Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zasiłek dla walczących z komuną to grosze. Tak państwo dziękuje poszkodowanym

Zasiłek dla walczących z komuną to grosze. Tak państwo dziękuje poszkodowanym

Wyświetlaj:
hrobotrk / 217.153.142.* / 2015-08-04 16:45
mieliście się wolnoscią najeść i czego teraz chcecie pieniędzy. Pieniadze wzilei inni a dla was jak zwyke został ogarek - tak wygląda wolne państwo. hahah
west471 / 81.190.170.* / 2015-08-04 16:05
TE styropiany jedyne co powinny dostać to po ryju od Polaków i kija w tyłek !!!
Naiwny.. / 193.201.18.* / 2015-08-04 15:41
W sierpniu 82'należałem do "Solidarności" i rzucałem kamieniami w zomowców.Złapało mnie 4 gliniarzy i kilka "szturmów" zaliczyłem na grzbiet przy ładowaniu do "lodówy". Potem zawiezli nas do Starogardu do więzienia i znowu w*********. W czasie nocnych przesłuchań też były "bęcki". Po tygodniu "transport" na Kurkową do Gdańska i na przywitanie "atanda" i "ścieżka zdrowia". Siedzieliśmy ze "złodziejami", bo jak to władza określała, byliśmy zwykłymi chuliganami! Po miesiącu wyrok 18 miesięcy i do Potulic, ale nie między "działaczy"tylko normalnie, ze "złodziejami". To była szkoła życia a nie ''wczasy" Po 7 mies. wyszedłem i zaczęły się znowu schody...W 2007 chciałem zostać tzw. kombatantem,ale w Sądzie Wojewódzkim decydował o tym sędzia,który skazywał ludzi z Dekretu o Stanie Wojennym !!! Notabene "stary komuch" i nic z tego... A teraz już mi się nie chce PS. Pozdrawiam wszystkich "kamieniarzy" i "złodziei" z 82' i 83'
szalony 777 / 46.151.20.* / 2015-08-04 15:03
te frajery solidarności wciskali kit żeod ruska sie wyzwolili a wgorsze bagno nas wepnolia BOLEK naoperacije do ameryki poleciał myślał że na złotym wyrze bendzie leżoł Mnie w POLSCE zrobili pan BOCHENEK i pan SKIBA i do teraz żyje
Jowita 121 / 37.47.37.* / 2015-08-04 14:44
Osobiście uważam, że był to zryw społeczny i nie można podciągać tego pod kombatanctwo - na równi z wojennymi niemalże. Bardzo niesprawiedliwe jest to, że społeczny zryw zniweczyli ludzie uwikłani w dawny komunistyczny reżim i są wynagradzani za coś - co w odczuciu społecznym jest absolutnie naganne. Ten temat nie powinien być drążony, bo co mają zrobić młodzi ludzie , patrzący na te chaotyczne pociągnięcia. Jeśli wszyscy się na Was wypną i wyjadą , to jak Wy zarobicie na te swoje kombatanckie - toż to jakiś kretynizm. Zacznijcie w końcu działać z pozytywnym skutkiem dla młodych ludzi, tak, aby oni to naprawdę czuli, że chociaż zaczęliście się o nich martwić i tematem zajmować. Nie zaś jakieś dyrdymały. Rządzący dobrze wiedzą za co dostali w unii posadki - zabezpieczone wcześniej.
JEDEN Z NICH / 37.128.85.* / 2015-08-04 14:30
Kombatanci ,jak to jest ,jedni zostają kombatantami inni jak ja i tysiące podobnych do mnie co należeli do pierwszej solidarności , byli wśród tych co ją zakładali ,spotykali się w prywatnych domach ,po stanie wojennym składali się na utrzymanie Bujaka ,tylko po jednych przyszło wojsko lub milicja ,po takich jak przyszli milicjanci i my musieliśmy iść do rezerwy w wojsku i do ZOMO ,oni co spędzali czas w ośrodkach wczasowych ,tworzyli kółka zainteresowań ,my co leżeliśmy często w nieogrzewanych szkołach na podłodze ,należymy teraz do innych światów ,oni są kombatantami ,my cholera wie czym ,jak mawiał pewien sekretarz ,my to ni pies ni wydra ,o takich jak my się nie mówi a przecież wyrośliśmy z jednego pnia ,ja miałem i kilku innych z mojej kompanii ,mieliśmy szczęście ,pewnego wieczoru bez podania przyczyn kazano nam się przebrać w cywilne ciuchy i iść precz z mroźną zaśnieżoną noc ,nikt się nie pytał czym wrócimy do domu ,ja ostatnie 12 kilometrów przeszedłem na mrozie piechotą ,ci co nie mieli szcześcia wrócili do domu po kilku miesiącach .
The V / 80.48.147.* / 2015-08-04 14:29
Pewnie posypie się na mnie za chwilę fala negatywów, krytyki i minusów ale co tam... jako osoba, która nie doświadczyła PRL czuje się wręcz wykończony ciągłym wracaniem i odgrzewaniem "tego co było" jasne Solidarność i jej działacze osiągnęli wiele działając na rzecz obalenia komunizmu ale na litość boską to było ponad 25 lat temu, co jeszcze pomniki? defilady? indywidualne dni pamięci działaczy? No co jeszcze pytam żeby związkowcy i stare ugrupowania zapoczątkowane przez Solidarność w PRL by chciały żeby je usatysfakcjonować? 400 to wcale nie jest mała kwota jak na dodatek, ponad to regulacje w postaci "przyjdź do urzędu i udowodnij" jest jak najbardziej racjonalnym posunięciem mającym na celu eliminacje prób bezpodstawnego wyłudzania.

Ponad to po raz kolejny wychodzi piękna ideologia Polska skupiania się na przeszłości i "co nam się za to należy"...(zapewne za ten fragment mi się oberwie najbardziej)...patrząc na to jak wygląda podział w naszym państwie z perspektywie postrzegania czasu mam wrażenie że powinno się odejść od ciągłego wracania do tego co było i próbie rozliczania wszystkich za wszytko bo umyka przez to perspektywa przyszłości. No chyba że nie ma na Polskę perspektyw na przyszłość to wtedy zbierajmy manatki i jazda gdzie indziej, granice otwórzmy i niech ktoś inny osiedli się na tym terenie.
Longin Wielki / 83.20.152.* / 2015-08-04 14:22
ja mam tylko jedno pytanie, czy ktoś zastanowił się ile ludzi żyje w biedzie teraz po tak zanej transformacji przeprowadzonej prze tych poszkodowanych ile ludzi straciło prace i dochody, domy dorobek życia dzięki pomysłom tych frustatów. Nie widzę powodu aby ich żałować w jakim kolwiek przypadku a końcu " O TOKOM POLSKE WALCZYLI NIO" to mają a tworzenie na siłe kolejnych kombatantów to bazdura bez jakiegokolwiek pokrycia członkiem związku kombatantów moze być facet w wieku 70 lata ( wojennym) bo jego matka w wózku dziecięcym przewoziła ulotki AK to i takie kombtanta możę też być bo matka w spacerówce przewoził bibułe SOLIDARNOŚCI
Chichot histerii :P / 79.187.240.* / 2015-08-04 14:20
A gdzie słynny działacz Jarosław K.??? Ja się pytam!!!! TEN WALECZNY MĄŻ STANU!!!!
emeryt jacek / 80.238.90.* / 2015-08-04 14:19
Mają to o co walczyli czy wtedy myśleli że na ich plecach wyczągają się złodzieje jąkate aferały ,wszelkiejj maści zdrajcy, których będzie odznaczał orderami Komorowski, a oni im się nic nie należy bo byli głupi, naiwni ślepi i głusi, to teraz trawę gryść a aferałom Tuskom,Bieleckim,Borusewiczom,Wałęsom ordery, kasa i zaszczyty.Taki to los głupiego.
Jowita 121 / 37.47.37.* / 2015-08-04 14:14
Ci co rozwalili SOlidarność wiedzieli co robili , tych swoich internowali, ponieważ wiedzieli, że w przyszłości ustalą tylko dla tych uwięzionych.. Przepraszam , a co z tymi, którzy na uwięzionych zbierali z zagrożeniem utraty pracy i co w ogóle stało się z tymi pieniędzmi.? A było tak, że najwięcej zarabiający nie wierzyli, że pieniądze trafią pod właściwy adres i nie dawali, natomiast biedni jak zwykle pomagali. Zatem co z tymi biednymi, którzy nie zostali internowani, ponieważ nie byli uwikłani w ten cholerny, haniebny układ. Sami swoi czerpią z naszego budżetu, ale autorom tegoż grosza nie dają. Trudno określić to słowami.
keszelka / 83.11.148.* / 2015-08-04 14:12
Przecież o take Polske walczyli.O co chodzi?
cybant / 83.0.177.* / 2015-08-04 14:10
Z głosów na tym forum wynika jasno, że ich autorzy zamiast dawnym opozycjonistom dawać zasiłki, na nowo wsadziliby ich za kraty. W końcu rozwalili taki piękny kraj: Polskę
Ludową!
baba762 / 88.156.172.* / 2015-08-04 13:57
"Ilu jest poszkodowanych opozycjonistów?" - jaqk beda dobrze placic to bedzie pare milionow
Floyd / 2015-08-04 14:08 / Tysiącznik na forum

jaqk beda dobrze placic to bedzie pare milionow

i z każdym rokiem będzie przybywać. :)

Najnowsze wpisy