Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ziobro gwarantuje więcej praw ofiarom przestępstw

Ziobro gwarantuje więcej praw ofiarom przestępstw

Wyświetlaj:
maniuś / 83.27.87.* / 2006-12-02 17:51
Panie Ziobro bardzo się cieszę i jestem pełen uznania dla Pana że już coś się dzieje w tym kierunku.A co z obroną konieczną?Czy dalej tak będzie kiedy w obronie koniecznej zostanie zraniony lub zabity przestępca czy broniący się porządny obywatel będzie karany jak przestępca?Moim zdaniem każden przestępca powinien być bardzo surowo karany,a kara śmierci powinna być wprowadzona chociaż na okres 10-ciu lat co pozwoliło by wyeliminować debili ze skłonnościami morderców.Jestem wielkim zwolennikiem wprowadzenia kary śmierci za morderstwo.Panie ministrze życzę powodzenia w walce z przestępcami!!!.
rybka / 2006-12-02 20:50 / Tysiącznik na forum
Ja również zyczę powodzenia w walce z przestepczością, ale mam wątpliwości, czy do tego wystarczy Ministerstwo Propagandy.
"Osoba najbliższa dla nieletniej ofiary przestępstw seksualnych nie będzie mogła -jak do tej pory - uchylać się od złożenia zeznań"
Panu ministrowi chodziło pewnie o sytuację, kiedy to np. matka molestowanego dziecka nie będzie mogła odmówić skłądania zeznań przeciwko swojemu męzowi - domniemanemu sprawcy.
Fajnie to brzmi na konferencji prasowej, ale jakoś nie widzę możliwości wprowadzenia tego w życie w świetle doktryny nowoczesnego prawa karnego.
Panie Ziobro!
Aby mieć pewność, że taka matka nie będzie bała się zeznawać, trzeba zapewnić jej bezpieczeństwo. Dziś po przesłuchaniu, bardzo często musi ona z dzieckiem wrócić do domu, gdzie spotka się z mężem, przeciwko któremu zeznawała.Nawet gdy sprawca zostanie tymczasowo aresztowany, to problem odwleka się o rok, może dwa. Po wyjściu takiego gościa z więzienia nagle okazuje się, że wszyscy (policja, prokuratura, sąd) zrobili swoje i ....kobieto męcz się dalej.
I proszę nie mówić, że w Polsce są mechanizmy chroniące przed taką sytuacja, bo ich nie ma.
marek19-53 / 83.24.2.* / 2006-12-02 21:21
Już pierwsze zdanie (Pana) świadczy o tym, że to właśnie Pan uprawia propagandę. Propagandę kompletnej niemocy.

Proszę mi wskazać czarodzieja, który jednym pociągnięciem naprawi prawo, również moralność i etekę całego społeczeństwa, naprawi gospodarkę, wybuduje mosty, autostrady, mieszkania itd.

I zrobi to opierając się o ludzi jak Pan, uważających, że wszystko mało - ale i tak zrobić nic się nie da.

Co gorsza wśród ludzi stawiających opór bierny i czynny.
Również takich, którzy przeszkadzają za wszelką cenę, gotowi są przeciwstawić interes narodu własnemu politycznemu ego.
rybka / 2006-12-03 07:44 / Tysiącznik na forum
Proszę mi w takim razie wskazać, jakie zmiany wprowadził do tej pory min. Ziobro. Jak dotąd wszystko sprowadza sie do konferencji prasowych i mamienia narodu gadaniem, co trzeba zmienić, żeby było dobrze. Jak już (co się rzadko zdarza) wślad za tym powstanie jakiś akt prawny, to i tak okazuje się bublem, o czym świadczą wyroki Trybunału Konstytucyjnego.
Ponoć przyspieszyć pracę sądów ma wprowadzenie elektronicznego zapisu przebiegu rozprawy, zamiast protokolantki z długopisem. Wszystko pięknie, ale nich pan Ziobro od razu poinformuje opinie publiczną, że prawo nakazuje i tak sporządzenie pisemnego protokołu! Ktos go bedzie musiał spisać, a sędzia przeczytać przed podpisaniem I co to zmieni? Jednego dnia odbędzie się kilka rozpraw więcej, a....nastepnego juz ani jedna, bo protokolantka będzie spisywać protokoły (do dyspozycji sędziego pozostaje tylko jedna osoba tym się zajmująca)
Z pańskich wypowiedzi wnioskuję, że jest Pan zwolennikiem "nowego" co ma przynieść IV RP. Pańska sprawa, ale nich Pan przy tej okazji nie atakuje każdego, kto ma odmienne zdanie.
marek19-53 / 83.24.2.* / 2006-12-03 08:42
W dalszym ciągu nie wskazał Pan cudotwrcy - odbił tylko piłeczkę na zasadzie

"kochanie, naprawiłem dzisiaj cieknący kran.
No i co z tego, z rynny dalej kapie."

Aktualnie sędzia co dwa zdanie przerywa przesłuchanie i dyktuje do protokołu własne własne "streszczenie, przemyślenia". Trwa to piekielnie długo, przerywa i przeszkadza w rozprawie. Protokół często nie odzwierciedla rzeczywistych wypowiedzi. W gruncie rzeczy pisze sędzia zastanawiając się nad każdym zdaniem.Potem sędzia i tak musi to przeczytać i podpisać. W efekcie protokół jest interpretacją sędziego.
Trudno taki protokół nawet zweryfikować.
Teraz przepisze to "siła pomocnicza" i w przypadku pomyłki można w każdej chwili go zweryfikować - istnieje materiał żródłowy.
rybka / 2006-12-03 08:55 / Tysiącznik na forum
Ale ja nie jestem od wskazywania kogokolwiek!
To rząd ma obowiazek dokonywania zmian, a jak na razie tego nie robi. Zmiany w prawie sprowadzają się do wystapień min. Ziobro. I jak to nazwać inaczej, jak nie propagandą.
Co do pańskiej wypowiedzi na temat protokołowania rozprawy, to zna Pan to chyba tylko z filmów. Najważniejszy był, jest i będzie protokół (chociażby dla celów archiwizacyjnych).
A co "siły pomocniczej" to również jest Pan w błędzie. Protokolantem sądowym nie może zostać pierwsza lepsza osoba np. stażysta skierowany z urzędu pracy.
marek19-53 / 83.24.46.* / 2006-12-04 06:36
Z premedytacją napisałem "siła pomocnicza". Widzę istotną różnicę pomiędzy protokolantem piszącym pod dyktando - musi mieć zaufanie, nie może pokręcić , pozmieniać lub poopuszczać a "siłą pomocniczą" przepisującą z taśmy.
marek19-53 / 83.24.2.* / 2006-12-02 21:22
Zapomniałem dodać, że za takim cudotwórcą będę lobbował ze wszystkich sił.

Najnowsze wpisy