Forum Polityka, aktualnościKraj

zasiłek dla bezrobotnych 2013

zasiłek dla bezrobotnych 2013

beaciunia / 2012-11-20 10:35
Mam pytanie odnośnie zasiłku w przyszłym roku, czy w związku z tym, ze ma wzrosnąć płaca minimalna to autmatycznie wzrośnie też wysokośc zasiłku dla bezrobotnych? ciekawi mnie, bo całkiem możlwie, ze około lutego sama będę bezrobotna
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-11-20 12:52
NIE. Wysokość zasiłku:
- nie jest związana z wysokością płacy minimalnej. Jest waloryzowana o średnioroczny wskaźnik cen
towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku. Nie dokonuje się
waloryzacji zasiłków, w przypadku gdy średnioroczny poziom cen towarów i
usług konsumpcyjnych ogółem nie zmienił się lub uległ zmniejszeniu.

- zmienia się od 1 czerwca każdego roku, a nie od 1 stycznia.

Podstawa- art. 72, ust. 6 i 8 ustawy o promocji zatrudnienia.
sławko / 83.31.81.* / 2012-12-28 16:59
Powiem tak - zasiłek dla bezrobotnych w Polsce powinien otrzymać Pan Tusk i jego koledzy. Czy rząd sobie żart robi z ludzi? zasiłek około 600 złotych miesięcznie ma zapewnić minimom potrzeb człowieka? Jak ktoś zarabia ponad 10 tysięcy złotych tak jak Pan premier to nie wie co to jest 600 zł. Poza tym uważam że niech nie dają zasiłku tylko stworzą Państwowe miejsca pracy dla ludzi których prywata nie chcę przyjąć. Rządy od 90 roku umyły rączki i tak pięknie mówią że każdy powinien być konsekwentnym za swoje życie i wziąć w swoje ręce swój los. A rząd od czego jest, od czego kilkuset posłów? Może niech zmniejszy się ilość posłów z 400 na 40 i będzie lepiej i niech 360 posłów weźmie swój los w swoje ręce a nie patrzy na podatników którzy mają im płacić grube pieniądze za oglądanie kolorowych pisemek.
alantka / 2012-11-20 11:01 / Bywalec forum
a powiedzcie mi czy jak pracujowalam na umowe zlecenie przez rok czasu, to mam szanse teraz na zasilek dla osob bezrotobnych czy tez nie?
wiwan / 2012-11-20 12:53
a zobacz sobie:

http://www.money.pl/forum/grupa,45,0,0,40,0,pracy.html

Najnowsze wpisy