Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zasady pomocy frankowiczom zmienią się. Kopacz ujawnia

Zasady pomocy frankowiczom zmienią się. Kopacz ujawnia

Wyświetlaj:
konstanty rzepka / 108.171.129.* / 2015-07-09 14:23
Pomijajac fakt, ze program NIE JEST SZCZEGOLNIE OPŁACALNY, jak widać sam rząd ocenia beneficjentów na max 60 tys osob, czyli ok 6-8% wszystkich frankowców..

A z tych 60 tys jak przyjdzie co do czego zostanie pewnie 20 tys majacych koneksje - pewnie przypadkiem czlonkow rzadu i ich rodziny.

Ogolnie fajny MEDIALNIE program sobie PO zrobilo, tylko, że ludzi juz nie nabiora... :p
bida / 46.112.186.* / 2015-07-09 14:17
Ta propozycja jest niekonstytucyjna -dla wybranych i mamiąca ludzi jakie to PO jest dobre. Rzad wchodzi w tyłek właścicielom zagranicznych banków dla ratowania ich du....y a nie frankowiczow. TO jest SKANDALICZNA PROPOZYCJA. Mam nadzieję że Sejm tego nie przepuści. To jest uwłaczanie inteligencji Polaków.
frankowicz / 212.160.172.* / 2015-07-09 13:42
Ciekawe jak banki wyliczą te hipotetyczne zadłużenie dla frankowicza jakby wziął kredyt złotówkowy? Przecież raty kredytów frankowych przez lata były niższe od rat kredytów złotówkowych więc może się okazać, że saldo zadłużenia tego hipotetycznego kredytu złotówkowego jest tylko nieznacznie mniejsze od kwoty udzielonego kredytu bo rata w przeważającej części pokrywała tylko odsetki. Nie dość, że stracimy na wzroście kursu franka to jeszcze pozostanie nam do spłacenia nowy kredyt złotówkowy o praktycznie takiej samej wielkości jak kwota zaciągniętego pierwotnie kredytu.
Popopo / 185.46.212.* / 2015-07-09 13:22
Już PO PO.
Ludzie i tak z tego nic nie kumają więc złotówkowi zawistnicy mówią a to złe PO bo pomaga Frankowiczom a z kolei Frankowicze dobrze wiedza że PO pomaga BANKOM.
Frankowicze zmienili prezydenta a PO dalej nic nie kuma.
BAnki udzielając takich kredytów popełniły przestępstwo są oszustami i należy ich ukarać a poszkodowanym zrekompensować straty przecież ta afera to Amber Gold do potęgi 10.
basica / 94.40.125.* / 2015-07-09 18:42
Ha, dobre. Jestem złotówkowym zawistnikiem (kredyt wzięłam w zł mimo że raty były 2 x wyższe niż we frankach) , ale też uważam, że banki powinny ponieść konsekwencje namawiania klientów na kredyty na które ich nie stać. To było rzeczywiste oszustwo. Problem w tym, że to ja z nowu będę za to płacić. Czyli to jednak złotówkowicze są idiotami, mimo że nie dali się nabrać?
Anatol777 / 83.22.166.* / 2015-07-09 21:57
Nie rozumiem złotówkowych zawistników. Czy wy w ogóle rozumiecie istotę tego problemu? Problem w tym, że banki tak na prawdę sprzedawały kredyty złotówkowe bo fizycznie nie posiadały żadnych franków. Do tego miały możliwość zaniżania kursu franka gdy masowo były udzielane kredyty frankowe (czytaj - rzesza pożyczkobiorców była zmuszona do sprzedaży franków bo wypłata kredytu frankowego była w PLN) a teraz mają możliwość zawyżania kursu gdy nie ma już nowych kredytobiorców za to jest rzesza spłacających kredyty (czytaj - ludzi zmuszonych kupić franka po każdym kursie). Kto powiedział, że Wy, złotówkowicze, macie spłacać nasze kredyty? Tu chodzi o ograniczenie lichwy i ponadprzeciętnych zysków banków. Czy nie dociera do Was, że jak milion frankowiczów będzie musiała oddać miliardy zł banksterom to nie wyda ich na inne dobra konsumpcyjne i być może Wasz pracodawca obetnie Wam pensje albo zbankrutuje? Zysk dla obcokrajowych właścicielu banków równa się stracie dla pozostałych gałęzi gospodarki bo bilans musi wyjść na zero.
topol126 / 87.205.148.* / 2015-07-10 07:34
A ktoś Ci pistolet do głowy przystawił i mówił "bierz kredyt albo Ci łeb odstrzelę"?
Czy jednak z własnej woli brałeś kredyt, który był niżej oprocentowany niż złotówkowy?
Bo ja brałem kredyt świadomy czegoś takiego jak "ryzyko kursowe". Inna sprawa, że chyba lepiej wybrałem, bo ja miałem denominowany w DEM, później przewalutowany na EUR.
KursCHF / 193.202.91.* / 2015-07-09 13:13
ZŁODZIEJE!!! Chcą usankcjonować zysk banku który się nie należy! Tylko przewalutowanie po kursie z dnia zawarcia umowy kredytu ze zwrotem różnicy do PLN!
new114 / 80.254.154.* / 2015-07-09 13:09
Tak pomoga ze bede placil wiecej...hahaha
A i tak mi nie pomoga bo mam dom 140 m kw. PARANOJA. JA nie chce takiego rzadu, takiej pomocy i takiego kraju. To wszystko jest zalosne.
Hesgyssh / 89.69.65.* / 2015-07-09 13:29
Masz 140 mkw koles i co z rekami po pomic? Na biednego nie trafiło i nie jest mi ciebie zal ze placisz obecnie 20% wiecej. Płac i powodzenia.
nie_chcę_takiej_pomocy / 212.160.172.* / 2015-07-09 13:02
Frankowcy, nie dajcie się nabrać na tą pseudo pomoc. Przewalutowanie kredytu po obecnym kursie przypieczętuje tylko Waszą stratę i gigantyczny zysk banku. Pamiętajcie, że po przewalutowaniu, nawet jak umorzą część zadłużeniem to i tak pozostanie spory kredyt do spłacenia a oprocentowanie będzie już dużo wyższe bo liczone jak dla kredytów złotówkowych więc rata kredytu może nawet wzrosnąć. Utrzymywanie wysokiego kursu franka nie jest na rękę Szwajcarom jak i banksterom bo nie będą mogli ponownie przeprowadzić zagrania z rozdawaniem pseudo-tanich kredytów frakowych bez spadku kursu franka. Ja bym się nie martwił, że kurs franka będzie dalej rósł. Poza tym zastanawiąjące mocno jest, że temat pomocy frankowcom i propozycja przewalutowania kredytów pojawiają się zawsze po wzroście kursu franka. Przecież przewalutowanie najlepiej zrobić po spadku kursy franka a nie po jego wzroście.
Fim / 5.172.247.* / 2015-07-09 13:01
Ja na takiej pomocy mogę tylko stracić płacąc przez 20 lat wyższe odsetki od kredytu w PLN.
To by się opłaciło jak bym miał kasę na natychmiastową spłatę , albo od razu sprzedał mieszkanie.
oscarter / 77.100.196.* / 2015-07-09 12:55
w tytule powinno byc dla 10% frankowych buhaha ale pomoc! faktycznie oni sa z banksterami pod jedna reka.. zawsze na nich glosowalem,,teraz mi wstyd!
oszukany przez bank Kredytobiorca / 81.210.42.* / 2015-07-09 12:52
Dodam tylko tyle ze nasi rządzący na silę chcą uszczęśliwić Frankowiczów a prawda jest taka ze te działania są skierowane aby pomóc Bankom.
Proszę zrozumiejcie w końcu tzw. Frankowicze NIE CHCĄ ŻADNEJ POMOCY!! Chcą tylko aby BANKI RESPEKTOWAŁY PRAWO A PAŃSTWO POLSKIE ZACZĘŁO NORMALNIE DZIAŁAĆ.!!
Przestańcie NAM POMAGAĆ!!!!!
Władca Lemingów / 79.175.215.* / 2015-07-09 12:50
Ta kobieta chyba oszalała, myśli ,że przedstawi ustawę napisaną przez banki pod banki jako własną i wszyscy będą klaskać z szczęścia. Czy każda ustawa stworzona przez PełO musi być napisana pod lobby ekonomiczno - polityczne?
Adam Niewyborny / 89.77.40.* / 2015-07-09 12:45
"dlaczego teraz ?" - bo strach przed odpowiedzialnością jeśli wybory parlamentarne wygra PIS (b. prawdopodobne !). kto zapłaci za kolejną pomoc złodziejskim bankom ? -już wiadomo :jak zwykle podatnicy. Sprawa jest prosta tylko kto się odważy zadrzeć z "kasjerami"? Wiadomo które banki weszły w ten przekręt - bo od początku oferenci wiedzieli że proponują oszukańczy towar - i te banki powinny ponieść tego konsekwencje i ciężar finansowy aby więcej żaden bank nawet nie pomyślał o nieuczciwych ofertach. Nawet gdyby któryś z tych banków miał upaść, to inni kolesie z branży w ramach "solidarności bankowej" niech pomagają. Jak dotychczas na polu działalności bank - klient indywidualny obowiązuje prawo Kalego : dobry interes to taki kiedy bank oskubie klienta, zły - kiedy klient nie da się oskubać. Zresztą, czemu się dziwić, takie prawo jest istotą kapitalizmu i pilnie strzeżone.
amoimskromnymzdaniem / 213.62.126.* / 2015-07-09 12:27
Z grubsza proponuję zrozumieć propozycję. Wiem że jest ona pokrętna, ale pomogę:

1) propozycja dotyczy tylko 5-10% frankowiczów, reszty nie dotyczy

2) ci lepsi, których dotyczy to ci którzy najbardziej doskwierają bankom, bo wartość kredytu przekracza 120% wartości nieruchomości

3) warunki by się załapać są tak skonstruowane, by takich kredytobiorców było jak najmniej, jest ich szereg, jak choćby domy do 100m2 (miażdżąca większość domów na kredyt jest większa), ponad 120% zadłużenia, brak innych nieruchomości, zamieszkiwanie w nieruchomości...

4) bank ma wyliczyć różnicę pomiędzy zadłużeniem CHF a tym jakie byłoby gdyby to od początku był kredyt w PLN, zasad nie ma więc bank sobie je wyliczy dowolnie, tak by redukcja zadłużenia była jak najmniejsza

5) koszt redukcji części która przypada na bank, zostanie mu zwrócona z budżetu w formie ulg podatkowych - bank nic nie traci, a zyskuje wyczyszczenie portfela z najbardziej zagrożonych kredytów

6) część redukcji będzie stopniowa, więc prawdopodobniej przez cały okres kredytowania po kawałeczku - to przywiązuje klienta do banku, uniemożliwia wcześniejszą spłatę (bo redukcja przepadnie), oraz zapewnia liczenie odsetek od większej kwoty niż kwota po redukcji długu

7) prawdopodobnie stracą frankowicze możliwość dochodzenia sprawiedliwości za nielegalne zapisy w umowach

To jest pisane dla banków. Tym zmniejsza się ryzyko na koszt budżetu państwa. Frankowicze zyskają niedużo, zostaną przywiązani do kredytu mocniej, w dodatku temat dotyczy tylko niewielkiego ułamka frankowiczów. Kredytów frankowych jest jeszcze 550 tys., frankowiczów grubo ponad milion (plus ich dzieci), a ta propozycja jest raptem góra dla 60 tysięcy. To nie jest rozwiązanie problemu obywateli, tylko problemu banków z najbardziej zagrożonymi kredytami. Cała reszta pewnie się jeszcze do tego dołoży.
hańba / 46.112.186.* / 2015-07-09 14:25
POPIERAM W CAŁEJ ROZCIAGŁOŚCI. PROPOZYCJARZĄDU JAST PISANA PRZEZ BANKIEREÓW( pani Skowrońsja -prezes banku) I DLA BANKIERÓW. WSTYD I HAŃBA ŻEBY RZĄD NIE DBAŁ O WŁASNYCH OBYWATELI TYLKO O LOBBY BANKOWE DO TEGO ZAGRANICZNE,,!!!!!!!!!!
racja / 212.160.172.* / 2015-07-09 13:29
Ja bym jeszcze dopisał:
8) Po przewalutowaniu bank nie dość, że zarobi na wzroście kursu franka to dalej będzie mógł zarabiać na odsetkach od kredytu po przewalutowaniu. Obecnie banki nie zarabiają już na odsetkach z uwagi na ujemny LIBOR co im nie jest na rękę.
kawinus. / 188.146.95.* / 2015-07-09 12:27
Jakie zasady będą obowiązywac aby ulżyc emerytom i rencistom i kiedy trafią pod obrady sejmu..
Gość 1989 / 83.16.129.* / 2015-07-09 12:11
Z czyich pieniędzy będzie realizowana pomoc PO dla frankowiczów ??? bo powinna być z przychowanych pieniędzy L.Balcerowicza i R. Petru oraz wszystkich aferzystów jak WSI, ŻELAZO, FOZ, ALKOHOLOWA, BANKOWA, MAFII PRUSZKOWSKIEJ, AMBERGOLD, POCIVILI, SKOK-WOŁOMIN i jeszcze wielu prowadzonych przez służby specjalne.,
amoimskromnymzdaniem / 213.62.126.* / 2015-07-09 12:30
1) z budżetu, bo banki mają mieć to zwrócone w ulgach podatkowych

2) to nie tyle jest pomoc frankowiczom, co tylko małemu odsetkowi frankowiczów (ponad milion frankowiczów, PO "pomaga" jakimś 60 tysiącom

3) tak naprawdę to pomoc bankom ze złym portfelem niezabezpieczonych kredytów

Ten projekt napisali dla PO bankierzy, a bankier z ING - pan Szczurek (minister finansów do października) to pewnie polecił.
Gość 1989 / 83.16.129.* / 2015-07-09 13:34
Jeżeli pomoc będzie finansowana z budżetu III RP czyli z kieszeni wszystkich podatników to jest to kolejna afera PO+PSL polegająca na grabieniu polskiego społeczeństwa i popieranie aferzystów. Gratulacje dla Pani Kopacz......

Najnowsze wpisy