Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
krzychp / 89.76.30.* / 2016-04-18 22:04
Jako nauczyciel w pełni popieram likwidację Karty Nauczyciela. Mogę pracować jak każdy 40 godzin tygodniowo, pod warunkiem, że poza budynkiem szkoły nie będę myślał o pracy, nie będą do mnie wydzwaniać rodzice o każdej porze dnia i nocy. Że będę mógł wziąć urlop wtedy, kiedy mi odpowiada, że nie będę musiał kupować potrzebnych mi materiałów, drukować, kserować za pieniądze z własnej kieszeni, wypełniać i powielać stosów nikomu niepotrzebnych papierów (chyba, że w ramach godzin pracy), wypracowywać godzin społecznie, za udział w radach pedagogicznych i wycieczkach szkolnych dostanę zapłatę. Prosiłbym też o wyznaczenie miejsca z komputerem, w którym będę mógł w spokoju przygotować się do lekcji. Pozdrawiam wszystkich, którzy zazdroszczą nauczycielom i zachęcam do podjęcia pracy w szkole. Niestety, ale rządzącym nie opłaca się likwidować karty nauczyciela i dobrze o tym wiedzą, bo musieliby wtedy zrezygnować z programu 500+. Może jednak za jakiś czas wróci normalność.
Vlady / 77.254.30.* / 2016-04-18 22:02
No i zaczęła się , jak zwykle , nagonka na nauczycieli. Tylko Broniarz z ZNP bąknął coś o 10% podwyżki a tu zaraz ,,eksperci" policzyli ,że zarabiam 10000 zł. To już nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne!
Argument ,że co drugi uczeń ma korepetycje, że nauczyciele pracują na dwóch etatach, że pracują 18 godzin... ręce opadają!
as70 / 89.230.160.* / 2016-04-18 22:27
Wyrzucić z broniarza niech nie psuje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
pietrzakmk3 / 89.77.32.* / 2016-04-18 22:02
Kolejny artykuł by "poruszyć masy ciemne". Oczywiście - jak chyba w każdej branży zdarzają się przypadki nadużyć - ale tytuł artykułu powala - szczególnie tych, którzy sami pracują w szkole albo ich bliscy. Moja mama była nauczycielką, jest nią moja żona i wiem jak to wygląda. Gadka, że przelicznik jest dobry do godzin - teoretycznie tak, tylko autor artykułu nie ma bladego pojęcia ile czasu dodatkowo trzeba poświęcić w domu. Sprawdzanie prac, wklepywanie ocen w e-dziennik, maile i rozmowy telefoniczne z rodzicami, którzy potrafią dzwonić po 21 i ponad pół godziny opowiadać, bo przyjść na zebranie nie mieli czasu... Kto to zna, ten wie jak jest. Nigdy i nigdzie nie ma po równo, ale tytuł tej wypowiedzi jest czysto tendencyjny i obliczony na odzew. Szkoda, że negatywny. Skoro nauczyciele taż dobrze zarabiają to na co czeka autor artykułu??? W naszym kraju lekarze, prawnicy, nauczyciele, hydraulicy, elektrycy - świetnie zarabiają. Informatycy też. Tylko najczęściej zadrośnicy nie zdają sobie sprawy jak jest naprawdę i nie mają bladego pojęcia ile wysiłku i wyrzeczeń, czasu i nerwów to kosztuje - nie, widzi się tylko sumy. Dziesięć tysięcy! Szanowny panie - oczywiście, że tacy nauczyciele są - ale jaki to procent całości???? Może jeden... smutne dziennikarstwo...
Jaś / 87.207.83.* / 2016-04-18 22:08
Ten dziennikarz tyle zarabia czyli 10000 i tez ma prawo do urlopu na poratowanie zdrowia. Tylko nie pracuje w hałasie i nie ma do czynienia z niewychowanymi dziećmi i jeszcze gorszymi rodzicami. Nauczyciel nie ma nawet szkodliwego wypłacanego a szybsze emerytury juz dawno przeszły do lamusa.
PIS DA / 87.205.244.* / 2016-04-18 22:02
i nie tylko przygotowanie mało kto wie że piszemy ipety kipu co kilka lat program wychowawczy bo kretyni w ministerstwie wymyślają nowe poglądy na wychowanie to praca nocami na kilka miesięcy, jeszcze ewaluacje zewnętrzne i wewnętrzne i musisz mieć papier nawet na złamany paznokieć, wycieczki praca 24h na pięć dni niezgodna z jakimikolwiek normami i niestety za pracę w wolne dni nie można odebrać dnia wolnego bo my mamy 40 godz tydzień pracy ale jak niewolnicy wtedy gdy to pasuje rządzącym np rady do nocy zebrania do 22 i zabawy dla dzieci po których rodzice zapominają odebrać dzieci, a to nie moralne by dziecko zostało samo ale tylko dla nauczyciela i BRAK SZACUNKU DO NASZEGO zawodu
józef54321 / 87.206.100.* / 2016-04-18 22:01
chyba zarobki nauczycieli zostały wzięte z księżyca . proszę pokazać nauczyciela nauczania w klasach 1-3 który daje korepetycje. autor tego artykułu chyba chce skłócić społeczeństwo pisząc takie głupoty
Nauczyciele nie narzekajcie / 178.235.170.* / 2016-04-18 22:00
Oczywiście, że nauczyciel dyplomowany,czyli z ok. 10 letnim stażem pracy zarabia średnio miesięcznie ok.5000 zł. Nauczyciele wypowiadający się o swoich pensjach niestety uwzględniają tylko to co otrzymają na "pierwszego " danego miesiąca. Nie licząc trzynastek, nagród jubileuszowych, nagród dyrektora, nagród prezydenta, wójta, ministra,itp, wynagrodzenia za godziny nadliczbowe, jednorazowych dodatków uzupełniających, wypłaty z ZFŚS (świadczenie urlopowe to ok 1000 zł). Ponadto często nie licząc jako wynagrodzenie swoich potrąceń: spłaty pożyczki z ZFŚS, składek ZNP, składek na ubezpieczenie grupowe,a przecież to obniża poziom wynagrodzenia. Osobiście uważam że nauczyciele zbyt dużo narzekają, a za mało pracują nad wykształceniem uczniów. Chciałabym pracować 18 godzin tygodniowo i mieć takie zarobki jak ta grupa zawodowa. Ponadto wolne : wakacje, ferie, wielki tydzień, przerwa świąteczna w grudniu aż do sylwestra. Nikt pracujący na etacie nie ma tyle urlopu (normalnie tylko 26 dni maksymalnie rocznie) i te wszystkie dni wolne są przecież płatne tak jak by nauczyciel był w pracy. Na co tu narzekać? To jest pytanie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Labavi / 176.221.125.* / 2016-04-18 22:17
Ze sporą częścią tego co napisałeś się zgodzę. Ale jeśli myślisz, że 18 godzin tygodniowo nauczyciel pracuje to jesteś w błędzie... Biorąc obecnie pierwszego lepszego nauczyciela niezależnie czy uczy w podstawówce, gimnazjum czy liceum.. albo w szkole łączącej szczeble nauczania.. naucza z danego przedmiotu (nie ważne jakiego) kilka klas.. robi sprawdzian... czasami opisowy, czasami test.. czasami jest to zwykła kartkówka.. którą sprawdza na lekcji często (a przynajmniej tak było jak ja chodziłem do szkoły - jeszcze przed wprowadzeniem gimnazjum) zadając na ten czas parę zadań czy coś do przeczytania.. ale jak większy sprawdzian.. .godzinny, to wiadomo.. od 30 uczniów bierze taki nauczyciel to do domu i tam sprawdza te sprawdziany.. jak w kilku klasach zrobi, to ma sporo do sprawdzenia.. nie wiem jak w szkołach jest obecnie.. ale ja swoją wychowawczynię (nauczycielka matematyki - szkoła miała klasy podstawowe i liceum 4 klasy ogólnokształcące o różnych profilach czyli 16 klas ogólniaka i liceum ekonomiczne 4 klasy.... i że tak powiem.. była w szkole cały dzień prawie.. rano lekacja z klasą jedną, potem z drugą, potem 2 godziny przerwy i potem znowu lekcja z jeszcze inną klasą.. niby okienka mają ci nauczyciele... ale mimo to siedzą w tej budzie tyle co uczniowie... na oknach to kto blisko ma to możę do domu skoczyć....ale wielu nauczycieli dojeżdża jak nie z innego osiedla w większym mieście.. to z okolic miejscowości.. A obecnie to jaka jest młodzież i jak zachowuje się w szkole to woła o pomstę.. gdziekolwiek... nauczyciel nie może krzyknąć nawet bo zaraz skarga będzie.. rodzice z kolejną przyjdą..że jest dziecko skrzyczane przez nauczyciela.. i bronią swojego młodego łobuza.. (bo w domu nakłamie) Współczuję nauczycielom tego użerania się z tą obecną młodzieżą... i życzę wytrwałości. Praca godna poszanowania i godnych zarobków "Obyś cudze dzieci uczył" nie wzięło się z niczego... a teraz jest to wyzwanie
Kasia P. / 89.191.160.* / 2016-04-18 22:13
Teraz sie w..am...... co ty palncie wiesz o pracy nauczyciela ?Piszesz, jakby nauczyciel dostawal co miesiąc trzynastkę, co miesiąc nagrode jubileuszowa, co miesiąc nagrode dyrektora, co miesiąc nagrode kuratora, co miesiąc nagrode ministra. Co to są jednorazowe dodatki uzupełniające ? Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Urlopowe owszem- nalezy sie jak psu zupa, a tobie nie ?

A kim ty jestes z zawodu? Ujawnij się !!! To popolemizujemy !!!!!
rozczarowana / 109.196.45.* / 2016-04-18 22:12
Pracuję 12 lat w zawodzie. Jestem surdopedagogiem, logopedą, oligofrenopedagogiem i nauczycielem nauczania początkowego. Moja pensja jeszcze nigdy nie przekroczyła 2000 netto. Moje prywatne dzieci co wieczór mówią,ze nie mam dla nich czasu, moj mąż suedzi ze mnai wycina elementy dekoracji... tak wyglada szara rzeczywistość nauczycieka. Aci do wolnego... ja nie mogę pojechac sobie na urlop w czerwcu,we wrześniu czy w październiku, kiedy polskie gory wyglądają tak pieknie _ przecież od tego msm wakacje. Nie mogę sobie wziąć urlopu kiedy mi się podoba _ mam narzucone z gory.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
inny501 / 87.206.167.* / 2016-04-18 22:09
18 godzin.. Tak wszyscy myślą i zazdroszczą.. Zapraszam do pracy jeśli tak zazdrościcie.. Myślę, że po paru miesiącach przestaniecie zazdrościć.. I te pensje z księżyca.. Ciekawe po to taki tekst.. Chyba tylko po to, żeby skłócić ludzi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adi1006 / 46.148.0.* / 2016-04-18 22:00
Wiecznie narzekacie na zarobki to zapraszam na budowę chociaż na jeden tydzień ?,nie wiecie co to ciężka praca ,uczycie jednego i tego samego od lat ,na lekcjach przeglądacie swoje komórki i laptopy ,co czterdzieści pięć minut przerwa plus obiadowa ,ciepełko przez cały rok ,wakacje letnie,. zimowe ,wycieczki ile wy naprawdę pracujecie przez cały rok ,a my podatnicy na was pracujemy ?
oreor / 89.69.166.* / 2016-04-18 22:19
Zostań nauczycielem , będziesz miał tak samo dobrze jak oni! Po co zazdrościć?
Anna720 / 89.78.135.* / 2016-04-18 22:19
A ja zapraszam do szkoły, gdzie hałas na przerwach przekracza dopuszczalne normy, w czasie lekcji w klasach ponad 30 osobowych po kilku latach pracy wielu nauczycieli traci głos i ma guzki na strunach głosowych. Próbujemy nauczyć czegoś dzieci, które maja nauke głeboko gdzieś, a potem jesteśmy rozliczani z wyników swojej pracy. Co 45 minut jest przerwa, na której mamy dyżury na korytarzach albo w WC, a jeśli nie ma dyżuru, to stoi kolejka dzieciaków, która czegoś chce. Zimą w salach mieliśmy po 16 - 18 stopni. Ze względu na rekrutację w lipcu i egzaminy poprawkowe i maturę w sesji poprawkowej w sierpniu mam 4,5 - 5 tygodni przerwy i nie mogę kiedy indziej wziąć urlopu, aby cokolwiek załatwić. Na wycieczkach pilnujemy dzieci przez 24 godziny na dobę. Ostatnie 2 niedziele od rana do wieczora spędziłam na pracy związanej ze szkołą - przygotowanie egzaminu, sprawdzanie prac itp... Wiele godzin spędzam w szkole ZA DARMO na konsultacjach, zebraniach, konferencjach, szkoleniach, egzaminach. Więc pracuj sobioe spokojnie na budowie i nie zabieraj głosu na tematy, o których nie masz pojecia.
młoda belferka / 5.172.234.* / 2016-04-18 22:15
Kochani Nauczyciele, nie obrażajcie się na tego Pana. On i tak nie wie, co to praca umysłowa.
zib / 93.105.176.* / 2016-04-18 22:13
własnie widze pod blokiem jak ciezko pracuja na budowie. połazili napili sie troche i 8 godz. przelecialo.
Ja! / 178.37.63.* / 2016-04-18 22:09
Ktoś pracuje na budowie, ktoś w sklepie, ktoś w szkole, ktoś w piekarni itd. Zapraszam do szkoły na tydzień, na wycieczkę, do teatru itp. Ciekawe jak długo wytrzymasz madralo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Anonimowy765 / 82.160.83.* / 2016-04-18 22:04
Chyba na tej budowie cegła spadła ci na ten durny łeb, że takie bzdury wypisujesz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Zygmunt651 / 91.232.90.* / 2016-04-18 22:00
Ciekawe że wielu nauczycieli na lekcji nie potrafi uczniom wyłożyć tematu ale na korepetycjach już przeważnie problemu nie ma.
Rozczarowanie / 83.25.152.* / 2016-04-18 22:30
Na korepetycjach nie musisz uciszac 30 uczniów. Nie musisz tytułem lekcyjnej gry wstępnej tłumaczyc celów i założeń lekcji. Nie denerwujesz się, że głodny uczeń zaczyna konsumowac kanapkę wyrwaną ze sklepu napotkanego po drodze - bo w szkole nie może kupić. Poświęcasz czas jednostce zainteresowanej przedmiotem. W szkole oprócz tej jednostki siedzą zablakani winą wielu reform niewinni - spragnieni głosu dzwonka. Szkoła dzisiaj to obóz przetrwania. Od pierwszego - do pierwszego. Czyja to wina? Ty - co tak narzekasz na nauczyciela..... zastanów się i głęboko pomyśl. Jakie zadanie dzisiaj ma do spełnienia nauczyciel? Zadanie prostowania zreformowanych inaczej jednostek młodzieżowych. Inaczej nazwać tego się nie da. Twój syn i Twoja córka 4/8 życia spędza w szkołach. Ty nie masz dla nich czasu. Twoja praca zamyka radykalnie kontakt z nimi i pogoń za Twoimi piniedzmi jest usprawiedliwiona. Nie potrafisz nawet przyjść na jedną wywiadowke żeby poznać cześć prawdy. Dlaczego ? Bo się boisz. Ale nie boisz się szykanować Tych którzy w tym czasie pragną dobra Twojego dziecka. Przesypujesz przez palce swoje frustracje, pomimo tego że Twoje dziecko już dawno zapomniało jak wyglądają Twoje palce. Żałujesz nauczycieowi 5000 zł ? Ty tracisz dużo więcej ..... tracąc swoje dziecko w zamyśle swoich pragnień.
ludek polski / 91.231.14.* / 2016-04-18 22:07
Bo pewnie twój synalek wychowany bezstresowo przeszkadza na lekcji udając przed kolegami chojraka, jak zapłacisz to cicho siedzi, bo jest sam, działa jak tchórzliwy pies, jeśli to rozumesz.
Pasjonatka / 83.242.80.* / 2016-04-18 21:59
Czcionkę wybrałam specjalnie
JAKI FAJNY TEMAT, BY ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD DOBRYCH ZMIAN, AFER, PRZEKRĘTÓW, IDIOTYCZNYCH POMYSŁÓW ITP.!!!
NAPLUJMY NA NAUCZYCIELI, NIECH GENIUSZE ODREAGUJĄ ZŁE OCENY, KTÓRE DOSTAWALI KIEDYŚ W SZKOLE, A I WŁADZA BĘDZIE MIAŁA TROCHĘ SPOKOJU! KAŻDA WŁADZA, BO NAGONKA NA NAUCZYCIELI TRWA OD LAT.
LUBIĘ SWOJĄ PRACĘ, DAJĘ Z SIEBIE ILE MOGĘ, A CZASEM WIĘCEJ. ALE PO TAKICH TEKSTACH I WIELU KOMENTARZACH ODECHCIEWA SIĘ CHCIEĆ!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Labavi / 176.221.125.* / 2016-04-18 22:01
Jeśli jesteś nauczycielką to idź się lecz, bo używając CAPSA, no cóż, musisz mieć straszne problemy z psychiką... rozumiem, że nie wytrzymujesz psychicznie z kwiatem inteligencji jaki teraz rośnie.... a jak uczysz w gimnazjum to w ogóle współczuję.
mateczka / 94.254.177.* / 2016-04-18 21:58
To prawda. Nie porownujmy zarobkow do Luksemburga bo kazdy zawod wypadnie mizernie. Ale jak na polski warunki nauczyciele zarabiaja na prawde duzo. Na dodatek nie musza sie wykazywac ZADNYMI umiejetnosciami. Robia WSZYSTKO zeby dzieciakow nic nie nauczyc bo kto by wtedy przyszedl na lekcje???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dosia57 / 89.78.168.* / 2016-04-18 22:08
Zawsze możesz uczyć dziecko w domu, nic nie stoi na przeszkodzie !Wszyscy będą zadowoleni i nauczyciel ( bo jak twierdzisz to leń i nierób, odpocznie sobie od jednego ucznia ) i ty ( bo przecież wiesz lepiej i więcej -to się wykaż)
lon / 94.240.33.* / 2016-04-18 22:03
Ciekawe, skąd masz takie informacje. Nauczyciele są rozliczani z tego, co robią z uczniami i czego nauczyli. Żeby zabierać głos, trzeba mieć o tym choćby blade pojęcie.
wkurzony / 83.242.80.* / 2016-04-18 22:01
Debilizm do n-tej potęgi!
Ucz sobie dzieci w domu, człowieczku ;-p
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Angella / 80.153.161.* / 2016-04-18 21:58
ruski j***** parę bomb na wschodzie zaczną s********* to utrzymacie tanią siłę roboczą a my będziemy pomagać biednym krają na zachodzie
UCZEŃ / 87.205.139.* / 2016-04-18 21:58
JAK CZYTAM TE ŻAŁOSNE PŁACZLIWE BZDETY TO MNIE TELEPIE KAŻDY DECYDUJĄC SIĘ NA PRACĘ W DANYM ZAWODZIE TO MIAŁ ŚWIADOMOŚĆ JAKIE OBOWIĄZKI NA NIM SPOCZYWAJĄ
Kob45 / 5.172.235.* / 2016-04-18 21:58
Jestem nauczycielką i zarabiam brutto 1993zł+dodatek wiejski w wysokości 199zł, na rękę mam 1500zł. Moje studia kosztują mnie rocznie 5500zł a studiuje się 5 lat. Żałuję, że pracuję w tym zawodzie...
34 lata stażu pracy / 109.173.223.* / 2016-04-18 21:58
Brawo N-el normalny!!! powinniśmy wszyscy zaprezentować tu swoje odcinki wypłaty i byłoby po dyskusji
Thenormalone / 95.194.74.* / 2016-04-18 22:10
Niech wszyscy co kończyli studia 5 letnie, mają za sobą 3 awanse (dyplomowany to 3 awanse) i prawie 10 letnie doświadczenie to wyjdzie że te 5000 brutto które maksymalnie może mieć nauczyciel w wawie- to jedna z mniejszych pensji.
Dodatki i trzynastki są w każdej państwowej firmie więc o co chodzi.
Co do korepetycji to każdy budowlaniec robi fuchy po godzinach to czemu nie nauczyciel.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Stoki / 195.222.101.* / 2016-04-18 21:58
Pisanie, że nauczyciel może dawać korepetycje po lekcjach i czerpać z tego dodatkowe zyski to jak mówienie, że każda kobieta może dorabiać jako prostytutka... Co za idiota to pisał to ja nie mam pytań...

Najnowsze wpisy