Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
Prorok285 / 94.254.236.* / 2016-04-18 22:21
PiS niszczy Polskę we wszystkich dziedzinach naszego życia!!!
Niszczy Polkę i Polaków!!!
Dziś nauczycieli jutro emerytów policjantów, strażaków i żołnierzy, którzy uczciwie oddali OJCCZYZNIE najlepsze lata życia (to nie nasza wina, ze urodziliśmy się przed 1960 rokiem) !!!
BROŃMY SIE przed PiS!!! POLACY do BRONI!!!
Jura157 / 46.175.105.* / 2016-04-18 22:21
Prawdą jest ze należałoby zróżnicować zarobki nauczycieli.
Po pierwsze wuefiści -40lekcji/tydzień - według mnie powinni mieć 8 lekcji dziennie , ponieważ nie przygotowują się w żaden sposób do lekcji., ani nic nie sprawdzają. Albo 6 lekcji + 2 lekcje SKS .
Po drugie nauczanie początkowe -30l/tydz. - 6 lekcji dziennie (dopełnienie na świetlicy) - trudność materii na najniższym poziomie.
Nauczyciele 4-6kl i gimnazjum 25/tydz. -5 lekcji dziennie
Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych : Najtrudniejsza materia i obowiązek przygotowania do najtrudniejszych egzaminów
przedmiotów ogólnokształcących 20l/tydz.
przedmiotów zawodowych 18/tydz. - to za ten chaos z egzaminami zawodowymi przez cały rok.

Uczę przedmiotów zawodowych w szkole ponad gimnazjalnej oraz matematyki w gimnazjum, a kiedyś w podstawówce.
Wiem co piszę. To wynika z obserwacji pracy moich koleżanek i kolegów.
Ja402 / 83.28.255.* / 2016-04-18 23:07

Po drugie nauczanie początkowe -30l/tydz. - 6 lekcji dziennie (dopełnienie na świetlicy) - trudność materii na najniższym poziomie.

Uczę przedmiotów zawodowych w szkole ponad gimnazjalnej oraz matematyki w gimnazjum, a kiedyś w podstawówce

Czyżby " trudność materii na najniższym poziomie" przerosła szanowną nauczycielkę ze szkoły ponadgimnazjalnej. Proponuję wrócić do nauczania w charakterze uczennicy na 6 godzin i powtórzyć ortografię. Wypada bezbłędnie nazywać szkołę, w której się pracuje.
Jestem nauczycielką I-III. Pozdrawiam tych, którym trzeba poświęcić więcej czasu na edukację.
jukl / 5.172.252.* / 2016-04-18 22:35
Tak inni po 40 godz kolega 18 godz ....co ty wiesz o pracy nauczyciela wefu ....bibliotekarka 60 godz ..bo i tak siedzi....nie sprawdza, nie robi lekcji....nadajesz się do rządu boś mądry i wykształcony...
mmm210 / 46.113.159.* / 2016-04-18 22:31
nie zgodzę się. Z gimnazjalistami etat powinien wynosić najwyżej 12h.
Ąfds / 89.76.66.* / 2016-04-18 22:25
Swoją d... to chronimy? Innych oceniamy? Egoista!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
belfer926 / 87.207.130.* / 2016-04-18 22:21
Pan redaktor powinien nazywać się chyba Zenon Ziembiewicz. Dla przypomnienia ,,Granica'' Z. Nałkowskiej
Anna M. / 178.37.189.* / 2016-04-18 22:20
Godna zazdrości (?) "zaradność" NIEKTÓRYCH nauczycieli - tak powinien brzmieć nagłówek.

Korepetycje uważam za zjawisko szalenie szkodliwe. Sęk w tym, że ja nie widzę nauczycieli starających się o to, by korepetytorami zostać, tylko obserwuję rodziców, którzy chcą swoje dzieci na korepetycje wysłać. Tak jest łatwiej i wygodniej, niż samemu dziecko zagonić do nauki i właściwie je dopilnować. Zapłaci się jakiemuś belfrowi za nadzorowanie dziecka i problem z głowy. Piszę to jako matka i jako nauczycielka. Moje dziecko ani razu nie potrzebowało korepetycji, mimo że nauczycieli miało i ma różnych. Często o wiedzę musi starać się samo, bo w szkole nie ma szans, by każdy nauczyciel trafił z metodami nauczania do każdego ucznia. Sama też nigdy na korepetycje nie chodziłam, ani też takowych nie udzielam, bo po zajęciach dydaktycznych potrzebuję od nich odpocząć, zmienić środowisko, nabrać dystansu do pracy, zająć się rodziną.

Uważam, że zarobki nauczycieli w Polsce są przyzwoite, ale legendy o ich wysokości biją wszelkie rekordy. Nauczyciel mianowany na etacie dostaje na rękę (w zależności od liczby przepracowanych lat, dodatków etc.) ok 2500 pln miesięcznie, dyplomowany - 2700 pln za etat. Szał? Dla niektórych pewnie tak. Wg mnie - dolna granica "tolerancji moralnej";>

Lubię swoją pracę i żal mi serce ściska, gdy widzę raz po raz kolejne fale agresji skierowane w tę grupę zawodową, które często wynikają nie tyle z wiedzy, co z wyobrażeń. Wcześniej pracowałam w firmie prywatnej na dość odpowiedzialnym stanowisku. Mam skalę porównawczą. Albo, inaczej - pracy w biurze nie idzie porównać do pracy z młodzieżą. Jest to zupełnie inny rodzaj odpowiedzialności, zupełnie inny zakres odpowiedzialności. W szkole pracuję, bo lubię i mogę sobie na to pozwolić;> (mąż po prostu zarabia więcej;D).
sylwusek / 83.185.88.* / 2016-04-18 22:28
czemu w 21 wieku nauczacie z namaszczeniem mitologii .czemu zadajecie tyle prac domowych ..dla mnie cierpieniem bylo napisac dobre wypracowanie za srody na piatek np. bo chcialem napisac cos fajnego a tu tylko 2 ..3 dni a pisarz pije dupczy pali odpoczywa i ksiazke pisze rok albo dwa lata ??????
FAFIK682 / 37.128.27.* / 2016-04-18 22:20
mnie zastanawia zawsze jedno ... nauczyciele skarżą się , że 18 godz tyg które muszą przepracować , to nie liczą czasu , który muszą spędzićna przygotowaniu do lekcji, sprawdzany itd....... a ile biorą jeszcze nadgodzin poza tymi 18 godz!!!!!!?????? jakbymogli wzieli by wszyscy ........ wiem , ze to jest nagminne i w olbrzymniej wiekszosci tak robią .....a po drugie ..... wypłacana pensja podczas wakacji jest obliczana 18 godz (etat) plus nadgodziny.... czy to nie chore ????!!!!!... a po trzecie .... to specyficzna grupa społeczna ciągle narzekająća i roszczeniowa ..... tak walcząca z komuną , ale karty nauczyciela -reliktu komuny trzyma sie kurczowo.......
Dobra? / 89.76.66.* / 2016-04-18 22:27
Nic nie stoi na przeszkodzie zatrudnić się w szkole skoro tak dobrze a wymagania wobec nauzyciela takie małe!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
3comma3 / 2016-04-18 22:19
Drodzy nauczyciele, po co tracicie czas na komentarze pod tą marną prowokacją? Obok tych wypocin jest nazwisko autora - Jacek Bereźnicki a pod nim link: Skontaktuj się z autorem.
Zapraszam do skomentowania jego niekompetentnych wypowiedzi bezpośrednio na jego skrzynkę e-mailową.
Iris51 / 88.156.191.* / 2016-04-18 22:19
Same bzdury! Tego typu artykuły należy zaliczyć do mitotwórczych tekstów, które mają na celu jedynie dolewanie oliwy do ognia i pogrążanie wizerunku polskiego nauczyciela w oczach społeczeństwa, który i tak nie jest chwalebny, za co "serdecznie" możemy podziękować mediom.
Pracuję ponad 25 lat w podstawówce i wciąż przygotowuję się codziennie do lekcji, mimo że jestem "starym wygą". Zmieniają się zapisy w podstawie programowej, za zmianami podręczników nawet już i my nie nadążamy. To wymaga ciągłego analizowania nowych tekstów, innych poleceń i zadań oraz projektowania na nowo lekcji. Na palcach jednej ręki mogłabym policzyć dni, kiedy poszłam do pracy , nie przygotowawszy wcześniej lekcji, a było to spowodowane jakimiś niezależnymi ode mnie okolicznościami. Widać, że pan Sedlak nie ma pojęcia o specyfice tego zawodu, jednakże funkcja, którą piastuje, zobowiązuje do tego, by ważyć swoje słowa i nie pleść andronów.
Korepetycje????????????? Jakie korepetycje? Ostanie takie miałam, kiedy nie było jeszcze gimnazjów, a do szkoły średniej zdawało się egzamin, ale to było laaata temu. Dzisiaj po pierwsze uczniowie szkoły podstawowej nie biorą korepetycji , chyba że z matematyki bądź języka obcego, a to bardzo wąska grupa nauczycieli, do której się nie zaliczam; a po drugie-żaden nauczyciel traktujący poważnie swój zawód nie znajdzie czasu na to, by takowych udzielać-chyba że w sobotę bądź niedzielę. Przez 26 lat swojej pracy poznałam mnóstwo nauczycieli, ale żaden nie zarabiał i nie zarabia 10 tysięcy!!!!!!!!!!!!!!!!!, ba! nawet tych 5 tysięcy, o których się wspomina, że jakoby mamy taką pensję. Po 26 latach pracy, pracując na półtora etatu, ledwie dobijam do trzech tysięcy, ale jestem dyplomowanym nauczycielem, więc zarabiam optymalnie. Może pan Sedlak zapytałby, ile zarabiają nauczyciele stażyści?
Jak można siać takie ferment pod szyldem poważnie brzmiącej firmy badającej rynek pracy???
Może należałoby zapytać o jakość tych badań czy też o ich rzetelność oraz o metody stosowane do analizy wspomnianego rynku pracy, skoro taki zafałszowany obraz z nich się wyłania?
chic / 176.118.139.* / 2016-04-18 22:19
Muszę dzisiaj rozliczyć moją żonę z zarobków. Poradźcie mi coś, bo co miesiąc przepuszcza gdzieś 3/4 pensji to jest 7500 zł. Ale byłbym bogaty.
dorota000 / 37.47.197.* / 2016-04-18 22:19
Koleżanka nauczycielka "zerówki"uważa, że jej zarobki 3000 to stanowczo za mało. Zaproponowałam jej zmianę pracy chociażby w biurze, stwierdziła, że tyle godzin w życiu by nie wysiedziała. A przecież w biurach niektórzy mogą tylko pomarzyć o takim wynagrodzeniu. A i szkolić się muszą niekiedy i pracę robić w domu. Tak więc niech państwo nauczyciele nie narzekają, a jeżeli są pokrzywdzeni i niezadowoleni to nikt ich nie przymusza do pracy w szkole. Mają tak chłonne i zdolne umysły, że mogą się przekwalifikować i pracować w innym zawodzie. Jeżeli ktoś twierdzi że nauczanie młodych jest jego powołaniem i pasją to niech tak nie utyskuje.
kirsky / 87.239.223.* / 2016-04-18 22:23
dorotko przestań wklejać, cały czas na różnych portalach ten sam tekst; bo to się robi żenujące, chociaż zmień szyk zdania...
krzychp / 89.76.30.* / 2016-04-18 22:19
Jestem nauczycielem mianowanym i zarabiam 2166 zł na rękę, już z wszystkimi dodatkami. Gdzie mi do 10 tys. o których mowa w artykule. Autor tego artykułu to jakiś idiota.
sdfghjklphgfdurt / 83.23.255.* / 2016-04-18 22:23
Za poł etatu 18 godz! tyle nie zarabia nawet inżynier... przy 40 godz pracy a np. inżynier na budowie pracuje 50godz tygodniowo. I zarabia te 3,5 na reke....
Inżynier59325 / 83.27.42.* / 2016-04-18 22:18
widać, że Sedlak już nie jest fachowcem, za takie p....e powinien firmę zamknąć! Dla jasności nie jestem nauczycielem
w obronie nauczycieli / 77.253.74.* / 2016-04-18 22:18
a najfajniejsze jest to zdjecie nad artykulem ;D normalnie, zywcem z polskiej szkoly ;D
nie dajcie sie propagandzie... grubo w tym panstwie to zarabiaja tylko zlodzieje politycy.
g. / 46.231.155.* / 2016-04-18 22:18
Ej, przecież to jest reklama Edun korepetycje zwyczajnie...
Maciej263 / 81.190.97.* / 2016-04-18 22:16
Takie newsy tylko w WP haha. Jaka gazeta takie artykuły... To pewnie pisał nowicjusz ...
kirsky / 87.239.223.* / 2016-04-18 22:20
oj chciałbym żeby tak było, problem w tym, że takie artykułu mają na celu kłócenie Polaków ze sobą... bo ludzie nie rozumieją, że dobry nauczyciel dobrze przygotuje ich dzieci do życia... a dobry nauczyciel ceni sobie swoją pracę bardziej, niż osoba wywożąca śmieci czy pracownik budowy.
Burżuj / 85.202.147.* / 2016-04-18 22:16
Mam dość szczucia społeczeństwa przeciw nauczycielom. Pracuję w szkole od 15 lat i uwielbiam tę pracę. Nie narzekam, nie marudzę, chociaż jako polonista pracuję dużo więcej niż te 40 godzin. W mojej rodzinie i wśród znajomych jest wielu nauczycieli. NIKT , powtarzam NIKT nigdy nie widział na swoim koncie pensji, o której piszecie. Zarabiam 2500 zł na tzw. rękę, więc szału nie ma!
sa70 / 89.230.160.* / 2016-04-18 22:18
Bajki
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy