Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zbieżność dat pomogła GPW

Zbieżność dat pomogła GPW

Money.pl / 2006-12-01 17:50
Komentarze do wiadomości: Zbieżność dat pomogła GPW.
Wyświetlaj:
EDiS / 83.11.58.* / 2006-12-03 12:12
Gacek nie będzie grał(?). Szkoda fantasycznego libero, a i tak wygramy 3:0.
ivory / 2006-12-03 13:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
cud ?
bo już jest 0:2
ivory / 2006-12-03 13:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a jesteś z Brazylii ?
niebieski / 2006-12-03 11:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Miał być mecz na Polsacie i nie ma, o co chodzi?
warren buffet / 2006-12-03 11:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ruski skonczyly, teraz my
Karto / 2006-12-03 12:10 / Bywalec forum
troche to jeszcze potrwa niestety ale przynajmniej jest chwila zeby na forum zerknac:)
slaw / 2006-12-03 11:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu przeczytałem ponizesz posty z uwaga i napisałaś że kiedyś coś Ci npisałem - mozesz to przytoczyć bo nie wiem czy Cie oczwiscie nie obraziłem co nie było nigdy moim zamiarem oraz czy sie dobre zrozumieliśmy.

Twoje opinie są bardzo zdecydwane co do spółek. Pamiętasz naszą dyskusje o Dworach były wtedy po 61 zł napisalaś że maja przejać Kaucuk i to moze być obra inwestycja bo firma bedzie 2 razy wększa itd. Ja je kupiłem po 71 i jestem zadowolony - tak że z jednej strony masz naganianie nachalne a z drugiej jednoznaczne negatywne opinie o społkach.
I teraz chce zapytać czy mija rozmowa o Mispolu z Flugo w czwartek została odebrana jako naganianie?
brydzia / 2006-12-03 11:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja napisałam o Dworach chyba merytorycznie - nie napisałam że będzie odpał na 200 zł jak na bankierze , to co napisałam - przepisałam to z Forbesa ,
Uważam że na naszym forum nie ma naganiania , może jakiś wyjątek jak wpadnie z bankiera


to co zacytowałam dużymi literami według mnie było najważniejsze , dodam jeszcze że z ankiety GPW ile pieniędzy inwestują indywidualni inwestorzy to zobaczcie najczęściej jaki to jest rząd wielkości ,


co do strategii , że kupuje i sprzedaje to akurat w tym momencie , ale również kupuje i trzymam , jak ktoś kupił nisko stać go na trzymanie , jak ktoś kupuje wysoko warto wchodzić na minusie i w spółkę która ma dużą płynność w danym momencie żeby można było wyjść
poza ty jest bardzo wiele strategii na różne zachowania rynku i naprawdę nie da się tego opisać w paru słowach , jak ktoś długo obserwuje rynek ma chyba większe wyczucie i widzi co może się stać , ale wiadomo że wszystko jest nieznane , bo ciągle coś co było oczywiste okazuje się że jest właśnie na odwrót
najważniejsze według mnie , jak masz przekonanie co do spółki to kup i trzymaj i powtarzaj sobie ciągle dlaczego ją kupiłeś w chwilach zwątpienia

Sław , przecież wiesz że Cię lubię , uważam że z techmexem zrobiłeś chyba błąd sprzedając teraz , dla mnie jesteś wiarygodny

widząc co trzymacie w portfelach ja ostatnio zupełnie inne spółki kupiłam bądź chciałam kupić

a ty mi kiedyś napisałeś na gg że tak mnie skrytykowali bo napisałam prawdę
slaw / 2006-12-03 12:00 / Uznany Gracz Giełdowy
Techmex może i odjedzie labo i nie ruszył z 19,30 wiec może teraz mieć przystanek na razie jest ponad 1% nizej niz spzredałem i jeżeli nie bedzie infa o kontraktach to chyba nie odkupie na razie- no chyba że rafi sie okazja ponizej 23,50 zobaczy sie. Zastanawiam sie nad Beefsanem czy ta ich deweloperka ewentualna moze pzyniesc godziwy zysk? A co do gg dalej tak uważam.

Acha i powinnas dostac medal za walczenie konsekwentne z rynkiem!!!!!!! Od lipca chyba sie zmagasz z trendem.
brydzia / 2006-12-03 12:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
wiesz najgorsze jest to że w tej chwili mam taki stan że czuję że tylko będzie rosło , żadnych obaw , i to mnie martwi , techmex pokonał opór i już raczej nie wróci chyba że się giełda popsuje
warren buffet / 2006-12-03 11:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze, bo jak sie ma to co kazdy ma na forum to chyba odpału nie bedzie :pp
Fireman / 2006-12-03 10:58 / Bywalec forum
Mój portfel:
Midas 50%
Duda 50%
Choc osttanio sprzedaje Dude zaraza na poczatku sesji jak jest wzrost kolo 3% ( bo pozniej zwykle maleje) i zakupuje mega spekułe Spraya z bardzo pozytywnym skutkiem :-) i znow kupuje Dude jak jest tania :-)
Pozdrawiam
Fireman / 2006-12-03 10:59 / Bywalec forum
Spraya pp oczywiscie
ts / 2006-12-03 10:53 / "Trial na giełdzie"
ostatnie nabytki:
4
tvn
vistula
variant
śrubex
ts / 2006-12-03 11:00 / "Trial na giełdzie"
4 trochę za póżno ale trudno
EDiS / 83.11.77.* / 2006-12-03 10:43
Polska będzie mistrzem Świata. W meczu z Bułgarią była korekta a z Brazylią 3:0.
Krzych / 2006-12-03 11:14 / Płoteczka na forum
Będę zadowlony z ładnego meczu a taki powinien być.
Niech wygra lepszy.Ale kciuki trzymam za naszymi.
chris / 2006-12-03 10:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mój portfel na dziś ... po małych zmianach
GETIN 23,6% średni zakup 8,51
MCI 14,2% - średni zakup 5,94
LUBAWA 13,7% - średni zakup 3,24 ... nadal czekam na rozwój wypadków
ELS 12,0% - średni zakup 17,06
PEP 11,2% - 14,10
FON 10,4% - zakup za 0,62
BIOTON 6,6% - 2,24
Hygienika 4,2% z PP nareszcie ... 2/3 puściłem
Ciut ... (mało) kasy
Sprzedalem MSZ zysk 22% ... kiedyś może do niego wrócę ... ale teraz mam wrażenie że będzie nadal się osuwał
Pozdrawiam i życzę powodzenia

POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
osesek / 2006-12-03 09:27 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
W porównaniu z prezentowanymi portfelami ( zamiast portwel można pisać pugilares ) mój dupniak ( w slangu lwowskich doliniarzy to pugilares ) wygląda jakby jego właściciel zderzył się czołowo z ciężarowką przed zakupami.
Nauka radziecka juz dawno temu udowodniła, że uprawy monokulturowe nie dają zakładanych plonów jak to ma miejsce w prastarej trójpolówce gdzie jedna część oziminą obsiana, druga jarym a trzecia odłogiem leży.
Ale ja ponownie zapragnąłem byc nowoczesny jak ten Loniek co nakazał obsiać kukurydzą kazachskie stepy.
Obym tylko nie skończył jak on (:
Pole obsiane samym MNI może dać mini plon.

A poza tym ....czytanie forum jest dla mnie frajdą.
Eres / 2006-12-03 11:10 / portfel / Wieczny debiutant
Osesku, nauka radziecka to potęga ale ważne jest również to :
"Szeroka dywersyfikacja portfela jest potrzebna wtedy, kiedy inwestorzy nie rozumieją co robią." Warren Buffett
osesek / 2006-12-03 12:14 / Pan Tysiącznik
I dlatego bardzo lubię to forum (:
VOKK / 2006-12-03 11:30 / portfel / Bywalec forum
W zupełności się z wami zgadzam, dlatego też mój "właściwy portfel" stanowi tylko kilka spółek gdzie, jak dlamnie zaangażowałem spory kapitał pow. 20%. Pozostałe spółki śladowe pon. 5% wartości portfela to spólki leżakujące, może kilka lat. Być może zaraz mnie ktoś skrytykuje, ale tak sobie wymyśliłem i tego będę się trzymał.
grubasek / 2006-12-03 09:49 / -
Witaj Osesku.Korzystajac z uprzejmosci najblizszych sasiadow zrobilem w pospiechu strone ze zdjeciami z Gran canarii.Mialem je wprawdzie porozsylac, ale tak to sobie je obejrzy kazdy,kto bedzie chcial.
Mialem tylko telefon 1,3 Mpx ale nie jest tragicznie.
jak juz sie calkiem urzadze,zrobie porzadne i dolacze.
Niech tytul tej strony bedzie dla Was zacheta,choc nie podstawowa dewiza zyciowa.
jak widac,w moim domu na wzgorzu zmiesciloby sie zapewne cale forum i kiedys,kto wie.
jak juz bede mial normalny internet,odezwe sie.---:-)))

www.moremoney.blox.pl
osesek / 2006-12-03 16:13 / Pan Tysiącznik
Oż w mordeczkę ! Wunderbar, wunderschen,ausgezeihnet !!
Ale, ale.......gdzie są niunie ?
de havik / 2006-12-03 10:13 / portfel / "Tysiącznik na forum"
albo jesteś schizofrenikiem albo naprawdę Ci się udało,
mam szczerą nadzieję, że to drugie :)
pozdrawiam - tego słońca to u nas brakuje najbardziej
bolo / 2006-12-03 10:05 / Bywalec forum
W wielkim mieście niebo jasne
i wiadomo żyć nie łatwo
w wielkim mieście
oto widać idą ludzie przy wystawach
i o cudzie myślą i nareszcie
nad głowami anioł leci od tej pory
komuś w życiu będzie znacznie lepiej
kto nie poznał tych radości
niech spróbuje
znów pokochać kogoś jeszcze prościej

i ja
doczekam kiedyś takiej chwili
i nie mogę się nadziwić
że ja
doczekam tego dnia

"Raz Dwa Trzy"
VOKK / 2006-12-03 09:18 / portfel / Bywalec forum
Witam wszystkich. Na forum "udzialam się niewiele" choć czytam was codziennie.
Oto mój portfel:
12Piast 10% - trzymam średnio po 2,86
Befsan 3,5% - po 3,19zł - długoterminowo, możliwe dodatkowe zakupy
Betacom 3% - po 22,2 - jeżeli zarząd znów nie robi nas w konia to po wynikach będzie UP
Bioton 25% - po 2,4 - długoterminowo
Ecard 3% - po 3,19 - czekam na wybicie i sprzedaje
Elstaroil 2,5% - po 15,11 - długoterminowo
Hygienika 8% - po 3,7 - spłóka zagadka, jeżeli Zientara już się dogadał duże UP, jeżeli nie - długoterminowo
Ibsystem tylko pp
Lentex tylko pp
Lubawa 25% - po 3,18 - z sentymentu - ślepo wierze w duże UP (wcześniej część wyleciała na stopie)
Sanwil 7% - po 0,71 - długoterminowo - jeżeli wytrzymam
Pozbyłem się ABG po 7,33 kupione po 6,7
Eres / 2006-12-03 08:49 / portfel / Wieczny debiutant
Dżeju, skąd Ty wiedziałeś o tym Gancie ?
Eres / 2006-12-03 08:11 / portfel / Wieczny debiutant
Dzień dobry wszystkim !
Orle - Twój porfel jest wysoce "plusdochodowy" ale masz w nim kilka spółek o małej płynności. Wiem jak jesteś z reguły przywiązany do swoich walorów, ale czy - w sytuacji gdy podejmujesz decyzję sprzedaży - nie odczuwasz pewnego dyskomfortu z racji tej ograniczonej płynności ?
Wplątałem się kiedyś w Betę i kłopoty z pozbyciem się jej były irytujące, stąd moje pytanie.
barakuda / 2006-12-03 05:26 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Dobra, jak juz sam musze ciągnąć to forum to napiszę, moje typy na najbliższy tydzień:
alfabetycznie, korzystajcie z tego , że nie śpię ( by inni mogli)
-Agora , widzę szansę na przebicie 35,42 > potem przynajmniej 38,70...
Budimex -krótkoterm. bije w 80 zet> dalej niebo....
Cersanit -w ciągu najdalej tygodnia przebije 42,25> potem > vide Budimex
Computerland- przebić 106 > do min.118 i dalej...trochę trudno...
Drozapol- jedziemy.............UUUPPPP...
Elektrim - tuż przed przebiciem przez 9.20 >otwarta droga do min. 14 PLN
Getin - papier dla rentierów-buy and hold......
Mieszko- tuż przed oporem 4,07, po przebiciu >sky...
Millenium - zróbcie te 7,95 , potem napełnianie helem....
MSZ - jeśli obroni podwójny szczyt to próba przełamania 3,90, fifty-fifty , ze wskazaniem na UP > jeśli tak, to wysoko ...
PGNiG- budowanie platformy pod up , przebicie 3,30 daje szansę na dalsze wzrosty- bez fajerwerków , papier dla cierpliwych- ryzyko>0

PKO BP- patrz wyżej -Getin- papier dla rentierów...
STX- przyszłość autostradowa, papier zależny od dojrzałości polityków, na krótko możliwy up do 4,20 (10%), potem może być powyżej marzeń multioptymistów....
w/w poglądy nie mogą być traktowane inaczej, jak osobiste wynurzenia zmęczonego dłuuugą nocą ,zmęczonego, starego( hi, hi) człowieka...
barakuda / 2006-12-03 04:02 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie ma jak praca na nocnej zmianie... można sobie nareszcie pogadać jak Polak z Polakiem ( gadał dziad do obrazu.......)
Dobrego poranka i jeszcze lepszego POŁUDNIA-dla w Warsiawików na telebimach (podziękujcie HGW)
marlowe / 2006-12-03 00:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
rzucę swój portwel
MNI kupione po 5,52
masters nie wiem po jaką choinkę, bardziej dla zabawy i po 0,29
SWZA (czyli pda) kupiłem pp po 0,09, czyli jedno PDA za 0,68zł
04 NFI po 6 zeta kupiony w szale :P
i ze dwie opcyjki na spadki na których jestem w lesie.

Jakby kogoś to interesowało wogóle ;D
dobrej nocy
grzeg0rz / 2006-12-03 10:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
było trzeba mieć 2PP swarzędza na jedną akcje NE więc nie masz za 0,68, a za jedną akce ne płaciło sie 0,55 a nie 0,50.
Chyba własną głowę oszukujesz :P
marlowe / 2006-12-03 20:34 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
pomyliłem się bo w nocy pisałem :)
barakuda / 2006-12-03 00:37 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Czuję się w obowiązku na koniec tygodnia podać to co mam . Wiem , że nikt mnie już nie czyta o tej porze, ale obowiązki ,zwiazane ze spóźnionymi Andrzejami spowodowały czasową absencję. Dla ułatwienia wklejam poprzedni raport z portfela 2006-11-28 21:13:51 | *.*.*.* | barakuda
portfel nieruszany od kilkunastu dni:
PGN ok. 40%
Orlen ok. 20%
ELE ok. 20 %
SNW ok. 10%
LBW ok. 5 %
MSZ ok . 5%
jestem stały w uczuciach...
od tamtego czasu zrobiłem dwa niewielkie ruchy: 1-sprzedałem 20% Elka po 8,10 i odkupiłem tę samą ilość po 7,91 następnego dnia
2- wypuściłem MSZ ( kiepsko , bo politycznie mi się kojarzy) z niewielkim zyskiem- gotówka w gotowości....
ps. pozdrawiam wszystkich zadowolonych po ujemnych testach na obecność Herpeskenobivirus ....
ps 2. pewnie spotkamy się przed/ w trakcie/ po finale....
ps 3. mój typ 3:2 dla NAS...
barakuda / 2006-12-03 00:49 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...byłbym zapomniał...., pozdrawiam wszystkich piszących szczerze o swoich portfelach...
szczególne pozdro dla Orła.... życzę wieeeeelu naśladowców - to pomaga wszystkim ( nie wszyscy o tym wiedzą)....
alli / 83.11.233.* / 2006-12-03 00:49
czytają, czytają jedno pytanie dlaczego PGN 40% dla mnie kiszonka, pozdrawiam
barakuda / 2006-12-03 00:51 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Marlowe Ci odpowiedział... niżej.
barakuda / 2006-12-03 01:26 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Tak naprawdę, to staram się przygotować miękkie lądowanie (vide USA) - portfel defensywny. Czytając to ( i nie tylko to) forum , usiłuje oddzielić ziarno od plewy , znaleźć kompromis między tymi, dla których przyszłość to tylko ogień i zgliszcza , a tymi , którzy -mocno zarobieni- wyjeżdżają na zasłużone wakacje na gorące plaże i sielankę przerywaną karmieniem ulubionych kotów.
W przeciwieństwie do nich jestem zwyczajnym zjadaczem chleba ( zazwyczaj polskiego) i nie kombinuję jakby tu kogoś w.... ć w maliny.Staram się nie przekroczyć progu bezpieczeństwa finansowego, opartego na inwestowaniu w akcje tylko nadwyżek z budżetu rodzinnego. Dlatego nigdy nie osiągnę ponadprzeciętnych zysków i nie skoczę z wysokości przekraczających wydolność moich starych stawów kolanowych. Moje posty nigdy nie powinny być traktowane jako pomoc w osiągnięciu, albo nie daj Boże, recepta
na sukces finansowy . Uczestniczę w tych pogwarkach po to , by nie czuć się osamotnionym w zmaganiach z zawiłościami ekonomii ( jakkolwiek daleko byłoby mi do niej) oraz po to , by uczestniczyć w zbiorowym przeżywaniu codzienności. Człowiek to istota stadna....
barakuda / 2006-12-03 01:36 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
ps. reszta moich przemyśleń , jak w pigułce , zawiera się w poście Brydzi ( serdeczne pozdro) z godz. 19.56 ...
alli / 83.11.233.* / 2006-12-03 00:58
no czy ja wiem?????? dobrej nocy życzę
marlowe / 2006-12-03 00:40 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
chyba jesteśmy ostatni :) Może będziemy pierwszymi? :)))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy