Forum Polityka, aktualnościKraj

Zaskakujący sondaż. Parafie pomagają najuboższym

Zaskakujący sondaż. Parafie pomagają najuboższym

Wyświetlaj:
ździcho / 77.254.229.* / 2011-11-18 10:55
Jak widać na załączonym zdjęciu - parafianie robią to bezpośrednio tj. parafianin daje temu najuboższemu do rąk własnych. Będzie żył.
żeby tylko wibratorem się nie wykpił / 188.33.32.* / 2011-11-17 18:47
Przed chwilą przeczytałem na forum wpis o obronie ojczyzny przez Palikota:
"2011-11-17 16:31:12 188.33.9.* | program będzie chyba po 23.00?
Re: Premier podaje skład nowego rządu
Nie ma Palikota, ale on będzie chyba bardzo zajęty w najbliższym czasie:
„Janusz Palikot, ostrzegając, że „z powodu homofonii możemy mieć gigantyczne problemy w Unii”. Konkretnie chodziło mu o to, że nasze Umiłowane Przywódczynie oraz
Umiłowani Przywódcy wybuchnęli śmiechem po wygłoszonym z trybuny sejmowej przez posła Roberta Biedronia zarzucie, że blokując wybór Wandy Nowickiej na stolec wicemarszalicy tubylczego Sejmu stosują „chwyty poniżej pasa”.
„Dlatego apeluję do posła Palikota: Pośle Palikocie! Chamie! (odkąd niezawisły sąd prawomocnie uznał, że użycie tej inwokacji nawet wobec Prezydenta Rzeczypospolitej nie jest naganne, śmiało można uznać ją za zwrot zaszczytny - skoro w ten właśnie sposób można, a nawet należy zwracać się do prezydenta). Czekamy, kiedy wykonasz akt poświęcenia dla Polski. Żeby przekonać Unię Europejską, iż w Polsce nie panoszy się homofobia i w ten sposób odwrócić od naszej biednej Ojczyzny niebezpieczeństwa, jakie Unia Europejska mogłaby na nią zwalić, nie ma innej rady, jak ta, byś na oczach całej Polski pozwolił się przelecieć posłu Robertu Biedroniu.”
http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2276
Pyclik / 2011-11-27 20:38 / Tysiącznik na forum
Rozumiem, że do Ciebie też można się zwracać tak,jak Ci się należy : głupawy i plugawy chamie!
KKLEOPATRA / 95.50.99.* / 2011-11-17 17:44
kiedy umarł papież miliony ludzi opłakiwało naszego rodaka bo okazywali swoją wiarę ,dziś widać jak ludzie traktują wiarę ,jak jakieś hobby, dziś liczą i cieszą sie poularnością bardziej zboczuchy niż przyznanie sie do wiary
Natter2 / 2011-11-17 20:40 / Tysiącznik na forum
Zboczuchów też stworzył Bóg .Latem gościłem u siebie księdza katolickiego z Niemiec .Ze swoim partnerem wybrali się w podróż po połnocnej Rosji wybierali się do Murmańska. Rozmowa dotyczyła finansów jego parafi jak i wiary. .Nie ukrywał że powodzi mu się bardzo dobrze z budżetem 8 tyś euro miesięcznie.a co do wiary ? Krótki komentarz -od wiary są parafianie ,ja jestem od głoszenia Słowa Bożego.Koniec kropka.Jedną wspólną cechę mają duchowni ,lubią dostatnie życie i.są normalnymi ludzmi .
.pytek. / 81.190.72.* / 2011-11-17 23:53

powodzi
mu się bardzo dobrze z budżetem 8 tyś euro

A ile nasi otrzymują z budżetu miesięcznie ???
squun / 78.133.227.* / 2011-11-17 19:00

miliony ludzi opłakiwało naszego rodaka bo okazywali swoją wiarę


wiarę w co? co ma opłakiwanie papierza wspólnego z wiarą?
może jednak jest wierzący? / 188.33.32.* / 2011-11-17 18:54
Wybacz Kleopatro, ale pan Janusz wszystkiego nie może powiedzieć:
„Zobowiązanie. Ja niżej podpisany Janusz Palikot zobowiązuję się do zachowania w ścisłej tajemnicy treści prowadzonych rozmów oraz utrzymywanych kontaktów ze Służbą Bezpieczeństwa. Palikot Janusz”.
http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12380&Itemid=2
sceptyk / 2011-11-17 19:56 / Tysiącznik na forum
To nie może być prawda.
Przecież wszyscy TW współpracowali tajnie bez swojej wiedzy i zgody.
123x / 81.210.123.* / 2011-11-17 16:39
No i super. Tylko niech swoją działalność kościół katolicki finansuje z własnej kieszeni lub z ofiar wiernych a nie za pieniądze z budżetu państwa. W szczególności niech kościół finansuje naukę religii w szkołach.
tesa1959 / 2011-11-17 19:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tylko niech swoją działalność kościół katolicki finansuje z własnej kieszeni lub z ofiar
wiernych a

i z tego finansuje. Więc skoro nie masz pojęcia, bo nie jesteś w KK, to nie zabieraj głosu na ten temat.
Ciekawe, że najwięcej głosów przeciw jest wśród tych, którzy nie mają nic wspólnego z KK,a więc nie maja pojęcia o jego działalności. Swoje zdanie wypowiadają na podstawie zasłyszanych plotek lub sensacji medialnej o niewłaściwej postawie jakiegoś hierarchy
biedrońeczkisąwkropeczki / 46.112.155.* / 2011-11-17 22:29
Ależ działacze i aktywiści anty KK doskonale zdaję sobie sprawę z tego , ze kłamią i manipulują. Ba sami tworzą i wysyłają w obieg plotki. No chyba , że jest to jedynie przypadek tzw, pożytecznego idioty?
tesa1959 / 2011-11-17 22:43 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niestety, ale muszę się podpisać obiema rękami pod Twoim postem :)
instruktor wibratora / 83.29.254.* / 2011-11-17 17:22
typowy wyborca i wielbicile palikota -- chwyty pozniżej pasa oczywiscie, w tym sa nieżle zaprawieni
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-17 19:05
typowy młotek z mózgiem na plebanii.
sceptyk / 2011-11-17 20:20 / Tysiącznik na forum
Aj waj!
Ale ogólnie to jesteś za tolerancją, no nie?
straight / 128.197.132.* / 2011-11-17 16:36
Jak trzeba bylo bronic Czestochowy to Kosciol byl potrzebny. Jak trzeba bylo pielegnowac patriotyzm w czasie zaborow to Kosciol byl potrzebny. Jak trzeba bylo przetrwac wojne i komune to Kosciol byl potrzebny. A teraz grupka zboczencow chce go zmarginalizowac. Narodzie!?!...
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-17 19:08
obrona Czestochowy to mit rozpropagowany przez bajkopisarza Sienkiewicza,
moze poczytaj co do powiedzenia mają o tym historycy.
123x / 81.210.123.* / 2011-11-17 16:44
Zboczeńcem sam jesteś i głupkiem na dodatek, bo historii nie znasz.
pat'81 / 31.63.71.* / 2011-11-17 17:13
Niech zgadnę, jesteś wyborcą PO albo Paligłupa? Historii to ty ciemniaku nie znasz bo twój guru i przywódca sekty herr tusk wyrugował ją ze szkoły. A jak ktoś, w tym przypadku twój przedmówca, tej historii cię uczy to bądź wdzięczny i nie klep na próżno gębą.
krap / 91.230.58.* / 2011-11-17 17:09
Odezwal sie yntelygent... W PRL tylko nawy Kosciolow byly miejscem gdzie mozna bylo normalnie rozmawiac... oczywiscie ubek sluchal i tam...
trollstein / 194.242.62.* / 2011-11-17 19:07
...ubek w sutannie.
tesa1959 / 2011-11-17 19:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
tych wielu nie było, ale jest faktem, że władze komunistyczne "delegowały" swoich urzędników dom seminariów duchownych, którzy potem zostawali wyświęceni na kapłanów. tyle, że to tak na prawdę wg Boga nie był kapłan, bo nie był osobą wierzącą, a tylko urzędnikiem UB. Nie było łatwo takiego prześwietlić.
"antytesa" / 109.243.198.* / 2011-11-17 20:32
"Nie było łatwo takiego prześwietlić".
Mylisz się. Pomimo zmiany nazwisk, lista jest znana. Są także biskupi. To V kolumna w Kościele.
tesa1959 / 2011-11-17 20:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie mówię o czasie teraźniejszym, ale o czasie komuny, kiedy to klerykami, a potem kapłanami zostawali SB-cy. Dobrze się maskowali.
"antytesa" / 109.243.198.* / 2011-11-17 20:44
Nie SB, a UB i nie byli to Polacy...
tesa1959 / 2011-11-17 20:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jak zwał tak zwał, ale wiadomo o co chodzi. A byli to Polacy, ale na usługach komuny. Rosjanie nie mogliby tak łatwo wejść ze względu na akcent. Nie wybielaj naszych rodaków.
jak zwał tak zwał - to tak nauczasz? / 109.243.198.* / 2011-11-17 21:08
Znów kulą w płot! Nie byli to Polacy, ani Rosjanie. A pana Mosze Michlisa znasz?
Pisał o nich J.Tuwim:
Czarni, chytrzy, brodaci,
Z obłąkanymi oczyma,
W których jest wieczny lęk,
W których jest wieków spuścizna,
Ludzie, którzy nie wiedzą, co znaczy ojczyzna,
Bo żyją wszędy,
Tragiczni, nerwowi ludzie, przybłędy.
Szwargocą, wiecznie szwargocą
Wymachując długimi rękoma,
Opowiadają sobie jakieś trwożne rzeczy
I uśmiechają się chytrze,
Tajnie posiedli najskrytsze
Z miliarda czarnych, pokracznych literek
Ci chorzy obłąkańcy,
Wybrany Ród człowieczy!
tesa1959 / 2011-11-17 21:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To chwalebne, że uważasz nasz naród za bardzo prawy, ale niestety, to nie jest cała prawda. wielu Polaków było w służbie UB i SB. I nie mów, że wszystko co złe, to inni, a nie my. Uderzmy się w piersi i przyznajmy do błędów.
jak Ty, Tesa, nauczasz? / 109.243.198.* / 2011-11-17 21:27
Bzdura. jako Polacy na tle innych nie musimy uderzać się w piersi.
Poczytaj, jak nas opisują:
"Wywiad przeprowadzony przez Juliusza Osuchowskiego z Josephem Nichthauserem.
Brazylijski Żyd broni Polaków przed oszczercza kampania nienawiści:
Polska, proszę Pana...
Chodzi o to, ze myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boję nikogo. Szczególnie nie boję się Żydów. Jestem Żydem, umrę Żydem. Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego essesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu. Wszystkie inne kraje dostarczyły.
Ukraińcy, Litwini - byli gorsi jak essesmani niemieccy. SS holenderskie - było jeszcze gorsze. Dania - ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich Żydów, dostarczał kontyngenty SS. Francja - była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym Żydów francuskich NIE wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. A nie mówi sie o tym jak myśmy, Żydzi, pomogli nazistom nas zniszczyć.
http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7389&Itemid=115

Choć, jak wszyscy, mieliśmy też tzw. wyrzutków:
gen. Zygmunt Berling fragment z ksiazki p.t. "Wolnosc na przetarg", Polski Dom Wydawniczy, W-wa 1991:
"Oto teraz renegat, kryminalista, półgłówek i nieokrzesany nieuk i cham tworza parawan, za którym elita wybranego narodu : Berman, Zambrowski, Minc i Szyr, ujmuje w swe ręce ster rządów w państwie.
Oni wiedzieli od dawna jak przystąpić do dzieła. Nie zapomnieli dewizy Lampego, ze masa to bydło, które musi być prowadzone na łańcuchu. Pod osłoną szczerych intencji zwiedli nasza czujność, wykuli ten łańcuch w postaci służby bezpieczeństwa obsadzonej w 90% Żydami, polonofobami i polskimi wyrzutkami społecznymi w rodzaju Radkiewicza, oraz spreparowanej prokuratury i sądów, zdegradowanych do roli narzędzi władzy. Wszystko w imię potrzeb walki z kontrrewolucją."
tesa1959 / 2011-11-17 21:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Bzdura. jako Polacy na tle innych nie musimy uderzać się
w piersi.

No przecież!!! Polacy, to taki sprawiedliwy, miłujący wszystkich naród!!! Obrzucający błotem tu na forum to pewnie też Żydzi i Ruscy, Ukraińcy i jeszcze nie wiadomo kto? Grzegorz Piotrowski to też nie jest Polak!!! To tylko przykład.
nabieram pewności, że Tesa to troll / 109.243.198.* / 2011-11-17 21:58
Jesteś Tesa dorosłą kobietą, a myślisz jak podlotek. Jeśli historii kraju uczysz się z gazet, których właścicielami są obcokrajowcy, nie zawsze nam przychylni, to współczuję.
Często perfidnie prowokujesz, a potem udajesz, że dziwi Cię reakcja.
Poszukaj, a dowiesz się ciekawych spraw o Piotrowskim. Są relacje o tym, jak przekazał księdza Popiełuszkę innej ekipie. Obydwaj świadkowie wrzucania ciała księdza z tamy w późniejszym, niż oficjalny terminie (rybacy), zginęli z dziwnych okolicznościach.
Ksiądz miał ślady okrutnych tortur, a na to Piotrowski z ekipą nie mieli ani czasu, ani możliwości.
Poza tym, odpowiadasz tylko na to, co jest Ci wygodne.
tesa1959 / 2011-11-17 22:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jesteś Tesa dorosłą kobietą, a myślisz jak podlotek.

Śmieszny jesteś. Piotrowski wcale nie musiał własnoręcznie zabijać, aby być winnym śmierci i to w całej surowości prawa.
Historii nie uczę się z gazet, ale akurat mam doświadczenia rodzinne w tej materii, więc proszę, nie sugeruj mi infantylności.
oza tym, odpowiadasz tylko na to, co jest Ci wygodne.

Nie... odpowiadam na to, o czym mam coś do powiedzenia. Nie wypowiadam się w tematach, o których wcale bądź niewiele wiem. Nie znaczy to, że zawsze mam rację, ale kiedy ktoś mi udowodni, że nie mam, potrafię przyznać się do błędu.

Najnowsze wpisy