Forum Polityka, aktualnościKraj

Zemke: Wycofanie wojsk z Afganistanu może potrwać dwa lata

Zemke: Wycofanie wojsk z Afganistanu może potrwać dwa lata

Wyświetlaj:
ździcho / 77.255.53.* / 2010-07-31 16:42
Coś mało chwytliwy ten temat. Czyżby wszyscy woleli rozmawiać o wojnie PiSowsko - POwskiej? Albo o krzyżu? Albo może o tym, że Tusk nie przywiózł polskiej trumny i defilady wojskowej dla zmarłego Lecha Kaczyńskiego? Już wiem! Ten temat nie wywoła podziałów, bo 90 parę % z hakiem (hak wynosi w przybliżeniu 9,99%) ludzi pewnie myśli podobnie...
ghfytr4 / 83.12.111.* / 2010-07-30 22:27
Polacy nie chcą wojny w Afganistanie! Nie wierzymy w jej słuszność - hasła, które zostały do niej
przyklejone są jej zaprzeczeniem. Jeśli jesteś przeciwny - wyraź to! Bojkotuj tę sprawę na wszelki
możliwy sposób, wyrażaj swoją opinię na portalach publicznych, rozmawiaj o tym z ludźmi, przekazuj
swoje myśli dalej. Jeśli nie wiesz jak - nawet samo kopiowanie tej wiadomości będzie dobrym początkiem. Nie stój biernie kiedy nasz rząd (i nie chodzi mi o to, że akurat PO jest u władzy, nie jestem za żadną partią i osobiście uważam, że ludzie powinni zrozumieć powagę sytuacji, zjednoczyć się odkładając na bok partyjne podziały i postawić sprawę jasno np. w formie referendum) za Naszym przyzwoleniem popełnia zbrodnie. Na arenie międzynarodowej wyglądamy teraz na prowokatorów. To jest niedopuszczalne! CHCEMY WYCOFANIA WOJSK POLSKICH Z TERENU AFGANISTANU!
ździcho / 87.205.245.* / 2010-07-31 11:26
"Polacy nie chcą wojny w Afganistanie! Nie wierzymy w jej słuszność - hasła, które zostały
do niej przyklejone są jej zaprzeczeniem. Jeśli jesteś przeciwny - wyraź to! Bojkotuj tę
sprawę na wszelki możliwy sposób, wyrażaj swoją opinię na portalach publicznych,
rozmawiaj o tym z ludźmi, przekazuj swoje myśli dalej. Nie stój biernie kiedy nasz rząd za naszym
przyzwoleniem popełnia zbrodnie. Na arenie międzynarodowej wyglądamy teraz na
prowokatorów. To jest niedopuszczalne!" [za "cv"]
"Niestety polscy okupanci coraz bardziej panoszą sie w kiedyś niepodległym Afganistanie i
spotyka ich taka kara (dodajmy słuszna) jaka Niemców podczas II wojny światowej - stawiam
znak równości - zarówno tu jak i tam chodziło przecież o kasę. Gdybym był jakis dziwnym trafem żołnierzem (co jest nieprawdopodobne bo brzydze się
mundurami, ale niechby jakims trafem) to wolałbym odejść z armii niz jechać do
Afganistanu czy Iraku. Jadą tam dla pieniędzy - czyli z najniższych pobudek - wioska Nangarkhēl zniszczona
doszczętnie - GDZIE WINNI - czemu dla tych zabójców z najniższych pobudek (dla pieniędzy)
nie ma kary śmierci ? Codziennie giną w Afganistanie cywile - gina także od kul okupantów (nie mniejcie złudzeń
- to jest wojna).
Zatem pytanie - co zrobilibyście gdyby armia Afgniastanu od 8 lat stacjonowała by w
Polsce ?????
Odpowiedź jest jasna - TO CO SAMO CO ROBIĄ TERAZ AFGAŃCZYCY i to samo co robili Polacy w
1939 roku" [za "mmx"].
Nasz polski żołnierz, kiedy wstępuje do armii, podpisuje taki CYROGRAF, że będzie
jeździł na takie akcje. W momencie, kiedy podpisuje taką deklarację, staje się
PŁATNYM ZABÓJCĄ CHRONIONYM PRAWEM. Takich płatnych zabójców później się nie ściga i nie zamyka. Są bohaterami.
ździcho / 77.255.53.* / 2010-07-31 16:45
Dawno nikt mnie nie wyzywał. Trochę mi się za tym tęskni. Co powiecie na ostatnie zdanie mojego komentarza z godz. 11:26?

Nasz polski żołnierz, kiedy wstępuje do armii, podpisuje taki CYROGRAF, że będzie
jeździł na takie akcje. W momencie, kiedy podpisuje taką deklarację, staje się
PŁATNYM ZABÓJCĄ CHRONIONYM PRAWEM. Takich płatnych zabójców później się nie ściga i
nie zamyka. Są bohaterami.

Dlaczego do cholery nikt się nie obraża?!
Fiut Wyniosly / 80.5.172.* / 2010-06-16 00:06
Spotkalem w Londynie takiego goscia z Afganistanu - wiozl mnie taksowka.Z czystej grzecznosci/uprzejmosci zapytalem o co jest ta wojna w jego kraju, kto sie bije z kim i o co
Facet wyszczerzyl do mnie biale zabki i powiedzial ze on nie wie i go to nie interesuje bo ma matke w szwecji i dwoch braci w nowej zelandii
i ze praca takowkarza jest interesujaca bo pijani klienci zostawiaja czasem na tylknym siedzeniu komorki ktore sa sporo warte.

Pozdrowienia dla pana zemke - niech ma oko na swoja komorke jak pijany wysiada z taksowki
Fiut Wyniosly / 80.5.172.* / 2010-06-15 23:37
Ile ta przygoda nas kosztuje ?? Ktos wie ?
Ta wojna tak jak inne jest tylko po to zeby rzady i ich kolesie ciagneli z tego kase !
Ile kosztuje utrzymanie przez np.dobe jednego zolnierza czy czolgu ?? Ktos wie ?
Ktos to sprawdzil ?Ktos to zamierza sprawdzic ??
Wydano 17 miliardow ?? Moze za duzo ?? Moze wystarczly by 3 ??
Nie mam bolu do zolnierzy...ani do dowodcow... taka praca
Nie wiem dlaczego gina

Smiech mnie tylko bierze jak widze ofensywe 15 tysiecy wojakow po to zeby zatknac brudna flage jakiegos kraju/ - nie mojego / na jakims szalasie
ździcho / 87.205.199.* / 2010-06-15 10:46

Czyli zapowiedź wycofania żołnierzy to tylko wyborcza zagrywka marszałka Komorowskiego?

A jakże inaczej? Teraz, gdy oficjalnie podano wiadomość o złożach afgańskich, ktoś chciałby wycofywać nasze wojska? Pan Komorowski chce być niby to taki humanitarny. Potem powie: Sory, chciałem, ale opozycja mi nie dała. To oni układają się z Obamą, a ja mam związane ręce, jestem TYLKO prezydentem". Pan Kaczyński wytłumaczyłby to prościej: "Robimy to po to, ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ. Działania w Afganistanie są naszym patriotycznym obowiązkiem." Tak, czy tak, nikt nikogo znikąd nie wycofa, bo się nie opłaca. A nuż Obama coś nam skapnie ze swego łupu...
Ivv / 89.72.43.* / 2010-06-15 23:01
A za Irak nam coś dali oprócz kopa w dupę w sprawie wiz?
!@#$ / 83.7.10.* / 2010-06-15 15:05

Pan Kaczyński wytłumaczyłby

wtłumaczył BY. A skąd ty wiesz co on BY...? Od pana Kaczyńskiego się o********. Jak widać uprawiasz krytykantctwo i najpewniej byś jeszcze oskarżył ŚP Lecha Kaczynskiego o śmierć polskich żołnierzy, bo ich tam wysyłał. Wbij sobie sierpem i młotem do swojego czerwonego łba, że to już nie jest PRL, gdzie w ramach powszechnego obowiazku słuzby wojskowej siłą wciela się młodych mężczyzn do armii, tylko jeden z drugim bydlak sam zaciąga się na ochotnika by dać upust swojej żądzy mordu i żądzy pieniędzy, a jak zginie to najlepiej zwalić na prezydenta! Jak taki jeden z drugim ma być Dresiarzem i siać nocny terror na blokowiskach z bejzbolem w ręku, to już niech lepiej jedzie do Afganistanu, tam przynajmniej będzie z niego jakiś pożytek. Chce bydlak mordować, niech morduje talibów a nie swoich rodaków.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-06-15 10:41
Ile czasu zajęło, wcofanie polskich najemników do Afganistanu - tyle powinno zająć, wycofanie!
Każdy zabity bojownik afgański to wkopanie symbolicznego słupa, pod drut kolczasty, stanowiący ogrodzenie GLOBALNEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO DLA PODLUDZI!
zeb / 83.12.199.* / 2010-06-15 08:44
należy sprzedać talibom trochę broni to odwrót naszych żołnierzy i ich powrót potrwa 2 dni a nie 2 lata.
arch / 2010-06-15 11:56 / Tysiącznik na forum
"Komorowski jak Ryszard Ochódzki"

Scena z "Misia" - jedna ze sprzątaczek do drugiej o prezesie Ochódzkim:
- "Ten człowiek jednego prawdziwego słowa w życiu nie powiedział". - pisze europoseł PiS Marek Migalski i pyta:
- "ma pan na coś jakiś stały pogląd?"
p447 / 80.55.37.* / 2010-06-15 14:32
Narażanie życia polskich żołnierzy!!

Przypomnę, że nie tak dawno nie kto inny jak Platforma Oszołomów i Tusku uchwalili znaczne zwiększenie naszego tam kontyngentu).
Problem związany z nieszczęsną wypowiedzią marszałka polega na tym, ze istotnie władze polskie, w tym nieszczęsny obecny ersatz prezydenta RP mają psi obowiązek zastanawiać się nad sensem naszej tam obecności, i jeśli trzeba zmienić swoją dotychczasową politykę tj. wycofać nas ,- za to im m.in. płacimy!
Nie wiadomo, czy to robią, ale w każdych okolicznościach na pewno nie wolno w imię swoich osobistych, czy partyjnych celów,narażać na szkody obywateli państwa, które ich utrzymuje, a już na pewno skandalem jest, ze albo z głupoty, albo dla tychże prywatnych czy partyjnych korzyści narażają swoją beztroską paplaniną żołnierzy polskich na zwiększone niebezpieczeństwo utraty życia w Afganistanie!
Publiczna i natychmiastowa (tego samego dnia!!) reakcja p.o. prezydenta Polski na zaatakowanie i zabicie polskiego żołnierza w Afganistanie w postaci deklaracji, ze powinniśmy niezwłocznie wycofać się stamtąd to nic innego, jak sygnał dla talibów, ze ich działanie polegające na zabijaniu Polaków jest skuteczne , przynosi pożądane przez nich skutki, a zatem zachęca ich, aby dalej je kontynuowali i wzmacniali! Nic więc dziwnego, ze w następstwie tej głupiej wypowiedzi marszałka (to już nie niewinna gafa!) już
następnego dnia nastąpił następny atak na Polaków i pojawiły się kolejne ofiary, szczęśliwie nie śmiertelne.
Krew polskich żołnierzy w Afganistanie po części spadnie na sumienie
Komorowskiego!
ździcho / 87.205.245.* / 2010-07-31 11:23

Narażanie życia polskich żołnierzy!!

Nasz żołnierz, kiedy wstępuje do armii, podpisuje taki CYROGRAF, że będzie jeździł na takie akcje. W momencie, kiedy podpisuje taką deklarację, staje się PŁATNYM ZABÓJCĄ CHRONIONYM PRAWEM. Tam nikt nikogo na siłę nie wysyła.

Najnowsze wpisy