Forum Forum dla firmKsięgowość

zatrudnienie w niemczech i dzialalnosc gosp. w polsce

zatrudnienie w niemczech i dzialalnosc gosp. w polsce

couch.lw / 80.54.232.* / 2013-02-22 19:53
Witam serdecznie,
jestem młodą osoba posiadającą działalność gospodarcza w Polsce (handel i usługi) od 5 lat , rozliczam się z podatku ryczałtowo, otrzymałem propozycje pracy w Niemczech na bardzo dogodnych warunkach. umowa o prace było by to tzw "400 euro job" czyli oficjalnie zarabiałbym miesięcznie nie więcej niż 1700 zł. działalność gosp w Polsce będzie kontynuowana tak jak do tej pory. potrzebowałbym informacji co wiąże się z dodatkowym zatrudnieniem w Niemczech w przypadku takiej umowy, czy zmienia mi się wysokość składek, jakieś zmiany w podatku itp.okres pracy od marca do listopada w firmie handlowo-usługowej, zakres pracy przygotowanie towaru dla klienta, dowóz do klienta i dodatkowe działania w firmie tej zatrudnione są obecnie 2 osoby tj właściciel i pracownik. Umowa "400 euro job" wydaje się najlepszym rozwiązaniem pod względem kosztów moich i pracodawcy, a także ze względów zawiłości, nie wykluczam innych form zatrudnienia, również na pełen etat, ale wtedy koszta najprawdopodobniej rosną. jeżeli są lepsze rozwiązania i ktoś się nimi podzieli to na pewno rozważne inne możliwości. zaznaczam, ze jest to bez pośrednictwa żadnych agencji
z góry dziękuje za informacje i poświęcony czas

400 euro job
Pracodawca musi za każdą zatrudnioną w ten sposób odprowadzać ryczałtowo pewne podatki i składki. Są to:

15 % – emerytura;
13 % – Ubezpieczenie zdrowotne;
2 % – zryczałtowany podatek(włącznie z podatkiem kościelnym i tzw. Solidaritätszuschlag), o ile nie jest on obliczany przez obowizującą jeszcze kartę podatkowa (Lohnsteuerkarte);
ew. 0,7 % – Umlage U1 (dot. wyrównania nakładów pracodawcy w przypadku choroby pracownika);
0,14 % – Umlage U2 (dot. wyrównania kosztów pracodawcy w przypadku macierzyństwa pracownika);
0,04 % – Upadłość fundusz opłaty.

Najnowsze wpisy