą spłacić. Ile jeszcze będziemy besztac jednych wykształconych a innym smarować tyłki miodem?!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy