Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
taki tam / 178.252.19.* / 2016-04-18 21:03
Zastanawia mnie jak to jest, że Polacy nie wierzą w wysokość średniej pensji krajowej (ilekroć pojawiają się na ten temat artykuły to podnosi się wrzawa, że ta pensja jest wyssana z palca), ale jak takich samych metod używa się do podania średniej pensji nauczyciela, to wynik jest dla nich wiarygodny. Ot taka mała paranoja.
AM44 / 93.105.232.* / 2016-04-18 21:03
Bzdura. Autor artykułu napisał go nierzetelnie. Nie wiem skąd taka kwota, zarobki nauczycieli są ustalone w Karcie Nauczyciela. Może w Warszawie nauczyciele maja wysokie dodatki motywacyjne. Reszta samorządów zabiera szkołom i nauczycielom pieniądze dla podłatania dziur budżetowych. Na prawdę zapraszam do pracy w szkole przynajmniej przez miesiąc. Godziny lekcyjne są tylko niewielką częścią obowiązków nauczyciela. 2 miesiące wakacji, to mają uczniowie, a nie nauczyciele. Takie teksty mają na celu skłócenie społeczeństwa i odwrócenie uwagi od prawdziwego problemu, jakim są niskie zarobki w Polsce! Wartość złotego jest sztucznie utrzymywana na niskim poziomie.
Anonim 385 / 83.23.253.* / 2016-04-18 21:03
Doskonale znam takie osoby co wychodzą 5000 tys z dodatkami których się nie mówi. I to w mieście 70000 mieszkańców. Gdzie średnia zarobków jest jedną z najniższych w Polsce a pracy nie ma. Pracują po kilka godzin dziennie. Wakacje na wyspach a ferie na lodowcu. Narzekać na zarobki to mogą w Warszawie a nie w reszcie kraju. Nieroby do roboty.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
as07 / 188.123.205.* / 2016-04-18 22:39
Jak tak cudownie to dlaczego cię tam nie ma
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marian4 / 213.92.240.* / 2016-04-18 21:03
Ciekawe kto sponsorował ten artykuł? Ile autor dostał za jątrzenie i wypocenie tego zakłamanego tekstu? Chłopcze, podaj ile nauczyciel dostaje na rękę, a przestań leczyć swoje szkolne kompleksy. Teraz powstają takie "artykuły", które wychodzą spod piór uczniów, którym się nie udało i za swoje szkolne niepowodzenia mszczą się wypisując głupoty. Kto cię dziecko wychował, że nie wstydzisz się pisać takich bzdur. Gdzie twój honor? Zjawisko ci obce? Jestem emerytem - od niedawna, osiągnąłem tytuł nauczyciela dyplomowanego i miałem tylko etat, bo niż nadszedł - miałem na rękę 2.800 (z motywacyjnym) więc nie kłam i nie podjudzaj ludzi hipokryto.
nbn536 / 109.241.112.* / 2016-04-18 21:02
Podjudzania ciąg dalszy. Komu na tym zależy?
janauczyciel / 31.1.116.* / 2016-04-18 21:02
Szkoda tracić czas na komentarz do artykułu
nauczycielka238 / 37.152.19.* / 2016-04-18 21:02
Te, zniesmaczona, kto nie pozwolił ci zostać nauczycielem, jak się nie chciało uczyć, to się teraz tyra. O przyszłości trzeba już myśleć w szkole podstawowej, a nie wiecznie narzekać.
Ania 3,14 / 94.72.114.* / 2016-04-18 21:02

biznesu korepetycyjny

o tym jest ten artykuł, a nie o pensji nauczyciela. 1/2 uczniów chce korepetycji??? w nauczaniu 3+3+3+3 znaczyłoby to, ze WSZYSCY uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych chcą korki. czy aby na pewno?? na korepetycje i dodatkowy zarobek mają szansę osoby uczące matematyki, języków, czasami j. polskiego, (przed maturą). Trzeba wziąć pod uwagę, że korków nie udzielają tylko nauczyciele. w moim środowisku widzę, że dorabiają sobie w ten sposób studenci ba nawet pan z Sanepidu i pani zajmująca się zamówieniami w administracji dorabiają sobie po pracy polegającej na przekładaniu papierków z miejsca na miejsce, a nauczyciele ... zastanowią się czy aby na pewno, po 18 godzinach użerania się z uczniami, 3 godzinach pedagogizacji rodziców oraz z górą papierologii na głowie chcą jeszcze uczyć.
Iga18 / 83.10.204.* / 2016-04-18 21:01
A ja, jako nauczyciel przedmiotów artystycznych przez blisko 30 lat pracy, żyję z jednej pensji (obecnie) 3000 zł na rękę i w związku z tym,że z trudem starcza mi do pierwszego każdego następnego miesiąca (po wniesieniu koniecznych opłat), by ,,dorobić" udam się do firmy sedlak&sedlak w poszukiwaniu dodatkowego zarobku. Mam nadzieję, że przedstawiciel tej firmy tak chętnie wypowiadający się także w moim imieniu, równie chętnie dadzą mi możliwość ,,dorobienia", by ich słowom oraz słowom innych znawców tematu, stało się zadość;
Joanna67 / 83.24.48.* / 2016-04-18 21:01
Znowu niesprawiedliwy i obraźliwy artykuł. Polski nauczyciel w Polsce powiatowej jest skazany na bylejakość. Nie dość, że płaci sam za dodatkowe studia aby mieć te 18 godzin etatu złożone z różnych przedmiotów, to musi przygotować materiały na lekcje na swoim komputerze, drukarce i używać swojego papieru. Wiem, że wśród dziennikarzy są głąby, ale pisząc artykuł, powinien przynajmniej podawać fakty. Nie ma już od dawna wcześniejszych emerytur. Mam 32 lata pracy w zawodzie i czas poświęcony na przygotowanie lekcji ciągle się wydłuża. Dziennikarz - głąb nie ma pojęcia, że ciągle się zmienia podstawa programowa, programy i podręczniki. Nie ma "starych wyg" , które nie poświęcają czasu na przygotowanie lekcji. Uczniowie muszą korzystać z multimediów, które też należy przygotować. No i prace pisemne dzieci i młodzieży poprawiane są przez krasnoludy! Mam obecnie 200 uczniów , np. trzy klasy czwarte po 30 osób w klasie - dziennikarz głąb powinien obliczyć, ile czasu należy poświęcić, aby przeczytać i poprawić 90 sprawdzianów. A przecież to nie są jedyne moje klasy.
No i te korepetycje - śmieszne i żałosne!
stiep / 31.61.136.* / 2016-04-18 21:00
ten,kto pisał ten artykuł ewidentnie ma żal,bo nie dostał pracy w szkole i na zamówienie pisze bzdury z braku laku:)
Ge / 83.11.110.* / 2016-04-18 21:00
19 lat doświadczenia. szkoła średnia. dodatek motywacyjny 39 zł brutto. razem z nadgodzinami niecałe 3200 zł brutto. na rękę trochę ponad 2100 zł. to moja rzeczywistość. jak na razie, pracę w szkole oferowałem wielu moim znajomym z wyższym wykształceniem - jeden skorzystał - reszta śmieje się albo twierdzi, że się nie nadaje - choć my to mamy w szkole dobrze :D
wkl / 91.246.72.* / 2016-04-18 21:10
ale dodaj jeszcze trzynastkę , wysługę lat (co miesiąc) i nagrody jubileuszowe co pięć lat - i luksus że wszystko ma być zgodnie z prawem.(nie liczę innych dodatków ) - ile ci wychodzi wtedy na ręke ?
polecam pracę w prywatnej firmie gdzie o takich luksusach dawno zapomniano
Stan 3345 / 5.172.235.* / 2016-04-18 21:00
Co za kretyńskie myślenie ! Posłowie też powinni zarabiać 1200 pln na rękę !!!
miras1122 / 77.253.77.* / 2016-04-18 21:06
Jestem nauczycielem zawodu po 30 latach pracy i zarabiam 1440 zł na rękę !!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JoannaE / 83.22.77.* / 2016-04-18 21:00
No cóż, studia nauczycielskie były, są i będą. Dlatego dziwię się, że większa część społeczeństwa nie ukończyła takich studiów i nie pracuje w zawodzie nauczyciela. Wtedy byłaby okazja do zarabiania średnio 5 tys. miesięcznie i to tylko za 18 godzin tygodniowo.

Najnowsze wpisy