Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
Mr-bad / 31.41.82.* / 2016-04-18 22:11
Trzeba sobie zadać pytanie komu potrzebne pisanie takich głupot i szczucie na siebie ludzi...?
mąż nauczycielki / 77.114.166.* / 2016-04-18 22:11
Witam wszystkich złośliwych komentatorów sam jestem meżem nauczycielki klas 1/3 pracuje przez 20 godzin w tygodniu to fakt zarabia 1900 zl na reke to tez fakt reszta o czym wy piszecie to mity .uczyla sie kilka lat zasowala po nocach weekendach poto aby teraz sluchac i czytac panstwa opinie. Jakie 20 godzin w szkole pozostałe kilkanascie w domu plus wywiadowki dodatkowe godziny wycieczki itp. Czy wy naprawde jestescie slepi na to co sie dzieje w szkolach ile ci nauczyciele sie piświecaja na wychowanie waszych dzieci.Zastanowcie sie nastepnym razem co wypisujecie i jak traktujecie ludzi ktorzy kształcom wasze pociechy sam tez mam dzieci w szkole i przedszkolu i wiem ile zawdzieczam nauczycielce i przedszkolankom.zastanowcie sie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Artur686 / 46.151.72.* / 2016-04-18 22:11
Niech ten Kaziu się zatrudni w szkole i zbiera te miliony! Szybko zmieni zdanie :)
mandy / 217.28.147.* / 2016-04-18 22:39
Mam staż nauczycielski prawie 35 letni.Jestem jedna z najstarszych nauczycielek w mojej szkole.Jestem emocjonalnie wypluta,zmęczona i zniechęcona.Do emerytury jeszcze ok.9 lat.Ale i tak czuję się w lepszej sytuacji niż młodzi nauczyciele,którzy dopiero rozpoczynają pracę.Ja mam przynajmniej dobre wspomnienia z czasów, kiedy nauczyciel nie musiał przybijać piątek z uczniami,aby zyskać jaskże chwiejny ,,autorytet,,Pamiętam czasy kiedy z rodzicami organizowaliśmy różne imprezy dla dzieci, gdy z rodzicem można było spokojnie porozmawiać, a uczniowie po zakończeniu szkoły wciąż mnie jeszcze poznają.Patrzę ze smutkiem i współczuciem na młodsze koleżanki,które boją się wejść do klasy.Jak co bardziej wrażliwe próbują dotrwać do końca dnia czy tygodnia, obawiając się prowokacyjnych zachowań uczniów, często ich chamstwa i ich rodziców.Boją się wyzwisk od k...,bo nikt nie weźmie ich w obronę, nawet jak sprawa trafi do sądu(autopsja). Wiem ,że niektóre z koleżanek,szczególnie te samotne,które nie mają wsparcia w domu, rozładowują ten ogromny stres, od którego nie ma ucieczki - alkoholem. O biurokracji, nieograniczonych prawach uczniów, marketingu w związku z niżem nie wspominam. I zanim będziecie dalej lać pomyje na nauczycieli, zastanówcie się czy urlop jest doprawdy taką wielką rekompensatą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Meny / 83.25.233.* / 2016-04-18 22:10
Sedlak może podaj w jaki sposób zbierasz dane. Największy manipulator danymi na świecie. Robi ankiety internetowe gdzie można wypisywać wszelkie bzdury, a on podaje to jako prawdziwe dane.
zzizu / 83.5.133.* / 2016-04-18 22:10
Polaczki !!!!! Chętnie skorzystam, żeby zarobić, jak to zrobić ?????
ala596 / 176.103.41.* / 2016-04-18 22:09
Nauczyciel dyplomowany a takich jest 95 % w Siedlcach zarabia więcej niż lekarz po specjalizacji z 20 letnim stażem. Z tym że nauczyciel ma 18 godzin a lekarz 40 . I tak według GUS 4 200 na rękę nauczyciel a lekarz 3 500 zł na rękę oczywiście w obu zawodach można dorobić a nie dodałam że lekarz ma 26 dni urlopu a nauczyciel więcej niż 2 razy tyle
MANDARYNKA / 185.79.243.* / 2016-04-18 22:23
Lekarz może ma 3500 zł ale chyba za dyżur:-) Może pracować kilku miejscach pracy i często do każdego się spóźnia:-) Ponadto ma jeszcze obrywy z firm farmaceutycznych za wystawianie na receptach ich leków... Ile daje to razy 3500 tys. miesięcznie. Bez żartów, że zarabia tyle co nauczyciel. Koń by się uśmiał...
Ja pracuję w szkole 8 lat i na rękę mam 2100 zł. Przy tym od 5 lat robię kolejne kwalifikacje. Każde studia to średnio około 4000 zł. Wszystko z czego korzystam kupuję na swój koszt. Dłuższe wakacje owszem, ale co niby mam robić jak dzieci też mają wakacje. Jak będziemy siedzieć w szkole i nic nie robić na tych wakacjach to będziecie opluwać, że dwa miesiące kawkę pijemy. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził:-)
Nie0ala / 83.25.233.* / 2016-04-18 22:13
Przeczytaj najpierw Kartę Nauczyciela (rozdział o wynagrodzeniu, czasie pracy i urlopie), a potem się wypowiadaj.
XXXXXIIIIIIIIIIIIIIIIII / 83.5.133.* / 2016-04-18 22:12
Kłamiesz, kłamiesz i jeszcze raz kłamiesz!!!!!!!!!!!!!!!! Żeby zabierać głos, jeszcze trzeba się orientować w temacie ......dno, serdeńko, dno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gosia941 / 159.205.246.* / 2016-04-18 22:09
No to wszyscy do szkół - miód robota, dzieci aniołki i wspierający nauczyciela rodzice ZAPRASZAM!!!!
Muszelka52 / 79.184.196.* / 2016-04-18 22:23
Nie trzeba było uczyć się na nauczyciela tylko na pielęgniarkę.!
Mateuszmateo / 93.105.99.* / 2016-04-18 22:08
Ciekawa ta nagonka. Palenie głupa wobec narodu. Tępi się zarobki inteligentnej zorganizowanej grupy narodu. Ale nie dąży się do podniesienia zarobków innych grup zawodowych. O tym cicho sza!
To sposób byśmy się stali większymi nędzarzami! A, po nauczycielach jaką grupę zawodową obrobić z pensji? No, kogo? Może Ciebie? Więc krzycz, manifestuj, że nauczyciele zarabiają za wiele, za wczasu, bo wkrótce przyjdą do Ciebie.
troglos / 83.7.39.* / 2016-04-18 22:08
Od czasu kiedy PiS objął rządy trwa napuszczanie na siebie Polaków w oparciu o zarobki,bo to jest powód chwytliwy. Każdy zawód jest trudny ,każdy wymaga wysiłku i powołania do jego wykonywania,w każdym są uczciwi i nieuczciwi,w każdym pracusie i lenie. Ale każdy jest potrzebny. Każdy zawód powinien być dobrze płatny ale przy odpowiedniej wymagalności. Nie dajmy się podzielić i ogłupić wojną polsko-polską. Nie ma takiej wojny - Polacy nie biją się ze sobą ! To różne frakcje (partie) tej samej i wiadomej nacji walczą ze sobą o schedę po rozgrabionej Polsce.
Ewa222 / 83.24.117.* / 2016-04-18 22:08
Pracowałam w szkole średniej i podstawowej 9 lat. Odeszłam do biznesu. Płace nauczycielom należy podnieść jak najbardziej widać to po statystyce z państw zach. Europy ... ale nie tym nauczycielom, którzy aktualnie w większości są w szkołach. Moje koleżanki były z przykrością stwierdzę niedouczone. Wykształcenie uniwersyteckie to rzadkość. Większość to kobietki po szkołach pedagogicznych o bardzo niskim poziomie. Panie w różnym wieku ale w większości bez pasji, bez żadnych zainteresowań, niestety kuły w szkole i tyle. Nauczycielki to w większości uczennice osiągające średnią 3+ w czasach swojej edukacji. W pokojach nauczycielskich rozmawia się o serialach i Harlequin- ach.
Jest to zawód zdominowany przez kobiety i jak to w takich zawodach bywa poziom jest zaniżony. Nie podważam zdolności opiekuńczo - wychowawczych kobiet ale zdolności naukowe są niestety przeciętne. Po 8 latach następuje wypalenie i to jest fakt ale mało kto odważa się na wyjście z zawodu mimo, że w zasadzie przestaje im się chcieć pracować. Byłam wyjątkiem. Reszta zostaje i narzeka, notorycznie narzeka. Niestety nieliczne kobiety maja pasję i wtedy są to naprawdę genialne nauczycielki ale stanowią może 10% środowiska. To takie o których każdy marzył , żeby znalazło się w jej klasie moje dziecko. Niech każdy sobie przypomni ile miał takich sytuacji:))))) Z wymianą w zawodzie jest masakra, bo z tego zawodu nie ma gdzie uciec. Oprócz kobiet od przedmiotów ścisłych reszta nie poradzi sobie w kapitalizmie. Pita nie wypełnią niestety.
Tlllllen / 89.76.66.* / 2016-04-18 22:22
To skoro taka świetna to dlaczego odeszłaś i nie byłaś w tych 10% ? No właśnie odpowiedź będzie podsumowaniem jaki to zawód. "Obyś cudze dzieci uczył" było kiedyś złym życzeniem. I jeszcze jedno pytanie. Skoro do tego zawodu przychodza takie miernoty jak piszesz to jaki jest tego powód że nie przychodzą Ci dobrzy??? Coś tu nie pasuje! Skoro jest tak świetnie wysoka pesja w zasadzie nic się nie robi tyle wolnego o dlaczego Ci zdolni ambitni i "mądrzy" nie garną się do tej pracy??? Jakieś zgrzyty w tym rozumowaniu mądrej Pani i redaktora!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bogaty nauczyciel / 83.28.121.* / 2016-04-18 22:08
Jestem w szoku - pracuję w zawodzie 34 lata i nie miałam pojęcia ,że tak dużo zarabiam!! Myślę,że ktoś pomylił wynagrodzenie miesięczne nauczyciela z wynagrodzeniem dwumiesięcznym .Zapraszam osobę ,która pisze takie głupoty, na moje 5 godzin języka polskiego w gimnazjum. Chętnie wprowadzę w nasz cudowny, leniwy,pełen atrakcji i wielkiej kasy świat.Może wam się spodoba i razem dorobimy się wielkiego , wielkiego majątku.Muszę kończyć , bo muszę sprawdzić do czwartku 50 wypracowań
Iza5647 / 77.65.84.* / 2016-04-18 22:07
Gdyby w szkole byly tak horendalne zarobki to nie przyjmowano by do pracy w szkole absolwentów z dyplomami prywatnych czy zaocznych uczelmi. Z dyplomami kupionymi za czesne. Kiedyś nauczyciele kończyli Licea pedagogiczne i SN. Nieliczni tylko Studia Uniwersyteckie . Czy POlitechniki , Akademie rolnicze w szkołach zawodowych. A dziś nauczycielami z kupionymi dyplomami są osoby, które kiedyś mieli by problemy ze skonczeniem szkoły zawodowej. I to burzy spoleczeństwo
rita09 / 94.240.33.* / 2016-04-18 22:07
Ciekawa jestem, skąd ten pan ma dane. Chyba wyśnił. I to ma być dziennikarz? Wstyd! Jestem nauczycielem i znam wielu pedagogów. Nikt z nich nie zarabia takich kwot, choć pracuja w szkole od 20 lat. Jak można takie bzdury pisać?
slawoj / 87.205.151.* / 2016-04-18 22:07
zwolnić wszystkich nauczycieli rozwiązać szkoły i dla tych co drą ....... nie znając realiów tego zawodu beda pieniądze na jeszcze większe zarobki - powodzenia, .... a nauka e nie ważne i tak wszyscy są mundrzejsi łod nałuczycieli

Najnowsze wpisy