Forum Forum dla firmKsięgowość

Żeby odliczyć VAT, trzeba będzie pilnować kontrahenta

Żeby odliczyć VAT, trzeba będzie pilnować kontrahenta

Wyświetlaj:
fakturka / 145.225.60.* / 2007-02-23 08:48
to jest chore......niewyobrażalna głupota posłów a raczej osłów
PRACUJACY_18h/dobe / 83.31.214.* / 2007-02-23 08:44
WSTYD, WSTYD I HANBA - CO POWIEM MOIM SYNOM KIEDY DOROSNĄ? JA ROZUMIE - ZE NIEKTORZY Z RZADZACYCH DZIECI NIE MAJĄ, ALE CO JA IM MOIM MAM POWIEDZIEC???
Krzysztof23 / 81.190.88.* / 2007-02-23 01:06
Kupuję 1kg śrub (400szt) Zużywam je do 100 wyrobów przez 1/2roku. Każdy wyrob fakturuję oddzielnie i...Vat od zakupu tych śrub będę rozliczać 100 razy?
Pomijam już ułamki groszy jakie wystąpią - tylko kto to sprawdzi (w razie kontroli)?
Po co przepis niemożliwy do wyegzekfowania?
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-02-23 00:30
Kolejnym problematycznym rozwiązaniem jest wprowadzenie możliwości odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur zakupu nie na bieżąco a dopiero w chwili, gdy wystawiamy fakturę sprzedaży.????!!!!!

Pracuję w firmie budowlanej generalnego wykonawcy. Na jedną fakturę sprzedaży przypada często kilkadziesiąt faktur zakupów. Bywa, że jedna faktura zakupu dużej dostawy dzielona jest na więcej niż jedna faktura sprzedaży.

Przerywam pisanie.
Po prostu nie ma najmniejszych szans, żeby w budownictwie w firmie prowadzącej generalne wykonawstwo prowadzić ewidencję VAT zakupów w powiązanie z eweidencją zakupów.

Czy to są pomysły posłów czy lidzi Zyty?

Których poslów imiennie.
Elik / 83.11.87.* / 2007-02-23 21:45
może właśnie należałoby genialne ustawy uzupełnić o nazwisko ich autora.
DZIAD / 83.26.7.* / 2007-02-22 21:34
Spieprzaj dziadu - i spieprzam nawet na taką Litwę, bo mam niedaleko - na prawdziwy podatek liniowy i bez wygłupów durnych urzędasów
DZIAD / 83.26.7.* / 2007-02-22 21:34
Spieprzaj dziadu - i spieprzam nawet na taką Litwę, bo mam niedaleko - na prawdziwy podatek liniowy i bez wygłupów durnych urzędasów
meg4y / 87.96.28.* / 2007-02-22 20:32
Trzeba sobie zrekompensować ulgi dane Stoklosie i innym kolesiom którzy teraz udają psychicznie chorych.
Ktoś dobrze podpowiedzial, emigracja ludzi już jest teraz czas na firmy. Zostawmy tych kretynów samych sobie i niech wreszcie oni zaczną placić podatki i VAT!!!
meg4y / 87.96.28.* / 2007-02-22 19:46
Zyta zglupiala - to PIS na nią tak dziala, za dużo mocznika w powietrzu!!!!!!
meg4y / 87.96.28.* / 2007-02-22 19:35
A czy w ogóle ktoś z Was mial nadzieję że w rządzie jest jakiś jeden mądry, przecież to jest zbieranina która nie ma godziwego zajęcia, to się do rządu-czytaj koryta pcha.
Czy ktoś z Was wyksztalconych, dobrze zarabiających, chcialby za wszelką cenę do sejmu albo ministerstwa????
Sądzę że nie, bo my sobie radzimy nawet w tej ogólnie panującej paranoi urzędniczo - kretyńskiej. Ja stracilam już nadzieję że kiedykolwiek sytuacja w Polsce zmieni się na lepsze, szczególnie gdy wrócila komuna w kaczym wydaniu. Dla nich przedsiębiorca to wróg nr. jeden którego trzeba kontrolować, gnębić i utrudniac. A odnośnie tego Vatu, przecież tu chodzi o rozwalenie firm budowlanych, bo jest koniunktura a urzędole bardzo nie lubią jak ktoś może zarobić. I tu ich bolalo.
meg4y / 87.96.28.* / 2007-02-22 19:35
A czy w ogóle ktoś z Was mial nadzieję że w rządzie jest jakiś jeden mądry, przecież to jest zbieranina która nie ma godziwego zajęcia, to się do rządu-czytaj koryta pcha.
Czy ktoś z Was wyksztalconych, dobrze zarabiających, chcialby za wszelką cenę do sejmu albo ministerstwa????
Sądzę że nie, bo my sobie radzimy nawet w tej ogólnie panującej paranoi urzędniczo - kretyńskiej. Ja stracilam już nadzieję że kiedykolwiek sytuacja w Polsce zmieni się na lepsze, szczególnie gdy wrócila komuna w kaczym wydaniu. Dla nich przedsiębiorca to wróg nr. jeden którego trzeba kontrolować, gnębić i utrudniac. A odnośnie tego Vatu, przecież tu chodzi o rozwalenie firm budowlanych, bo jest koniunktura a urzędole bardzo nie lubią jak ktoś może zarobić. I tu ich bolalo.
anew / 83.238.144.* / 2007-02-22 23:12
zgadzam się z tą wypowiedzią w całej rozciągłości
księgowa / 212.122.215.* / 2007-02-22 19:34
Gratuluję pomysłu, nic dodać nic ująć. Ciekawa jestem jaki sztab ludzi będzie musiał pilnować terminu do terminu następnego terminu bo z tym terminem albo z tamtym terminem, już mi się wszystko przeterminowało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mst1 / 80.244.140.* / 2007-02-23 16:52
Urzędnicy skarbowi podcinają gałąź na której siedzą.Kiedy w koncu zrozumią kto ich utrzymuje .Zamiast pomóc firmą to za wszelką cene dążą do ich upadłosci.
ala bez lisa / 145.225.60.* / 2007-02-23 08:53
i o to własnie chodzi by upchnąc gdzieś te armię ciemnych urzędasów - bedzie to kolejny krok na drodze
zmniejszenia bezrobocia. "Kolejny sukces" Pissu na niwie gospodarczej.
Poczekajcie do kolejnych wyborów a zobaczycie jak te barany będą sobie przypisywać rozwój gospodarki
KKKsiegowa / 193.110.99.* / 2007-02-23 08:18
Nowe przepisy VAT!!!??? Przecież to doskonały pomysł na bezrobocie. Przedsiębiorcy bedą musieli zatrudnic przynajmniej jedną księgową więcej zeby pilnowała co miesiąc korekt. Moze nawet z dwunastu ostatnich miesięcy? Ksiegowe IV RP łączcie się!
A teraz serio. To ze przedsiebiorca odprowadzi najpierw duży podatek, a potem po korekcie bedzie czekac miesiącami na jego częściowy chociaż zwrot (bardzo niemile odbierany przez US - będzie kontrola), to nikogo nie zastanawia? Przecież to kolejny gwóźdź do trumienki polskiego biznesu. Juz widzę te kolejne tabuny zagranicznych firm pchających sie z interesem do naszej biednej ojczyzny.
Pracuje w dużej, zagranicznej firmie, ktora przenosi swoją centralę do Hiszpanii, bo u nas jest coraz bardziej pod górę. Już im się nie opłaca "zarządzać" z Polski. Znowu kilkadziesiąt osób przejdzie na zasiłek.
wethead / 83.6.115.* / 2007-02-22 19:27
debilizm to mało powiedziane ale trzeba spojżeć na drugie dno. Polska jest krajem wszechobecnej korupcji, oszukaństwa itd. a skąd takie pomysły?
"Normalni" podatnicy zapłacą bo nie mają innego wyjścia a wiadomo od lat, że ci co powinni płacić naprawdę duże podatki nie muszą ich płacić bo dadzą w łapę skarbowemu i po bólu. Ale z kolei US musi uzasadnić swoje istnienie i ściga jak zwykle tych małych łapiąc ich za duperelne niezgodności z debilnymi (celowo) ustawami.
Wbrew pozorom jest tu logika plebs powścieka się np na tym forum, przedsiębiorca zamiast wykonywać swoją powinność będzie liczył daty odliczeń i badał kolejne wypociny ustawodawcy, doradcy różnej maści będą zacierać ręce a naród głupieje.
A wszystko po to aby zgarnąć trochę kasy do budżetu od tych którzy i tak płacą. A wielkie pieniądze są chronioone układami, korupcją, zwolnieniami o jakich przeciętnemu przedsiębiorcy się nie śniło.
Politycy urządzają nam codzienny cyrk i teatrzyk w mediach odwracając uwagę obywateli od machlojek uzgadnianych w kuluarach sejmu, administracji państwowj itp. itd......
....po studiach nie wyjechałem - bo chciałem pracować dla "swoich",
....po rezygnacji z państwowej pracy (bo dyrekcja niszczyła firmę) zająłem się prywatną działką ( bez kasy bez układów i zawsze zgodnie z prawem) ciężko było ...
....teraz widząc takie kretynizmy dochodzę do wniosku, że słusznie Polska jest uważana w USA i reszcie świata za jakiś śmieszny debilny kraj na który nie warto zwracać uwagi, no chyba żeby się pośmiać. Smutne
.... dzieci odchowane - najwyższy czas "wybrać wolność"
wowa / 150.254.22.* / 2007-02-22 19:23
VAT odliczony za materiały dopiero po sprzedaży wyrobów? Taką bzdurę mógł wymyślić tylko mędrzec, który niczego w życiu nie produkował, a prawdopodobnie w ogóle użytecznie nie pracował.
Kto prześledzi, czy już wszystkie z np. 5000 szt. rezystorów figurujących na fakturze zostały użyte do produkcji , a następnie sprzedane? Albo - kupuję materiał na magazyn, wykorzystuję na bieżąco 90% , a 10 % które pozostało ukrywam, żeby odliczyć VAT z zakupu?
A może do każdej deklaracji VAT dołączać raport magazynowy i rzeczową specyfikacja materiałów sprzedanych, co z jednej faktury zakupu pozwoli odliczyć np. 43,5% , a z drugiej 14,3% zapłaconego VAT?

Nie wierzę, aby ten pomysł był prawdą, bo nawet sejmowi i rządowi profesorowie nie mogą być tak ... no powiedzmy niepragmatyczni.
To pewnie nadinterpretacja mediów, które zazwyczaj najpierw publikują, a potem zastanawiają się na jaki temat.
No chyba, że chodzi o to , by z ww. profesorów zrobić cymbałów, a nas podenerwować, bo za dobrze sobie w tym bałaganie radzimy ? Na razie zalecam dystans no i ...czujność.
meg4y / 87.96.28.* / 2007-02-22 19:22
A czy w ogóle ktoś z Was mial nadzieję że w rządzie jest jakiś jeden mądry, przecież to jest zbieranina która nie ma godziwego zajęcia, to się do rządu-czytaj koryta pcha.
Czy ktoś z Was wyksztalconych, dobrze zarabiających, chcialby za wszelką cenę do sejmu albo ministerstwa????
Sądzę że nie, bo my sobie radzimy nawet w tej ogólnie panującej paranoi urzędniczo - kretyńskiej. Ja stracilam już nadzieję że kiedykolwiek sytuacja w Polsce zmieni się na lepsze, szczególnie gdy wrócila komuna w kaczym wydaniu. Dla nich przedsiębiorca to wróg nr. jeden którego trzeba kontrolować, gnębić i utrudniac. A odnośnie tego Vatu, przecież tu chodzi o rozwalenie firm budowlanych, bo jest koniunktura a urzędole bardzo nie lubią jak ktoś może zarobić. I tu ich bolalo.
Ramirez / 83.15.203.* / 2007-02-22 19:11
Żałuję, że to wszystko nie stało się dwadziescia pięć lat temu.
Bo od dwudziestu pięciu lat nie byłoby i mnie i całej mojej rodziny w tym po*********ym kraju.

Najnowsze wpisy