Forum Forum ubezpieczeńInne

Zasiłek pogrzebowy 2012

Zasiłek pogrzebowy 2012

Buhaj / 2012-02-07 13:42
Sytuacja jaka teraz panuje u nas w Polsce jest nie do pozazdroszczenia. To co kiedyś wywalczył Kaczyński, czyli podwyżkę zasiłku pogrzebowego , teraz obciął Donald Tusk... czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile teraz wynosi zasiłek pogrzebowy po tym jak "zajęło się" nim PO?
Wyświetlaj:
oborowy / 79.185.100.* / 2012-03-24 19:08
Donald uwaza,ze mozna chować w workach foliowych.

Chyba POdchwycił od Ruskich, bo ofiry Smoleńska pakowali w worki foliowe, a później w trumny aluminiowe.

Donald i jego ekipa uważa, ze jezeli ktoś pracował i odprowadzał składki do ZUS, to nawet nie nalezy sie na godny POchówek.

takich POpaprańców sobie naród wybrał to ma za swoje.

Ekipa Donalda oczywiście ma się świetnie.
ustalaja sobie piekne kontrakty.

niektorzy za całe swoje zycie tyle nie zarobią co zarioa Kolesie na kontraktach w 2lata.

Motloch jak głupi to niech za_ieradla, moze wówczas coś zrozumie.

ilu takich zwyklych robali głosowało na Ekipe Donalda, bo im piekne wierszyki opowiadał Donald i jego Ekipa po przez POmedia.
eme / 77.253.177.* / 2012-03-29 09:31
Lezdrub vel Oborowy vel coś tam.. Wiwan ma racje ty jak zwykle jestes do tyłu Poczytaj kilka razy moze zrozumiesz
http://www.ppr.pl/artykul-nowe-renty-dla-rolnikow-poradnik-105597-dzial-3421.php
oborowy / 79.185.95.* / 2012-03-29 11:35
Ja nie bede czytał żadnych POradników.

Zadzwoń do KRUS i sie Dowiesz, czy to co napisałem nie jest prawdą.
szklarek / 2012-03-29 12:16
Tylko, że w tej dyskusji napisałeś dwie RÓŻNE rzeczy, co jasno ci #wiwan# wykazał,i do czego oczywiście nie chcesz się przyznać. W sposób zresztą chamski.
Typowe.
oborowy / 79.185.95.* / 2012-03-29 13:06
O jakich dwóch różnych rzeczach piszesz ???

Cały czas twierdzę,że aby rolnik otrzymał pełna emeryturę z KRUS musi oddać gospodarstwo.

Musi je przekazać spadkobiercy, a jak nie ma musi oddać na SKARB PAŃSTWA.

I takie sa fakty. Prawdziwe Faky.

A jeżeli komuś PRAWDA nie PASUJE i jeszcze Opluwa tych co PRAWDĘ podaje, to jak można z takim normalnie dyskutować ????

To jest dopiero Chamstwo jak próbuje się PRAWDĘ zniekształcać.
szklarek / 2012-03-29 13:37
Twierdzisz to od środy. W wtorek napisałeś, że rolnik musi zdać gospodarstwo by dostać emeryturę.
oborowy / 79.185.81.* / 2012-03-29 15:12
szklarek. Przeczytaj wszystkie moje wpisy datami,i wówczas zrozumiesz,ze jesteś Idiotą
eme / 77.253.177.* / 2012-03-31 21:41
Lezdrub vel Burdzel vel lezdrubinteria vel oborowy. Józefie Burdzel z Wojkowa czy innego Kębłowa sorry zapomnialem ktore zacz :).Jestes na forum a nie w knajpie z z kolegami ze swojej wsi.Powiem krótko, idiotów znajdziesz w najblizszej rodzinie.
oborowy / 79.185.77.* / 2012-03-31 23:20
Eme. POwiedz jak mozna nazwać osobę, która nie zna faktów, ale sie upiera i chce na siłe mieć rację. Ja nazywam fakty po imieniu.

Dla MNie takie osobniki sa IDIOTAMI.

Ja w swojej rodzinie Idiotów nie mam.

Moze ty Januszku masz w swojej rodzinie.
eme / 77.253.177.* / 2012-04-01 17:32
Józefie Burdzel vel lezdrub vel oborowyy vel coś tam jeszcze. Juz niejednokrotnie ci pisalem ze masz zbyt mały intelekt by tutaj sie wypowiadac w sposob merytoryczny z zachowaniem minimum przyzwoitości. Powiem wiecej, przypominasz mi swoim zachowaniem i sposobem posła Niesiołowskiego.I po raz enty mylisz mnie z kims innym.Dla ułatwienia powiem ci ze jestem ze slaska. Ja cie na tym forum zidentyfikowalem.
oborowy / 79.185.88.* / 2012-04-01 18:55
Słuchaj Pajcu Zimowski. Myslisz,ze jestem idiota taki jak TY ???

Tobie jak Niesiolowskiem prawda nie odpowiada.

Widzisz,ze wiwan juz nie dyskutuje na ten temat.

Widocznie dowiedział sie wreszcie co oznacza w tej ustawie słowo zaprzestania gospodarowania.

Ty natomiast dalej bijesz pianę bez wiedzy. tak samo jak niesiolowski.

Obydwaj macie POdobne wykształcenie ( rolnictwo), tyle ze ty jesteś technikiem,a on POnoć profesorem od Owadów.
eme / 77.253.177.* / 2012-04-03 08:01
Burdzel skoro twierdzisz ze mnie znasz to zadzwon do Zimowskiego:):):)
wiwan / 2012-02-07 21:08
Który Kaczyński coś wywalczył w kwestii zasiłku pogrzebowego ???

Jego wysokość od wprowadzenia obecnej ustawy emerytalnej czyli od 1.01.1999 r. była ustalona na 200% przeciętnego wynagrodzenia, zmieniła to dopiero nowela zeszłoroczna ustalająca go sztywno od 1.03.2011 r.
Kwota zmieniała się więc co 3 miesiące adekwatnie do komunikatów GUS, jest ślad po tym w Monitorach.
Więc to gospodarka go podwyższała, a nie Kaczyński.
oborowy / 79.185.100.* / 2012-03-24 19:15
No widzisz, jak rosly place, to i składki do ZUS, to dla czego teraz raptem zasilek pogrzebowy obniżony został o połowę.
wiwan / 2012-03-26 13:53
Jak to dlaczego ? Bo jest dziura w FUS, i pieniądze te są dużo bardziej potrzebne na renty, niż na zasilanie przemysłu funeralnego i kamieniarskiego.

Poza tym, nigdy zasiłek ten nie był uzależniony od składek ( wysokości, czasu płacenia ) zmarłego, czy też go chowającego. Wypłacany był i jest również osobie nigdy nie pracującej albo organizującej pochówek osoby nigdy nie pracującej.
oborowy / 79.185.82.* / 2012-03-27 00:56
A wwiesz dlaczego est dziura w FUS ??

Umowy smieciowe bez skladek ZUS i masowa emigracja młodych ludzi za granice w poszukiwaniu pracy.

Jezeli ktos pracował 40 lat i nie wypracował ze swoich skladek na godny POchowk, to ja to nazywam OSZUSTWEM PANSTWA. Obecnie steruje Tusk i to on doszedl do takich wniosków.

Qurwa na kontrakty po milionach to sa pieniadze dla Kolesi.
eme / 77.253.177.* / 2012-03-27 08:37
Oborowy jednym z najwiekszych obciążeń budzetu sa emerytury rolnicze. Sam jestem prywaciarzem i doskonale sie orientuje kto i ile placi na ubezpieczenie obowiązkowe i co za to ma.Poki nie skonczy sie z pokomunistycznymi przywilejami nigdy nie edzie lepiej.
oborowy / 79.185.88.* / 2012-03-27 19:52
Eme. Fakt jest taki,że polska niegdyś była krajem rolniczo-przemysłowym i z tad jest obecnie duzo emerytów-rolników.

obecnie KRUS powinni płacic tylko CI, którzy utrzymuja się zz roli.

Wszyscy ci Co maja role i prowadza działalność gospodarczą powinni płacić ZUS.

Obecnie jest bardzo mało osob, którzy utrzymują sie tylko z roli, to tez kiedys tych emerytow z KRUS było by bardzo mało.

Jak pokolenie obecnych emerytów rolnych wymrze, to i pózniej obciazenia państwa beda bardzo małe.

Po drugie rolnik, aby otrzymać emeryturę musi zdać gospodarstwo. Jak nie ma w rodzinie kto przejąć gospodarstwa, to musi zdać na PAŃSTWO.(za darmo)

czy właściciel firmy,aby otrzymać emeryture musi sie pozbyć swojego zakladu ??? (musi go oddać na skarb państwa ???????

Tak więc w MEDIACH i POlitycy nie mówią całej prawdy o rolnikach.
eme / 77.253.177.* / 2012-03-27 21:05
Jozel nie znam przypadkow zeby ktokolwiek zrezkl sie na rzecz skarbu panstwa, no chyba ze bezdzietni.Biora po rodyicach gospodarstwa tak jak leci.Polska ma najwiecej rolnikow w Unii a pseudo rolnikow jeszcze wiecej.Czas z tym skonczyc.Rolnikow zamiast nam ubywac tak jak piszesz to wciąż przybywa a zarazem zobowiazania nas wszystkich by tych rolnikow na stare lata doposazyc w emeryture.Kazda emerytura rolnicza jest dofinansowana przez nas wszystkich w wysokosci bodajze conajmniej 90% Placa skladki roczne KRUS tyle ile ja za miesiac ZUS-u.Swiadczenia dokladnie emerytalne i rentowe tak8ie same. Jakim prawem?? Ano tym komunistycznym.
wiwan / 2012-03-28 10:39
Oborowemu pomyliła się emerytura z rentą strukturalną.

Świadczenia z KRUS i ZUS są takie same co do rodzaju, ale NIE kwot/wysokości. Faktem jest to, że stawki świadczeń minimalnych/gwarantowanych są jednakowe.
oborowy / 79.185.95.* / 2012-03-28 17:30
Nic mi sie nie pomyliło.

Nie jestes w temacie.

Zapytaj w KRUS.Bez zdania gospodarstwa emeryt dostaje częściowa emeryturę.
wiwan / 2012-03-28 19:14
Jestem. I nie trzeba pytać w KRUS, wystarczy
USTAWA
z dnia 20 grudnia 1990 r.
o ubezpieczeniu społecznym rolników.
Zwłaszcza art.28.
Nieprawdą jest jak napisałeś wcześniej ( 27 marca, 19.52 ), że "rolnik, aby otrzymać emeryturę musi zdać gospodarstwo".
Nie musi. Zaprzestanie gospodarowania jest warunkiem niezawieszania części uzupełniającej emerytury, tak jak niezarobkowanie rodzące obowiązek ubezpieczeń społecznych w kwotach wyższych niż 130% przeciętnego wynagrodzenia.
Dziś już to przyznałeś- pisząc o częściowej emeryturze.

Bądźmy precyzyjni, bo demagogii mamy dość z ust polityków i związkowców.
oborowy / 79.185.95.* / 2012-03-28 19:44
Aby zaprzestać gospodarowania trzeba zdać gospodarstwo. Można sobie zostawić maX 1 ha gruntów.

Tak to wyglada precyzyjnie w rzeczywistości.
wiwan / 2012-03-28 19:51
Powtarzam- NIE jest to warunek uzyskania prawa do emerytury rolniczej. JEST to jeden z warunków wypłacania części uzupełniającej emerytury (niezależnej od stażu).
To zasadnicza różnica.
oborowy / 79.185.95.* / 2012-03-28 23:50
Sluchaj Pajacu.

Moj ojciec majac 65 lat, i ze wzgledu,ze nie miał na kogo zapisac pola pobierał czesciowa emeryturę, to było 1992 roku, czyli juz PO tej ustawie o ktorej piszesz.

Przestań błaznować i wypytaj w KRUS tępaku , to Cie oświecą.
wiwan / 2012-03-29 00:02
Popracuj nad manierami i stosuj regulamin forum z łaski swojej.
Jak nazwiesz kogoś, dla kogo brak prawa do świadczenia jest tożsamy z wypłacaniem go w zmniejszonej wysokości w związku z niespełnieniem warunków do wypłacaniem go w pełnej wysokości ?

Swoim brakiem elementarnej kultury i rozumienia czytanego tekstu nie zmienisz faktu, że w dniu 27 marca br. o godzinie 19.52 uraczyłeś użytkownika "eme", a tym samym innych forumowiczów BZDURĄ, jakoby rolnik, aby otrzymać emeryturę musiał "zdać gospodarstwo".

BEZ ODBIORU.
oborowy / 79.185.95.* / 2012-03-29 01:25
Bo tak jest. jeszcze raz powtarzam.
Jak , ktos nie rozumie po polsku, to trzeba do niego po lacinie.

I ty takim elementem jesteś niestety.

Do Ciebie słowa nie dochodzą.

Aby mieć pełną emeryturę z KRUS rolnik musi przekazac gospodarstwo.

Prawda Ci nie pasuje ???
mariusz d / 178.182.61.* / 2012-03-23 19:54
Obecny zasiłek obniżył Tusk razem ze swoim ministrem finansów łysolem. Wszystko obniża i zabiera wszelkie ulgi. Złodziej>. Mówią że gospodarka się rozwija lecz my biedniejemy a brzuchy nam przyrosną nie długo do krzyża. Kaczyński niczego Polakom nie zabierał. Tusk wciąż tłumaczy się kryzysem, lecz kryzysem można nazwać to że wszystko drożeje.

Najnowsze wpisy