Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zawody deregulowane. Gowin przedstawi listę

Zawody deregulowane. Gowin przedstawi listę

Money.pl / 2012-03-03 09:50
Komentarze do wiadomości: Zawody deregulowane. Gowin przedstawi listę.
Wyświetlaj:
Grzesiek593 / 83.7.101.* / 2012-03-30 08:56
Zniesienie licencji nie wiele zmieni w tym zawodzie sam mam licencje i skończone dwu letnie studium w tym kierunku. Powiem tak i badania i egzaminy, które się przechodzi to fikcja, każdy je może zaliczyć bez większego problemu, sam pracowałem z gościem z nerwicą, który pracował z bronią , a przełożeni nie widzieli w tym problemu bo miał grupę inwalidzka , bo dobry pracownik ochrony to emeryt inwalida , pierwsze pytanie jakie słyszysz gdy szukasz pracy to czy masz grupę inwalidzka nie to spadaj jesteś nie opłacalnym pracownikiem. Spora część ludzi pracujących w ochronie to stare dziadki większości byli mundurowi którzy z urzędu dostają licencje ich sprawność pycho-fizyczna daje wie do życzenia ale dal firmy liczy sie pracownik z grupa inwalidzka bo da niej ważny jest zysk a nie sprawny pracownik, liczy sie sztuka. Mam pytanie i niech ktoś mi odpowie dlaczego firmy ochroniarskie sa zakładami pracy chronionej?????????? to jest chore !!!!!!!!!!!!!!!! Ja jako młody człowiek mam umowę zlecenie na 50zł i od tego sa odprowadzane składki , a jak byłbym inwalida to z marszu dostałbym umowę o prace . Moim skromnym zdanie przede wsztkim powinni inwalidom zakazać pracy w ochronie i niech sobie uwalniając ten zawód i tak sie zmieni na plus jak stare schorowane dziadki nie będą mogli byc ochroniarzami. A dodam jeszcze ostatnio moja obecna firma chroniła jednostkę wojskową i były obowiązkowe strzelania i tam było dokładnie widach kto powinien pracować a kto nie , na 10 emerytów jeden umiał strzelać reszta na 10 strzałów dwa trzy razy w tarcze trafiła i to jest pracownik ochrony w Polsce ślepy kulawy ale z grupa inwalidzka. pozdrawiam
ochroniarz / 83.238.0.* / 2012-03-19 00:22
Odebranie licencji pracownikom ochrony doprowadzi do całkowitego zniszczenia branży, która juz w tej chwili klęczy. W tej chwili zdawalność na licencje jest słaba ludzie mimo ukończenia kursu są bardzo słabo przygotowani. Deregulacja dopuści do zawodu tylko po kursie. To bedzie katastrofa mamy rencistów, emerytów, krzekwalifikowanych z pośredniaka teraz bedziemy mieli matołów!!! Co z SUFO i WSO dadzą im broń i prawo do urzycia środków przymusu bezpośredniego?! Kto zwroci koszty osobą które obecnie mają licencjie. Poza tym czy można odbierać komuś nabyte kwalifikacje? Prawo chyba nie działa wstecz?!
Technik Ochrony bez licencji / 213.76.182.* / 2012-03-20 20:22
Witam wszystkich nikt licencji nikomu nie będzie zabierał masz chłopie licencje to sobie miej. Taki np. emeryt woskowy ma więcej wystrzelanej amunicji niż te młode chłopaki i te nieboraki po kursie dwu miesięcznym mają włosów na głowie. Są osoby, które mają ukończone technika dwu letnie w zawodzie Technika ochrony osób i mienia zakres programowy dwa razy większy i bardziej obszerniejszy z językiem obcym niż te kursy z przypadku dwu miesięczne. Młodych ludzie często po ukończeniu technikum nie stać wydąć jeszcze następne 800-1000zł na zrobienie licencji. A tak pracodawca będzie miał do wyboru czy zatrudnić nieboraka z licencją po kursie dwu miesięcznym czy gościa po technikum ochrony bez licencji. Pozdrawiam wszystkich po kursach.
buc / 164.127.50.* / 2012-03-20 23:15
Pracuje w ochronie kilkansicie lat to wielka pomyłka pracują z nami osoby po szkole ochroniarskiej i nie umiom załadować broni a rząd chce uwolnić i pozwolić ze każdy co ma ochote po rządzić dostanie morzliwości do wartośćowania się
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 01:06
Ty człowieku nie wiem jaka szkołę skończyłeś ale najpierw naucz się ortografii a później pogadamy .
Tomasz U / 89.74.216.* / 2012-03-17 06:18
projekt jako taki bardzo mi sie podoba z mojego pkt widzenia jestem elektromonterem maszyn i urzadzen gornictwa podziemnego aktualnie pracuje na tymze stanowisku w Wielkiej Brytanii w dobie podnoszenia wieku emerytalnego wybor miedzy praca na dole wciaz najbardziej niebezpiecznej kopalni w europie a zawodem taksowkarza ....... chyba kazdy wie co wybrac
asdasda / 82.160.214.* / 2012-03-15 08:30
to jest śmieszne tak się można bez egzamin żadnych zostać pracownikiem ochrony i detektywem +pozwolenie na bron I ho siup dajmy po paru dniach szkolenia komuś broń i niech stoi na dajmy na to lotnisku Nie mi oddadzą za kurs i egzaminy pieniądze złodzieje Skoro wymog kursu i egzxaminu na ochoniarza to moze znieście egzamin na adwokata i niech kadzy z wyższym może tam dostąpić
Grants / 46.148.175.* / 2012-10-04 07:52
W stanach każdy może mieć broń wiec co w tym dziwnego ? W Polsce tylko bandyci bez zezwolenia maja bron.
Co do adwokata czemu nie ? W sadzie mozna sie bronic samemu a do tego wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz internet. Dostęp do przepisów jest darmowy.
azxcvbnm / 213.238.86.* / 2012-03-11 20:54
Rozumiem zeby ułatwić dostęp do pracy prawnikom itp. ale pozbawienie pracowników ochrony licencji jest złe. Juz wystarczająco osoby z grupą inwalidzką zaniżają nam stawki a uwolnienie tego zawodu sprawi ze będziemy pracować za 2 zł . Mamy dostęp do broni palnej , do gazów bojowych i innych środków przymusu bezpośredniego , jesteśmy podobno chronieni ustawą o funkcjonariuszach publicznych a teraz każdy z ulicy mógłby pracować na obiektach objętych obowiązkową ochroną? To uwolnić także zawód policjanta , strażnika miejskiego i w ogóle uwolnić wszystkie zawody . Niech każdy robi co chce .
architekt1 / 83.238.72.* / 2012-03-10 22:48
Bardzo dobrze, że zaczyna odblokowywać się ten kraj. Mam kolegę po prawie, który sprzedaje płyty kamienne tylko dlatego, że nie miał 50tyś żeby zapłacić za możliwość zrobienia aplikacji. Ja projektuję w branży architektonicznej, co zresztą robię zgodnie z warunkami jakim powinny odpowiadać bud i ich...., wszystkimi innymi przepisami i normami nie mając uprawnień architektonicznych. Czyli nie mam prawa podpisać się pod projektem zrobionym często lepiej niż by zrobił niejeden architekt. Uważam że jak najwięcej zawodów powinno zostać uwolnionych. A życie, ludzie, opinie oraz obowiązujące prawo, normy i przepisy same zrobią selekcję.
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 01:11
Bardzo mądry komentarz popieram
gościu / 89.25.243.* / 2012-03-09 10:16
A co z pracownikami ochrony co pracują z bronią? teraz każdy będzie miał dostęp do tego? i zaczną się zakupy w Silesi z bronią
goscinny kowboj / 72.225.213.* / 2012-03-13 16:08
Bardzo dobrze kazdy bedzie mial gnata i nie bedzie sie bal jeden drugiego? Dziki zachod i o to chodzi.
Doradca Donka / 130.60.28.* / 2012-03-08 23:04
W Szwajcarii, gdzie wolnosc gospodarcza jest bardzo wysoka i gdzie firme mozna zalozyc wysylajac email, do byle zawodu wymagane sa dyplomy i ebzaminy. I oczywiscie bieze sie pod uwage rozne staze i praktyki. Poziom gospodarczy Szwajcarii jest jednym z najwyzszych na swiecie. W Szwajcarii bardzo liczy sie wyksztalcenie, jakosc pracy, dokladnosc, punktualnosc i kolegialnosc.
W Polsce obecnie w najlepsze buduje sie Trzeci Swiat, a nie wolnosc gospodarcza. Wolnosc gospodarcza nie polega na obnizaniu kwalifikacji w zawodach.
perełka135 / 91.94.246.* / 2013-05-07 01:18
Przepraszam bardzo , widzę że nie rozumiesz dobrze tematu .Uwolnienie pewnych zawodów nie oznacza ,że nie musisz mieć wykształcenia w tym kierunku.Wykształcenie musi być tylko, ze nie będziesz musiał dodatkowo wydawać kasy na licencję ,Nieraz ten co nie ma kasy jest zdolniejszy od tego co ją ma i wydał na licencję.Przecież lump z ulicy nie wyceni nieruchomości albo będzie pilotował wycieczki nie mając pojęcia o historii danego kraju.O co wy się boicie.Nie da się tego czytać
yymm / 77.253.89.* / 2012-03-13 22:05
Rzeczywiście na szczególną pochwałę zasługują w Polsce egzaminatorzy na prawo jazdy. W końcu dopuszczają oni tylko prawdziwych mistrzów kierownicy, dlatego od lat na polskich drogach nikt nie zginął ;)
Podobnie też np. tacy taksówkarze. Kryształowo uczciwi. A opowieści o rzekomych przestawieniach liczników, to pewnie wymysły zawistnych obcokrajowców.
A bibliotekarze, to już w ogóle perła w koronie. Przecież błąd przy wyszkiwaniu książki mógłby się np. skończyć dla czytelnika zawałem. Dlatego konieczna jest konstytucyjna ochrona tego zawodu i odpowiednia selekcja kandydatów.
fgbd / 80.50.54.* / 2012-03-10 14:50
Sprawdziłem. Ilość zawodów regulowanych w Szwajcarii to 154, w POlsce=380, i co??
eltrosto_1 / 91.233.160.* / 2012-04-16 14:56
nie gadaj, Pan Mądry wie lepiej ;p
gronkie / 89.174.10.* / 2012-03-08 18:39
Zawód polityk powinien być na początku tej listy. Politykiem przecież jest ten kto jest pierwszy na liście wyborczej, a nie ten na kogo zagłosowała większość.
dj1234567890 / 46.112.237.* / 2012-03-08 18:08
Kiedy????? Kiedy wejdzie to w życie ile jeszcze trzeba będzie czekać. czy projekt jest w sejmie i kiedy odbędzie się posiedzenie w jego sprawie.
Zgredzisko / 195.69.81.* / 2012-03-08 12:12
Idealnym przykładem co się stanie po deregulacjach jest zawód informatyka! Byle ciemięga, który ma odwagę wcisnąć ikonę "install" lub "setup" już jest uznawany za informatyka! A jak już potrafi wstawić tekst na stronkę www, to urasta do rangi specjalisty 1-szej klasy! A efekty? Ot choćby teoretyczny, bo jeszcze nie potwierdzony przekręt z informatyzacją urzędów publicznych!! Nie wspomnę o aplikacjach produkowanych na zlecenia urzędów. Gdyby w urzędach byli informatycy z potwierdzonym statusem wiedzy informatycznej, to wiele tych krętów zakupowych by nie przeszło! Ale co tam... Rynek zweryfikuje :-) Identycznie jak "magiczna ręka rynku" Balcerowicza. Do czego doprowadziła? Do zaniku polskiego przemysłu, ogromnego bezrobocia, braku jakiejkolwiek polskiej marki, rozpoznawalnej na świecie!
jan650 / 77.253.134.* / 2012-03-08 00:45
Dofinansowac baze praktyczną szkoł technicznych . Tych na poziomioe średnim i wyższym. Zlikwidować szkolnictwo zaoczne ( spotkania na kawce raz na dwa tygodnie). Gdzie wogóle nie ma zdobywanie praktyki. To rozumiem można deregulowac. Ale dopóki szkoly będa tylko przechowalnia młodzieży to dopóty regulacja jest konieczna . Daje to nam nam gwarancję solidności.To jest kij o dwóch końcach
Zgredzisko / 195.69.81.* / 2012-03-08 12:17
A niby gdzie mają być te praktyki? Zapłacisz za nie z własnej kieszeni? Bo prywatna firma gratisowo szkolić nie będzie! Co innego gdy były zakłady państwowe i państwo miało możliwość narzucić im obowiązek przyjęcia praktykantów! Dziś, wiedzę praktyczną albo załatwisz sobie sam za kasę albo darmową pracę, albo pozostanie Ci tylko nauka teoretyczna zawodu! Znakiem czasów jest to, że wydatki na badania w Polsce są skierowane do kierunków humanistycznych :-) A to świadczy o tym, że polski przemysł to tylko montownie :-) Uczelnie techniczne nie mają szansy przebicia się w tym wyścigu po kasę na badania, bo nikt w montowniach nie potrzebuje ich prac badawczych!
jan650 / 77.253.134.* / 2012-03-08 00:35
Gdyby szkoly srednie i wyzsze ksztalciły prawdziwie pod katem praktycznym w danym zawodzie. To rzeczywiscie niepotrzebne byłyby dodatkowe weryfikacje i nadawanie licencji. Ale 99% szkół udaje ,że ucza. A juz napewno nie szkolą praktycznie. większosć szkół to prywatne szkoły zaoczne( biznes bez kosztów) , które sa zwyczajnymi kramami handlujacymi dyplomami. Wiec konbieczne sa egzaminy na licencje. W szkołach rolniczych np. wypuszcza sie rolnikow z dyplomami, którzy ani razu nie siedzieli w traktorze, nie byli na polu, nie byli w oborze. Bo im gospodarstwa szkoleniowe posprzedawano lub zamieniono na hurtownie.
jan560 / 77.253.134.* / 2012-03-08 00:24
To dopiero poczatek listy. Potem przyjda takie zawody jak instruktor szkolenia lotniczego, instruktor szkolenia latania szybowcowego. Będzie mógł to robic miejscowy rolnik majacy uprawnienia na snopowiązalkę.
(@) / 89.79.218.* / 2012-03-08 05:43
Zawód lekarza też, bo każdy Polak zna się na medycynie.
adam250 / 77.253.134.* / 2012-03-08 00:18
Rozumiem ,że deregulacja to nie to samo co niewymaganie kwalifikacji. Bo nie wyobrazam sobie by kazdy kto umie jeździc autem ( lub ma prawo jazdy) mogł byc instruktorem. Moze niepotrzebny egzamin kwalifikacyjny. Al;e szkolenie w zawodzie chyba tak?

Najnowsze wpisy