Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zdrojewski: Nie tworzymy zakazów dla artystów, tylko możliwości

Zdrojewski: Nie tworzymy zakazów dla artystów, tylko możliwości

Wyświetlaj:
moje_zdanie / 91.212.84.* / 2010-03-28 20:00

I nie boi się Pan zarzutu, że to ingerencja w wolny rynek, wolny zawód?

Wręcz odwrotnie.

Tworzenie specjalnego prawa tylko dla wybranej grupy to nie ingerencja w wolny rynek? To ci dopiero nowomowa!
WROCEK-ms-28_L/Z / 78.8.242.* / 2010-03-28 13:11
z prywatnej zazdrości, że to nie on lecz p. R. Dutkiewicz zmienia oblicze stolicy Dolnego Śląska - ma chyba świadomość, że po sobie jako jedyny pozytyw zostawił we Wrocławiu ... fontannę na Rynku. Ale musi przyznać, że ... TO TROCHĘ MAŁO - i utrudniał: remont Hali Stulecia, budowę Centrum Muzycznego, finansowanie teatrów ... I już dzisiaj wiemy, że to p. Dutkiewicz zminia oblicze Wrocławia "zapyziałego za czasów zdrojewskiego"!
szaren / 213.108.114.* / 2010-03-27 23:35
Na przykładzie Zdrojewskiego, widac jak urzedniczenie w rzadzie wpływa ujemnie na szare komórki. Mam nadzieję że to tylko czasowe.
Toż to same absurdy.
Jest jednak zakaz konkurencji, który można odpowiednio sformułować w umowie. Można powołać się na przepisy prawa pracy i jeśli ktoś nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, zagrozić zwolnieniem.

Dyrektor faktycznie ma taką możliwość, ale tego nie zrobi. Na zewnątrz zarabia się sporo, w teatrze niestety mało.

Czy to nie urocze :). Dyrektorzy nie stosują sankcji wobec pracowników (aktorów) na jakie pozwala im prawo pracy, poniewaz aktorzy w teatrach zarabiaja "mało", a mozna zapytac co to znaczy mało? Jaka jest pensja aktora w teatrze? Czy taka jak w usługach czyli ok 1000 zł na miesiąc? W warszawie moze troszke wiecej.
Nikt nie zmusza aktorów do pracowania tam gdzie im mało płacą. Czy teatry to "obozy koncentracyjne" ze aktor zmuszony jest harowac tam za niewolnicze pensje i musi dorabiac na boku.
Aktor tak jak kazdy pracownik powinien decydowac czy jest lojalny czy nie wobec pracodawcy. Jezeli nie chce byc lojalny to niech idzie swoja drogą. Niech sobie gra tylko w serialach i reklamach, niech opłaca swoje składki ubezpieczeniowe. wszak lepiej zarabia się poza teatrem niz w teatrze.
A go tego głupia argumentacja dyrektorów teatrów, że nie będa mieli kim pracowac czyli nie będzie aktorów chetnych do grania na deskach teatrów.
A gdziez oni się znajda, wszyscy zagraja w raklamach i serialach? Pitolenie i jeszcze raz pitolenie. jest to typowa srodowiskowa zmowa, aby znależc frajera, od którego można bezkarnie wyciągac kasę.
Aktor zawód jak kazdy inny, stosunek pracy jak kazdy inny. I wystarczy. Albo dyrekcje teatrów bedą wyciągac konsekwencje w stosunku do pracowników którzy z powodu pracy dla konkurencji przyczyniają się do strat w teatrach , albo niech tak nieudolnie zarzadzane teatry plajtują.
Juz plebsowi tak łatwo nie da się wmówic , że to wszystko dla dobra tegoz
plebsu.
captain jack / 89.75.47.* / 2010-03-27 17:29
jaja. teatr placi malo, telewiza wiecej. jak podoic telewizje. Gdyby teatry placily wiecej, to musialby doplacac telewizja, lecz to nie bedzie miec miejsca biorac uwage kto je finasuje.
JX / 91.193.160.* / 2010-03-27 12:56
Minister Zdrojewski to ten, który wsławił się powiedzeniem:
"Moim zasadniczym celem i obowiązkiem jest wykreślenie Polski z listy krajów, które nie przestrzegają prawa autorskiego. W tej chwili internet jest źródłem największej skali piractwa."

Co kryje się za jego aktualnym hasłem w tytule wywiadu?
Dawno już zauważono, że wielkie idee skrywają wielkie nikczemności.
Rewolucjonista w utworze Dostojewskiego "Z pamiętnika rewolucjonisty"):
"Oto rozpocząłem swe dzieło w imię bezgranicznej wolności człowieka, a zakończyłem je bezgraniczną tyranią".
Podobnie pisze Szpotański:
„Możesz pół świata zakuć w dyby, strzelać w tył głowy, łamać kości – ale bredź przy tym o Ludzkości, o Lepszym Jutrze, Wielkim Świcie – a wyjdziesz na tym znakomicie!”

A może, zamiast wygłaszać głupkowate hasła, należałoby skończyć z monopolem jednej nacji w lukratywnym zawodzie aktorskim i dopuścić tubylców?
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-27 09:11
To było do przewidzenia, że umacniający się komuno-faszyzm, będzie wchodził z buciorami w życie zawodowe, aktorów i nie tylko aktorów i nie tylko w życie zawodowe!
Czekamy, kiedy komuno-faszyzm, wejdzie z buciorami do małżeńskiego łoża, kiedy komuno-faszyzm, zacznie gmerać w garnkach, stojących na naszym piecu!
ajjjjj / 87.99.35.* / 2010-03-27 10:33
no przecież już wszedł.
i do łoża - np sexafery,
i do garnków zagląda - wystarczy podejrzenie o narkotyki :-)

Najnowsze wpisy