Forum Forum prawneCywilne

zasiłek okresowy

zasiłek okresowy

emiliana / 2012-03-15 15:02
komu przysługuje zasiłejk okrsowy? czy jeżeli w mojej rodzinie dochód na członika wynosi poniżej 500zł a mąż od kilku miesiecy ciężko choruje, to mogłabym się starać w opiece społecznej o przyznanie mi takiej zapomogi? czy sa jakieś kryteria?
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-03-15 19:58
Podstawowy jest wymóg kryterium niskiego dochodu. W rodzinie- 351 zł netto na osobę. Nie wiem, czy podane przez Panią 500 zł to brutto.
Nie wlicza się tu
jednorazowych pieniężnych świadczeń socjalnych,
świadczeń w naturze,
świadczenia przysługującego osobie bezrobotnej na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych,
świadczenia pieniężnego w postaci składki na ubezpieczenie społeczne, opłacanej przez ośrodek pomocy społecznej.
PPaulinaa / 89.77.68.* / 2012-03-21 20:54
Witam
Pisze z zapytaniem czy mogę się ubiegać o zapomogę z zakładu pracy zmarłego już od 9 lat ojca?
szklarek / 2012-03-22 11:15
To zależy od zapisów Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w tym konkretnym zakładzie. Ustawa o ww funduszu tego nie zabrania, ani nie określa. W wielu zakładach jest możliwa pomoc dla rodzin zmarłych pracowników, tak jak i dla emerytów. Częściej nawet dotyczy dzieci właśnie niż małżonków.

Ale to w regulaminie będzie sprecyzowane, czy jest możliwe, w jakim wieku dziecka, czy tylko w sytuacji gdy zmarły w chwili śmierci był pracownikiem, czy nawet wtedy gdy był emerytem itd.

Ps. Zasadniczo zapomoga taka będzie wolna od PIT.

Najnowsze wpisy