Forum Forum dla firmKsięgowość

Żeby odliczyć VAT, trzeba będzie pilnować kontrahenta

Żeby odliczyć VAT, trzeba będzie pilnować kontrahenta

Wyświetlaj:
formic / 83.14.182.* / 2007-02-23 15:34
Zabawne prawda? Dobrze, ze wszyscy, którzy żyją z naszych pieniędzy i pracy dobrze sie bawią: zawsze są najbardziej bici mali, skromni, pracowici czyli may przedsiębiorcy;) W sumie to szkoda kometować.W tym kraju do sportów ekstremalnych powinno zaliczać sie też podejmowanie własnej działalności, która należałoby przyrównać do biedu między krzaczastymi pełnymi kolców ustawami obdzierającymi ze skóry tych co nie krzyczą na trybunach ale pracują po 14 godzin.
formic / 83.14.182.* / 2007-02-23 15:20
:D:D:D:D:D:D:D ludzie czy nikt nie widzi, że nasi ustawodawcy starają się poprostu mieś poczucie humoru? Przecież to tylko żart....nic tylko umrzeć ze śmiechu taka zabawna ta ustawa VAT.
J / 62.141.243.* / 2007-02-23 14:43
POLSKA TO JEST PIĘKNY KRAJ

PRACODAWCY DAMYYYYYYY RADĘ

BĘDZIE CHOCIAŻ OKAZJA DO CZĘSTYCH SPOTKAŃ Z URZĘDNIKAMI SKARBOWYMI - USTAWY NAS ZBLIŻAJĄ
eli / 83.8.131.* / 2007-02-23 14:32
Panowie od ustaw - idźcie na urlopy - nie psujcie więcej
gospodarki i ustaw - dość tej głupizny
eli / 83.8.131.* / 2007-02-23 14:32
Panowie od ustaw - idźcie na urlopy - nie psujcie więcej
gospodarki i ustaw - dość tej głupizny
ESz / 83.20.94.* / 2007-02-23 14:22
Już myślałam, że poznalismy granicę głupoty naszych uchwałodawców, ale widocznie się myliłam!!!
ESz / 83.20.94.* / 2007-02-23 14:22
Już myślałam, że poznalismy granicę głupoty naszych uchwałodawców, ale widocznie się myliłam!!!
Władyslaw / 62.121.123.* / 2007-02-23 13:40
A ja zastanawiam się tylko nad jednym. Najpierw głosujecie w wyborach na takich ...............a później narzekacie. Przecierz od dawna wiadomo, że ten rząd nic dobrego nie wymyśli dla wszystkich obywateli tego kraju, bez względu na barwy partyjne i bezbarwnych.
Z niecirpliwością czekam na dymisję tego rządu a tymbardziej Sejmu.
usart / 83.5.26.* / 2007-02-23 12:05
Ostatnio zdarzyło mi się złożyć korektę deklaracji VAT. Okazuje się, że jest to skomplikowany proces, trwający kilka miesięcy, wymagający wymiany kilku pism między mną a U.S., oraz angażujący co najmniej 4 urzędników (w tym naczelnika U.S.). Po wejściu nowej ustawy ilość korekt zwiększy się kilkakrotnie, blokując urzędy skarbowe.
Może właśnie o to chodzi?
krycha / 83.27.94.* / 2007-02-23 12:01
boże tylko patrzec jak tym razem 1,5 miliona firm stad wyemigruje, bo przecież nie cały naród łaczy sie z debilizmem posłow! zenada , ale to chyba kara za to, ze wieksza czesc dała kredyt zaufania dla drobiu! jak ptasi móżdzek może wymyśleć cos mądrego!
usart / 83.5.26.* / 2007-02-23 09:32
Ministerstwo strzela sobie samobója. Teraz VAT jest najłatwiejszym podatkiem do skontrolowania. Po wprowadzeniu zasady o odliczaniu Vat dopiero po sprzedaży części, nikt nie będzie w stanie tego skontrolować. Wtedy dopiero będą przekręty. Może właśnie o to chodzi?
odchudzony / 84.10.206.* / 2007-02-23 09:14
rozumiem, że te rozwiązania wynikają z dyrektyw unijnych, gdyz cała polityka podatkowa w tym temacie polega na dostosowaniu do przepisów europejskich, może ktos coś wie na ten temat
td61 / 87.105.19.* / 2007-02-23 09:08
Lepszym pomysłem ,aby uregulować podatki jest zapis, który stwierdzi , że można dokonać odliczenia po zapłacie faktury .Dotyczyłoby to także "dochodówki" i nie musielibyśmy pilnować kontrahentów, a sami pilnowalibyśmy płatności. Czasami zbyt długo się ociągamy, a pieniądz w obrocie napędzałby gospodarkę.
kelner / 84.234.50.* / 2007-02-25 00:21
TO Są ŚWIĘTE SŁOWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lepszym pomysłem ,aby uregulować podatki jest zapis, który
stwierdzi , że można dokonać odliczenia po zapłacie faktury
.Dotyczyłoby to także "dochodówki" i nie musielibyśmy pilnować
kontrahentów, a sami pilnowalibyśmy płatności. Czasami zbyt
długo się ociągamy, a pieniądz w obrocie napędzałby gospodarkę.
a-g / 81.190.136.* / 2007-02-23 12:42
Zgadzam się to zmniejszyłoby zatory płatnicze.Aktualnie funkcjonuje namiastka czegoś podobnego dla MP(mały podatnik) w metodzie rozliczenia kwartalnego-kasowego. Wtedy dwustronnie każdy z kontrahentów byłby tak samo zainteresowany. Ale w pod. dochodowym to nie przejdzie raczej nigdy.
pracujacy 18h/dobe / 83.31.214.* / 2007-02-23 09:06
przeczytalem jeszcze raz na spokojnie, juz WIEM - to taki kolejny temat zastepczy - zamiast POKAZYWAC tych, ktorym sie UDAJE (nazwijmy ich IKONAMI SUKCESu) beda pokazywac JANOSIKOWO - zabrac BOGATYM - ktorzy nie zawsze sa bogaci (wystarczy ze jest sie sasiadem z drugiej strony ulicy i ma sie firme wlasna i samochod ) .... bo zaden rzadzacy nawet nie mysli zeby cokolwiek oddac BIEDNEMU, a MOZE KTOS SIE ZAJMIE BUDOWA AUTOSTRAD, ALBO CHOCIAZ ORGANIZOWANIEM sposobow WYKORZYSTANIA BUDZETOW z EU w POLSCE, ALBO CHOCIAZ ODSNIEZANIEM przed SZKOLAMI - kiedy spadnie SNIEG, ALBO KREOWANIEM WIZERUNKU POLAKOW NA SWIECIE --- PANOWIE ... COKOLWIEK ROBCIE ZAMIAST ZGRYWAC REWOLUCJE FRANCUSKA, nie mam ZADNYCH politycznych upodoban, ale uswiadomilem sobie - ze PODSTAWA ROZWOJU GOSPODAREK : USA ALBO GERMANIA - BYLA PRACA, PRACA i WYRZECZENIA oraz wspieranie (moze niekoniecznie w niemczech po II wojna) JEDNOSTEK - JAKO IKON SUKCESU, taki BILL GATES, albo INNY SKYPE/Founder albo inny BOGACZ NIE MA SZANSy na WYNIJSCIE POZA POZIOM POLSKIEJ GLEBY normalnie ----------- HANBA, HANBA - DO PRACY NIEROBY
dru / 83.28.132.* / 2007-02-23 08:58
A Rzepa, tfu napisała onegdaj na żółtych stronach, że nowa ustawa vat ma być bardziej skomplikowana od obecnej i dłuższa a jednocześnie bardziej przyjazna !! dla podatników. No i proszę, macie. Ale może to jest kaczka ! dziennikarska

Najnowsze wpisy