Forum Polityka, aktualnościKraj

Ziobro walił młotkiem w służbowego laptopa?

Ziobro walił młotkiem w służbowego laptopa?

Wyświetlaj:
rumak / 71.201.217.* / 2008-02-12 18:50
zboczony narod. ziobro wali laptopa a tusk wali konia na postoju.
Elendir / 2008-02-02 07:34 / Łowca czarownic
Jeśli chodzi o laptopa to guzik mnie obchodzi czym w Ziobro w niego walił i dlaczego (młotkiem, czy pięścią bo biedaczek się wkurzył). Raczej wątpię by chciał w ten sposób usunąć dane (i dziwię się tym którzy widzą w przytoczeniu tego faktu takiej sugestii Ćwiąkalskiego - ludzie myślcie!). Raczej wynika z tego jedynie że nie ma szacunku dla własności państwowej.

Natomiast to co jest ważne to niszczona korespondencja. Jeśli Ziobro jest tak kryształowo czysty jak się przedstawiał to dlaczego korespondencja była niszczona? I dlaczego Ziobro uważa prześwietlenie laptopa firmowego na zlecenie nowego szefa za inwigilację? Laptop firmowy to nie prywatna korespondencja.
jan kowalski / 2008-02-01 19:15 / Tysiącznik na forum
Ćwiąkała wydaje się być normalnym inaczej, skoro chce naprawiać stary, wysłużony sprzęt komputerowy. Tak robią tylko szrociarze na allegro, chyba, że chce go tam jeszcze opchnąć. A swoją drogą ciekawe co za mądrala wycenił naprawę na 5000zł? Podajcie jaki to model, to wyszukamy podobny za dużo mniejsze pieniądze.
uczulony na Polskę / 78.152.18.* / 2008-02-02 00:37
Dzisiaj rozwalił laptopa , jutro wypowie wojnę Rosji. Taki to sposób myślenia. Nie moje. I mam w d... całą Polskę. w koncu to , Ja Minister Polski coś znaczę . Reszta istnieje po to by Ziobrowskie spełniać zachciańki. Niec swoje prywatne auto wali młotkiem , a laptopa Narodu Polskiego niech nie tyka.
larson41 / 2008-02-10 11:23 / Bywalec forum
czy strajk lekarzy sie nie skonczy ???????a moze do prywatnego slonko , odliczysz to od podatku!
### / 2008-02-01 22:02 / Bywalec forum
Popatrz tutaj.
http://www.tvn24.pl/0,2102211,0,0,1,1,0,galeriamax.html
jan kowalski / 2008-02-01 19:02 / Tysiącznik na forum
niesamowity sukces ministra, Tuskowi pewnie skoczy w sondażach, prezydentura coraz bliżej. Tylko czy z tak prymitywnymi, leniwymi i nie rozgarnietymi ministrami to w ogóle możliwe?? Ćwiąkalski wyszedł na durnia( pewnia sam tym młotkiem oberwał), Ziobro triumfuje - takie są moje odczucia.
bt / 83.21.172.* / 2008-02-01 15:16
Typowe dla maluczkich ( czytaj: pisorow ). Czego nie da sie przywłaszczyć należy zniszczyć .
G# / 213.158.197.* / 2008-02-01 15:52
Typowy wyborca PO: "bt" - wyciąga tak głupie wnioski z ćwiąkanej insynuacji, że nawet Ćwiakała tego (chyba) nie przewidział.
Gall# / 213.158.197.* / 2008-02-01 14:44
Ćwiąkalski obronę przestępców ma we krwi; on nie sprawdza korespondencji Stokłosy, Krauzego - swoich chebodawców - tylko ministra Ziobry, który dla aferzystów był (i jeszcze będzie) poważnym zagrozeniem.
Bies2 / 2008-02-12 13:54 / Bywalec forum
Skąd wiesz komu sprawdzał Ziobro korespondencję. Co sugerujesz , mówiąc , że będzie dla nich poważnym zagrożeniem. Jest mało prawdopodobne by trafili do jednej celi. Panie "demokrato", od kiedy wolno sprawdzać korespondencję, osobom mającym takie numery w telefonie komórkowym i do tego bez nakazu Sadu.
Elendir / 2008-02-02 07:25 / Łowca czarownic
Jak był tak kryształowo czysty, to czemu niszczył korespondencję?
dareg / 87.207.193.* / 2008-02-01 14:41
mamy wreszcie pierwszy cud !
spora częśc spoleczństwa (wyborcy PO) uwierzyła, że najlepszym sposobem na usunięcie danych z laptopa jest walenie młotkiem
ja jako przedstawiciel bydła mam problem, bo znam inne nieinwazyjne sposoby
gratuluje wyborcom PO inteligentnego ministra
anakha / 2008-02-01 16:04 / Bywalec forum
Glosowalem na PO wiec mozna powiedziec, ze jestem ich wyborca ... natomiast nie uwierzylem, ze ktos probowal usuwac dane z laptopa mlotkiem, co wiecej nikt nie probowal mi tego wmowic ( przeczytalem to dopiero w Twoim poscie )
Z doniesien medialnych dowiedzialem sie, ze komputer bedacy na stanie Pana Ziobry posiada uszkodzenia mechaniczne ( oraz elektroniczne ) wywolane prawdopodobnie mlotkiem - gdzie tu mowa o usuwaniu danych ( usuwanie danych to drugi watek ).
Nie wiem czy Ziobro walil mlotkiem w laptopa czy w kserokopiarke czy w asystenta ... natomiast jezeli ktos wali mlotkiem w sluzbowego laptopa ( niewazne kto to jest Ziobro, Cwiakalski czy ktokolwiek inny ) to trzeba koniecznie obciazyc go kosztami naprawy lub wyslac na badania w celu stwierdzenia czy sa podstawy do ubezwlasnowolnienia.
jan kowalski / 2008-02-02 20:02 / Tysiącznik na forum
gdyby Ćwiąkała był czlowiekiem inteligentnym, obciążyłby Ziobrę kosztami i nie robił tej idiotycznej i prostackiej afery. Jasno na bialym widać, że POpaprańcy brak sukcesów i pomysłow na politykę próbują zamieniać na politycznie bójki rodem z rynsztoka lub szamba. Są inne sposoby na egzekwowanie prawa niż konferencje prasowe i epatowanie głupotami niewinnych ludzi.
sa podstawy do
ubezwlasnowolnienia.

ale Ćwiąkały i jego kolesi.
obserwator / 2008-02-01 13:33 / Tysiącznik na forum
Nie wierze w ani jedno słowo Mistra Sprawiedliwości, słuchałem konfereccji na ktorej prezenowal swoje wypowiedzi, mam zastrzeżenia do prezentowanego materiału, uważam że dziennikarze winni cała te konferencje zanalizować i jezeli nieprawdziwe są to Premier winiem zareagować. Podane koszty naprawy laptopow sa astronomiczne, jaki to serwis wycenial. Jeżeli cena naprawy jest wyższa niz cena nowego laptopa to naprawy sie nie realizuje a zanosi sie laptop do naprawy do serwisu ktory stosuje ludzkie a nie kosmiczne ceny naprawy. Dzisiaj mlode pokolenie od przedszkolaka ma komputery w małym paluszku i zdobywa nagrody w swiecie, zatem konferencja w wykonaniu ludzi ktorzy umieja tylko klawisze wduszać z oporami , zaświadcza o złej woli. Wyciągnięcie sprawy komputerów obnaża zle intecje PO jako opcji rzadzącej a posłowie PO nie panuja nad rządem.
Młodzi wyborcy ktorzy przyczyniki sie walnie do zwycięstwa PO w wyborach znaja wartość pieniądza, pracuja poza granicami kraju, wiedzą ile kosztuje sprzęt, w USA jest kilkakrotnie tańszy niz w Polsce, zatem ceny wymienione na konferencji orazqaja inteligencję wyborcow. Na money pisza młodzi internauci, czasami ostro , jednak nie mozna im zakazać inteligencji i znajomosci reali gospodarczych. Uwazam że pieniądze podatników mogłyby być lepiej wykorzystane niz strata czasu Ministra na pokazywanie laptopów i zaprezentowanie słow w które młodzi nie wierzą i sobie pomyślą. Z czas to myslenie może przerodzic sie w protes podczas głosownia , przed włożeniem karty wyborczej do urny.
Zdzich / 2008-02-02 00:18 / Bywalec forum
Nikt nie przeczy, że nowy laptop mniej kosztuje. Naprawa szczególnie uszkodzonego mechanicznie laptopa przewyższa niekiedy trzy krotnie koszty nowego laptopa. A oddanie do naprawy laptopa jest potrzebne do odzyskania danych w nim zawartych. Musisz jednak przyznać, że na nowym laptopie tych danyc h z uszkodzonego nie ma. A co do pana Ziobro to się przyznał do uszkodzenia mechanicznego stwierdzając, że chce zapłać za uszkodzony sprzęt, a co najgorsze jak porównujesz do wiadomości młodego pokolenia, które umie się posługiwać tym sprzętem
Dzisiaj mlode pokolenie od
przedszkolaka ma komputery w małym paluszku i zdobywa nagrody w
swiecie, zatem konferencja w wykonaniu ludzi ktorzy umieja tylko
klawisze wduszać z oporami , zaświadcza o złej woli.

Jeszcze jedno pan Ziobro dobrze wie po komisji śledczej w której to tak szybko wykrył grupę trzymającą władzę, że są fachowcy, którzy potrafią odczytać dane z wyczyszczonego komputera. Przecież sam dawał do odczytania Krakowskim hakerom komputer lwicy SLD.
Aramis 10 / 83.22.225.* / 2008-02-01 14:12
Twoje obserwacje wyglądają w ten sposób, że programowo nie wierzysz w to co mówi PO natomiast łykasz bez problemu każde słowo wypowiedziane przez działacza PiS ogłaszając to jako prawdę absolutną.
Cały Twój słowotok służy jednemu celowi. Jest nim wybielenie swoich idoli i zaciemnienie właściwego obrazu sytuacji. Ty rozpisujesz się o cenie naprawy tymczasem istotne jest dlaczego komputery próbował ktoś zniszczyć. Dzisiejszy RMF podał ,że Z. Ziobro użytkował aż sześć kart SIM ,służbowych oczywiście, z których ( jak podobno stwierdził były minister ) aż cztery zostały przypadkowo zniszczone. Myślę więc ,że komputery również zostały zniszczone "przypadkowo". Mnie na przykład ciekawi dlaczego ministrowi do sprawowania jego urzędu ma służyć aż sześć telefonów ,systemu prepaid zresztą.Pragnę przypomnieć ,że za to wszystko płacą podatnicy i w tym przypadku żadna złotówka nie powinna być marnotrawiona.
Nie rozumiem zresztą takiego postępowania. Przecież ludzie uczciwi nie mają nic do ukrycia. Tak przez dwa lata uczył nas PiS. Po co więc te prepaidy ,uszkodzenia ,niszczenie dokumentów ( dzisiaj w tej sprawie złożone zostało zawiadomienie do prokuratury)? Szkoda ,że takich oczywistych obserwacji nie odnotowałeś.
Czytając Twoje wywody przypomina mi się sprawa tzw. afery bilboardowej rozpętanej przez PiS. Jak pamiętamy nie było żadnej podstawy do stawiania zarzutów które wówczas padły. Mimo to CBŚ zrobiło nalot na PZU w celu zabezpieczenia dokumentacji. Oczywiście nic nie znaleziono. Ile to kosztowało, trudno dociec. Policjanci zamiast walczyć z przestępczością trzepali biurka pracowników PZU. Pracownicy zamiast wykonywać swoje obowiązki musieli udzielać informacji policjantom.
Gdzie wówczas byłeś ,Obserwatorze? Czy w tym czasie równiez nawoływałeś aby premier złozył wyjaśnienia jeśli okaże się że wszystko to było nieprawdziwe? Czy wówczas również tak precyzyjnie analizowałeś poniesione koszty? Oczywiście nie gdyż Twoje obserwacje właśnie takie są ,zdecydowanie przechylone na jedną stronę.
obserwator / 2008-02-01 21:29 / Tysiącznik na forum
Aramis 10 > nie akceptuje co piszesz, kaberetu zaprezentowanego na konferencji nie można zaakceptować, bo obraza inteligencję młodych komputerowców którzy znaja się na rzeczy. Dziennikarze wiedzą że Ziobro to tylko wciska klawisze , zaden z niego komuterowiec. To co piszesz nie zgadza się z datami a zatem stanowi obraze dobrego imienia. Jeżeli minister przy władzy obraża bylego ministra to kabaret i bedzie pożywka dla kabareciarzy. Smiech przetoczy się przez cala kule ziemska i padnie regord śmieszności. To tego dodać podsłuchy pielęgniarek i mamy podwojny kabaret a w szpitalach lekarzy odchodzacych od łóżek , matki placzące nad chorymi dziećmi chorującymi na raka, bo komornik zaja fundusze placowe, to hańba dla ludzi sprawiedliwości, tylko mozna wyć i plakać.
janru / 2008-02-01 13:47 / Bywalec forum
naprawiałeś kiedyś laptopa, w dodatku własność ministerstwa,to nie ściąganie filmów.
obserwator / 2008-02-01 13:55 / Tysiącznik na forum
janru nie obrażaj młodych ktorzy maja komputery multimedialne, one sa szczytem techniki ale tez prawdą jest że stare komputery to złom a nowe z nowej produkcji za pół roku stana się także złomem. Nikt nTobie nie zaplaci na Allego za komputer ktory miał Ziobro więcej niz do 1000 zl, bo to juz jest złom, tylko znawcy co nieco wymienia aby jeszcze pochodzil. Być może serwis wycenil nowe podzespoly patrząc w sufit bo kazdy wie że mozna dostać duże upusty na podzespoły starsze.
Zatem wiem co pisze i nie obracaj kota ogonem , nic to nie da. Prawda jak oliwa zawsze wypływa.
Nikodem Dyzma / 83.12.60.* / 2008-02-01 14:38
Chyba nie za bardzo wiesz o czym piszesz.

Naprawa laptopa w zasadzie sprowadza się do wymiany całej płyty głównej.
Taką uszkodzoną płytę można naprawić i takie płyty kupisz na allegro taniej niż w autoryzowanym serwisie (problem z gwarancją i niezawodnością). Na końcową cenę ma wpływ cena części i robocizna. W przypadku naprawy laptopów koszty robocizny są na ogół wysokie. Komputer zrobiony na taśmie zawsze bedzie tańszy niż montowany ręcznie.
Ministerstwo nie kupi podzespołów na allegro i nie zleci naprawy złotej rączce tylko skorzysta z usług autoryzowanego sewisu - dlaczego? - tego chyba osobie inteligentnej nie trzeba tłumaczyć?

Nawet gdyby taka naprawa nic nie kosztowała, to jak wytłumaczysz niszczenie sprzętu za który przecież zapłacono z naszych podatków? W miejsce uszkodzonego sprzętu też zakupią sprzęt z naszych podatków.
maa / 2008-02-01 14:12 / Tysiącznik na forum
Nie bredź.
Zadzwoń do autoryzowanego serwisu ile kosztuje tak naprawa. Rządowe komputery nie mogą być naprawiane jak twój domowy składak z Tesco. Komputery w firmach z certyfikatem ISO2001 też, więc coś o tych cenach wiem.
obserwator / 2008-02-02 14:04 / Tysiącznik na forum
certifikat ISO2001 to system organizacyjny dla zachowania jakości. Nie ma przełożenia na ceny podzespołow. Podzespoły sa typowe, zatem ISO2001 jako agument wypada, prosze nie pisać głupstw.
obserwator / 2008-02-01 21:43 / Tysiącznik na forum
nie wiemy jakie uszkodzenia byly, serwis czy napisał co bylo uszkodzone, rózne serwisy rożne pieniądze biora , niektóre bardzo duze, podzespoły w domowych komupterach sa lepsze niz w słuzbowych, dobre komputery dla graczy to koszt nawet powyżej 10 tyśzl, ten co zaprezentowano to zwykly składak. Nie lekcewaz allegro tam sie kupuje komputery ktore sa o niebo lepsze od słuzbowych, bo sa wypieszczone przez entuzjastow. Popatrz na kariery ludzi z branzy, bez dyplomów sa warci dziesiątki miliardow, pasja dawala wiedze nie do przeskoczenia przez wyksztalciuchów którzy w Polsce rocznie rodza tylko 20 patentów. To liczba lilipucia, wstyd wielki. Zatem nie wciskaj mi kitu, autoryzowane serwisy sa rozne z roznymi cenami, nalezy wbybrać dobry ale uczciwy bo jest wiele nieuczciwych. Nawet jak trzeba to nalezy rozpisac konkurs ofert, jeżeli tego nie było to władza zapomina o sprawiedliwości. Zasad ze pod latarnią jest najciemniej zyje dalej sobie beztrosko.
### / 2008-02-01 22:05 / Bywalec forum
Wycene naprawy tego komputera znajdziesz tutaj:
http://www.tvn24.pl/0,2102211,0,0,1,1,0,galeriamax.html
obserwator / 2008-02-02 13:58 / Tysiącznik na forum
Ta wycena jest z sufitu, jest szkodliwa spolecznie bo pokazuje jak można ustawiać ceny a być może przetargi. Można było poczytać sobie informację że serwer kupiony za 500 tyś dolarow po kilku latach zostal sprzedany za 40 tyś dolarow na aucji internetowej, bo wykonawca tego serwera chciał dać tylko 15 tyś zł. Ta wycena została zrobiona na zamówienie, winna natychmiast być sprawdzona przez fachowców innej firmy bo słowa wypowiedziane przez Ministra Sprawiedliwości każą watpić w sprawiedliwość w ogóle. Nie bedę odnosił sie do poszczególnych pozycji bo wycena jest tylko kartką papieru i jezeli ministerstwa placą za naprawy wg takich wycen to boje sie o swoich bliskich, to państwo zjedzą długi . Mam nadzieję że Pan Ziobro tę wycenę też otrzyma i sprawdzi czy doszło do przekroczenia prawa. Nie można za złom komputerowy , mam na mysli że komputer po kilku latach to złom, praktycznie po kilku miesiącach juz jest warty połowę ceny. Warto by Polacy zastanowili sie ile w długu państwa i obywateli maja bylejakie komputery sprzedawane za kosmiczne ceny a po kilku latach bedą złomem kttory zaśmieca Polske. Myślę że temat wunien być wyjaśniony przez komisję sejmowa bo podawane informacje moga wywoływac niepokój spoleczny, że bez sprawdzenia podaje sie kwoty ktore ktoś mógł wziąć z sufitu.
obserwator / 2008-02-02 14:50 / Tysiącznik na forum
ThinkPad A31p wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie obecnie dostępne na rynku, takie jak procesor Intel Mobile Pentium 4 Processor - M, DDR (double data rate) i rozwiązanie graficzne VATI Mobility FireGL 7800, które obsługuje zaawansowane aplikacje 3D. Wysokiej jakości projekty graficzne są prezentowane na unikalnym 15-calowym monitorze UXGA FlexView IBM, który gwarantuje 25-50% wyższą skalę jaskrawości i dwukrotnie lepszy kontrast w porównaniu do podobnych monitorów z kątami patrzenia do 170 stopni.
Te komputery sa z roku 2002r czy przetrwały probe czasu , czy sa warte owczesnej ceny, czy dzisiaj mozna dostać perełki komputerowe w przyzwoitej cenie deklasujace użytkowy złom komputerowy
ThinkPad A31p jest dostępny w cenie równowartości 3475 dolarów. w 2002r

http://www.ibm.com/pl
prytek / 83.6.145.* / 2008-02-01 13:43
jejku stary o czym ty bredzisz a co to ma do rzeczy ?? Ziobro kłamał i roz..... swojego laptopa; ciekawe po co ?? nikt dla zabawy nie rozwala służbowego laptopa "młotkiem" młotku :) Jeżeli w tym kraju stratą czasu jest udowadnianie NIELEGALNYCH DZIAŁAŃ MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚĆ to chyba z niego wyemigruje; a co mnie obchodzi ile one kosztowały !!!! Jeku niech się ktoś coś napisze bo zwątpie w inteligencje naszego narodu :):):):):)
Hej / 130.60.28.* / 2008-02-01 14:46
Panie Mlotek-Prytek. Mlotkiem to jestes ty. Sproboj wlaczyc laptop niszczony mlotkiem. PO sie kompletnie kompromituje. W TVN byla mowa, ze laptop Pana Ziobry byl niszczony mlotkiem i ze nie mozna go uruchomic. W opowiedzi na to prowadzaca nacisnela guzik i wlaczyla ten komputer (dla widzow bylo to widoczne). Poza tym, kto niszczyl mlotkiem laptop Pana Ziobry? Sam Pan Ziobro,. czy ludzie Cwiakalskiego? I to zniszczenie wykryto dopiero po trzech miesiacach, kiedy PO zaczyna osuwac sie grunt pod nogami?
### / 2008-02-01 14:36 / Bywalec forum
Masz jakis dowod ze to Pan Ziobro ten komputer mlotkiem niszczyl?
junior78 / 83.13.4.* / 2008-02-01 14:08
prytek - zgadzam się z Tobą w 100%. Pan obserwator (forumowicz) chyba nudzi się w domu i tylko na forach wypisuje głupoty. Żeby chociaż jeszcze jakoś składnie to pisał. W ogóle jego wypowiedź jest tak niezrozumiała że się ciężko ją czyta. Same głupoty.
Jeżeli Ziobro, kryształowa postać, zrobił coś nie tak to czemu nie ma tego PO sprawdzić? najwyraźniej obserwtor to PiS'owiec...

Najnowsze wpisy