Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Zespół Aspergera - zaburzenie rozwoju

Zespół Aspergera - zaburzenie rozwoju

Money.pl / 2013-03-20 21:59
Komentarze do wiadomości: Zespół Aspergera - zaburzenie rozwoju.
Wyświetlaj:
Libertarian / 5.184.32.* / 2021-02-21 00:23
"Co ciekawe, aspergera ma ponoć też prezes Janusz Korwin-Mikke - dowiedziałem się tego od jednego z jego bliskich współpracowników"

Michał Murgrabia
Aspergia / 5.185.42.* / 2013-03-20 21:59
całościowe zaburzenie rozwoju o podłożu neurologicznym, mieszczące się w spektrum autyzmu. Zespół Aspergera trwa przez całe życie. Niektóre jego objawy – szczególnie widoczne w okresie dzieciństwa, w późniejszym wieku słabną. Często jednak pojawiają się nowe. Najpoważniejsze zaburzenia występują w sferze emocjonalnej. Osoby cierpiące na ZA często odbierane są przez postronnych ludzi jako psychopaci. Ludzie z ZA mogą sami nie posiadać, nie potrafić ich nazwać, często przeżywają też emocje nieadekwatne do
sytuacji – to, co u innych budzi smutek, lub lęk, u osoby z ZA może wywoływać śmiech, itp. Osoby z ZA mają silną tendencję do „walenia prosto z mostu”, mówienia prawdy za wszelką cenę – bez zważania na to,
czy kogoś przy tym urażą. Liczy się treść – nie forma wypowiedzi. Sytuację komplikuje dodatkowo nieumiejętność postawienia i wczucia się w
sytuację innych. Osoba z ZA może stosować skróty myślowe nie zdając sobie sprawy, że inni nie mają wglądu w jej tok rozumowania – „jeśli ja tak myślę, to inni też”, albo: „to oczywiste, jak oni mogą tego nie wiedzieć”.

Najnowsze wpisy