Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zatrudnienie i wynagrodzenia w Polsce w górę. GUS podał nowe dane

Zatrudnienie i wynagrodzenia w Polsce w górę. GUS podał nowe dane

Wyświetlaj:
lody dla wybranych / 31.183.193.* / 2015-08-18 21:20
Wzrosło ale Prezesom.
NIUCK / 80.48.95.* / 2015-08-18 21:14
oni to chyba te statystyki to z kosmosu biorą .
Albo sprawdzają samą biurokrację bo tam to i tyle zarabiają a niech sprawdzą ile normalny
pracownik zarabia to by się nieco zdziwili.SKASOWAĆ TO DZIADOSTWO I TYLE .
NIE MAJĄ NA CO NASZYCH PODATKÓW WYDAWAĆ DEBILE
Semmao / 81.190.170.* / 2015-08-18 21:12

do poziomu prawie 4100 zł


kurde, a ja dalej jadę na minimalnej! Gdzie tyle dają!? Biorę w ciemno!
Wiesz wyszstko ale nie masz nic! / 176.221.121.* / 2015-08-18 21:08
Adonis46 - Może masz trochę racji, że wypowiadają się osoby, które nie są zadowoleni z zarobków, oczywiście z przyczyn oczywistych : niższe od minimalnej krajowej czy wyższe z lekkim hakiem. Jednak, sam jestem stolarzem meblowym i mam w owym zawodzie nie małe doświadczenie i zarabiam 1800zł na rękę jak również koledzy ze mną pracujący.. Nie mógł bym ich nazwać debilami czy osobami którzy zostawili inteligencję daleko w koncie. Wręcz przeciwnie, a jednak zarabiają tyle ile zarabiają... i kogo to jest wina??? Ich samych - nie, pracodawcy, ponieważ pracodawca patrzy się na pieniądze jak na złote jajko i nie doda nawet 5 złotych, jako premia czy co kolwiek... Wiele osób ma rodziny i trudno im ryzykować, stawiając na jedną kartę - czyli zmiana pracy, zmuszająca na wyjazd, czy choćby ciągłe wydatki na dziecko, dom, kredyt hipoteczny itp. co sprawia że przerwa jednego miesiąca w dostawie szmalu komplikuje bardzo sprawę.
Ludzie inteligentni nie oddają planów pod opiekę ryzyka, szczęścia bo może się uda...? maja wówczas wiele do stracenia. Tylko głupcy i pewni siebie osiągają wiele, ponieważ rzucają się w paszczę lwa, przy zupełnej olewce sytuacji, a co się później okazuje, gdy jednak lew nie zdołał połknąć go w całości, bo szczęściarz nie zauważył przed czasy, że ślepota drapieżnika osiągała stan zupełnej ciemności!? Doświadczenie oraz inteligencja to nie "bracia" kasy! Połączenie Szczęścia oraz inteligencji już tak... A dla czego? Spójrzmy na wielu pisarzy, którzy klepią biedę aż piszczy? Bo brak im inteligencji - nie! Brakuje im smykałki do biznesu! Trzeba umieć się dostosować do aktualnych zachcianek czytelników, przewidzieć przebieg rynku!! Jego zachowanie! Nie studiowałem i żałuje, lecz ile osób jest po studiach i zarabiają krocie! Czemu? Siostra ma magisterkę z ekonomi oraz wiele kursów, jednak zarabia 2.5tys i utrzymuje firmę, ponieważ szefowa oraz szef nie potrafią załatwić spraw papierkowych. Wszystko na jej głowie! I co z tego ma? Bo Szlachcic i szlachcianka zajmują się - wyjazdami do Egiptu, kupowaniem nowych aut i co to ich zasługa?? A zapomniałem wspomnieć że szefunio potrafi przekonywać, ma wysoki poziom perswazji. Inteligencja to nie wszystko!! Powiedz mi jedno Adonis - co ma wspólnego pisownia do zarobków??? Czy dysleksja??? Znam osobę, która ukończyła tylko podstawówkę a ma ponad 50 tirów pod płaszczem swojej firmy i jeździ wieloma autami - nie chciał bym tu przytaczać jego nazwiska. Ponieważ nie jestem upoważniony... Ryzyko ma to do siebie, że innym się udaje a innym pozostają tylko marzenia, po nie udanym skoku!? Wówczas ich największym błędem jest poddanie się. pogodzenie się z własnym losem... Za mało od siebie wymagamy! Największym naszym sprzymierzeńcem jest nieustepliwość i zaangażowanie.
Przecież ten artykuł, chce nam wmówić to co deklaruje Ewa Kopacz i jej podobni - Więcej miejsc pracy, wyższe zarobki - ale jakim kosztem się taki stan osiąga? Młodymi ludźmi, którzy po ukończeniu studiów Nie mogą znaleźć dobrze płatnej pracy i postanawiają wyjechać za granice by zmywać gary czy pracować przy zbiorach a ich potencjał, doświadczenie niszczeje, marnuje się! A jak jest w Stanach - ślusarz, mechanik samochodowy, spawacz zarabiają grube pieniądze a w Polsce zarabiają minimalną krajową! Własna firma to w naszym kraju, daje możliwość życia na odpowiednim poziomie!
qwertyui / 79.110.194.* / 2015-08-19 17:56
"Nie mógł bym ich nazwać debilami czy osobami którzy zostawili inteligencję daleko w koncie." - nie ma to jak ocena możliwości intelektualnych i błąd ortograficzny w jednym zdaniu ;) ale tu "Za mało od siebie wymagamy! Największym naszym sprzymierzeńcem jest nieustepliwość i zaangażowanie." masz 100% racji. no i z ryzykiem też - jeśli nie chcesz się przez całe życie wychylać to zostajesz przeciętniakiem - niezależnie od kraju zamieszkania będziesz czuł się gorszy od lepszych :P dlatego pewnie tak wielu tęskni za komuną, kiedy wszyscy byli porównywalnie biedni - nie było tylu powodów do zazdrości to i Polakom żyło się lepiej :P
Franek113 / 79.110.200.* / 2015-08-18 21:37
Zrobiłeś kolego mega wywód, ale pod koniec kompromitacja :) ślusarz, mechanik, spawacz zarabiają w tym kraju bardzo dobrze :) nie znajdziesz fAchowca za mniej niż 4 na rękę w większym mieście. Może to nie kokosy, ale głodem nie przymieraja :) aaaa jedna rzecz, mowię o ludziach, którzy sie znają na pracy, a nie o partaczach i leniach, tacy może i siedzą na minimalnej... :) jest jedna zasada, jeśli cos robisz, musisz robić to dobrze. Wtedy zapewniam Cię z głodu w Polsce nie umrzesz....
Adonis46 / 95.88.82.* / 2015-08-18 21:19
Moj drogi. Nie mam nic przeciw temu, ze nie kazdy musi byc super inteligentny. Lecz nie musi obnazac swojej glupoty publicznie, wypowiadajac tutaj zdania typu: "podniesc minimalna do wysokosci sredniej". Mam nadzieje, ze masz na tyle inteligencji, ze potrafisz rozpoznac idiotyzm tego zdania. Nie pietnuje tutaj biedy, lecz glupote.
O dyslektykach nie bede dyskutowal, bo w ostatnich latach rozmnozyli sie oni jak szczury. W moich mlodych latach nazywalo sie ich prosciej: oslami, ktorzy nie maja checi nauczyc sie poprawnej pisowni.
Lecz nic dziwnego, skoro ich glownym zajeciem, zamiast czytania literatury czy chociazby prasy, jest czytanie idiotycznych, w identycznym, niepoprawnym jezyku pisanych postow i komentarzy podobych im "dyslektykow". Wygodnictwo, lenistwo, tumiwisizm i roszczeniowa postawa, to wlasciwosci cechujace duza czesc polskiego "kwiatu" mlodziezy.
Wiesz wyszstko ale nie masz nic! / 176.221.121.* / 2015-08-18 22:19
Jestem świadom tego, że nasz kraj nie opływa miodem a jednak jest na tyle dziwny, by inni zarabiali horrendalne pieniądze a inni zaś małe kwoty... Kłania się kapitalizm! PRL - socjalizm odrzuciliśmy, na rzecz wolności lecz zapomnieliśmy o słabszych (mam na myśli osoby godzące się ze swym losem). Nie ma ludzi głupich, są leniwi i wytrwali( inteligentni). A tak na marginesie dyslektycy, może są jacy są, lecz inteligencji im nie brak. Ona sprawia że dzięki temu mają szansę rywalizować z osobami bez owej wady... Ludzie z wrodzonym geniuszem płacą cenę, w postaci niepełnosprawności umysłowej. Czytałem w tym temacie nie jeden artykuł, co nie musi być czystą prawdą...
To prawda Franek113 ale nie każdy zdobywa fach w ręku, po kilku miesiącach pracy, by żyć na poziomie... To wymaga czasu oraz zaangażowania i chęci odrabiania pracy domowej. Więc mam czekać wiele miesięcy czy nawet lata by móc, chodź by założyć rodzinę, bo aktualnie jestem nowicjuszem, więc muszę czekać czekać i czekać?? Doświadczenie wymaga szlifowania i wyżej wymienionego czasu?? Więc muszę poznać biedę by być później zadowolonym polakiem??
Wiesz wyszstko ale nie masz nic! / 176.221.121.* / 2015-08-18 22:31
W Szwajcarii osoby uczące się, w danym kierunku, mają praktyki w danej firmie. Gdy uczeń zbliża się do ukończenia szkoły, ma duże szanse na bycie zatrudnionym, w owej firmie czy w innej preferującej ten sam zawód, wówczas gdy niniejszy młody człowiek, pokazał chęci i zaangażowanie oraz pokaźne kroki postępu, zostaje zatrudniony... To jest motywacja - sprawdzisz się, pracuj jeśli tylko chcesz. Młody człowiek jest prowadzony przez państwo a tu u nas - Umiesz liczyć licz na siebie. Gdy studiujesz w Polsce, jaką masz pewność że znajdziesz pracę?? Żadną!!
Franek113 / 31.61.138.* / 2015-08-18 23:11
Wiesz co, moim zdaniem przesadzasz. Jeśli w dwa, trzy lata nie idzie Ci w jakiejś branży to powinieneś sobie dać spokój, ja rodzine założyłem w wieku 28 lat, 4 lata po ukończeniu studiów. Zaczynałem od noszenia bułek i kserowania :) nigdzie na świecie nie kasz Pewności pracy, no może Korea Północna. Takie jest życie, odpowiadamy sami za siebie. Ale to nie znaczy, ze ten kraj nie potrzebuje zmian! Masę zmian jest potrzebna, min. W szkołach zawodowych itd. Ale wierz mi jeśli ktoś chce to i dzisiaj może. Chodzi o to, zeby pomoc tym co radzą sobie średnio, to powinien być cel Państwa i opieka nad tymi co nie dają rady wcale.
Franek113 / 79.110.200.* / 2015-08-18 20:56
Naprawdę nie rozumiecie, ze sa ludzie którzy nie rzucali w szkole kamieniami? Uczyli sie pilnie ? Inwestowali w siebie i teraz tyle zarabiają? Znam masę ludzi co zarabiają więcej, ale wszystkich innych łączy to ze mieli jakiś plan na życie. Najlepiej im zabrać i dać tym co piją piwo na ławce pod blokiem? Wtedy będzie sprawiedliwie? Tak spokojnie można zarobić tyle i więcej, bez układów, koneksji i pleców. Na przykład we Wrocławiu pracuje kilkanaście tysięcy osób w branży IT, każda zarabia minimum 4000, ale na rękę :) a te nowe samochody, domy, tłumy w sklepach i nad morze, to skąd sie biorą :) :) ? Jedno jest pewne, niskie zarobki powinny być znacznie niżej opodatkowane, bo to skandal, ze oddaje sie prawie polowe najniższej w podatkach, z drugiej strony spróbujcie znaleźć we Wrocławiu kogoś do pracy za minimalna, powodzenia :):) 2k to absolutne minumum przy pełnym etacie, a co jest na umówie i w statystykach to inna zupełnie kwestia :)
Kapiszon 12345 / 188.121.27.* / 2015-08-18 23:16
We wrocławiu u mne w korporacji ak zwany student, staż 3 miesięczny z opcją przedłużenia ba etat, 2100 ba zlecenie, czyli 1750 na rękę i co ? Wow1 osoba się znalazła, reszta jak się dowiedziała że "tylko tyle" zawineła się i poszła. Ot takie mamy ręcę i mózgi do pracy. P stażu spokojńie zarobk razy 4 ale co tam.......
j247 / 89.73.77.* / 2015-08-18 20:55
A gdzie mediana zarobków, drogi GUS-ie ? Czyżby wtedy nie było już tak hurraoptymistycznie ?
Matematyką i liczbami też można manipulować - a GUS jest w tym perfekcjonistą.
tomtipo / 185.93.92.* / 2015-08-18 21:08
Widać ze mowisz o rzeczach o ktorch nie masz pojęcia. Sprawdz sobie medianę, też jest publikowana przez GUS tylko rzadziej bo trudniej ją wyliczyć (trzeba wszyskie pity policzyć i wybrać ten środkowy). Mediana też wzrosła, bardzo proporcjonalnie to sredniej.
rssr / 91.222.119.* / 2015-08-18 20:50
NO JAK WYPOWIADA SIĘ EKSPERT LEWIATANA TO ON NA PEWNO MYŚLI O PRACOWNIKACH I TRZEBA MU WIERZYĆ - HA HA HA , A TAK W OGÓLE TO JEŻELI CHODZI O "ŚREDNIĄ" TO JEST TAK ŻE JAK JEDNĄ RĘKĘ WŁOŻYSZ DO PIEKARNIKA, A DRUGĄ DO LODÓWKI TO W OKOLICY PĘPKA BĘDZIESZ MIAŁ ŚREDNIĄ
kaja1616 / 31.174.30.* / 2015-08-18 20:49
gdyby GUS wiedział jaką czasami fikcje literacką przedsiębiorcy wpisują w sprawozdania to by się za głowę złapał. Nikt tych bzdurnych formularzy nie lubi i czasami wpisuje cokolwiek byleby czerwone krzyżyki nie pojawiały się i można było zatwierdzić sprawozdanie na portalu internetowym
permanentny / 37.47.32.* / 2015-08-18 20:49
Zlikwidować to dziadostwo ,co potrzebne tylko rządowi, i tak nie wiedzieć na co? Liczą co i jak chcą!
oskar1167 / 109.241.251.* / 2015-08-18 20:48
podane dane z wynagrodzeniem są wyssane z palca ciekawe z jakiego kraju biorą statystyki
marek Piastuszkiewicz / 188.146.2.* / 2015-08-18 20:46
może to jest prawda ale tylko jak jeden zarabia 100000tyś. miesięcznie a drugi600zł
bff / 78.9.164.* / 2015-08-18 20:45
Wychodzi na to, że PL to Eldorado :) hmm... może te kilka milionów wróci i "Wysp" .
KAROL I FILIP / 83.30.247.* / 2015-08-18 20:37
TO MI SIĘ PODOBA !!! PISZĘ I RAPTOWNIE MÓJ WPIS SIĘ UKAZUJE !!! TAK POWINNO BYĆ ZE WSZYSTKIMI WPISAMI W INTERNECIE !!! W TEN SPOSÓB SZANUJE SIĘ INTERNAUTÓW !!! 20,37

Najnowsze wpisy