Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zarząd Elwo złożył wniosek o upadłość

Zarząd Elwo złożył wniosek o upadłość

Money.pl / 2008-12-31 08:59
Komentarze do wiadomości: Zarząd Elwo złożył wniosek o upadłość .
Wyświetlaj:
oytpl / 91.94.193.* / 2009-01-01 19:32
Trzeba sobie uświadomić, że banki nie są już obecnie nobliwymi instytucjami, które gromadziły wkłady i udzielały kredytów. W czasach, kiedy tak było banki uzyskały wiele korzystnych zmian w ustawach poprawiających ich pozycję w sporach z klientami. W dzisiejszych czasach banki (w szczególności duże) są organizacjami wyrywającymi kasę z gospodarki realnej i z kieszeni zwykłych ludzi w każdy możliwy sposób, bezlitośnie.
Utrzymywanie prawnych przywilejów dla banków jest już tak szkodliwe dla gospodarki i społeczeństwa, że konieczne jest zlikwidowanie bankowego tytułu wykonawczego - podstawowego narzędzia banków służącego do ograbiania ludzi i firm, ponadto koniecznie należy wprowadzić obowiązek jasnego określania sytuacji, w których bank może stawiać należności kredytowe w stan natychmiastowej wymagalności.
Czas jest bardzo dobry i partia, która przeforsuje zmiany w ustawach bardzo dużo zyska.
xxxxl / 83.10.226.* / 2009-01-01 20:34
ale kto sfinansuje wybory
takiej partii?
ottt / 2008-12-31 08:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wysokiego tempa przemian: z Polski na Irlandię.
Pajchiwo / 2008-12-31 09:45 / Tysiącznik na forum
Heh - no pewnie, że nie wytrzymał, żeby korzystać z instrumentów finansowych trzeba wiedzieć na czym one polegają. No ale jak stado "inwestorów" od siedmiu boleści, którzy zarobiwszy na hossie uważają się za fachowców doradza komukolwiek to tak się kończy właśnie.
IMHO bardzo dobrze, ze tak się stało - może ktoś wreszcie się opamięta, lub chociaż zastanowi w co topi pieniądze.
sceptyk / 2008-12-31 12:56 / Tysiącznik na forum
Miałem z podobną sytuacją do czynienia parę ładnych lat temu. Firma została "szarpnięta" na parę ładnych mipionów przez duży bank, właśnie na opcjach, które okazały się katastrofą. Ogromnym wysiłkiem i determinacją właściciela i całego zaspołu firma odrabiała straty przez 4 lata
Zadziwiające, że doradca bankowy, który namówił właściciela na te instrumenty i zostawił fo w chwili kryzysu na lodzie, nie poniósł ŻADNEJ odpowiedzialności i nadal oferuje opcje kolejnym naiwnym!
Bank oczywiście był w porządku, bo małymi literkami w umowie było napisane, że CAŁE ryzyko spoczywa na firmie.
Ale "doradca" jest nadal doradcą.
xxxxl / 83.10.210.* / 2009-01-01 20:50
ja miałem
przypadek ale to były inne czasy

miałem kredyt
który był zabezpieczony
wczesniej udzielonym kredytem
w tym samym banku

czyli bank
zabezpieczał udzielony kredyt
kredytem udzielonym wczesniej
czyli nie miał żadnego zabezpieczenia
to było mniej więcej tak
jak miałeś jedną akcję
to dawli ci kredyt na kupno
jeszcze 10
a wszystko było zabezpieczone tymi akcjami
czyli w zasadzie niczym (piramida)
brałeś wyciąg że masz papiery na koncie
i mogłeś brać kolejne pieniądze

oczywiście szybko
przepuściłem te pieniądze na giełdzie

po 7 miesiącach walki
mi te przepuszczone na giełdzie pieniądze oddali
mimo że prezes banku
siedzacy za bardzo długim stołem
i obstawiony 20 łepkami
twierdził że nie mam zadnych szans
bo ich stać na zatrudnienie
najlepszych prawników w kraju

tego "uczciwego" banku juz nie ma
skoro sami balon nadeli
sami zapłacili za jego przekucie

to były słodkie grynderskie czasy
wszyscy się uczyli
a z walizką pieniędzy
jeździło się codziennie
zwyczajnie
tramwajem
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy