Forum Polityka, aktualnościKraj

Zatory płatnicze znikną? Rząd ma nowy plan

Zatory płatnicze znikną? Rząd ma nowy plan

Money.pl / 2012-12-13 13:05
Komentarze do wiadomości: Zatory płatnicze znikną? Rząd ma nowy plan.
Wyświetlaj:
obywatelPL / 37.109.98.* / 2012-12-13 13:05
Zatory płatnicze polegają przede wszystkim na tym, że firmy sobie nie płaca bez względu na terminy w umowach. Wtedy potrzebne są sprawne sądy i organa egzekwujące ściągalność, czyli komornicy. U nas ani jedno, ani drugie nie działa. Na wyrok czeka się miesiącami, a potem komornik "zlewa" robotę. Stąd są zatory płatnicze! Mogę się umawiać, że niech mi zapłaca nawet i po 90 dniach, byle mi załpacili na 100%. A jak nie, to muszę mieć pewność, że w 30 dni załatwie to sądownie i organa państwowe skutecznie to wyegzekwują. Kolejne ustawy o regulowanych terminach nic tu nie wnoszą nowego. Mówimy o ludziach, którzy po prostu nie mają zamiaru zapłacić, więc ustawy mają w głębokim poważaniu. Nie zapłaci mi taki po ustawowych 60 dniach i co? Rok będę czekał na wyrok. W międzyczasie gość zwinie swój biznes. A komornik mi napisze, że on nic nie ma na koncie i rozłoży ręce. Ta ustawa to kolejny pozorny ruch nie zmierzający do żadnego konkretnego celu. Taki przemiał na pusto, żeby nie było, że posłowie nic nie robią.
trys607 / 83.5.38.* / 2012-12-26 10:09
potrzebny jest przepis który mówi że faktura niezapłacona to papier makulaturowy a nie koszty

Najnowsze wpisy