Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zatrudnienie osób po pięćdziesiątce w Polsce dużo niższe niż w krajach OECD

Zatrudnienie osób po pięćdziesiątce w Polsce dużo niższe niż w krajach OECD

Wyświetlaj:
jan32x / 94.40.46.* / 2015-03-29 19:41
Teraz rozumiem dlaczego ratownicy medyczni mają mieć broń palną i paralizatory.
as207 / 89.68.68.* / 2015-03-29 19:24
Zatrudnienie jest nizsze z powodu wysokich obciazen ZUS i podatkow co generuje bezrobocie wiec skoro jest 5 piedziesieciolatikow i 20 dzudziesto czy 30 latkow to po co brac starego ?
milicja / 89.229.168.* / 2015-03-29 19:16
Tylko że nie chodzi o zwykłych ludzi 50+, tylko o emerytów SB, milicji, wojska, itd. To oni z nudów by sobie dorobili. Nasze państwo przecież wspiera emerytów.
Alekin / 89.229.168.* / 2015-03-29 19:05
Ten człowiek o bardzo polskim nazwisku(Stefano Scarpetta) twierdzi że"trzeba motywować pracowników do aktywności" A może wyrównać szanse 50+, z niepełnosprawnymi i wtedy nikogo nie trzeba będzie motywować.
Janusz M. / 89.229.168.* / 2015-03-29 18:51
He, he, he, jaja sobie robią. Przecież teraz jak nie masz co najmniej niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, to masz takie szanse na zatrudnienie jak to że wyślą Cię w kosmos. Ja mam 55 lat, gdzie się dowiaduję o pracę, pierwsze pytanie jaki mam stopień niepełnosprawności? Ja mówię że nie mam, ale potrafię jeszcze pracować lepiej niż nie jeden niepełnosprawny, a on że rozumie, ale oni zatrudniają tylko niepełnosprawnych. Tak jakbym ja był winien czyjejś niepełnosprawności i z tego powodu mnie nie zatrudnią. W Polsce w sektorze prywatnym nie ma szans na zatrudnienie na umowę o pracę, bez stopnia niepełnosprawności. Oczywiście chodzi o dopłaty do niepełnosprawnych. Autor tego artykułu nie zna tematu, albo celowo w prowadza w błąd. Teraz w przetargach publicznych, nie ma już szans na zatrudnienie pełnosprawnych, ponieważ przedsiębiorcy wygrywający te przetargi zatrudniają tylko niepełnosprawnych. A korzyści z tego takie, że otrzymują pieniądze za wygrany przetarg, i jeszcze otrzymują pieniądze od państwa na zatrudnienie pracowników. Żyć nie umierać.
oolokokta / 83.23.132.* / 2015-03-29 18:32
Pracowałem na normalną umowę pracowniczą ale kadrze zachciało się umów śmieciowychi i dlatego odszedłem na emeryturę w wieku 60 lat.Tu jest pies pogrzebany,dajcie ludziom godziwie zarobić to tzw "dzietność" wróci do normy.
ARES300 / 217.99.4.* / 2015-03-29 18:11
Jak miło przeczytać że panowie z wiejskiej dopłacają firmom aby te płaciły 1750 zł brutto ludziom po pięćdziesiątce aż mi się chce pracować w naszym kraju i odczuwam niezwykłą motywację do wybycia na zachód.
jurgur / 31.11.135.* / 2015-03-29 18:11
ZA TAKI STAN RZECZY TRZEBA PODZIĘKOWAĆ PO I "Pełniącemu Obowiązki" za kraj miodem i mlekiem płynącym.....z zachodu....T R A G E D I A !!!!!!
ik / 83.84.155.* / 2015-03-29 17:47
Jak to przeciez cały rząd miesci sie w tych granicach to przeciez połowa ludnosci w RP a co inni siedza i marnieją ale chyba tak inni chcą i nie bedziemy narzekac bedziemy pracowac gdzie tylko bedzie miejsce dotąd dopóki człowiek zyje
wrrr1005 / 88.156.134.* / 2015-03-29 16:33
Tytuł powinien brzmieć-pracujemy dłużej niż inni. A dlaczego? Bo musimy utrzymywać całą rzeszę nierobów administracji publicznej mundurowej. Bardzo są styrani po 15 latach nic nie robienia. Może to te dodatkowe 10 dni urlopu wypoczynkowego i zwolnienia lekarskie 100% płatne tak ich wykończyły. Najbardziej tych co siedzą za biurkiem. To jest skandal co dzieje się w tym kraju. Ostatnio TK przyznał rację służbie celnej przywilej przechodzenia na emeryturę tak jak innym służbom mundurowym argumentując, że ich przechodzenie na emeryturę w wieku 67, tak jak zwykłego przeciętnego pracownika, jest nierównością społ. i należy im się przywilej po 15 latach pracy. Jaka to kur..... nierówność. To jakiś żart. Nawet swoich emerytur nie wypracowali. Jesteśmy na siłę ich sponsorami kosztem własnej emerytury i własnego zdrowia. My możemy tyrać do 67 r.ż. jaśnie państwo nierobów nie. Co tam. Wydłużą nam wiek emerytalny do 80 r.ż. i jest git. Jeżeli jest już taki przywilej, to chyba powinny być pewne grupy wyszczególnione do korzyatania z takiej opcji a nie korzystają z tego również ci, którzy siedzą za biurkiem i p****** w stołki. Swoją stroną dlaczego dopiero teraz przed wyborami taka korzystna decyzja na stronę służby celnej? Zbieranie elektoratu?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
erwinek / 2.96.216.* / 2015-03-29 16:12
Jakaby wsystkie 50+ wróciły jednego dnia z zmywkóf i sie zarejestroali tostatystyka zatrudnien skoczyłaby z 41%do 241%
noc niki / 194.63.135.* / 2015-03-29 15:21
Tytuł powinien byc :Polscy niewolnicy jeszcze za długo żyja .Trzeba im dołożyć pracy ,a zabrać pieniądze.Bo wladza okupacujna czuje się okradana przez naród
CZ.G / 31.178.45.* / 2015-03-29 15:20
Życiorys:
Urodziłem się w latach 50. Rok przed skończeniem podstawówki i 7 klas, podnieśli naukę do 8-iu klas. Szkołę średnią ukończyłem w normalnym 5-co letnim okresie. Obowiązkowym językiem obcym był rosyjski i brak komputerów i lekcji informatyki. W czasie studiów trzeba było myśleć o pieniądzach i zacząłem sprowadzać samochody z Niemiec, ale to trwało krótko bo na rynek weszli księża z zezwoleniami na bezpłatne ich sprowadzanie. Teraz jak osiągnę wiek 65 lat mógłbym przejść na emeryturę, ale Rudy Lisek znów mnie wy....ał i kazał pracować o dekadę dłużej. Piękne jest życie w Polsce po 60-ce.
jaś / 88.220.43.* / 2015-03-29 15:17
Nie wiem kogo autor miał na myśli mówiąc, że pracujemy krócej i to się zmieni. Mam 46 lat i 8 m-cy pracy fizycznej, same składkowe, a do pełnej emerytury muszę tyrać jeszcze 3 lata i 1 m-c. Tylko dlatego, że pracuję od 17-go roku życia i miałem na tyle szczęścia, że ominęło mnie bezrobocie. Niech mi pan minister Męcina wytłumaczy, czy to jest normalne, bo po prawie 50-ciu latach fizycznej pracy to ja będę wrakiem człowieka, a nie emerytem. Nie kto inny, tylko koalicja PO - PSL, przy poparciu prezydenta podniosła wiek emerytalny. A CO, MOŻE MAM TYRAĆ FIZYCZNIE 55 LAT ? Jeśli mamy pracować dłużej to wszyscy, bo średnią przechodzenia na emeryturę zaniżają liczne grupy uprzywilejowane.
razdwatrzy889 / 79.242.85.* / 2015-03-29 13:44
A wiecie dlaczego?Bo mlodzierz jak nie wyemigrowala to p******* za taki pieniadz pracowac!!!A taki po 50 nie ma wyboru musi z********** by utrzymac szoguna i jego armie darmozjadow.

Najnowsze wpisy