Forum Polityka, aktualnościKraj

Zastanów sie przy urnie. Kaczyński może być drugim Piłsudskim

Zastanów sie przy urnie. Kaczyński może być drugim Piłsudskim

Wyświetlaj:
ss2s / 91.218.208.* / 2011-10-07 08:36
Czy mamy "wojnę na górze" Kaczyńskiego porównywać z np. bitwą warszawską? Wolne żarty.
i to by było na tyle / 83.29.32.* / 2011-10-07 09:13
Niech zgadnę: byłeś w kinie ? Na Urbańskiej ?
Bo na lekcje historii to raczej nie chodziłeś.
wwff / 145.237.71.* / 2011-10-07 08:14
No dobrze. ale w zamian za "dobre stosunki" to mamy ten gaz z zagranicy za 100$, czy za 370$?
putto / 83.238.5.* / 2011-10-07 07:45
np podburzanie chuliganów, Piłsudski i Mickiewicz żyli w w czasach niewoli to tak dla jasności
i to by było na tyle / 83.29.32.* / 2011-10-07 09:18
Tzw. "sprzeciw obywatelski" czyli zadymę proponował nie Kaczyński ale inny polityk by Kaczyńskiemu zaszkodzić.
Płacenie abonamentu RTV też publicznie kontestował ktoś inny.
To tak dla porządku.
Peperoni / 83.10.35.* / 2011-10-07 06:52
Tylko zapomniał Pan dodać, że Kaczyński jest zawziętym człowiekiem, nie dotrzymującym słowa. Przypomnę jego słowa, że jak mój brat zostanie prezydentem, ja nie będę premierem. Tworzac koalicję z LPR deklarował, że nie będzie w rządzie Maciarewicza, bo
Kaczyński twierdzi, że w polityce nie musi dotrzymywać słowa i to ma być wielki człowiek? Dla mnie nie jest człowiekiem homoru. Dla władzy zmienia się jak kameleon.
tesa1959 / 2011-10-07 07:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Tylko zapomniał Pan dodać, że Kaczyński jest zawziętym
człowiekiem, nie dotrzymującym słowa.

Ale to nie jest istotne, bo nie jest prawdą!!! Kaczyński jest wcieleniem anioła!!! I w przyszłości będziemy mieli nie jeden, ale dwa pomniki Kaczyńskich i pewnie oba pod Pałacem Prezydenckim.
mhfyutd / 195.74.79.* / 2011-10-07 19:06
o, widzę, że Tuskobus już wrócił
tesa1959 / 2011-10-07 19:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I to jest właśnie pisowska prawda: wszystko co przeciw tej partii jest Tuskobusem lub POpaprańcem. Nikomu z tych posiadających największą mądrość na świecie nie przyjdzie do głowy, że ktoś może mieć zupełnie niezależne poglądy i wcale nie sprzyjać jakiejkolwiek partii. Jednak to n ie mieści się w tych głowach.
Botycki / 77.255.225.* / 2011-10-08 17:43

ktoś może mieć zupełnie niezależne poglądy i
wcale nie sprzyjać jakiejkolwiek partii

Poglady sobie mozna miec jakie sie chce. Nawet wywrotowe. Ale w domu.
mhfyutd / 195.74.79.* / 2011-10-07 20:30
nie gniewaj się, ale nie widziałem żebyś krytykowała kogoś poza PISem,
Botycki / 212.106.29.* / 2011-10-07 16:40
Skąd ta nagła zmiana? Jeszcze tydzień temu pisała Pani co innego. Co? PiS wygrywa w niedzielę, więc zmieniamy poglądy już w piątek?
tesa1959 / 2011-10-07 19:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No i właśnie to jest rozumowanie godne naśladowania. Gdzie Pan wyczytał, że zmieniłam poglądy??? Jako nauczyciel powinien Pan rozpoznać sarkazm.
Młody Wykształcony Polak / 77.114.139.* / 2011-10-07 16:11
Do pani Tesy1959 mam jedno zasadnicze pytanie:

Gdzie jest krzyż ?
tesa1959 / 2011-10-07 19:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Np. w kościele, w domu, na cmentarzu, przy drodze.
Lorunia / 188.47.17.* / 2011-10-07 08:42
Piłsudski był ideowcem nie patrzał na dobra materialne pieniądze majątki ! jego celem było dobro Polski ! Nawet jak konstytucja przeszkadzała mu w osiąganiu celu łamał ją ale osiągał cele i to było najważniejsze dla naszego kraju. Dziś kompromisy i cała nasza demokracja nie daje takiej siły działania , Polacy byli zawsze bardziej mocarni jak byli rządzeni żelazną ręką ! gdy to się zmieniało na przestrzeni dziejów to mieliśmy upadek państwa i zabory ! coś w tym jest ......
############# / 83.19.187.* / 2011-10-07 13:33
Oj , Lorunia . Ty tak na poważnie czy kpisz ? Popierasz łamanie konstytucji ? No więc po co ją uchwalono , do cholery ? Wybaczcie , ale jak czyta się podobne bzdury to i kultura wypowiedzi zawodzi .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-10-07 14:48
uchwalono ja po to, aby ci są ukrotya mieli zapnie miejsce przy paśniku, bez względu na to, co chołota - czyt. obywatele - o tym myśli. Teraz juz wiesz?
Lorunia... / 188.47.30.* / 2011-10-07 16:02
Kto ją łamie ja??? piszę o tym co było i jakie skutki to przynosiło ! daje to do myślenia ale tylko tym myślącym ! reszcie jak widać ! A tak nawiasem konstytucja przed zaborami była wybawieniem Polaków przynajmniej powinna sprostać potrzebom uwczesnej Polski a nie pomogła bo brakło spójności społeczeństwa w walce o niepodległość Potrzeba było nam takiego Piłsudckiego który nie patrzał na konstytucję tylko brał się za organizowanie obrony swojej ojczyzny i to wszelkimi sposobami nie patrząc na jakieś przepisy , które mogły niwelować wszelkie zamiary ratowania kraju przed zaborcami .Ciekawi mnie ile by wytrzymali obrońcy Westerplatte gdyby starannie wypełniali prawo i zalecenia co do liczebności wojska , czy dozbrojenia placówki . A może z współczesnego ogródka ! W konstytucji jest zagwarantowane wiele i nic ! pierwszy z brzegu przykład zrównanie praw kobiet i mężczyzn ! wiek przechodzenia na emeryturę nie jest równy ! mimo to , że mężczyzna umiera o wiele wcześniej od kobiety . . Z drugiej " beczki" dyskryminacja zatrudnienia kobiet itd .. i nie mów o jakimś przestrzeganiu konstytucji bo robi się to w taki sposób aby ją wręcz omijać . widać to po wnioskach do trybunału ! i orzeczeniach tego sądu
############# / 83.19.187.* / 2011-10-07 17:25
Lorunia. Słyszysz dzwon ale nie wiesz gdzie on .Coś Ci się dokładnie wymieszało.Pierwsza konstytucja-Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791r a już cztery lata później Polska została wymazana z mapy świata , więc jakim wybawieniem Polaków ? O czym Ty klepiesz ? Mieszasz konstytucję z dyscypliną wojskową , epoki . Nawet nie chce mi się dalej komentować Twoich " mądrości " bo byłoby to jak "wołanie na puszczy". Jedno co mogę Ci doradzić to zanim zaczniesz się wymądrzać sięgnij do historii a i słownik ortograficzny byłby Ci bardzo pomocny , Prawdziwa Polko i Patriotko .
Lorunia / 188.47.30.* / 2011-10-07 16:17
Można dodać do tego wszystkiego równe prawo do leczenia ! zobacz jakie jest równe ! W Polsce są równi i równiejsi . W naszym kraju są prawa nabyte , które powinny obowiązywać wszystkich w jednakowym wymiarze a tak nie jest ! mieliśmy próbkę tych przepisów związanych z emeryturami ......
Botycki / 212.106.29.* / 2011-10-07 16:35
Też uwazam, ze w pewnych sytuacjach łamanie konstytucji jest uzasadnione. szczególnie tam, gdzie jest nierealistyczna a tym samym błędna. Jednym z najbardziej rażących błedów naszej konstytucji jest liberalizm oraz wolność publicznego głoszenia swoich własnych pogladów i wolność wyznania. I to właśnie doprowadziło Polskę do takiego bajzla, jaki mamy teraz. A tymczasem głowa państwa powinien trzymać ludzi krótko na smyczy i mordy w kagańcach i wtedy się nikomu we łbach nie będzie przewracało (parady gejów, in vitro, legalne narkotyki, sekciarstwo itp.) Piłsudski krótko trzymał za ryj i Polska była świetna. Mam nadzieję, że Kaczyński będzie trzymał równie krótko.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2011-10-07 18:14
No tak mówiłem, że jesteś z NKWD albo czegoś podobnego. W Nimeczech SS-mani musieli sp... do Ameryki Płd, bo się za nich wzięto w czasach demokratycznych. Jak ci się nie podoba wolność, to wypad do Korei Płn albo do pobliskiej Białorusi.

A swoją drogą z Piłsudskim też nie było do końca kolorowo.
############# / 83.19.187.* / 2011-10-07 17:45
Nie wierzę własnym oczom : " wolność publicznego głoszenia swoich
własnych poglądów i wolność wyznania " jest błędem konstytucji ??? Chyba sam nie wiesz co piszesz-gdyby nie ta wolność siedziałbyś cicho jak mysz pod miotłą i gryzł pazury ze złości . Wolność wyznania też Ci nie odpowiada ? Więc co , może jedna religia ? Tylko która ? Katolicka , prawosławna , judaizm a może odpowiada Ci islam ? Kto miałby o tym decydować ? Bo chyba nie ojciec dyrektor ?
" Mam nadzieję, że Kaczyński
będzie trzymał równie krótko. " A ja mam nadzieję , że nigdy do tego nie dojdzie .
Botycki / 77.255.231.* / 2011-10-07 20:49

Chyba sam nie wiesz co piszesz-gdyby nie ta
wolność siedziałbyś cicho jak mysz pod miotłą i gryzł pazury ze
złości .

A dużo skorzystałeś z tej wolnosci co ją masz teraz? Co za róznica czy gryziesz pazury ze złości jak mysz pod miotłą, czy drąc mordę na ulicy z transparentem w łapach? Efekt ten sam. Nic.
Więc co , może
jedna religia ? Tylko która ? Katolicka , prawosławna ,
judaizm a może odpowiada Ci islam ?

Dokładnie. Rzymskokatolicka. To najliczniejsza religia w Polsce, więc chyba oczywiste.
Kto miałby o tym decydować

Episkopat Polski.
############# / 83.19.187.* / 2011-10-08 01:13
Wyobraź sobie , że właśnie korzystam z tej wolności . Nie latam po ulicy z transparentem w łapach ani-jak "ładnie"to określiłeś nie" drę mordy", mało tego , nie biegam również z kijem bejsbolowym ani nie rzucam czym popadnie, z prostej przyczyny : nie bawi mnie to . Co do religii...Dlaczego chcesz narzucac wszystkim swoje wyznanie ? Znasz takie słowo jak tolerancja ? I jeszcze jedno: na szczęście to jeszcze nie episkopat decyduje . Ta najliczniejsza religia w Polsce jest również moją religią ale gdy widzę poczynania " prawdziwych katolików " niestety,coraz bardziej obcą.
Lorunia / 188.47.32.* / 2011-10-07 19:54
Jakbyś coś wiedział o historii to nie bredziłbyś takich farmazonów ! po pierwsze nie była to pierwsza konstytucja ! ale nie będę rozwijać tematu po drugie ta konstytucja miała dać szansę dla Polski bo zawierała wiele reform , które miały pomóc w odbudowie pełnej suwerenności Polski ! ale dla Ciebie to w szkole chyba było to zbyt skomplikowane i nie zajmowałeś się takimi p********* ! więc wynik jest jeden . Nie kompromituj się ! jak nie masz wiedzy to lepiej nie wpisuj się w ten temat.
############# / 83.19.187.* / 2011-10-08 01:33
Lorunia , litości , nie pogrążaj się . Właśnie ta konstytucja była pierwszą i to nie tylko w Polsce /właściwie Rzeczypospolitej Obojga Narodów / ale również w Europie . A fe , Prawdziwa Polka powinna to wiedziec . Mam nadzieję , że zawodowo nie zajmujesz się nauczaniem , byłoby żal tych dzieci . Nie kompromituj się . Moja rada na zaś : jeśli chcesz błysnąc inteligencją - przygotuj się , poczytaj trochę i dopiero wtedy zabieraj głos .
Lorunia / 188.47.18.* / 2011-10-08 10:57
Biedna ta Polska z takimi jak wyżej ! muszę jednak napisać to o czym nie wiesz ! Pierwsza konstytucja była uchwalona w Stanach Zjednoczonych ! przyswój to sobie aby się nie zbłażnić następnym razem. . Są tematy , które wymagają wiedzy ! a Ty jej nie posiadasz !
############# / 83.19.187.* / 2011-10-09 13:14
No cóż , czytanie ze zrozumieniem również jest Ci obce . Jeśli uważasz że USA jest w Europie to gratuluję super inteligencji i wiedzy . Po drugie :co ma konstytucja USA do Polski ? Na szczęście jeszcze nie jesteśmy kolejnym jej stanem . POLSKA konstytucja była pierwszą w EUROPIE ! a nie na świecie . Jeśli nie możesz sobie tego przypomniec to chociaż poczytaj na ten temat . I uważam ten temat za wyczerpany . Przyjemnej lektury .
Lorunia / 188.47.39.* / 2011-10-11 10:55
Czytanie ze zrozumieniem ! hm...... czy na początku dyskusji była mowa o Europie ? czy była mowa o pierwszej konstytucji ? ostatnią deską ratunku dla Pana to było, przy ostatnim komentarzu dodać coś o Europie ! co nie miało już znaczenia ! bo to już zmiana reguł gry . W porę się zmiarkowałeś , że popełniłeś błąd ! i trzeba było jakoś wybrnąć ! co się zupełnie nie udało . Na drugi raz będziesz miał nauczkę aby się nie mądrzyć zanim coś nie doczytasz.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy