Forum Forum prawneGospodarcze

Zezwolenie na handel napojami alkoholowymi

Zezwolenie na handel napojami alkoholowymi

Błażej01 / 2012-09-12 13:29
Prowadzę mały sklepik osiedlowy , w którym sprzedaje artykuły spożywcze oraz artykuły gospodarstwa domowego. Chciałbym zacząć jeszcze sprzedawać alkohol... gdzie mam sie udac po koncesję i jakie formalności mam wypełnić?
Wyświetlaj:
wiwan / 2012-09-12 13:49
Urząd Gminy/Miasta. Wydział działalności gospodarczej, Wydział ewidencji Działalności i zezwoleń- różnie ta komórka się nazywa.

Na WWW gminy, w BIP- do odszukania.

Formularz wniosku każda gmina ma zdaje się swój.
Należy dołączyć następujące dokumenty:

-dokument potwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do lokalu, stanowiącego punkt sprzedaży napojów alkoholowych,
- pisemną zgodę właściciela, użytkownika, zarządcy lub administratora budynku, jeżeli punkt sprzedaży będzie zlokalizowany w budynku mieszkalnym wielorodzinnym,
-decyzję właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu (lokalu).

Termin wydania decyzji jak zawsze w urzędach do 30 dni. Tu to uzasadnione- każdy wniosek opiniuje Gminna/miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Od wydanej decyzji wnioskodawcy przysługuje prawo złożenia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego , za pośrednictwem Prezydenta/burmistrza/wójta.
Błażej01 / 2012-09-12 15:01
Widzę że będzie z tym więcej roboty niż myślałem. tak czy siak dziękuje za szybką i wyczerpującą odpowiedź!!

Najnowsze wpisy