Forum Forum dla firmDotacje

Zaskakująca deklaracja premiera Chin w sprawie ratowania strefy euro

Zaskakująca deklaracja premiera Chin w sprawie ratowania strefy euro

Wyświetlaj:
Gościu / 195.162.17.* / 2012-02-21 12:37
"Z dzisiejszym szczytem zbiegły się kolejne, złe wiadomości. Agencja ratingowa Moody's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej sześciu państw strefy euro."

Już amerykańce zadbają o to, żeby za bardzo się ten mariaż euro-chiński nie zacieśnił...
jot-24 / 178.183.133.* / 2012-02-14 22:33
Europa Nie ma polityków.To są tylko drobi pseudocwaniaczkowie, w dodatku miękkim chu... robieni. Ostatnim Politykiem i Mężem Stanu była Pani Margaret Thatcher. Po niej nastało straszne barachło które dołuje Europę. A nasi chłoptasie (Tusk i inni) zdolni są tylko im d... lizać. Czy naprawdę w Polsce nie ma faceta z jajami który ma głowę na karku, i zależałoby mu na budowaniu silnej Polski ?
A=A / 68.34.24.* / 2012-02-14 19:16
hmm, lekarstwo gorsze od choroby..

no al najwazniejsze, ze jeszcze jedno pokolenie biurokratow bedzie moglo zyc na kredyt
piotr126 / 77.254.164.* / 2012-02-14 18:43
pojechali europejscy dekadenci do chin i żądają żeby chiny pomogły rozwijać konkurencyjną gospodarkę to tylko idiota może wymyślić
Lysy 25 / 77.255.186.* / 2012-02-14 18:40
Chiny uratują Europę...
a Marsjanie uratują Chiny.

Czas już zwinąć tą szaradę chochołów, uczciwie i wspólnie zbankrutować i odpisać globalny komunistyczny eksperyment na straty.

Zrobimy to sami albo przyroda zrobi to tak czy inaczej za nas, ale w drugim przypadku obrazki nie będą ładne.

Komunistyczne, intruzywne i niewypłacalne państwo - WON!
m-t-k / 83.10.84.* / 2012-02-14 17:26
Chiny muszą ratować Europę ? Co za brednie. A co na to generalismus Aniela i Sarko.Przecież to my mieliśmy być przewodnią siłą.
taktobyło / 195.117.93.* / 2012-02-14 16:40
A teraz niech każdy odpowie sobie na pytanie:
Czy warto nadal trwać w sojuszu pt NATO
Czy może lepiej zawrzeć euroazjatycki sojusz z Rosją i nową potęgą świata Chinami?
Czy służyć kąsającemu pieskowi który pomału traci zęby a przy okazji być jego tarczą antyrakietową wystawiając się na odstrzał? Ja dziękuję i wybieram sojusz z euroazjatycką przyszłością
Pyclik / 2012-02-14 17:07 / Tysiącznik na forum
To gdzie teraz mamy do Ciebie pisać - adres by się przydał!
spokój grabarza / 87.204.22.* / 2012-02-14 16:35
Wstyd mi za Europę. Jak się naważyło piwa trzeba je wypić. Koszty zrzucania swoich kłopotów na innych są znacznie wyższe niż uczciwe podejście. Nic dobrego z tego nie będzie. Szykują się nowe kłopoty. Chińczycy blokują dostęp do swojego rynku a w Europie hasają jak chcą. Zamiast twardo ich potraktować Europa będzie jeszcze bardziej spolegliwa.Nie mam szacunku do polityków, którzy pojechali na żebry do Chin.
acomitam / 195.191.163.* / 2012-02-14 15:29
Eurokomuszki wstydu nie mają. Gdybym np. ja zadłużył się po uszy i próbował wymóc na moich kontrahentach, żeby uczestniczyli w rozwiązywaniu moich problemów pożyczając mi pieniądze (przy ryzyku że mogę ich nie oddać) i kupując moje towary, których być może nie potrzebują, wywołałbym co najwyżej powszechną wesołość. Niektórzy pomyśleliby zapewne, że albo mam niesłychany tupet, albo z głową coś nie tak. Tymczasen van Roumpuy wzywa Chiny, żeby "podjęły odpowiednie decyzje dotyczące wkładu w sttabilizację strefy Euro". I to przy świadomości obniżenia ocen wiarygodności sześciu państw strefy Euro. Komiczna sytuacja.
lulek 25 / 83.28.18.* / 2012-02-14 16:33
Jeśli europejczycy skończą swój konsumpcyjny styl życia to i Chiny będą miały nie mały problem. Kto powiedział że tylko pożyczając pieniądze na procent?. Bedzie tak samo jak w polsce od pocżatku lat 90. Przecież pożyczamy kase od banku światowego (grupy G-7 przecież, bo najbogatsi pożyczają) to im się wysługujemy w postaci prywatyzacji, przetargi (duże) wygrywają nie polskie firmy. Kilka przykładów ostatnich:
Sprywatyzowane PKP cargo (komu, za ile, nie wiadoma, ale odtrąbiony wielki sukces, niemczech czy francji gdzie rynek kolejnictwa jest chroniony - szubienica.
Kontrakt na budowę kolei i zakup taboru na trasie Gdynia-wawa-kraków- katowice, wart 20mld zł, wygrywa.... Astaldi z Włoch. Mamy w polsce bygdoską PESĘ, Newag, zamiast złożć tam zamówienie czy co więcej opracować i stworzyć takie pociągi...po co. Niemcy kupują tylko swoje Siemense.
Zakup przez LOT amerykańskich Boeingów,
zakup starych F-16 i gdzie do licha połowa kasy z umowy offsetowej- nie zrealizowane. Sprzedażz złóż ropy i gazu łupkowego rosji i amerykanom, możemy już pomażyć o drugiej norwegii. (znowu obeszliśmy się smakiem - skóra podzielona na niedźwiedzi ale tu już się nie da nic zrobić).
Polskie wojska wysłane na Amerykańską, a także UK wojnę. Dla koncernów Exxon i BP giniemy.
W tej chwili zacznie się ostatnia prywatyzacja- lasów państwowych, nie dawna wypowiedź chyba ministra środowiska (nie znam nazwiska tego kto to powiedział) mówi o zwiększeniu wycinki trzy krotnie już od tego roku tylko czy ktoś sadzi nowe drzewa??? A najśmieśniejsze że większość tego (dobrego) drzewa jedzie do niemiec na opał bo taniej niż węgiel.
Już dalej nie chce mi się pisać.
yoiuyi987y-j / 89.171.73.* / 2012-02-14 15:16
winny jest niestety nasz konsumpcyjny styl życia. tylko zakupy nas uszczęśliwiają - nowe auta, komórki, ciuchy, buciki, gadżety komputerowe, meble. I to wszystko jak najczęściej i jak najnowsze. A jak wiadomo większość tych produktów (99%) to Made in China.

Oni się cieszą i będą cieszyć przez kolejne lata, my pocieszymy się troszkę z zakupów a potem już tylko dno....
Wskazanie z Maripozy / 178.42.161.* / 2012-02-14 14:51
No i po co było obalać Gomułkę?

Robił 50-40 lat lat temu co Chiny teraz:
Kontrala właścicielska partii komunistycznej, za mordę management i gra! (?)
Josef Zawila / 79.239.112.* / 2012-02-14 14:23
Dziwie sie, ze piszecie "zaskakujaca deklaracja".
pani Merkel to osobiscie zalatwila ostatnio...
I o czym tu mowic. Obserwowalem jej wizyte w Chinach i bylo to oficjalnie powiedziane.
Pozdrowienia
"Bismarck"
AKC / 81.210.86.* / 2012-02-14 14:04
Ale co w tym zaskakującego? Przecież od dawna Chiny próbują sobie kupić Europę.
Dziadek01 / 2012-02-14 14:25 / Bywalec forum
Nie długo staniemy się wielką rodziną, rzecz jasna szczęśliwą rodziną Euro-chin...a być może na odwrót, to tym razem Anglia stanie się kolonią, a być może i cała Europa!!
baron84 / 2012-02-14 13:51 / Bywalec forum
Ciekawe co zażądają w zamian, bo jakoś wierzyć mi się nie chce, ze to będzie bezinteresowna pomoc. jakiś interes muszą w tym widzieć, nie ma innej opcji
A=A / 68.34.24.* / 2012-02-14 19:19
mysle ze sam fakt, ze pozyczaja nam pieniadze, zebysmy kupowali chinskie produkty jest dla nich wystarczajacym interesem. Dzieki temu maja rozwijajaca sie gospodarke i Europe w kieszeni
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy