Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zielone Świątki. Dziś nie zrobisz zakupów

Zielone Świątki. Dziś nie zrobisz zakupów

Money.pl / 2012-05-27 10:45
Komentarze do wiadomości: Zielone Świątki. Dziś nie zrobisz zakupów.
Wyświetlaj:
Pyclik / 2012-05-28 00:10 / Tysiącznik na forum
Niedawno wróciłem z zakupów i bez problemów kupiłem , co mi było potrzebne.Ten, co był bliżej nie zarobił, a zarobił podwójnie sklep dalszy.
I to normalne, nikt jakoś nie wziął mnie,ani sprzedawcy za wariata, jedyne to mi nie pasowało , że musiałem stanąć w niewielkiej, ale jednak kolejce .
Pewnie chodzi o to, aby przypomnieć ludziom kolejki z PRL.
dgen / 2012-05-27 14:59 / Tysiącznik na forum
pamiętam biadolenia i apele tzw. ekonomistów i tzw. autorytey ekonomiczne jak to w Polsce lawinowo nasili sie bezrobocie jak sklepy będę nieczynne w świeta.
i co ? i jajco - gdzie ci analfabeci ekonomiczni ?
od lat co roku jeżdzę po europie - w wielu krajach nikogo oprócz Polaków nie dziwi, że w święta a nawet niedziele sklepy są nieczynne a ludzie odpoczywają z rodzinami - tam wiedza, że najpierw jest człowiek a potem PKB. tylko u nas wpojono ludziom, że wolność to hipermarket otwarty non stop.
W niemczech i austrii każdy kto poruszyłby temat pracy sklepów w niedzielę byłby uznany za wariata i wyłączony z publicznej debaty, a u nas wciąż w telewizorze dominują ci co liczą ile nasza gospodarka traci przez dni wolne.

Co do zakupów - prowadzę od lat swój biznez, pracuję jakieś 45-50 godzin tygodniowo i zakupy w niedzielę robiłem tylko dwa razy: jak wróciłem z wczasów i miałem pustą lodówkę. Z opowieści żon kolegów pracujących w marketach wiem, że świątecznym zakupowiczom raczej chodzi o zabicie czasu niż niezbędne zakupy.
JUJU / 77.254.116.* / 2012-05-27 10:47
CZY AUTOR TYTUŁU JEST NA TYLE NIEZORGANIZOWANY, ŻE NIE ZROBIŁ ZAKUPÓW WCZORAJ?
rkkak / 31.61.129.* / 2012-05-27 10:58
nie kazdy jest katolikiem!!
free 4days / 83.238.153.* / 2012-05-27 13:28
Kto mówił,że rkkak jest doskonały? Piątek dla muzułmanów,sobota dla żydów,niedziela dla chrześcijan.Faktycznie ateiści nie mają swojego dnia.Który by im odpowiadał?
JUJU / 77.254.116.* / 2012-05-27 10:45
TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY SKRZECZĄ O HANDEL W NIEDZIELE I ŚWIĘTA POSADZIŁBYM W KASIE SUPERMARKETU, ŻEBY ZAMIAST Z DZIEĆMI W DOMU POSIEDZIAŁ SOBIE I "MIŁO I PRZYJEMNIE" SPĘDZIŁ NORMALNY LUDZKI CZAS ODPOCZYNKU. a CI EWSZYSCY, KTÓRZY KUPUJĄ W NIEDZIELĘ, ZMUSZAJĄ DO PRACY INNYCH W CZASIE, GDY SAMI ŻĄDAJĄ DLA SIEBIE DNIA WOLNEGO I PÓJŚCIA NA ZAKUPY. KŁADĘ TO NA SUMIENIE TYCH OSÓB, JEŚLI GO JESZCZE NIE ZAGŁUSZYLI
ron57 / 83.31.225.* / 2012-05-27 13:01
To w takim razie powinien być ustawowy zakaz pracy policji, lekarzy, szpitali, pogotowia, straży pożarnej,aptek, elektrowni, gazowni, stacji benzynowych, portów lotniczych, stacji kolejowych i kolei - wszyscy przecież mają prawo do ludzkiego odpoczynku tak jak ty. Nie gryzie cię sumienie że ci część tych wymienionych przeze mnie pracuje w niedzielę? Niech europejczycy dalej tak pracują. Prędzej czy później i tak przegrają z Azjatami. A ci jak tu zapanują to dopiero zobaczysz co to jest praca. Żaden Kościół ci nie pomoże.
bALDE / 95.48.17.* / 2012-05-27 13:38
Człowieku - wymienione zawody są konieczne do normalnego funkcjonowania. A do sklepu można pójść dzień wcześniej i dać odpocząć w święto innym.

Po za tym nie wiem czy wiesz, ale odpoczynek i przerwy zwiększają efektywność pracy. Są na to naukowe dowody. Pracujemy, żeby żyć a nie na odwrót.
ron57 / 83.31.225.* / 2012-05-27 14:31
a właśnie nie mogę pójść dzień wcześniej bo wykonuje jeden z wymienionych zawodów. Ale wybrałem ten zawód świadomy konsekwencji i nie narzekam. Odpoczywam często w środku tygodnia Mieszkałem w USA. Tam centra handlowe pracują w niedzielę i nikt nie robi z tego problemu, sklepy są zamknięte tylko na Wielkanoc, Boże Narodzenie i Dzień Dziękczynienia. Można odpocząć innego dnia. No tak ale jak dla kogoś to ma być niedziela i tylko niedziela to wynika to tylko z ideologii bądź religii. Tak jak w krajach muzułmańskich piątek, a w Izraelu sobota. Prawo do odpoczynku nie tu nic do rzeczy bo prawa do odpoczynku nikt w Polsce nie łamie.
Cya / 89.68.23.* / 2012-05-27 11:17
Gdyby zamiast was na tych kasach wszędzie były kasy samoobsługowe, problem by zniknął. Tylko, ze wtedy wy podnieślibyście skrzek, bo pracy nie macie.
dominio90 / 91.94.198.* / 2012-05-27 10:59
niektorzy pracuja w swieta nawet takie jak te,np. taksówkarze wiec nie narzekaj
teśia / 93.105.73.* / 2012-05-27 13:10
I kasują tak jak za sobotę i niedzielę,jak zaczną tak płacić w handlu ,to ja się zgadzam tak pracować:)

Najnowsze wpisy