Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
córka nauczycieli / 66.44.33.* / 2016-04-19 03:41
10.000 zł miesięcznie za korepetycje... Ciekawe jak to wyliczyli? Średnio godzina korepetycji to mniej więcej 50zł (zależy od przedmiotu i miasta) co oznacza, że w ciągu miesiąca nauczyciel musiałby udzieić 200h korepetycji. Licząc 20 dni roboczych w miesiącu to 10h dziennie, ciekawe kiedy ma czas na uczenie dzieci w szkole? No chyba, że nie śpi i w nocy tych korepetycji udziela, tylko ciekawe czy jakieś dzieci chętne się znajdą w tych godzinach. Te dane są wyssane z palca.
ckm / 178.235.40.* / 2016-04-19 03:14
Co autor tego "artykułu" bierze... stary uważaj bo to ci szkodzi.
siwydarek / 38.130.113.* / 2016-04-19 03:47
czego pan sie spodziewa , przeciez to jest tzw. wirtualna polska.
:D / 95.145.57.* / 2016-04-19 03:28
nie co, a ile :)
pisze co mu kazali bo za to mu płacą
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
arczi206 / 89.72.199.* / 2016-04-19 03:06
10 tysiączków miesięcznie netto ? na jakiej planecie tak płacą ? a tak na marginesie nauczyciele mają wolne to fakt wakacje, ferie itp. tylko nikt nie widzi ile nauczyciel spędza czasu w domu przygotowując się do lekcji czy też do sprawdzianów ?! dla poszczególnych orłów pisze pytania na sprawdzian poprawkowy ! na wywiadówkach siedzi po godzinach za darmochę ! rada za radą też za darmochę !na etacie w jakiejś firmie bynajmniej dają nadgodziny ! nauczyciel drodzy rodzice ma wasze dziecko na 8 h w szkole a wy wasze pociechy często gęsto z problemami macie na całe życie więc nie wymagajcie od nauczycieli cudów ! nie jestem nauczycielem lecz znam życie grona pedagogicznego od zaplecza
bel-fer / 89.79.49.* / 2016-04-19 03:56
Bynajmniej... I tyle w temacie. Jakbyś przeczytał cały komentowany artykuł, to byś wiedział, że owszem, pan Sedlak z firmy badającej wynagrodzenia odniósł się do tych godzin spędzanych w domu nad przygotowaniem do lekcji. I to trafnie: młody nauczyciel ryje po nocach, stary - niekoniecznie, bo leci schematem opracowanym parę(naście) lat temu. Znam to nie tylko od zaplecza, ale i od podszewki. Jak nauczyciel chce pracować 40h/tydzień, to dorabia korepetycjami, godzinami w innej szkole (czasem się zdarza) - i wtedy ma drugą (albo i trzecią) pensję. A jak sobie ceni swój wolny czas i życie rodzinne - to już jego sprawa.
Hans7 / 176.221.125.* / 2016-04-19 02:19
Pracują po kilka godzin w tygodniu, najwięcej wolnego ze wszystkich ( wakacje, ferie), i jeszcze narzekają. Belfry nie bądźcie smieszni.
Andrzej 2015 / 178.252.38.* / 2016-04-19 01:43
Dziennikarze WP zarabiają podobno około 20 do 25 tys miesięczne, a jeszcze więcej ci którzy wypisują tytuły niezgodne z treścią artykułów - ponieważ tu oszustwo i kłamstwo się ceni
Karlcy / 94.254.227.* / 2016-04-19 01:41
To nauczyciele cis zarabiają? Przecież edukacja jest bezpłatna!!!! Kaczyński tak mówił. Nie ze mną te numery że oni coś zarabiają.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lidia mp / 91.240.152.* / 2016-04-19 01:38
Znów się zaczyna. Ponieważ w Polsce mowa o etacie nauczycieli to trzeba bzdur nawciskać ludziom do głów. Pracuję 27 lat. Kwoty wyssane z palca. Ani jednej nadgodziny od 6 lat. Mieszkam poza miastem, dojeżdżam do szkoły na swój koszt. Pracuje rano. Godziny karciane darmowe rzetelnie realizuję i to po południu- przyjeżdżam drugi raz do szkoły. Z dnia na dzień siedzę nad podręcznikami (które mądra góra wciąż zmienia), planuję pracę i to co powinnam utrwalić, przygotowuję ćwiczenia, kseruję karty pracy na każdy dzień ( na swój koszt), sprawdzam zeszyty, sama opracowuję i drukuję karkówki i sprawdziany, sprawdzam pismo, szukam materiałów w innych książkach i internecie, .....itp. Uzupełniam dokumentację szkolną i klasowego wychowawcy, bo biurokracja jest coraz większa. I MĄDRY PAN, KTÓRY POWINIEN BYĆ INTELIGENTNY I GODNY SWEGO STANOWISKA, powie mi, że stary nauczyciel nic w domu nie robi? BZDURA!!! Jak w każdym zawodzie niezależnie od wieku są ludzie rzetelni i cwaniaczki, którzy widzą tylko cudze błędy i zajmują się pracą nie własną, ale cudzą. A korepetycji nigdy nie udzielam, bo jestem zbyt zmęczona pracą w szkole i w domu, tą pracą, która chce i wykonuję rzetelnie.
32323 / 46.187.150.* / 2016-04-19 02:37
a mnie tacy nauczyciele irytowali. Kupowali mi rodzice książki, ćwiczenia itp. a ostatecznie nauczyciel przygotowywał autorski program nauczania.(a potem stękanie że czasu za mało, a program nie zrealizowany) Trzymać się książki i przerobić go od deski do deski, a nie kombinować. (na koniec roku książki puste) pół dnia potem się zastanawiałam po co brałam tą grubą książkę jak nie była potrzebna, kilka takich lekcji i ksiązki nie brałam i nagle wiele zdziwienie nauczycielki, że książek nikt w klasie nie przyniósł, a była wreszcie potrzebna. W liceum każdy myślący książek nawet nie kupował, bo te kilka rzeczy można odkserować. Miałam kilka nauczycieli co przerabiali z nami książkę od deski do deski i 1. dobrze się pracowało, bo wiadomo co będziemy robić, można się było wcześniej przygotować, zobaczyć. 2. Łatwiej to było utrwalić, bo wszystko było w książce, a nie innych źródłach. 3 w szkole uczy się rzeczy elementarnych i wg mnie dodatkowo można zadać coś nie z podręcznika albo przynieść jakieś artykuły, a nie zamiast lekcji. 4. potem na studiach można studentom mieszać w głowach, ale nie dzieciaką, bo one tego nie rozumieją i są pogubione.
twój uczeń / 77.253.174.* / 2016-04-19 01:41
ile belfszyco kosztuje u ciebie kilo karkówki ? pytam bo piszesz że drukujesz karkówki :-P pewnie na drukarce 3D !!! ???
Bartek765 / 94.254.227.* / 2016-04-19 01:47
Dziwią się że dzieci otyłe, a to ona ich karkowką karmi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
przyszły emeryt / 83.31.173.* / 2016-04-19 01:37
co to ekspert, który nie wie że od czasu reformy emerytalnej nauczyciele muszą pracować jak wszyscy do 60 -65 roku życia. Nie ma już wcześniejszych emerytur.
słoneczko318 / 37.152.19.* / 2016-04-19 01:35
Szkoda tracić czas na czytanie tych bredni. Z wielką przykrością stwierdzam, że prawie każdy człowiek wypowiadający się na temat zarobków nauczycieli, który nie jest nauczycielem - bredzi. Jestem nauczycielką od 9 lat. Stopień nauczyciela - mianowany. Moje zarobki są śmieszne w porównaniu z tym ile czasu spędzam pracując na rzecz dzieci i swojej szkoły. Gdybym miała tylko na to patrzeć, już dawno zmieniłabym zawód. Staram się przygotować do każdej lekcji (W domu do lekcji przygotowuje się głównie nowicjusz, stary wyga już niekoniecznie. Nie przesadzajmy - stwierdza - bzdura). Dobry nauczyciel nieustannie się kształci, nieustannie przygotowuje do zajęć, bo każda klasa jest inna, każde dziecko jest inne - aby do niego dotrzeć trzeba wykorzystać wiele nowatorskich sposobów i pomysłów na nauczanie. Pracuję codziennie nie tylko na lekcji, ale także na przerwie i w domu, często poświęcając swój prywatny i rodzinny czas. Po co to wszystko? Bo moją pasją jest nauczanie. Uwielbiam ten zawód...
Jeśli chodzi o zarobki - żyję skromnie utrzymując wraz z mężem dom i rodzinę. Nie stać mnie na zagraniczne wyjazdy, luksusowe hotele. Często odkładam miesiącami bądź latami na nowe meble czy samochód. To, co pisze autor tego artykułu powołując się na autorytety w różnych dziedzinach jest krzywdzące i nieprawdziwe. I piszę to z czystym sumieniem jako praktyk a nie osoba na wysokim stanowisku, która jedynie w pisaniu kłamstw jest świetna.
GCB / 94.254.227.* / 2016-04-19 01:38
A ile zarabisz? Coś krecisz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Yycv / 94.254.227.* / 2016-04-19 01:38
To napisz ole zarabiasz dokładnie a nie krecisz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JOanna300 / 193.19.165.* / 2016-04-19 05:52
Ja pracuję w zawodzie 15 lat, jako anglista nie mam pełnego etatu, więc dorabiam świetlicą, wychowawstwem, godzinami dodatkowymi , do tego mam dodatek motywacyjny i funkcyjny, oraz dodatek z tytułu wysługi lat, dojeżdżam do pracy 25km na własny koszt rzecz jasna. Uczę dzieci klas 0-VI, każda ma inny podręcznik, łącznie jakaś setka dzieciaków, bo i szkoła mała. Rodziców mam ciągle , problemów mnóstwo, ministerstwo ciągle coś kombinuje, naród mnie nie szanuje... A zarabiam 2100 zł na rękę ( z tymi wszystkimi dodatkami) To tak dużo??
marek_6109 / 80.245.178.* / 2016-04-19 01:35
Autorze jesteś idiotą. Nie masz bladego pojęcia o tym co chcesz przedstawić ... pisane są jakieś brednie.
Jesteś debilem i nawet nie warto będzie odlać się na twój grób.
jack487 / 80.48.30.* / 2016-04-19 01:33
typowy artykuł człowieka pajaca podburzającego i mówiącego nieprawdę
Hexabit / 5.173.107.* / 2016-04-19 01:31
A ile zarabia taki darmozjad polityk ? Proszę o tym napisać artykuł dziennikarzyno od siedmiu boleści.
Igor345 / 77.65.84.* / 2016-04-19 01:31
Mlody nauczyciel idący ze stertą ksiażek mówi do starego nauczyciela Pan nie potrzebuje żadnej książki. Musi mieć Pan to wszystko w głowie. Za takie pieniądze , odpowiada nauczyciel stary mam to , ale tam znacznie niżej.
człowiek myślący / 77.255.54.* / 2016-04-19 01:31
Boziu, co za bzdety. Ale cel zostanie osiągnięty,
clint / 164.127.101.* / 2016-04-19 01:30
Hahahaha mam żonę nauczycielkę i wiem ile zarabia . Chce tylko wiedzieć kto jest zleceniodawca tego artykułu ?!
Tccct / 94.254.227.* / 2016-04-19 01:49
A JS ile ,Arabia bo pięknie każdy się burzy a kwot nie podjęcie bo prubujecie oszukać uczciwych Polaków a sami krecicie lody na korepetycjach na czarno!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy