Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zbieżność dat pomogła GPW

Zbieżność dat pomogła GPW

Money.pl / 2006-12-01 17:50
Komentarze do wiadomości: Zbieżność dat pomogła GPW.
Wyświetlaj:
Longterm / 2006-12-03 18:38 / Mostek Zwyciężymy!
Jeszcze jedno hasło po dzisiejszym meczu: dla mnie mistrzostwo Świata to było pokonanie Rosji z 0-2 na 3-2. To było cenniejsze niż złoto.
warren buffet / 2006-12-03 18:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Emocje są skrajne ale to bardzo ułatwia ruchy na rynku - wystarczy robić przeciwnie niż wszyscy w danej chwili i liczyć, że za kilka godzin/następnego dnia ruch będzie w drugą stronę.

Cały czas trwa na wielką skalę dystrybyucja. Dystrybucja wymaga czasu. Dlatego podaż cofa się na spadkach i pojawia ponownie w fazie euforii. Dlatego mamy wyciąganie. Ale nie tylko dlatego.

Skrajne emocje moim zdaniem oznaczają, że uda się wpuścić rynek w atak na szczyty. To wyzwoli popyt, który pomoże ostatecznie zamknąć pozycje. Gdy na
koniec sesji spojrzymy na obroty okaże się, że była to sesja przełomu. I następnego dnia popytu już nie będzie tylko sama podaż. Taki moment czeka nas
już wkrótce ale jeszcze nie teraz. Oznaki będą aż nadto widoczne."


http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=53230246&a=53257429

zgadzam się. wielka dystrybucja trwa. odsetek indywidualnych wciaz rośnie.
Lumpex / 2006-12-03 19:56 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Trzymam za słowo - zobaczymy jutro - z jednej strony każdy oczekuje Mikołaja bo przecież przez ostatnie lata był 2003 - wig +5,05%, 2004 wig-tele +13,34%, 2005 wig-budownictwo +12,51% co się stanie w tym roku ciekawe, jak branża będzie najsilniejsza? I co da nam największy zysk w tym miesiącu może budowlanka a może rynek pierwotny po wyczynach z PP Spray w 2 dni 800 % wszyscy pilnie będą obserwować i liczyć na ile można je wyciągnąć a w przyszłym tygodniu czekają nas zapisy na PP Dudy a za 2 tygodnie PP Hutmenu. W tym roku było już szaleństwo na NFI, hutnictwie no to może nadchodzi era PP???
KM / 2006-12-03 18:58 / Bywalec forum
Witam Szanowne Forum. Jeśli mógłbym się wypowiedzieć w tej kwestii, to widać wyraźnie w ostatnim czasie coraz więcej nowych wypowiedzi na forum ze strony "świeżych" (no, ja też oczywiście nie wypowiadałem się tutaj kilka miesięcy temu) graczy (inwestorów???). Świadczy to o coraz większej rzeszy łowców zysków, więc scenariusze opisane do tej pory są prawdopodobne, choć cholernie trudne do przewidzenia co do daty. Ale inwestowanie obecnie co najwyżej połową kapitału uważam za bezpieczne rozwiązanie i polecam w myśl zasady: lepiej zyskać % z połowy niż stracić z całości.

Jednakże biorąc pod uwagę współuczestnictwo funduszy w tej całej trwającej hossie, nie należałoby oczekiwać w przypadku korekt czy przełomu, dotkliwych spadków wyceny spółek w których mają istotne zaangażowanie, a spadek może wygenerować silny impuls do bicia kolejnych rekordów. Obserwować, obserwować i jeszcze raz obserwować. Poza tym są spółki, które nie przyniosły w ostatnim roku dużych zysków a nawet straty (informatyka), więc te uważam za bezpieczne, choćby nawet z powodu prawdopodobieństwa tradycyjnego wzrostu wyników na przełomie roku.
slaw / 2006-12-03 18:22 / Uznany Gracz Giełdowy
Wszystko prawda Warren ale ktoś to napisal w stylu "kiedyś na pewno spadnie trwa dystrybucja". Nikt nie ie kiedy będzie sesja przelomu Warren nikt i albo sie wycofasz teraz i zrobisz sobie przerwę albo będziesz inwestowal częscia pieniedzy ze wiadomoscia ryzyka. Ja nawet nie myślę o tym żeby zastanawiać sie kiedy przyjdzie ten dzień bo wiem że go nie przewidze. wiec akceptuję straty jakie poniosę - a beda to straty wirtualne i inwestuję starajac sie iść z trendem. Jeżeli ktoś jest na tyle nierozsądny zeby inwestować wszystko na dłuzej w jeden papier albo zeby trzymać 100% w akcjach po ponad 3 latach hossy to wspólczuję. Ja jak kiedyś pisałem w obecnym c\asie i tak około 30% oszczędnosci trzymam w fundach obligacyjnych. I prawdę mówiac zwiększam zaangazowanie w akcje tak samo zreszta jak Ty bo 80% pieniedzy z rachunku inwestycyjnego dzisiaj to jest grubo ponad 100% tego co mialem na początku roku. I wy tez tak macie popatzr nawartosc rachunku z początku roku iporównaj ile zwiększyłeś zaangażowanie w akcje.
Longterm / 2006-12-03 18:33 / Mostek Zwyciężymy!
witam, jakie fundusze obligacje masz? Jeśli mogę spytać te ponad 100% to poprzez zysk czy po prostu wpłacasz co pewien czas?
warren buffet / 2006-12-03 18:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czyli jestesmy zbyt ostrozni ?
Longterm / 2006-12-03 18:07 / Mostek Zwyciężymy!
Na razie tego zachowania euforycznego nie widać. Wiem też że będe zaraz posądzony o herezje ale jestem zdania że rynki są teraz bardziej wyedukowane, niż jeszcze kilka lat temu w dobie internetu ludzie mają większy wpływ na własne inwestycje. Wszelkie infa docierają od razu i od razu są dyskontowane. Nie ma już owczego pędu bo są fora internetowe gdzie pojawia się Kenobi i uświadamia wszystkich że jest coś takiego jak bessa:-)
brydzia / 2006-12-03 19:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
zachowania euforycznego nie widać - no to gratuluję wyważonej opini o rynku , zobacz notowania i ile spółki małe i średnie rosną dzień w dzień , to nie jest euforia ? , ja w maju myślałam że jest ale teraz to już super euforia
Longterm / 2006-12-03 19:26 / Mostek Zwyciężymy!
ale ta euforia jest ograniczona do pewnej liczby spółek szeroki rynek raczej zachowuje się spokojnie. Najważniejszy jest przecież WIG20
warren buffet / 2006-12-03 18:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
trudno to osądzic, naprawde. jesli obserwowac taki sprey ?? gdzie tu edukacja ?? jest niepewność. i to najbardziej boli.

pozdrawiam cię ;-)
Longterm / 2006-12-03 18:30 / Mostek Zwyciężymy!
cześć Warren. Wiem o czym mówisz. Spółki rosnące 100% i więcej w jeden dzień. Ja mam zasade że nie wchodzę do pociągu który już odjechał. Ostatnio złamałem tą zasadę z elkiem i dostaje po dupie. Teraz już się nie dam zrobić w balona drugoi raz. Gratuluje świetnego bloga według mnie rewelacja!
warren buffet / 2006-12-03 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dzieki. co do 100% - oby tylko ! spray urósł 800% ! a potem ktos sie opamiętał i trzeba było cene akcji dostosowywać do PP :-) no nic. zycie :)
Longterm / 2006-12-03 18:34 / Mostek Zwyciężymy!
ale ludzie robią kase na giełdzie jeśli ktoś ma cynk. szok
warren buffet / 2006-12-03 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
spray :-)
futurek_LOGO / 2006-12-03 17:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
STROKUS czy zgodnie z zapowiedziami moglbys sie odniesc to kwestii walutowych tzn ujeciu wzmocnienia PLN do USD i EUR i jego wplywu na W20?
kitkat / 83.26.251.* / 2006-12-03 16:24
czytal ktos ksiazke "ekonomia dla inwestorow gieldowych" ? jak tak to warto ja kupic?
Krzych / 2006-12-03 16:02 / Płoteczka na forum
OPEC podzielony w sprawie dalszych cieć wydobycia ropy.
pulsbiznesu.com.pl/content.aspx?sid=2284
Krzych / 2006-12-03 16:16 / Płoteczka na forum
polecam :
Weekendowa analiza futures
parkiet.com/weekend/index.jsp?
brydzia / 2006-12-03 15:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
mecz niestety nasi chłopcy przegrali psychicznie , kto lepiej niż my ich rozumie -my także mamy nieudane inwestycje dzięki psychice i wiemy jak się człowiek czuje

Warren co ty piszesz , po prostu przytrafił się nam gorszy mecz , jakie dorastanie do pięt
chyba masz jakiś niż , jedyne czego można żałować to styl w jakim pzegraliśmy 1 seta
ale przypomnijcie sobie sobotni mecz bułgarów i pierwsze 2 sety , też się tak spięli
Trzeba się cieszyć choć sama również jestem zmartwiona , żal w oczach
Longterm / 2006-12-03 17:27 / Mostek Zwyciężymy!
To jest właśnie nasza mentalność - apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak samo jak z giełdą jak zarobimy 50% to jesteśmy źli bo moglibyśmy 100%...Ja myślę żę Lozano specjalnie nie zdejmował Gacka żeby było potem usprawiedliwienie na porażkę. Według mnie genialne posunięcie długotermiowe-przy rewanżu o złoto w Pekinie Gacek będzie już zdrowy i ich pojedziemy.
warren buffet / 2006-12-03 15:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Brydziu, nawet jak polacy wygrają w pilke nozna z brazylią, francja czy w siatkowke z brazylią czy rosją, to dalej twierdze ze nie dorównujemy im. Rosja zajeła 7 miejsce na wlasne zyczenie. zlekcewazyli nas. finał miał byc rosja brazylia. cieszyc sie ze mamy II miejsce. nizu zadnego nie mam i sie z tego ciesze. ale brazylijczycy pokazali nam gdzie nasze miejsce :) z faktami sie nie dyskutuje :) dlatego jeszcze mocniej II miejsce cieszy.
charmag / 2006-12-03 16:50 / Bywalec forum
wiesz, nie do konca sie z Toba zgodze, Brazylia jest potega, i samo to troche dziala na psyche. po za tym kontuzjowany zawodnik (czemu on wogole wyszedl na parkiet) wypaczyl pierwszego seta. gdybysmy wygrali drugiego - to mogloby byc tak ciekawie jak z Rosja.
ale nie ma co gdybac - mozemy sie cieszyc z 2 miejsca czyli WICE_MISTRZOSTWA SWIATA, a to juz cos jednak jest.
szczegolnie po serii 5 miejsc wczesniej ;)
warren buffet / 2006-12-03 16:57 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie ja jestem trenerem i nie ja jestem lekarzem. gdybanie. natomiast dalej twierdze ze nie dorównaliśmy do 1\100 pięt brazylii. to sa fakty. a to ze ich zgubiła psychika - no coz. finał. emocje.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-12-03 18:30
Piszesz jak nastoletnia pensjonarka zafascynowana mitem brazylijskich nadludzi bawiacych się do rana i wygrywajacych wszystko co sie da na fantastycznym luzie.
W drugim secie dorastaliśmy im do piet, a co by było gdyby to zobaczymy przy okazji kolejnych konfrontacji.

GRATULACJE DLA WICEMISTRZÓW ŚWIATA !
warren buffet / 2006-12-03 18:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie zmienia to jednak faktu, że obraz gry całościowej był marny. przerosło to ich. dlaczego wiec nie mam pochwalic o niebo lepszych ?? mistrzostwa - gratulacje. dokonali niemozliwego chyba. finał - marny.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-12-03 18:34
marny ale nie zgadzam się że nie dorastaliśmy do 1/100 cudownych wydepilowanych piaskiem Copacabany pięt !
warren buffet / 2006-12-03 18:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no więc w czyms sie zgadzamy. marny :) a brazylia sie nie zachwycam, tylko ich grą. majstersztyk. giba moglby sie ogolic. ale gra rewelacyjnie :)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2006-12-03 18:45
hehe- już chciałem coś napisać w pierwszym poście o pekaesach Giby :)
warren buffet / 2006-12-03 18:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ehe :D :-))
charmag / 2006-12-03 20:13 / Bywalec forum
gdybac nie ma co - niech zaczna grac ZAWSZE jak caly niemal turniej to bedzie dobrze :) oczywiscie oprocz meczu z Brazylia - bo tu faktycznie nie pokazali sie z dobrej strony.

a tak przy okazji - nasz trener to Brazylijczyk - wiec jak moglismy wygrac...
ech te spiskowe teorie dziejow .. ;)
Krzych / 2006-12-03 14:34 / Płoteczka na forum
To nikt nie kibicuje Adamowi dzisiaj ma 29urodziny i może będzie medal.
VOKK / 2006-12-03 15:39 / portfel / Bywalec forum
Wszysko idzie ku lepszemu. Jest dobrze.
VOKK / 2006-12-03 13:44 / portfel / Bywalec forum
Gdyby przed mistrzostwami ktoś dawał nam IV miejsce bralibyśmy w ciemno. A jesteśmy wicemistrzami Świata. Czapki z głów.
warren buffet / 2006-12-03 14:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jednak do brazylijczykow nie dorastali do 1\100 pięty. ale gratuluje im. marzenie II miejsce.
VOKK / 2006-12-03 14:10 / portfel / Bywalec forum
To nie do końca tak. Gre naszej drużyny można porównać do wyścigu F1 bolidem w którym wymieniono silnik w czasie wyścigu na taki którego nikt nigdy nie testował.
warren buffet / 2006-12-03 14:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gorącej krwi, temperamentu, sportu traktowanego jak religii - temu nie dorówna nikt. nasi siatkarze grali jak w zwolnionym tępie patrząc na brazylijczyków. zauwaz jakie oni maja wystawienia - 0,5 sec i gwóźdź. az parkiet krwawił. a u nas jak zagumny wystawia wlazłemu balona - potrójny blok i nie ma szans. zadnych.

temperamentu nikt nie zmieni. są niedoścignieni, nawet jak przegrają czasem z kims.
warren buffet / 2006-12-03 14:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tempie :]
skarabeusz / 2006-12-03 13:53 / "Uznany Gracz Giełdowy"/ I miejsce w konkursie giełdowym
Fakt, pierwsza czwórka to było marzenie. Dlatego za miejsce jak i za to co pokazali na MŚ należą im się duże brawa.

BRAWO, BRAWO, BRAWO PANOWIE !!!!!
2wb / 2006-12-03 14:19 / Tysiącznik na forum
przylaczam sie do gratulacji dla naszych
warren buffet / 2006-12-03 13:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to jutro wig20 -20% :D
VOKK / 2006-12-03 13:59 / portfel / Bywalec forum
Widzisz Warren, patrząć z tej strony to jutro może być tylko UP.
warren buffet / 2006-12-03 14:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie :-)
EDiS / 83.11.50.* / 2006-12-03 13:36
W finałowym meczu o mistrzostwo Świata przedostatnie miejsce zajęła Brazylia a zaszczytne drugie miejsce zajęła Polska. BRAWO !!!!!!!!!!!!
ivory / 2006-12-03 13:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
MAMY SREBRO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
manius z p********** / 83.30.35.* / 2006-12-03 13:22
widze , ze wszyscy kibicuja. Super . Ja nie mam zdrowia. Zbyt duzo to mnie kosztuje. Ale kciuki trzymam oczywiscie
manius z p********** / 83.30.35.* / 2006-12-03 12:51
chcialbym poznac Wasze opinie co do przyszlosci . Wasze przewidywania co do wartosci indeksow w przyszlym roku i w nastepnym czyli 2008 . Ja jestem optymista.
slaw / 2006-12-03 12:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Kurde brać nie pekać to my przegrywamy a Brazylia gra naszymi błędami
VOKK / 2006-12-03 12:18 / portfel / Bywalec forum
Co tam giełda, to tylko pieniądze. Teraz najważniejszy jest mecz. POLSKA, POLSKA, POLSKA!!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy