Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
-Belf / 89.69.107.* / 2016-04-18 22:07
co to za bzdury 2300 na rękę netto 2300 na rękę!!! za pracę w stresie w hałasie jako psycholog pielęgniarka policjant nauczyciel rozjemca negocjator lekarz pierwsza pomoc...
MatkaKobita / 109.196.122.* / 2016-04-18 22:07
10 000/mc. Te bzdury już nawet nie są śmieszne. To żenujące. Panie redaktorze, wstyd produkować takie zakłamane artykuły.
52819 / 5.172.247.* / 2016-04-18 22:07
Cala robote to my w domu musimy zrobic i dzieci sie nie nudza przemecza sie ich a szkola sobie wymysly robi i luzy jezeli tlumaczy na lekcji jedno zadania to gdzie jest reszta do 23 to za malo siedziec nie ma czasu na nic naciagaja kosztem lekcji i stopni czas by im tez cos zadac do 22 a nie jak wycieczka i znow wycieczka i znow nie ma lekcji i znow nie bylo nauczyciela siedzenie znow wyjazd tu i tam dzieciaki nie maja czasu wszystko robia za nauczycieli bo nie ktorzy sobie radza do testow powinni byc na bierzaco a nie codzien od 6rano do 22 godziny i komu tu powinni placic zabawa dzien dziadka wszystkie okazje od nauki
leo2 / 5.60.137.* / 2016-04-18 22:07
Stare lisy mają po 2-etaty u koleżanek dyrektorów szkół, młodzi co roku szukają pracy i jeżdżą po 2 szkołach aby był 1-etat. Organy prowadzący szkołę - gminy - nie widzą problemu i zachęcają do założenia rodziny :) . System jest patologiczny, który można tylko rozwiązać ustawowo wprowadzając LIMIT zatrudnienia do 1 etatu wg KN / na osobę. Praca dla młodych ...
kirsky / 87.239.223.* / 2016-04-18 22:07
hahaha jak nauczyciele zarabiają 5-10 tysięcy to ja księdzem zostanę... gdzie wy takie dane dostajecie ?? no chyba, że podajecie przykład prof. dr hab. z UJ, ale to nie są wszyscy nauczyciele... kolejny tendencyjny, nazwijmy to artykuł. Coraz ciężej skłócić Polaków co ?
krzysztof507 / 89.25.166.* / 2016-04-18 22:06
najlepiej jakby wszyscy zostali nauczycielami i zarabiali takie koszmarne pieniądze
uczeń zawodówki.który idzie pracować fizycznie dostaje na ręke 2,5 tys. zł,
sami przeliczcie ile to jest brutto a potem wypisujcie bzdury
Zygmunt651 / 91.232.90.* / 2016-04-18 22:06
Po ocenach komentarzy można wywnioskować że nauczyciele się zmobilizowali minusując krytykantów zamiast przygotowywać się do jutrzejszych lekcji.
krzychp / 89.76.30.* / 2016-04-18 22:14
To nie nauczyciele się zmobilizowali tylko społeczeństwo nie daje się ogłupić i nabrać na tanie chwyty w postaci powyższego, żałosnego, kłamliwego artykułu.
Rincewind / 31.2.117.* / 2016-04-18 22:06
jasne ze wyssane z palca robie 10/18 etatu na reke mam 8 stow. Może ktoś w edukacji tyle zarabia, ale nie ma co udawać, że nauczyciel jest bogaty za nic. Fryzjerka też weźmie 200 zl za godzinę pracy czasem, ale jakoś nikt nie pisze, że jakby tyle brala 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu 4 tygodnie w miesiącu to znaczy, że fryzjerki są bogate najwyraźniej
Urzędnik Państwowy / 87.248.80.* / 2016-04-18 22:06
Po części zgadzam się z "Niusia73" ale niestety tylko po części. Widać ona jest jedną z niewielu tych dla których ta robota to pasja. Sam jestem z rodziny nauczycieli - mam w najbliższej rodzinie 6-ścioro nauczycieli i oni są też raczej z tych z pasją - ale jak patrzę na większość nauczycieli uczących moje dzieci to "o zgrozo" żeby nie napisać dobitniej. Lewusy i cwaniaki. Psim swędem porobione jakieś kursy do nauki przedmiotu i potem z nauczycielek przyrody czy polskiego nagle powstaje nauczyciel informatyki czy techniki i dzieci chodzą głupsze niż dłuższe. Są w stanie na lekcji zagiąć nauczyciela, który nie wie jak z tego wybrnąć. Zrobienie gazetki dają dzieciom jako dodatkowe zadanie, fanty na konkurs zawołają od rady rodziców i się jakoś buja. Tak z dnia na dzień - bule do piątku. Poza tym ja w pracy idąc na chorobowe otrzymuję 80 % wynagrodzenia podstawowego bez premii bo za co premia jak się do niej nie przykładałem a w szkole - tu jest inaczej otrzymujemy 80 % ale średniej z ostatnich 3 miesięcy więc jak dobrze zarobiliśmy -- mieliśmy nadgodziny za chore koleżanki czy kolegów to na takim chorobowym możemy wyjść lepiej jak z uczciwej pracy przez cały miesiąc. Ja chodzę do pracy na 40 godzin tygodniowo i do mnie nikt na korepetycje nie przyjdzie bo nawet gdybym chciał ich udzielić to nie mam kiedy. Pracuje w budżetówce i mi za nadgodziny nikt złamanego centa nie wypłaci tylko mogę sobie ewentualnie odebrać je w wolnym (którego nie za bardzo mam kiedy wykorzystać bo mam stanowisko jednoosobowe i niema mnie kto zastąpić) Teraz temat urlopu - ja mam go 26 dni rocznie a nauczyciel wakacje, ferie, Boże Narodzenie, Wielkanoc dobrze że jeszcze w Świętego Patryka nie mają wolnego.

Nie chodzę i nie płaczę.
ktoto / 178.42.138.* / 2016-04-18 22:06
To jest śmieszne, miesiąc temu było jak dużo zarabiają górnicy czyli po 6 tys. tylko nikt nie pisał że to brutto. Nauczyciele też zarabiają po 5 tys. brutto. Rozumiem te wszystkie krzyki że mają na rękę 2100-3000 tyle co wszyscy jak odliczymy podatek, ubezpieczenia. Proszę nie narzekać że marnie zarabiacie ja jestem 10 lat po studiach i nie dane mi było załapać się do pracy w szkole. Zarabiam 1500 na rękę po 8 godzin dziennie i jak słyszę "trzeba było iść do pracy jako nauczycielka" to flaki mi się przewracają i pytam GDZIE? Starzy emerytowani nauczyciele zamiast cieszyć się wolnością "dorabiają" w szkole a my szukamy.
Sisior / 178.42.99.* / 2016-04-18 22:05
Ja p********, rozwodze się.... moja żona, nauczycielka oszukuje mnie od wielu lat... ma na pewno jakieś drugie konto, na które wpływają jej właściwe zarobki ......
ewcia70 / 37.152.19.* / 2016-04-18 22:04
Co za bzdury wypisujecie skąd takie zarobki przeciętny nauczyciel z 20 letnim stażem to ok 2000-2500 zł netto na ręke kto wam podał takie zarobki
ewa8384 / 83.23.253.* / 2016-04-18 22:04
Chcę wreszcie pracować 40 godzin tygodniowo. Macie rację to niesprawiedliwe, że musicie odpracować dziennie 8 godzin. Niesprawiedliwe dla was ale i dla nas. Kiedy to nastąpi, że przyjdę do szkoły na 7.30 i wyjdę o 15.30 lub na 7.00 do 15.00? Nie zabieram do domu zeszytów i sprawdzianów , nie biorę udziału w szkoleniach po 15. Wywiadówki i zabrania z rodzicami po 15? No cóż, to już poza godzinami pracy, więc nie muszę.Wyjazdy do kina, teatru po 15 to nie możliwe, bo nie jestem wtedy w pracy i nie mam ubezpieczenia z tytułu wykonywanej pracy. I wreszcie wycieczki jedno lub kilkudniowe, nie jadę, bo nikt nie chce pracować za darmo. W domu nie robię dekoracji, nie przygotowuję się do lekcji, wolny czas wreszcie spędzam z rodziną- bo tak się składa, że my nauczyciele też mamy rodziny. A jeszcze coś- gdy coś ważnego mi wypadnie biorę urlop na żądanie. Teraz nie mogę- to chyba niesprawiedliwe. Kiedyś policzyłam wszystkie dni wolne od pracy razem z urlopem tych co pracują wg Kodeksu Pracy i porównałam z ilością dni wolnych razem z wakacjami- różnice są znikome. A jak doliczymy wyjazdy na kilkudniowe wycieczki/ jesteśmy wtedy w pracy 24 ha na dobę/ to wychodzi tyle samo. JA CHCĘ PRACOWAĆ 40 GODZIN W TYGODNIU A NIE 60!!!
as70 / 89.230.160.* / 2016-04-18 22:24
Zwolnij się widzę cię na budowie i w dodatku uczony 😁
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
river1 / 37.47.201.* / 2016-04-18 22:04
Zapraszam wszystkich chcących zarabiać grubą kasę do podjęcia się roli nauczyciela - rewelacja wakacje , mala ilość godzin przy tablicy ,kasa . Są tylko niewielkie niedogodnosci: prawo do 6 tygodni nieprzerwanego urlopu (jak u wszystkich),emerytura w standardowym wieku emerytalnym,kontakty z rodzicami jak najczęściej osobiście lub z swojego telefonu,organizacja wycieczek ,spotkań,imprez klasowych w ramach swojego prywatnego czasu z wykorzystaniem prywatnych środków , koniecznie należy iść z postępem zatem należy zarezerwować sobie czas i środki na szkolenia lub inne formy dokształcania .Nie zapomnijmy jeszcze o przygotowaniu się do zajęć merytorycznie z wykorzystaniem metod aktywizujących .Pozostało jeszcze sprawdzanie prac pisemnych .Rewelacja taka praca to marzenie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy