Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zaskakujące wyniki sprzedaży detalicznej w listopadzie

Zaskakujące wyniki sprzedaży detalicznej w listopadzie

Wyświetlaj:
manna z nieba / 178.36.166.* / 2011-12-22 10:55
"...
GUS i statystyka elementem zielonej wyspy

SiP

Głównym propagandowym elementem Mistrza Bajeru jest zielona wyspa. Wiadomo - grunt to psychologia, wmawianie do "bulu" iż wszystko jest w porządku, a ściemę ciemny lud kupi. Rząd przy tym podejmuje wszelkie działania jak w czasie głębokiego kryzysu gospodarczego, co łudząco przypomina nakładanie podatków, zabieranie przywilejów socjalnych czy emerytur w PIIGS. Zamiast porównywać gruszki do jabłek, bo z tym mamy do czynienia porównując dług publiczny liczony wg metodyki Kucharza Roku z długiem publicznym liczonym wg norm ESA95, proponuję spojrzeć na dane ujednolicone dla sprzedaży detalicznej.

Najpierw komunikat od Ministerstwa Prawdy:

GUS: Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 11,2 proc. rdr

Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 11,2 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku, a mdm wzrosła o 4,1 proc. - podał GUS.
Sprzedaż detaliczna realnie wzrosła w październiku o 6,8 proc. rdr.

Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że sprzedaż detaliczna w październiku rdr wzrosła średnio o 10,3 proc., a mdm wzrosła o 2,8 proc.

Oraz komunikat z eurostatu:

Eurostat: Sprzedaż detaliczna wzrosła w Polsce o 1,4 proc.

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce wzrosła we październiku br. o 1,4% w ujęciu miesięcznym, a w ujęciu rocznym spadła o 0,3 proc., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.
[..]
W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,4 proc. m/m i nie zmieniła się rok do roku.
..."
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2011-12-22 11:03
Bezrobocie we wrześniu 2011 roku, według metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,4 proc., tak jak w sierpniu - podał Eurostat.

&

Według metodologii GUS, stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 11,8 proc.
manna z nieba / 178.36.13.* / 2011-12-22 10:46
na koniec 2011 miało być poniżej 11% ?
rehygqy / 77.253.1.* / 2011-12-22 14:33
Troche dokladaja do sprzedazy Slowacy i Niemcy przyjezdzajac na zakupy dzieki slabej zlotowce.
Bredzisław Komunoruski / 199.67.203.* / 2011-12-22 15:23
Czy ja wiem. Złotówka słaba ale zaóważ że część produktów takich jak np spozywka/chemia jest tańsza w niemczech niż w polsce.

Nie jestem żadnym expertem ale wydaje mi się jeśli sprzedaż paliwa stałego, ciekłego, gazowego wzrosła to jest to wynikiem planowanej na nowy rok podwyżki akcyzy na paliwa.

Po nowym roku pewnie cena przerobienia samochodu na gaz pojdzie w gore a przy znacznym wzroscie zainteresowania tym paliwem wzrośnie pewnie akcyza na nie.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy