Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
EWA6547 / 46.238.239.* / 2016-04-18 22:51
NIEMOŻLIWE,ŻE ZARABIAJĄ WIĘCEJ NIŻ RYDZYK I KSIĘŻA?
TO CI DOPIERO NOWINA
Hartar / 89.151.20.* / 2016-04-18 22:51
Jestem zawsze zdumiony kiedy widzę jak ta grupa zawodowa (nauczyciele), która składa się w przeważającej większości z jednostek wysoce roszczeniowych, butnych, leniwych i bezustaniie skłóconych ze sobą i z całym otoczeniem - potrafi jednym głosem grzmieć o niesprawiedliwości świata, kiedy negowane są trudy ich pracy. Mam dookoła siebie mnóstwo nauczycieli i w rodzinie, i w otoczeniu zawodowym... szczerze mówiąc tylko kilka osób poznałem, które są w stanie powiedzieć, że to niełatwa praca ale ilość godzin do przepracowania, dni wolne, socjale i rozsądna kasa rekompensują trud uczenia dzieci i młodzieży. Sam mam wykształecnie pedagogiczne i bardzo chętnie zamieniłbym swoją pracę (prowadzę małą własną firmę) na etat w szkole ponadgimnazjalnej... niestety nie mam szans na wejście do tej grupy bez znajomości u dyrektorów albo w samorzadach. Zarabiałbym w sumie niewiele mniej ale luksus wolnego czasu i mówiąc bardzo dosadnie "posiadania wszystkiego w d..ie" jest wartością bezcenną :)
Ja 5678 / 80.238.89.* / 2016-04-18 22:59
Brawo ja tak samo podchodzę do tego tematu poza tym nie tylko nauczyciel ma wyższe wykształcenie ale i taka kasjerka w hipermarkecie i marzy mi się żeby za pół etatu zarobić" chociażby "1800 zł
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
krakorn / 87.115.5.* / 2016-04-18 22:51
Nie mierzmy wszystkich jedną miarą. Jeśli odbierze się przywileje nauczycielom, którzy robią niewiele i mają pełno wolnego czasu, to odbierze się je też tym, którzy pracują do późnego wieczora przygotowując lekcje (tak nawet stare wygi), poprawiając zadania, klasówki. Policzmy 18 godzin na tydzień to około 4 klasy x, 20 dzieci w każdej to potencjalnie 80 różnych papierków do sprawdzenia na tydzień. Do tego dochodzi całe mnóstwo zbędnej biurokracji do wypełnienia, siedzenie do wieczora na wywiadówkach, wycieczkach, dyskotekach, akademiach, przedstawieniach, konkursach, szkoleniach, prowadzenie gazetki... Do tego JESZCZE użeranie się ze złośliwymi uczniami i nierozsądnymi rodzicami, brak czasu na przerwie żeby pójść do toalety lub coś zjeść bo trzeba coś skserować, załatwić, porozmawiać z uczniem lub ma się dyżur i trzeba pilnować żeby się bachory nie pozabijały. Wielu nauczycieli w dodatku wydaje te swoje "kosmiczne" zarobki na materiały, druk, papier, komputer... nikt im za to nie oddaje. A Ci co korki dają to zazwyczaj początkujący nauczyciele, którzy nie mogą nawet jednego stałego etatu uzbierać bo nie ma miejsc w szkołach. A z czegoś trzeba żyć
OLES19 / 213.216.74.* / 2016-04-18 22:50
Ciekawe bardzo bo jeszcze o 21:00 był inny tytuł tego "artykułu", a raczej steku bzdur.. teraz nagle z 5 tys. zrobiło się 10. Proponuję zmienić trzeci raz.. tym razem na 20 tys.? Hm? Co za różnica, podkręćcie atmosferkę przecież ludzie i tak podchwycą te brednie. Najazd na nauczycieli i wyolbrzymianie ich zarobków zawsze spoko.

Proponuję przeczytać list:

http://foch.pl/foch/1,132906,19883093,jestem-nauczycielka-i-bardzo-sie-tego-wstydze-list.html

chociaż.. tak jak napisała jego autorka i tak pewnie nic to nie zmieni.

Pozdrawiam, lecę wydawać ten stos kasy, który codziennie zarabiam ;)
śmieszne...
a266 / 194.61.68.* / 2016-04-18 22:49
Może trzeba pozwać autora za rozpowszechnianie fałszywych informacji? Wrogie nastawienie do grupy zawodowej?
kursant / 91.226.7.* / 2016-04-18 22:48
a taki instruktor nauki jazdy powinien miec prawa nauczyciela a jest śmieciem na umowie smieciowej za 11 zł bez żadnych praw i zeby wyciagnal poltora tysiaca to musi zapier.... cały etat prawie 200 godzin
kom / 158.75.35.* / 2016-04-18 22:48
" średnio co drugi uczeń w Polsce korzysta z dodatkowych lekcji dokształcających." - tej głupoty to nawet skomentować nie można :))))))
a co / 188.146.1.* / 2016-04-18 22:47
To Panie Sedlak należało chodzić do szkoły i się uczyć to by Pan zarabiał i nie narzekał.
abepe to od lat moja nazwa / 83.29.205.* / 2016-04-18 22:47

średnio co drugi uczeń w Polsce korzysta z dodatkowych lekcji dokształcających
napisał jakiś kretyn. Kretynów ci u nas dostatek. Ludzie żeby pisać to trzeba się na tym znać, a nie mówić, że dzwonią jak się nie wie w którym kościele. W naszej szkole na 130 uczniów lekcje bierze z angielskiego 8 uczniów i z matmy 5 przed sprawdzianem - to wszystko.
a266 / 194.61.68.* / 2016-04-18 22:47
Szukam tych 10 tysięcy, które zarobiłam. Gdzie one są ? Po prawie 30 latach pracy zarabiam 3900 brutto. O czym autor pisze?
kom / 158.75.35.* / 2016-04-18 22:46
"wielu z nich dorabia, udzielając korepetycji. " - co za idiotyzm! Powiedzcie, jak wielu? Może także w zerówce???
~~~ / 88.156.128.* / 2016-04-18 22:46
Kilka statystyk w artykule jest, ale główne tezy są oparte na gdybaniu. Po pierwsze, przygotowanie do zajęć to jedno i nawet doświadczeni nauczyciele muszą na to poświęcać czas, bo podstawa programowa i podręczniki się stale zmieniają. Poza tym, dochodzi przecież sprawdzanie prac uczniów. Czas na to poświęcony jest mocno zależny od przedmiotu, ale jest istotny. W artykule pominięto kompletnie obowiązkowe dyżury w trakcie wywiadówek nawet dla nauczycieli, którzy nie są wychowawcami, częste rady pedagogiczne czy inne tego typu obowiązki nieuwzględnione w tych 18 godzinach zajęć. Do tego wliczanie zarobków z korepetycji do pensji jest bezsensem. Oceniane są przecież pensje nauczycieli a skoro tak wielu z nich dorabia na boku, to raczej świadczy, że podstawowa pensja to trochę mało. Tak, przywileje nauczycielskie są, ale nie bez pakietu obowiązków. Trzeba pamiętać o tym, że nauczyciel nie może sobie wziąć urlopu w dowolnym momencie jak każdy normalny pracownik, jest też zawsze w trakcie pracy bezpośrednio odpowiedzialny za bezpieczeństwo uczniów - również na przerwach. Za tego rodzaju odpowiedzialność też powinno się dostawać stosowne wynagrodzenie.
ewaliza / 83.7.210.* / 2016-04-18 22:46
pracuję w szkole jako księgowa juz 20 lat i bez mrugnięcia okiem powiem ,że nauczyciela nigdy nie mieli tak dobrze jak teraz Karta Nauczyciela to ich złota kura , dałą im wiele przywilejów i wynagrodzenie wcale nie najgorsze . Naucz.dyplomowany ma zasadnicza 3109 + wysługa /gwarantowana !! pracodawca musi ją wypłacic/ np. z 20 letnim stażem to dodatkowe 621,80 zł / 20% wyn.zasadniczego / razem około 3730 brutto to jest podstawowy wymiar bez godzin nadliczbowych czyli 18 godzin tygodniowo co daje nam 3,5 godziny pracy na 1 dzień.Wniosek jest prosty, która gupa zaw.w kraju idzie na 3,5 godziny pracy co dzien za 3730 brutto - ja mam niewiele więcej dosłownie 600 brutto i pracuję całe 8 godzin dziennie a czasami dłużej. P.Sedlak ma rację !!
a266 / 194.61.68.* / 2016-04-18 22:56
Pani księgowa, pani praca za biurkiem być może trwa 8 godzin-z przerwą na kawę, śniadanie i plotki.O 15.00 zamyka pani szufladę , zabiera torebeczkę i czas do domu. Mój wymiar pracy to 18 godzin dydaktycznych-czyli pani księgowa , praca z uczniem w czasie lekcji , oraz przygotowanie do zajęć, sprawdzanie prac pisemnych, zeszytów, przygotowywanie sprawdzianów itp., pisanie ocen opisowych , konferencje, szkolenia, zebrania z rodzicami. Mój wymiar pracy to 40 godzin tygodniowo .Najwyższy czas , żeby zakończyć mit 18 godzin, bo od lat , nikt tylu mnie pracuje.
Po prostu fortuna / 194.153.119.* / 2016-04-18 22:49
3730 brutto to jakieś 2500 na rękę dla osoby z wyższym wykształcenie i 20-letnim stażem pracy. Po prostu fortuna.
lewint / 37.152.19.* / 2016-04-18 22:45
Wiem że to są kolejny raz pisane bzdury na które nie powinno się dopisywać ale W ETACIE NAUCZYCIELA JEST 18 GODZIN DYDAKTYCZNYCH ALE TO NIE JEST CZAS PRACY NAUCZYCIELA -ON JEST ZNACZNIE WYŻSZY I W RZADKO KTÓREJ SZKOLE NADLICZBÓWKI SĄ PŁACONE. NIE PISZMY O KOREPETYCJACH BO NIE KAŻDEGO ONE DOTYCZĄ, NIE PISZMY O SZAREJ STREFIE BO ONA TEŻ NP. DOTYCZY LEKARZY I INNYCH ZAWODÓW - TO ZALEŻY OD CZŁOWIEKA.
Kazik z PO / 109.241.70.* / 2016-04-18 22:44
Burak jesteś Waćpan co spłodziłeś ten tekst dla money.pl - nawet nie złożyłeś podpisu.
Można by pomyśleć żeś pan samouk. Wstydu nie masz darmozjadzie

Najnowsze wpisy