Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Wyświetlaj:
gosc000 / 37.8.199.* / 2015-11-06 10:34
Ja tam nie chcę urzędasom nic zabierać ale chcę by odpowiadali jakimś rodzajem kary za swoje błędne biurokratyczne decyzje.
sjdjdj / 66.249.93.* / 2015-11-06 11:03
A ja chce bo 90% urzędów i urzędników jest zbędna i tylko utudnia rozwój
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
iga711 / 217.97.253.* / 2015-11-06 10:25
Zaraz zaraz przecież to w naszym kraju tylko nauczyciele maja dodatki, przywileje, a tu się okazuje, że i inni. Ciekawe!
xyx / 89.25.243.* / 2015-11-06 10:24
I bardzo dobrze. Ja pracuję w prywatnej firmie i też nie mam wysługi lat, trzynastki, premii. Poczujcie jak to jest przyjemnie
tomlazari / 145.237.2.* / 2015-11-06 10:51
To jak powiedział to b. prezydent zmień robotę na budżetówkę i dostaniesz 2.000 brutto
były urzędnik / 81.190.163.* / 2015-11-06 10:37
to idź do pracy na urzednicze stanowisko to zobaczysz jaki to jest miód zwłaszcza gdy pracujesz w bezpośrednim kontakcie z petentami, Tobie ewentualnie szef może zrobić opier... a tam nasłuchasz się .... wszystkiego zaczynając od nierobów, chamów kur.. itd.
I nieważne będzie że urzędnik naprawdę będzie chciał Ci pomóc ważne że wylałeś całą swoją żółć na niego.
A poza tym czy nie widzisz że skłócanie społeczeństwa to metoda rządzących aby było na kogo zganiać za swoje nieróbstwo.
Były mąż / 37.7.14.* / 2015-11-06 11:12
Moja żona żeby udowodnić potrzebę zatrudnienia jako biurwa, nabijała na automacie kolejkowym numerki, żeby w statystyce było więcej petentów.
Wkleiłem dla równowagi argumentów.
lola 8223 / 89.171.24.* / 2015-11-06 10:23
pracuje w budżetówce w Warszawie i po 10 latach pracy mam najniższą krajową, która na szczęście od jakiegoś czasu jest co roku podnoszona... więc zabranie trzynastek i premii byłaby katastrofą bo chociaż w ten sposób można podreperować domowy budżet !!! też protestuje !!!
praxi / 78.9.72.* / 2015-11-06 10:43
Jeśli zarobek jest za niski do ambicji to należy zmienić pracę i poszukać lepiej płatnej nie strajkować !!! Niby mamy demokrację i kapitalizm a przywileje jak za komuny !!!!!
zozhaa / 145.237.2.* / 2015-11-06 11:53
A zapłacisz mi CAŁĄ pensję i to w terminie?
Robicie ze swoich pracowników niewolników i tylko urzędnicy wam na to nie pozwalają.
Kambara / 145.237.2.* / 2015-11-06 10:22
Problem w tym, że trzynastka i premie - wypłacane 2-3 razy do roku - nie są traktowane przez urzędników niższego lub średniego szczebla jako dodatkowy pieniądze za które można jechać na Bahamy, ale jako środki umożliwiające zakup podstawowych środków niezbędnych do życia.Wystarczy przejrzeć oferty pracy np. w urzędach skarbowych - osoba zaczynająca pracę ma oferowaną zapłatę w wysokości 2.200 zł brutto - i nic pod stołem od pracodawcy nie dostanie. Nie należy też zapominać, że 3/4 urzędników w Polsce to urzędnicy samorządowi, reszta to administracja rządowa (w tym właśnie służba cywilna). Różnica jest m.in. taka, iż pensje w służbie cywilnej zostały zamrożone w 2008 r., tj. brak podwyżek oraz brak waloryzacji pensji o wskaźnik inflacji. Dodatek stażowy, wzrastający o 1% rocznie - nie więcej niż 20% (po 20 latach pracy) jest tylko nędzną namiastką wyrównania pensji o inflację. Czyli od 2008 r. każdy urzędnik służby cywilnej ma realnie pomniejszaną pensję.
Oczywiście że 13 i dodatek stażowy to przeżytek - mogą je zlikwidować, o ile podniosą pensje urzędnikom służby cywilnej tak, żeby można było godnie żyć a do tego zapewnią przejrzyste zasady dostawania podwyżek i awansów.
Kwota bazowa, od której są obliczane wynagrodzenia urzędników nie uległa zmianie bodajże od 2007 r. W tym czasie kwota bazowa dla nauczycieli wzrosła o ponad 250%, dla lekarzy też coś koło tego.
Dlaczego urzędnicy służby cywilnej mają ponosić cały ciężar kryzysu gospodarczego?
ja20 / 89.231.146.* / 2015-11-06 10:19
o czym Ona mówi nie zna tematu poza swoim biurem
taka ja / 80.50.231.* / 2015-11-06 10:19
Ta Pani może wie jak zarabia administracja w dużych miastach, ale w małych miejscowościach (a tych jest znacznie więcej) wynagrodzenia są zupełnie inne. Ja zarabiam najniższą (w tym jest dwucyfrowy dodatek stażowy) nagród prawie wcale a jak są to śmieszne. Natomiast pracy jest bardzo dużo - są oczywiście tacy, co maja jak w raju - mało pracy a zarobi takie, że ja mogę pomarzyć. Nie wrzucajmy wszystkich urzędników do jednego worka. Proponuję zabrać wszystkim, ale proporcjonalnie do ich zarobków, na wiejskiej także.
lulu612 / 188.146.132.* / 2015-11-06 11:25
Ale sama właśnie wrzucasz wszystkich urzędników do jednego worka bo artykuł jest o SŁUŻBIE CYWILNEJ a nie urzędnikach samorządowych na przykład.
Myślący / 148.81.187.* / 2015-11-06 10:12
Pani Bartyzel praca w urzędzie to także praca, wynagrodzenie się należy!
leon121 / 88.156.131.* / 2015-11-06 10:08
szczekacie jeden na drugiego a wszyscy (ci na dole) jesteśmy "murzynami". Tu nie trzeba zabierać im tylko dać tym co nie mają.A pitolenie, że jak ci źle to się zwolnij ... porażka z takim myśleniem.
sibor7307 / 193.46.186.* / 2015-11-06 10:04
Ludzie dzielą się na tych, którzy pracują/pracowali w urzędzie i na tych, którzy nigdy nie pracowali. Ci drudzy powtarzają przeważnie frazesy zasłyszane w TVN. Jeżeli jakaś Claudia Torres twierdzi, że staż pracy w urzędzie nie wpływa na jakość pracy, to jako urzędnik mogę jej tylko współczuć.
Uprzywilejowany / 83.8.50.* / 2015-11-06 10:02
"Ukrócić przywileje finansowe". Szczyt bezczelności! Od 8 lat pracownicy urzędów skarbowych nie otrzymali żadnych podwyżek, gdzie wynagrodzenia 8 lat temu już był niskie. Obecnie wraz z tymi cudownymi przywilejami uzyskujemy wynagrodzenie rzędu pensji kasjerki w markecie. Po zniesieniu dodatku za wysługę i trzynastki średnie wynagrodzenie u wielu osób będzie stanowiło najniższą krajową.
Dlaczego średnia wiekowa pracowników urzędów rośnie? Dlatego że nikt z młodych nie chce w tym gównie tkwić i marnować życia, do tego będąc wciąż opluwanym i wyzywanym przez coraz bardziej chamskie społeczeństwo. Co najgorsze motywację do takich zachowań spotykamy w mediach, prasie, gdzie za całe zło świata obarcza się winą pracowników urzędów skarbowych. Często sami politycy przestawiają nas w złym świetle, w celu pozyskania głosów wyborców, gdzie to oni tworzą nieudolne i często kretyńskie prawo, które my musimy respektować.
Realista / 83.13.181.* / 2015-11-06 10:19

Dlaczego średnia wiekowa pracowników urzędów rośnie?

O czym ty człowieku piszesz, urzędasy dorwawszy się do stołka nie puszczają go niemalże do śmierci.Większość z nich to pociotki i znajomki rządzących w urzędzie. Jacy młodzi, którzy ponoć nie chcą tam pracować - żenada kto ich dopuści. Stare baby" pracują" w urzędach do śmierci i żeby to chociaż pracowali, siedzą ploty, kawka z wielką łaską odpowiedzą petentowi jak ładnie poprosi i najlepiej uklęknie przed jaśnie panią z urzędu.
Uprzywilejowany / 83.8.50.* / 2015-11-06 13:32
Skoro w 2009r co piąty pracownik miał poniżej 30 lat a teraz w tej granicy wieku jest co dziesiąty, to co się twoim zdaniem stało z tymi ludźmi? Zostali zwolnieni w celu zatrudnienia na ich stanowiskach staruszków?! Inteligencją to ty raczej nie grzeszysz!
imię / 145.237.2.* / 2015-11-06 09:58
czyli pokrótce plan jest taki: zabrać dodatki i przemianować je na premie motywacyjne? noooooo... już to widzę... zabrać wszystkim, żeby dać wybranym... a cała reszta po takim zabiegu będzie oczywiście taka głupia i będzie się ścigać do upadłego, bo może dostanie premię... niezwykle realistyczne spojrzenie.... a może tak prościej... zlikwidować premie dla ulubieńców i podwyższyć wszystkim zarobki... i tak muszą wykonać swoje obowiązki, więc proces motywacyjny nie ma większego sensu... ale po co ludzi traktować jak ludzi...
przem700 / 83.18.68.* / 2015-11-06 09:56
Dobra, niech beda przywileje z jednym ALE. Otoz, niech urzedas w koncu ponosi odpowiedzialnosc za swoje decyzje, niejednokrotnie podejmowane poprzez pryzmat swojego widzimisie. Niech w koncu przestana bezkarnie niszczyc ludzi swoja niekompetencja i lenistwem zachecany do znecania sie nad ludzmi brakiem konsekwencji za swoje czyny. Jezeli nie zgadzaja sie na to to obligatoryjnie NAJNIZSZA KRAJOWA!!!!!!!
aga239 / 78.156.162.* / 2015-11-06 09:56
dodatek za wysługę lat??? To dobre... niech się cieszą, że mają stałą pracę a pracodawca nie zbankrutuje. Klaudia to mądra kobitka!
C# / 194.165.48.* / 2015-11-06 09:46
" Kris0902
2015-11-06 02:06
Gdybyś te programy znał perfect, to na 100% nie pracowałbyś tam, gdzie pracujesz. "
W mieście, w którym pracuję jeżeli dostałbym u prywaciarza 1000 PLN więcej, to byłoby wszystko. Ważniejsza dla mnie rodzina, że po 15 mogę poświecić czas dla żony i synów. Miejsca zamieszkania też nie zmienię, bo mi tu dobrze. Lasy, jeziora, klimat ok.

" mpw123
109.90.232.* 2015-11-06 01:34
A kto ci załatwił tę pracę ciocia czy tatuś a może znajomy mamusi"
Nikt. Pochodzę z typowo rolniczej wioski. Do obecnego miasta przeprowadziłem się zaraz po studiach. Rodzice, naprawdę czasami sami nie zjedli, żebym mógł ukończyć studia (w domu nie przelewało się, słowa mojego taty "ucz się synu, abyś nie musiał na tej pier... gospodarce robić"). Dzięki temu ukończyłem Wydział Fizyki i Matematyki, a także jako dodatkowy kierunek Wydział Informatyki na PG.
U nas ŻADNE znajomości nic nie dadzą. Aby dostać u nas pracę piszesz test, który my sami programiści układamy. Zrobisz z tego 70% jesteś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, którą przeprowadzamy my - programiści, nie dyrektor. Dyrektor dostaje na koniec info, kogo wybraliśmy. Przez ostatnie 2 lata nie zatrudniliśmy nikogo, chociaż nabór był organizowany 4 razy.
Dyrektor, też daje nam luz. Możemy wychodzić sobie w godzinach pracy i takie tam (oczywiście trzeba to odpracować), ale jak Dyrektor jedzie na spotkanie z Prezesem, też przeważnie wraca zadowolony, gdyż nasz ośrodek jest zawsze wychwalony.

Czas się kończy i muszę wracać na szkolenie. A właśnie się dowiedziałem, że mamy nowe zlecenie i dodatek zadaniowy już od października nam wypłacą, chociaż pracę zaczynamy w listopadzie. Kolejne 800 PLN do pensji.
Pozdrawiam i wszystkim życzę powodzenia.

Najnowsze wpisy