Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
ksod / 109.95.144.* / 2016-04-18 21:15
Średnia cena domu w Luksemburgu 2mln euro
antymalwersant / 31.2.71.* / 2016-04-18 21:21
A ty masz jeszcze oborę do sprzątania. Widły w dłoń i hajda na koń
zawiedziony / 78.88.35.* / 2016-04-18 21:15
nauczyciele zawsze beda marudzic ale to jest najbardziej niereformowalna grupa spoleczna. zarabiaja za duzo biorac pod uwage ilosc godzin przepracowanych w ciagu roku. maja dwa miesiace wakacji ferie zimowe wolne swiateczne i wiele innych dni w ciagu calego roku. dlatego niech nie polacza i narzekaja.
nauczyciel z wyboru / 185.124.116.* / 2016-04-18 21:24
Zawiedzony - skoro nauczycielom jest tak dobrze, to dlaczego nie zostałeś nauczycielem? To jest właśnie odpowiedź na ważny temat, najlepiej obrazić i naubliżać, prawda? A prawda jest taka, że każda praca z dziećmi, jakkolwiek by nie wyglądała, zawsze jest trudna i męcząca. Wiem, bo uczę dzieci już kilka lat i choć kocham to co robię, to wracając po zajęciach czuję się tak jakbym pracował w kamieniołomach. To jest nieustanne myślenie, mówienie i przekazywanie wiedzy. Do czasem cięższe niż praca na budowie, choć może mniej fizyczne. Prace w domu - korepetycje... no cóż każdy może dorabiać po godzinach, bo każdy może - fryzjer może przyuczać innych, budowlaniec może remontować ludziom mieszkania, kosmetyczka może malować i robić makijaże, co to za tłumaczenie? Praca powinna pozwalać godnie żyć każdemu, bez konieczności dorabiania na boku. Dlaczego nikt nie neguje górników którzy zarabiają po 6 - 7 tysięcy zł, dlaczego nie krytykuje się pielęgniarek, ale tych którzy rozwijają talenty najmłodszych i jako pierwsi uczą i pokazują wiele ważnych rzeczy (czasem lepiej, czasem gorzej im to wychodzi) zawsze są tak bardzo negowani. Merytoryczne wypowiedzi są dziś w cenie, a obrzucanie błotem przez osoby, które o nauczycielstwie polskim wiedzą tyle co musieli chodzić do szkoły w dzieciństwie fajnie by było gdyby nie zabierali głosu. Bo nie mają o tym zielonego pojęcia i mącą wszystko, wierząc w każde słowo przeczytane w internecie. Pozdrawiam
ja. / 83.4.198.* / 2016-04-18 21:19
Każdy ma wybór, proszę zostać Nauczycielem i korzystać do woli z tych dni wolnych
jo1212 / 159.205.74.* / 2016-04-18 21:14
Tyle się mówi o zarobkach nauczycieli a u mnie niebawem zamkną chyba już ostatnia szkołę zawodową bo żaden z fachurów nie chce pracować za te "kokosy"... odchodzą właśnie ostatni emeryci:-)
tylko pytam / 89.74.185.* / 2016-04-18 21:14
Sedlak - dlaczego jeszcze nie zostałeś nauczycielem. Przecież mają tak dobrze, hipokryto.
12321 / 95.169.43.* / 2016-04-18 21:13
Pracowalam w szkole w Polsce. Miesieczne wynagrodzenie po 10 latach, magister z PP nigdy nie osiagnelo 2 tysiecy zlotych. To byl zart.
ANKA111833 / 77.46.98.* / 2016-04-18 21:13
Witam,18 lat w szkole ,uczę dwóch przedmiotów,moja pensja to 3300 brutto - na rękę 2200.CIAŁABYM ZARABIAĆ TYLE ILE POKAZUJĄ DANE STATYSTYCZNE...Pozdrawiam
antyrobotnik / 31.2.71.* / 2016-04-18 21:56
Co z tego,że niby płacą ci gamoniu za 160 godz.,jeżeli 141 godz podpierasz łopatę. A ile petów przy tym i smrodu????
ozan / 31.183.252.* / 2016-04-18 21:12
Kto zgadza się na wydrukowanie takiej nieprawdy??? Czy nikt nie cenzuruje takich artykułów? Nikt ich nie czyta przed umieszczeniem ?
Te ciągłe kłamstwa i nastawianie społeczeństwa przeciwko nauczycielom.
Jak szanować ma nauczyciela uczeń czy rodzic skoro przeczyta, że nauczyciel to ten leń zarabiający nie wiadomo ile.
Może kto w końcu przyjrzałby się dziennikarzom, którzy piszę te kłamstwa.
kaja675 / 95.49.51.* / 2016-04-18 21:12
A nikt się nie zastanowił dlaczego nauczyciele mają tylko 18 godzin zajęć lekcyjnych na etat? A to dlatego,że pozostałe 22 godziny mają przeznaczyć na wypełnianie dokumentacji ( co roku coraz więcej ), zebrania z rodzicami, rady pedagogiczne, zajęcia dodatkowe dla dzieci ( wcale nie dodatkowo płatne ), pilnowanie dzieci podczas egzaminów gimnazjalnych, maturalnych, opieka podczas wycieczek itp. i oczywiście przygotowanie do lekcji.
Lara / 91.193.160.* / 2016-04-18 21:32
Jak najbardziej zgadzam się, że nauczyciel musi przygotować się do lekcji. Ale moje pytanie brzmi czemu nie mógłby robić tego w szkole ? Przychodzi na 8 i do 16 jest dostępny dla uczniów, rodziców i innych zainteresowanych. A w ferie też od 8-16 wypełnia dokumentację itp Urlopu ma dokładnie tyle co każdy czyli max 26 dni a resztę znów w szkole od 8-16 Oczywiście nigdy nie przekracza swoich 18 godzin dydaktycznych w tygodniu skoro taki jest zapis
40h / 109.207.111.* / 2016-04-18 21:23
Jeśli tak jest ze 22h to praca w domu, dodatkowa, to w czym problem aby zapisać te 40h oficjalnie? ???? Nie chcą się zgodzić bo nie pracują po godzinach i tyle!!!! Szczególnie wuefisci - jakie prace w domu po godzinach robią? ??? Fikołków się uczą? ??
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jani 2010 / 178.43.98.* / 2016-04-18 21:12
dyrektor Przedszkola Samorzadowego 36-213 Haczow,zarabia 9.000 zl. netto!( w jeden miesiac)
lekarz / 188.146.133.* / 2016-04-18 21:13
i bardzo dobrze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anonim 99 / 83.26.87.* / 2016-04-18 21:12
Nie zgadzam się z podanymi informacjami. Zapraszam wszystkich "zazdroszczących" nam przywilejów na jeden tydzień do pracy w szkole. Życzę powodzenia, wytrwałości. Proszę o poszanowanie dla zawodu nauczyciela i chociaż jeden artykuł na temat tego zawodu o pozytywnym wydźwięku.
alib / 79.163.135.* / 2016-04-18 21:12
A w naszej gminie to 5 tys. to już prawie norma i jeszcze wywieszają flagi i protestują o podwyżki.
wkurzony księgowy / 83.20.142.* / 2016-04-18 21:10
Aby zarobiś około 5 tys.brutto muszę ciężko pracować od godz.8 do godz.20 codziennie łącznie z sobotami pomimo dużo większych kwalifikacji w niektórych przypadkach.. Nie mogę sobie pozwolić na dwutygodniowe wakacje nie mówiąc o płatnym urlopie na podratowanie zdrowia. Im więcej i ciężej pracuję tym muszę więcej oddać fiskusowi między innymi na płace dla nauczycieli. Niech nie narzekają i lepiej nauczają nasze dzieci bez konieczności posyłania ich na korepetycje.
ren / 212.96.244.* / 2016-04-18 21:13
Jeśli dobre wykształcenie i takie zarobki to jesteś niezaradnym frajerem1
mokola / 46.151.190.* / 2016-04-18 21:10
Kochani Nauczyciele ! jestem lekarzem , pracuję średnio 270 godzin miesięcznie, mój jeden dyżur 24-godzinny to więcej niż Wasz TYGODNIOWY !!! czas pracy. Skończyłam 6-letnie studia, roczny staż podyplomowy, 5-cio letnią specjalizację, 4-letnie studia doktoranckie, 2- letnie studia podyplomowe, odbywam kursy , za które płacę, nie ma tygodnia bez ,, doczytywania,,. Nie narzekam, moja praca jest moją pasją, jeśli muszę zostać dłużej w pracy bezpłatnie, to zostaję.Pracuję dużo, zarabiam super. Mam Rodzinę, dla której nie mam bardzo dużo czasu, ale liczy się jakość, a nie ilość. Nie jestem zgnuśniałą kurą domową, wiecznie narzekającą, pracującą 4-5 godzin na dobę. Faktycznie, mając tyle wolnego czasu, może się to znudzić. Mogłabym pracować mniej i narzekać na brak środków finansowych, ogólnie narzekać. A ja jestem szczęśliwa, stać mnie na podróże, hobby, zachcianki. I tego Wam nauczyciele życzę, braku czasu na głupie narzekanie!!!
dosia57 / 89.78.168.* / 2016-04-18 22:49
Szanowna pani doktor ; 270 godzin miesięcznie, zakładając ,że miesiąc ma średnio 30 dni( włączając w to dyżury sobotnio -niedzielne) to pracujesz tylko 9 godzin dziennie,czyli dokładnie tyle ile ja w szkole specjalnej ...i też nie narzekam. W nosie mam wszystkie komentarze co do moich zarobków. To wolny kraj- każdy może tu pracować w zawodzie jaki sobie wybierze. Gdy uznam ,że zarabiam za mało zwyczajnie pożegnam ten kraj lub zmienię zawód. Tłumaczy się ze swoich zarobków winny albo dureń.
konował / 31.2.71.* / 2016-04-18 22:02
A ilu salowych zaliczasz na tych dyżurach-w wolnym czasie-od spania
belkafer / 78.10.209.* / 2016-04-18 22:00
Rozumiem, że edukację zawdzięcza Pani swojej namiętnej pasji doczytywania, a umiejętność czytania zapewne swoim niezwykłym uzdolnieniom, bo przecież nie leniwym i pławiącym się w swoim bezmyślnym zgnuśnieniu nauczycielom.
alokom / 91.245.80.* / 2016-04-18 21:29
Drogi Lekarzu- nieraz byłam zmuszona skorzystać z nocnego dyżuru lekarza, co zdarzało mi się niejednokrotnie- nawet z dzieckiem astmatykiem, które siniało w nocy z powodu duszności i wtedy od pielęgniarki słyszałam "Oj pani doktor nie będzie zadowolona,że ją budzę". Mam nadzieję, że to nie byłaś Ty tą zapracowaną Panią Doktor, która sobie spała na dyżurze. A tak na marginesie, sama się też nie wyuczyłaś, tylko ukierunkował Cię ten nauczyciel, na którego teraz "wieszasz psy", a niejednokrotnie on siedział po nocach, by sprawdzać Twoje prace domowe i klasowe, by zaplanować jak Ci "rozwinąć skrzydła"
IIIiRRRR / 81.6.139.* / 2016-04-18 21:28
Jesteś chory i pazerny . tylko idioci tyle pracują Jak ty możesz być skoncentrowany na dobrym wykonywaniu odpowiedzialnej pracy. Współczuje pacjentom. Dawno powinni sie wam przyjżeć co wy wyprawiacie pazerni dorobkiewicze.
Kura domowa / 193.150.76.* / 2016-04-18 21:24
Proszę nie obrażać nauczycieli i " kur domowych" lekarko- biznesmenko. Twoje dzieci najprawdopodobniej wychowuje szkoła.....czasami brak czasu i ta niby " jakość " godzin spedzanych z dziecmi może odbić się na ich psychice. A zastanawialas się pazerna kobieto nad jakością pracy wlasnej? Chciwość zaslepia. A nauczyciele pewnie nie byli ci do niczego potrzebni, bo ty genialna jesteś? Jedno wiem wychowawczo poniesiesz klęskę. Geny zadufane a i okolicznosci nie sprzyjają rodzinie. Pacjentów tylko żal..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kura domowa / 193.150.76.* / 2016-04-18 21:24
Proszę nie obrażać nauczycieli i " kur domowych" lekarko- biznesmenko. Twoje dzieci najprawdopodobniej wychowuje szkoła.....czasami brak czasu i ta niby " jakość " godzin spedzanych z dziecmi może odbić się na ich psychice. A zastanawialas się pazerna kobieto nad jakością pracy wlasnej? Chciwość zaslepia. A nauczyciele pewnie nie byli ci do niczego potrzebni, bo ty genialna jesteś? Jedno wiem wychowawczo poniesiesz klęskę. Geny zadufane a i okolicznosci nie sprzyjają rodzinie. Pacjentów tylko żal..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kura domowa / 193.150.76.* / 2016-04-18 21:24
Proszę nie obrażać nauczycieli i " kur domowych" lekarko- biznesmenko. Twoje dzieci najprawdopodobniej wychowuje szkoła.....czasami brak czasu i ta niby " jakość " godzin spedzanych z dziecmi może odbić się na ich psychice. A zastanawialas się pazerna kobieto nad jakością pracy wlasnej? Chciwość zaslepia. A nauczyciele pewnie nie byli ci do niczego potrzebni, bo ty genialna jesteś? Jedno wiem wychowawczo poniesiesz klęskę. Geny zadufane a i okolicznosci nie sprzyjają rodzinie. Pacjentów tylko żal..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kura domowa / 193.150.76.* / 2016-04-18 21:24
Proszę nie obrażać nauczycieli i " kur domowych" lekarko- biznesmenko. Twoje dzieci najprawdopodobniej wychowuje szkoła.....czasami brak czasu i ta niby " jakość " godzin spedzanych z dziecmi może odbić się na ich psychice. A zastanawialas się pazerna kobieto nad jakością pracy wlasnej? Chciwość zaslepia. A nauczyciele pewnie nie byli ci do niczego potrzebni, bo ty genialna jesteś? Jedno wiem wychowawczo poniesiesz klęskę. Geny zadufane a i okolicznosci nie sprzyjają rodzinie. Pacjentów tylko żal..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marci / 176.109.160.* / 2016-04-18 21:20
Poczekaj, poczekaj, jeszcze troszkę i zaczną "pozytywnie" pisać o lekarzach ;)
normalny58 / 46.148.80.* / 2016-04-18 21:10
Ja zarabiam 3,398 brutto a pracuje 8 godzin i mam urlopu 24 dni po 40 latach pracy swiatek, piontek i niedziela jak mi przypadnie i co .To nie wyssane z palca ale fakt
Napewno beda głosy trzeba było sie uczyc a uczyłem sie jak na tmte czasy
Praca nie lekka ale sa napewno gorsze \ wiec prosze nie pisac ze nauczyciele maja mało bo moga dorobic a ja po 8 godzinach mam dosc a ile taki nauczyciel pracuj w tygodniu ? ja wiem
Wiec nic dodac nic ujac
zawiedziona / 89.72.78.* / 2016-04-18 21:22
jednak się nie uczyłeś - na pewno pisze się na pewno osobno. Brakowało wtedy nauczycieli?
Gdyby nauczyciel godnie zarabiał, nie potrzebowałby korepetycji, Urzędnik zamyka biurko i idzie spokojnie do domu, nauczyciel wszystko robi w domu, w szkole tylko uczy.
Trzeba było zostać nauczycielem skoro nam tak dobrze.
Nic dodać nic ująć.
A tak przy okazji - bardzo chciałabym mieć możliwość pojechania na urlop w terminie takim jaki jest najkorzystniejszy dla mnie, tzn. np we wrześniu bo...jest taniej. Ale muszę korzystać z tego "przywileju" w konkretnym czasie.
Szczerze mówiąc nauczanie to moje pasja więc nie narzekam ale nie lubię gdy ktoś kto nie ma pojęcia o pracy nauczyciela zabiera głos i kłamie.
polonista / 93.105.168.* / 2016-04-18 21:14
Raczej się nie uczyłeś, bo na pewno pisze się ROZDZIELNIE
Anna500 / 178.42.244.* / 2016-04-18 21:25
czytaj ze zrozumieniem a nie czepiasz się słowek, polonisto
normalny58 / 46.148.80.* / 2016-04-18 21:18
Czytaj co napisałem a jak masz problem to popros kogos to przeczyta i wytłumaczy co jest napisane
Wiesz jakie szkoły ja skonczyłem ze tak piszesz
Bogumis / 194.118.238.* / 2016-04-18 21:10
Uuu, ale płytko. Pan redaktor się nie postarał. Wziął parę ogólnikowych danych z GUSu, bez zrozumienia przyjął jako odniesienie najmniej miarodajną wartość, dorzucił parę insynuacji o łamanie prawa i a voila mamy artykulik. Parę takich i stracę o Panu jakiekolwiek dobre mniemanie. Tym artykulikiem to Pan nie zapracował nawet na minimalną krajową. Wstyd. Mam nadzieję, że nie próbuje Pan w ten sposób leczyć swoich kompleksów ze szkoły, albo co gorsza pewnych niepowodzeń Pańskich latorośli. Bo to by całkowicie przeczyło Pańskimu profesojnalizmowi.

Najnowsze wpisy