Forum Polityka, aktualnościKraj

Zasiłek macierzyński 17,77 zł? Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości

Zasiłek macierzyński 17,77 zł? Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości

Wyświetlaj:
iki-iki / 81.15.216.* / 2015-06-25 14:07
Jak ominąć ten przepis, a no chyba jest prosty i tani sposób, biznesmama przepisuje firmę na kogoś bliskiego, męża, mamę itd... najlepiej osobę która pracuje już gdzieś na etacie (i na etacie ma odciągane składki). Potem osoba na którą przepisana jest firma, zatrudnia biznesmamę na etat i opłaca jej składkę i wysyła na macierzyński. Od teraz biznesmama bdzie mogłą się cieszyć 80% wynagrodzeniem. Koniec :) I żyli długo i szczęśliwie... tylko w rządzie wszyscy płakali.
pp11 / 91.232.175.* / 2015-06-25 13:40
Za zmiany można podziękować tylko tym osobą które zakładały działalności tylko po to by płacić jak najwyższą podstawę i pobierać maksymalny macierzyński. Niestety kosztem uczciwych przedsiębiorców dla których samozatrudnienie jest jedyną formą zarobku. Nie ma co ukrywać rząd ukróci wszystko to jest tylko kwestia czasu.
mgirl / 89.74.100.* / 2015-06-25 13:28
Oczywiście, że jest to świetny pomysł. Państwo zaoszczędzi swoje pieniądze i będzie więcej dla państwa.
Ach, przepraszam, nie ma państwowych pieniędzy, państwo ma tylko nasze pieniądze, które najpierw musi nam odebrać. A żeby odebrać to my musimy zarobić. A żeby zarobić to nie możemy mieć dzieci, bo wtedy nie pracujemy tylko się byczymy.
Ach to dlatego ta ustawa!
....287 / 194.181.12.* / 2015-06-25 12:46
Właśnie stanęłam przed wizją otrzymywania przez okres 1 roku 17,77 zł miesięcznie! Od początku roku jestem właścicielką mikro przedsiębiorstwa, choć pracuję na zlecenie jednej konkretnej firmy. Trzy miesiące temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Przez lata myślałam, że nie będzie to możliwe. Co to było za szczęście. A teraz okazuje się, że nie dość, że nie będzie miał mnie kto zastąpić w pracy, to będę otrzymywała pieniądze niewystarczające nawet na obowiązkowe witaminy. Boli mnie jak ktoś nazywa mnie naciągaczem, itp. To osobie bezrobotnej, która z wyboru taka jest należy się więcej niż mi? Dlaczego? Od lat pracowałam na etacie - w tej firmie nie mogłam, więc założyłam działalność. A teraz ....nie wiem co dalej.
;( / 109.199.67.* / 2015-06-25 12:39
Moje marzenie o dziecku właśnie prysło jak bańka mydlana ;(
pbbo / 31.61.128.* / 2015-06-25 12:18
Drogi Panie redaktorze, myli się Pan. Otóż przedsiębiorcze kobiety, które podniosą sobie podstawę i urodzą dziecko 1 października lub listopada, będą mogły skorzystać z zasiłku macierzyńskiego na starych zasadach. Warunkiem jest złożenie wniosku o w/w zasiłek przed wejściem w życie ustawy. Taki wniosek bowiem można składać max na 6 tygodni przed terminem porodu wskazanym przez lekarza.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zibi145 / 149.156.28.* / 2015-06-25 12:18
Rząd musi obciąć. Mogłoby nie starczyć na ośmiorniczki.
praktyczny / 31.61.138.* / 2015-06-25 12:17
Zawsze mogą mamusie płacić skladke od 9000 ale przez 12 mcy, a nie cwaniakowac płacąc jedna wysoką składkę i brać po kilka tysięcy przez prawie dwa lata (CHOROBOWY i macierzynski) czy pomyślały szanowne panie ze skądś te pieniądze trzeba wziąć? Wszyscy płacimy te wysokie zasilki, a potem do emerytury trzeba będzie dorabiać! !!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
333339 / 194.181.12.* / 2015-06-25 12:49
"Praktyczny" - można Ci życzyć tylko takiego samego traktowania przez inną osobę, jaki Ty w tej chwili jesteś dla kobiet prowadzących swoją firmę... przykre to
Agnieszka J. / 185.89.65.* / 2015-06-25 12:25
Nie jestem oszustką - uczciwie od 3 lat prowadzę firmę, opłacam składki na czas, odprowadzam podatki. Nie stać mnie na płacenie 3 500zł wysokiego ZUSu przez 12 miesięcy. Nie założyłam firmy bo miałam kaprys - założyłam by móc rozwijać się zawodowo. Mam 25 lat i planowałam mieć dzieci. Jednak w takiej sytuacji nie jestem pewna czy będzie mnie na to stać. Pracuję w szpitalu, mojej pracy za mnie wykonać nikt nie może - nie zatrudnię pracownika. Bez pracy nie będzie pieniędzy a za 1065zł nie utrzymam siebie i dziecka, opłacając leasing, mieszkanie... Wystarczyłaby większa kontrola nad kobietami, które nagle zakładają firmę i okazuje się, że są w ciąży. Dlaczego mam zostać pozbawiona godnego macierzyństwa, jak i w ogóle macierzyństwa, tylko dlatego że pracuję na zasadzie samozatrudnienia???
Zuza878 / 77.252.177.* / 2015-06-25 12:16
Jest to bardzo smutne ze w Polsce kobiety w ciąży są traktowane nierówno, ze nie wspiera sie przedsiębiorców , tylko kopie doły. Nie rozumiem tego i zaczyna mnie przerażać perspektywa macierzyństwa w naszym kraju....
rega / 77.114.127.* / 2015-06-25 12:14
nawet nie chce mi się tego komentować. Szkoda ze oszczędności nie szukają w ogromnej liczbie ciepłych urzędniczych posadek, u "biednych" rolników których dotuje ZUS, rzeszy "rencisów" itd., itp . Niech ZUS lepiej poszuka głębiej na swoich kontach gdzie te 8 miliardów - o tylu wiemy - zniknelo. Nic tylko rodzić dzieci w tym chorym kraju....
marsik33 / 83.15.47.* / 2015-06-25 12:12
kiedyś śmiałem się jak mówili że rządzą nami zdrajcy teraz juz mam pewność że komuś bardzo zależy żeby Polski już nie było. Mam nadzieje że skończy sie to rewolucją!
ony / 31.61.138.* / 2015-06-25 14:57
Skandal to jest żerowanie tych pseudo rzemieślniczek na całej reszcie społeczeństwa!! Niech opłacają wysoką składkę przez 12 mcy i potem wezmą wysoki macierzynski a nie jedna składka i laba dwa lata
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mikl / 31.172.188.* / 2015-06-25 11:37
To jest skandal tylko co zrobić, żeby do tego nie dopuścić?

I właśnie brak uwzględnienia vacatio legis czyli totalna niepewność i brak możliwości przygotowania się do sytuacji. Ja prowadzę działalność, rodzę w sierpniu i od początku nie wiedziałam jak się zachować bo wszystko jest nieprzewidywalne - przepisy miały wejść w styczniu. W końcu udało mi się, bo akurat znalazłam pracę na etat - no i się zdecydowałam, bo jak tu żyć w niepewności...

Ale tak naprawdę gdybym miała się świadomie decydować na dziecko to bym się nie decydowała dopóki się sprawa nie wyjaśni z przepisami - czyli to jest op prostu hamowanie przyrostu naturalnego bo projekt się kisi w sejmie od wielu miesięcy. Nie wiadomo czy przerwać działalność i szukać etatu czy działać i próbować odłożyć (i ile) itp. - a lata mijają, bo to jest kwestia nieraz 2-3 lat zanim człowiek znajdzie pracę/rozwinie działalność na tyle że przetrwa wraz z rodziną przez 4-5 miesięcy za 750 czy 1000 zł (pod koniec ciąży zazwyczaj nie da się normalnie pracować) - zajdzie w ciążę i urodzi. Dla niektórych kobiet moze być za późno...
Matka86 / 46.208.253.* / 2015-06-25 12:56
Kiedy takie pomysły w tym kraju sie skończą . Zamiast wspierać rodziny by mozna było sie decydować na dzieci to oni ciagle pod górkę. Tak to jest jak siedzą w sejmie marnują pieniądze na obradach a i tak nic dobrego dla społeczeństwa nie ma. dlaczego nie zarabiają tyle samo co normalny człowiek w zwykłej pracy przecież jesteśmy takimi samymi ludźmi jak oni ale maja nas za tych gorszych nam juz sie nic nie należy. Niech zmniejsza swoje diety ilośc członków w sejmie i znajda sie pieniądze dla matek !!!!!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
vici / 77.254.48.* / 2015-06-25 11:34
od dawna wiadomo, że w Polsce rodzi sie coraz mniej dzieci, bardzo duzo ludzi wyjezdza za granice. W tym roku 80 % maturzystów deklaruje wyjazd za granice od razu po maturze. Nie dziwie sie im- po co te studia, które i tak nie gwarantuja lepszego zycia. Z badan wynika, że za 50 lat bedzie w Polsce ok 40 % populacji, jaka jest obecnie. Polska zniknie z mapy - moze to i dobrze...
matka pracująca / 109.241.3.* / 2015-06-25 11:34
Powiedzcie mi jakim prawem kobieta która uczciwie pracuje, płaci składki wedle naszego prawa jest gorzej traktowana od tych co z opieki do opieki biegają z zasiłku na zasiłek !!
Czy to jest sprawiedliwe !!
Przecież to my pracujący i płacący składki i tak je utrzymujemy !!
Więc jakim prawem nam się zabiera a im daje !!!
Mam firmę i jedno dziecko planowałam kolejną ciąże no ale cóż pozostanę przy jednym dziecku !!!
poz / 87.199.15.* / 2015-06-25 13:01
jak zazdrościsz to przejdz na zasiłek

Najnowsze wpisy