Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Zasiłek przedemertalny a praca

Zasiłek przedemertalny a praca

jonek_51 / 2011-11-25 19:49
Jestem na zasiłku przedemerytalnym i chciałem podjąć pracę na pół etatu ale przedtem sprawdziłem w kalkulatorze na stronie ZUS moja emerytura jak moja praca przyczyni się do wzrostu przyszłej emerytury za 5 lat . Jakież było moje zdziwienie kiedy odkryłem ze zarabiając 700 zł będę miał obliczony niższy kapitał a w rezultacie niższą emeryturę niż gdybym nie pracował Jak to możliwe
Wyświetlaj:
benz / 89.231.246.* / 2011-11-29 06:19
;)"wiwan" wiem jakie trzeba spełnić warunki do emerytury powszwchnej i wcześniejszej ale też już lepiej rozumiem "absurdy" związane z wyliczaniem emerytury...proszę mi wierzyć,że niepracująca od wielu lat koleżanka ma przechodząca z III grupy inwalidzkiej( dawnej) na emeryturę mając mniej ode mnie lat pracy ma ją wyższą a pobory dawniej mieliśmy jednakowe...jestem "karany" za to ,że pracuję na wcześniejszej emeryturze na pół etatu...ale życzę powodzenia Panu "jonek51"oby kalkulator się mylił...
wiwan / 2011-11-29 12:12
Moim zdaniem myli się, bo świadczenie to jest z zupełnie innej bajki, przejęte od PUP dopiero od 2005 roku, jego okres jest okresem nieskładkowym. Fakt jego pobierania nie wpływa na inne zasady liczenia emerytury ubezpieczonemu.
Niemożliwe więc, że "jonek-51" jak rozumiem z rocznika 1951, mający 60 lat ma mieć za 5 lat emeryturę niższą z powodu dalszej pracy, nawet za tak niewielkie pieniądze.
nieprzewidująca / 89.231.253.* / 2011-11-26 08:16
To są właśnie polskie realia...podziwiam "jonka-51" i chciałabym być tak przewidująca ...ja sobie NIE sprawdzilam i uczciwie pracując mam wyliczoną niższą nową emeryturę niż będąca na rencie i mająca wyliczona emeryturę po staremu równolatka koleżanka a co śmieszniejsze moje przejście na wcześniejszą emeryturę nic nie da bo jej ZUS nie przeliczy...
wiwan / 2011-11-28 11:11
Myli Pani dwie sytuacje- swoją polegającą na innym liczeniu wysokości świadczenia wcześniejszego i powszechnego.

Jonek-51 nie jest na wcześniejszej emeryturze, na innych świadczeniu. I śmiem twierdzić, że kalkulator wyliczył mu bzdurę.

Najnowsze wpisy