Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zaskakująca końcówka handlu na GPW. Cały tydzień fatalny

Zaskakująca końcówka handlu na GPW. Cały tydzień fatalny

Wyświetlaj:
brrrrr / 83.11.203.* / 2014-03-16 14:59
ońcówka ?

czy tylko zmanipulowany fix?

żenada
Wewszzz / 37.31.46.* / 2014-03-16 12:01
Jutro więc odbicie na całego
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
vcxvcx / 91.189.219.* / 2014-03-16 10:12
http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_finansowy/news/czy-sa-pozytywne-strony-zmian-demograficznych-w-polsce,1995825,5434
------
kolejne mrzonki Longterma, tak do poczytania dla lepszego humoru:)
Etermit / 2014-03-15 21:20 / Tysiącznik na forum
zastanawiałem się dzisiaj, ile to już lat mija odkąd kapitalizm puścił kenia w skarpetkach... 8(osiem)? dobrze liczę?
ZT / 79.185.247.* / 2014-03-15 16:34
Na wykresie wig20 utworzyła się formacja BAT: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 Już nie będę jej opisywał wystarczy spojrzeć, skupię się natomiast na akcji cenowej w strefie wsparcia (linie zielone), otóż rynek z całym impetem otworzył się luką w piątek i uderzył w strefę nieznacznie ją przebijając i tu natychnmiast spadki się zatrzymały i luka została domlnięta. Takie dziwne zachowanie cen w pobliżu silnej strefy wsparcia jest normalne dla tego typu układów. Teraz mamy sygnał ostrzegający przed przebiciem formacji BAT (luka) oraz natychmiastowe potwierdzenie wsparcia (zamknięcie luki tego samego dnia). W szerszym kontekście formacja utworzyła się na dolnej linii potwierdzonego prawie 2-letniego kanału trendowego: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=12045444 co tylko wzmacnia sygnał formacji BAT. Jedyną niewiadomą tylko to trudna do przewidzenia sytuacja Ukrainy, która może popsuć szyki bykom. Analiza cykli podpowiadała mi, że koniec spadków powinien być na przełomie II/III (o czym wielokrotnie pisałem) i rzeczywiście okazało się, że utworzyła się jeszcze jedna noga spadkowa. Obecnie (podkreślam że słowa te kieruję NIE do krótkoterminowych spekulantów) jest okazja, być może ostatnia na wejście w rynek przed wzrostami, a jeśli Putin namiesza to rynek spadnie nie więcej niż do okolic 2175 (ew. formacja kraba i ulubiony poziom Etermita) to będzie to mega okazja do zakupów. Ale być może tych poziomów już się nie doczekamy dlatego już w piątek był atak byków, który pokazuje co się dzieje. Życzę miłego łikendu i samych trafnych transakcji w nadchodzącym tygodniu.
Etermit / 2014-03-15 21:18 / Tysiącznik na forum
dzięki, że o mnie wspomniałeś bo miło mi się zrobiło :)

p.s. moim zdaniem money.pl już dawno powinno zaoferować Ci współpracę, dobrze byłoby czytać tak krótkie i rzeczowe analizy jak Twoje, zamiast tych ciągłych pytajników, artykułów stwierdzających fakty po faktach i epopei nieskończonych oczekiwań wzrostów cen akcji z wielką hossą na czele - takie mam zdanie
dgdsachg / 82.145.221.* / 2014-03-15 17:29
w niedzielę referendum jest przesądzone więc rosja jest pewną swego,problem z tym ze ukraina tego Nie akceptuje i zachód także uważając ze to Nie zgodne z konstytucją.więc po niedzieli może być ostro
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
GGPP / 89.74.28.* / 2014-03-15 12:35
mam zapakowane na FW20 na spadki, zobaczymy jak pójdzie referendum, ten tydzień był na FW 20 super oby tak zawsze.
rxsgggnx / 82.145.221.* / 2014-03-15 18:16
problem z tym ze rosja jest pewną ze wygra ref którego ukraina i zachód Nie akceptuje .więc będzie ostro.po co rosja zwiększa zaangazowanie wojsk,ukraina powiedziała ze nie odpuścił krymu bo stoi za nią zachód i czuje się mocna.pozatym jest to normalną okupacja tylko w innej otoczce.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
32132132321lll / 188.123.193.* / 2014-03-15 13:40
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-zagrozenie-dla-imperium-putina-eksperci-bija-na-alarm/zd0g1
Etermit / 2014-03-14 21:52 / Tysiącznik na forum
Jest dokładnie tak jak na jesieni 2013 mówiłem

Korekta do 2150 musi się dopełnić :)
qwdeqweqwe / 188.123.193.* / 2014-03-14 21:57
Nie rozumiem tylko jednego !
Na koniec sesji oczywiscie uwazam ze byla to zagrywka pod dystrybucje.
Ale dlaczego wbrew tendencji kupa formuowiczow sie upiera ze to swiatelko w tunelu do wzrostow?

Pod co:
Pod slabe dane z chin?
pod ukraine???
pod ciecie QE?
pod slabe wyniki spolek????

CHyba sa zapoakowani w akcje i zaklinaja rzeczywistosc modlac sie na jakies odbicie .
Odbicie bedzie ale to nie znaczy ze tendencja spadkow sie zakonczy!!!!
Etermit / 2014-03-14 22:06 / Tysiącznik na forum
ja się nie upieram, zawsze mam tylko akcje i biorę dywidendy i dla mnie najlepiej jest jak akcje są jak najtańsze bo mogę ich dokupić czyli wziąć kolejne dywidendy itd

ogólnie jest jakaś głupia tendencja że ceny akcji muszą rosnąć a sprawa jest dziecinnie prosta: firmy których akcje są notowane mają przynosić zyski i dzielić się nimi z akcjonariuszami - tyle i tylko tyle

po co komu drogie akcje? chyba tylko kombinatorom spekulantom co zaklinają i zaklinają jak czarodzieje z bajek wzrosty... wzrosty... bla bla

a ja np nie chcę żeby akcje były drogie bo nie chce ich drogo dokupywać i z moim zdaniem "analitycy" jakoś się nie liczą bo wg ich mniemania posiadacze akcji maja radochę jak są one drogie a wcale tak nie jest
1231231eqweqew / 188.123.193.* / 2014-03-14 22:15
proste !
Kazdy ma jakis system zabawy na naszej bananowej!
Skoro pod dywidende zbierasz papier to jak najbardziej zeby byl najtanszy bo wiecej go kupisz rach prosty!
Byl czas ze i ja bralem kgh za 70zyla za 100k dokladnie pod dywidende !
Zarobek na kursie i na dywidedzie!
teraz bawie sie na Futach na W20!
Down Jones / 159.205.212.* / 2014-03-14 18:54
Bank of America -2,2%, JP Morgan -1,1%.

Zarobić nie ma już jak, a przed chwilą media podały, że szykują się kolejne koszty za przekręty dla wielu czołowych banków, które powinni podzielić na części i pozwolić zbankrutować, bo sa niepotrzebne i obniżają wzrost gospodarki, a dokładać już nie ma z czego. Same długi i sami bankruci.

Ukraina to temat zastępczy dla odwrócenia uwagi od bankrutującej na rekordowych długach bez pokrycia, gospodarki.
Down Jones / 159.205.212.* / 2014-03-14 18:42
Manipulacja kursami pod wywalanie w dogrywce widoczna jest po poziomie ofert jakie zostały na rynku wg których W20 jest o 12 pkt. niżej od tego jaki manipulanci ustawili w dogrywce.
Down Jones / 159.205.212.* / 2014-03-14 18:37
W końcówce dystrybucja, przed krachem po weekendzie. Jak ktoś kupuje, to nie zawyża sobie sztucznie kursów, tylko zaniża, czego pseudo "inwestorzy" w ogóle nie są w stanie pojąć. Tragiczne dane i wyniki spółek są powodem wyprzedaży, a nie kupna.

Spotkanie ministrów Ławrowa Kerry nic nie zmieniło, Rosja robi swoje i ma w nosie straszenie sankcjami, bo oni też mogą je zastosować i będą bardziej bolesne niż jakieś tam wizy. Bez rosyjskiej ropy i gazu bankrutująca Europa leży i kwiczy i dobrze o tym wiedzą. A Chiny i Azja odbiorą każdą ilość.
W Stanach trwa krach gospodarki, co pokazują wszystkie dane, podobnie z Japonią, bajki o łupkach obnażył kawałek zwykłej zimy.

Dlatego jen ucieka z dolara, Chiny tak samo, Rosja również, i drożeje mocno złoto, bo ono będzie podstawą przyszłych rozliczeń w nowym systemie, jaki już tworzą Rosja i Chiny wraz z innymi partnerami, MFW będzie zlikwidowany.
Coraz więcej handlu rozliczane jest już w yuanach, czy rublach i zbankrutowany stary system finansowy bankowości frakcyjnej i zastąpieniu gospodarki i produkcji spekulacjami na coraz większym długu bijącym kolejne rekordy, który doprowadził świat na skraj upadku i pozbawił go fundamentów rozwoju i zdrowego inwestowania, przestanie istnieć.
Forum_Romanum / 89.79.151.* / 2014-03-14 18:01
Dziś mocno odbiło w końcówce co było do przewidzenia, bo polscy inwestorzy mocno hołdują zasadzie "kupuj kiedy leje się krew". Duże zakupy są przewidywane na poniedziałek, zaraz potem jak Krym w niedzielę spłynie krwią tysięcy zabitych w czasie referendum. W poniedziałek kupować będą spóźnialscy, a cwaniaczki (cwane gapy giełdowe) się dziś zapakowali w papiera pod korek. Podziwiam inteligencję rodaków, jest niezrównana.
ZPolski / 188.147.252.* / 2014-03-14 17:36
Poszło w górę gdyż wreszcie przyszły konkrety w sprawie Ukraina-Rosja-Krym po spotkaniu Kerry-Ławrow oraz od władz automomii Krymskiej. Iż się w ogólnym zkaresie porozumieli i napięcie zeszło. Rosja nie zamierza wchodzić na Ukrainę, władze Autonomii Krymskiej będą rozmawiać z władzami wybranymi w legalnych wobrach na Ukrainie - które już za chwilę, na Krymie będzie referendum, ludność Krymu w większości chce być częścią Rosji, poza mniejszością Tatarską. Obserwator ONZ był we wschodniej Ukrainie i nie stwierdził poza incydentalnymi przypadkami starć. Planują teraz ustalenie osób winnych śmiecrci demonstrantów na Majdanie oraz W Doniecku. Więcej na www.pap.pl gdzie są czytelne informacje. I będzie wrszecie spokój.
Down Jones / 159.205.212.* / 2014-03-14 18:47
Rosja wcale nie musi przyłączać Krymu, wystarczy, że odłączy się sam i będzie z nią współpracował i to będzie to samo. To samo zrobią wschodnie regiony, bo nikt do nich nie dołoży, bo nie ma z czego. Same długi i sami bankruci.
aspert / 83.30.51.* / 2014-03-14 17:34
rozliczano kontrakty terminowe na WIG20 a termin był dzisiaj analityku giełdowy .
wig40 i 80 ostro dołowały zatem na poniedziałek
mamy zapas ok - 1,5% na WIG20
hghgjhgj / 78.8.182.* / 2014-03-14 19:03
hehehehehehe k.r.a niezly jestes
sfwrtt456 / 188.123.193.* / 2014-03-14 18:38
rozliczenie jest 21 marca FW20!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy