Forum Polityka, aktualnościKraj

Źle rozpoznane ofiary? Zdaniem Seremeta to bez znaczenia

Źle rozpoznane ofiary? Zdaniem Seremeta to bez znaczenia

Wyświetlaj:
ździcho / 77.255.233.* / 2011-05-19 21:38

- Kwestia tej identyfikacji nie ma żadnego znaczenia dla śledztwa - powiedział Andrzej Seremet.


Pytany, dlaczego - jego zdaniem - ta sprawa została poruszona właśnie podczas środowych rozmów, Seremet odpowiedział: Nie mam zielonego pojęcia. Jesteśmy zaskoczeni. Wydaje się nam, że to nie służy nikomu ani niczemu.

A ja bym na to zwrócił uwagę. Rosjanie podając tę informację, rzucają niejako cień podejrzeń na samych siebie. Nie sprostowali od razu, tylko po upływie niemalże półtora roku. A po drugie, to po jaka cholerę w ogóle to robili. Po to żeby teraz im ktoś "odgrzebywał" co tak dawno już "zakopali" ku zapomnieniu?
Botycki / 178.42.31.* / 2011-05-19 15:09
Ja mam tylko jedno skromne pytanko. Dlaczego Rosjanie nie pozwolili rodzinom zidentyfikować zwłok swoich najbliższych? Czyżby mieli coś do ukrycia? Ciekawe, gdzie tak naprawdę sa pochowane zwłoki wszystkich pomordowanych. Bo w Polsce są tylko worki z kamieniami i piaskiem - metoda stara jak sama Rosja.
ździcho / 77.255.233.* / 2011-05-19 21:43

Dlaczego Rosjanie nie pozwolili
rodzinom zidentyfikować zwłok swoich najbliższych?

Dziwne. Umiesz pisać, ale czytać już nie:
wątpliwość zostały zweryfikowane przed pochówkiem ofiar


ekspertyza molekularno-genetyczna przeprowadzona przez rosyjskich ekspertów podważyła wyniki dokonanej w kwietniu 2010 r. przez stronę polską identyfikacji ciał trzech ofiar katastrofy smoleńskiej.


członkowie rodzin albo osoby do tego upoważnione rozpoznały pewne osoby, przy czym po badaniach genetycznych okazało się, że te rozpoznania były błędne.


wątpliwości co do tożsamości ofiar zostały zweryfikowane, zanim te osoby zostały pochowane.

Kaczyński też widział zwłoki swojego (nierozpoznanego przez siebie)brata. Widział, choć zabroniono mu patrzeć? A Gosiewska?
rozwado / 2011-05-19 13:20 / Tysiącznik na forum
Ruscy swietnie steruja histeria smolenska. Raz po raz jakas prowokacja, tablica w Strzalkowie, to nowa makabra. Jakie to ma znaczenie - to okazja do nowej rozróby przed wyborami. Przez PiS stajemy sie obiektem intryg i manipulacji Putina i jego ludzi.
AAE1 / 85.112.223.* / 2011-05-19 10:56
życie ludzkie, ludzka śmierć, zabójstwo czy śmierć naturalna. Jakie to ma znaczenie?
Rossi / 91.189.73.* / 2011-05-19 10:41
Konkluzją tytułu może być ..... POCHOWAĆ MOŻNA BYŁO WSZYSTKIE OFIARY KATASTROFY W JEDNEJ MOGILE"......
Serement jako pierwszy prokurator wskazany przez Tuska (koalicję ) na stanowisko wykonuje dobrą robotę w zakresie PR-u, mertorycznie puste słowa, zero, kupa śmiechu.
z Zielonej Wyspy / 79.188.238.* / 2011-05-19 09:35
pani Kopacz z mównicy Sejmowej.

demokracji uczcie się od Białorusi.
fstryga / 79.188.238.* / 2011-05-19 09:33
tak wygląda państwo polskie .

odmawiają przeprowadzenia ekshumacji rodzinom, co to za państwo ?
Kpiny z demokracji i narodu .
ździcho / 77.254.245.* / 2011-05-19 09:43

odmawiają przeprowadzenia ekshumacji rodzinom

Gdzieś był(a) w kwietniu ub. roku? Analogicznie rodziny? Teraz to każdy cwany jak już nieprawidłowości podane w mediach. Trzeba było wtedy robić larum, PRZED pochówkiem. Straszył ktoś wtedy Sybirem, czy jak?
matematyka się kłania / 83.12.233.* / 2011-05-19 08:51
Ale szanowni Państwo, nie mogła to być liczba 3 ciał. Liczba źle zidentyfikowanych powinna być parzysta. Tak więc np. 2, 4, 6 itp. Proszę wrócić do szkoły i spróbować się troche pouczyć.
tesa1959 / 2011-05-19 09:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kłaniają się kombinacje z matematyki. Mogły być 3 ciała:1 jako2 ; 2 jako3; 3 jako 1. Kto tu ma wrócić do szkoły?
tade / 83.2.33.* / 2011-05-19 08:32
jak to bez znaczenia?
Przecież Jary nie poznał brata?
Należy dokładnie,
przez komisję europejską/ amerykańską,
w laboratorium nie w Polsce a w USA
sprawdzić kto spoczywa na Wawelu!!!!!
tesa1959 / 2011-05-19 09:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dajmy spokój tragicznie zmarłym. Niech spoczywają w pokoju tam,gdzie ich pochowano. Ich czy nie ich - jakie to ma znaczenie? Lepiej nie zaglądać do trumien. Przed laty uległ wypadkowi samolot wojskowy. Piot zmieścił się w menażce:(.
celestyna jędckowa / 212.14.47.* / 2011-05-19 07:45
obrzuca błotem stronę Rosyjską oskarżając Rosjan o najpotworniejsze zbrodnicze wręcz zamiary stosowane wobec wywolania katastrofy oraz prowadzenia śledztwa. Tymczasem gdy Rosjanie publikują jeden niepodważalny fakt że przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy nie potrafiły rozpoznać swoich "bliskich" to strona Polska oskarża Rosjan o prowokację. Zaiste relatywizm w podejściu do tej katastrofy strony polskiej jest bardzo zbliżony do propagandy Pentagonu stosowanej wobec kolejnych podbijanych przez ten rezim krajów [Jugosławia, Irak, Afganistan, Pakistan, Libia etc.]. To jest dopiero nowomodna zachodnia propaganda zła.
celek / 62.244.135.* / 2011-05-19 09:22
najpierw, niby celestyno, zapoznaj się jak rodziny ofiar identyfikowały ciała a potem dopiero wypisuj ale nie idiotyzmy jak wyżej.
ździcho / 77.254.245.* / 2011-05-19 09:27
Czyżby wówczas utrudniano rodzinom identyfikację ciał swoich bliskich? Dlaczego w takim razie wtedy nie podniosły rumoru, tylko siedziały cicho?
em96 / 151.83.217.* / 2011-05-19 19:44
A Ty chłopcze rozumiesz polski, czy lepiej rosyjski...?
Zakaz otwierania trumien jest czym, jak nie utrudnianiem...? - Więcej wskazuje na obawę przed wykryciem czegoś, co najwyraźniej ma być ukryte... Czy nie za dużo tych "dziwnych", nienormalnych okoliczności w całej tej sprawie...?
ździcho / 77.255.233.* / 2011-05-19 20:29
A Pan nie rozumiesz pytania:
Dlaczego w
takim razie wtedy nie podniosły rumoru, tylko siedziały cicho?

? Dni najbliższe po 10 kwietnia 2010 były lepszą okazja do tego niz dzień dzisiejszy chyba. A z tym "chłopcze" to do swoich dzieci albo do podwładnych proszę. Nie jesteśmy kolegami.
tesa1959 / 2011-05-19 09:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Najpierw zastanówmy się, kto ten rumor podnosi, a odpowiedź nasunie się sama.
ździcho / 77.254.245.* / 2011-05-19 09:46
Że niby ja?
celek / 62.244.135.* / 2011-05-19 09:22
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
najpierw, niby celestyno, zapoznaj się jak rodziny ofiar identyfikowały ciała a potem
dopiero wypisuj ale nie idiotyzmy jak wyżej.


fstryga / 79.188.238.* / 2011-05-19 09:33
+ popieram - neguję 0 usuń Zgłoś do usunięcia
tak wygląda państwo polskie .

odmawiają przeprowadzenia ekshumacji rodzinom, co to za państwo ?
Kpiny z demokracji i narodu .
tesa1959 / 2011-05-19 09:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie Ty. Tylko skomentowałam Twoje pytania, a raczej dorzuciłam treści do komentarza.
a fe / 192.251.226.* / 2011-05-19 18:21
to tak jak się dorzuca sfermentowaną treść. Później trzeba użyć menażki, żeby ją całą tam zmieścić.
tesa1959 / 2011-05-19 18:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Chciałbyś oglądać to co jest w trumnach? Jesteś pewien? Bo ja nie.
em96 / 151.83.217.* / 2011-05-19 19:00
A jakież to fachowe wnioski z tego "eksperckiego" oglądania mogłabyś wyciągnąć...?
Od tego są specjaliści i na tym polega ich praca, więc to, co kto chciałby, nie ma tu nic do rzeczy...
- Ma natomiast..., poczucie własnej wartości i udowodnienie, że durne hipotezy są durne jak ich autorzy i każdy minimalnie nawet rozgarnięty nie pozwoli sobie "zatkać nimi gęby"...
tesa1959 / 2011-05-19 19:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Mój komentarz był dalszym ciągiem do komentarza celestyny jęckowej. To tak dla Twojej wiadomości, bo widzę, że czytasz wybiórczo i przez to nie rozumiesz co czytasz.
em96 / 151.83.217.* / 2011-05-19 19:34
Mój natomiast wybiórczy komentarz ,dotyczy zasadności szczegółowego badania tego co nam usilnie wciskają z zakazem możliwości weryfikacji, pomimo wielowiekowych dowodów na notoryczne "mijanie się z prawdą"... Oczywiście w kontekście Twoich, jak zwykle niepoprawnych wątpliwości...
tesa1959 / 2011-05-19 19:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jak zwykle niepoprawnych? Masz prawo do własnego zdania i ja także je mam.
em96 / 151.83.217.* / 2011-05-19 19:45
"Jak zwykle niepoprawnych? Masz prawo do
własnego zdania i ja także je mam. "

A może masz dowody na prawdomówność ruskich...?
tesa1959 / 2011-05-19 19:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I widzisz? Nie rozumiesz tego o czym piszę. W którym momencie powiedziałam, że Rosjanie nie kłamią? To śmieszne, ale swego czasu ktoś mnie obrzucił błotem za to, że nie ufam im, teraz Ty uważasz, że im ufam. Jak bardzo im ie ufam może świadczyć fakt, że w momencie pierwszego komunikatu o katastrofie (oglądałam "Poranek TVN) oberwało mi się od syna za słowa "Ruscy maczali w tym palce".
em96 / 151.83.216.* / 2011-05-19 20:45
Nie musiałaś napisać. Wystarczy, że poddajesz w wątpliwość zasadność wykonania ekspertyzy (niezależnej) zawartości trumien.
Z wszystkich czynności związanych z tragedią, aż "bije w oczy" mataczenie i "gra na zwłokę"...
A co do reakcji syna...
Za jego wychowanie, wiedzę i historyczne uświadomienie..., raczej nie ja powinienem poczuwać się do odpowiedzialności...
Pani "psorko"... jak pani dzieci wychowuje... - Jak za "komuny"...? Mnie też dopiero w szkole średniej uświadomiono o Katyniu i mam do dzisiaj o to pretensje moich wychowawców (belfrów powinienem napisać), ale od tej pory minęło wiele czasu i dużo w kraju się zmieniło ...
Czy Pani zdążyła to zauważyć...
W tej sytuacji nic dziwnego, że mamy w kraju ponad połowę "nieszczególnie" rozwiniętych głosujących na naiwny, płytki populizm PO...
tesa1959 / 2011-05-19 20:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeżeli tego nie zauważyłeś, to dzisiaj młodzież ma swoje zdanie. Jeśli chodzi o mojego syna, to dobrze go wychowałam: nie jest do nikogo uprzedzony, wie o Katyniu, o Miednoje, Charkowie, o zsyłkach (mój dziadek był w sumie 12 lat w Kazachstanie na zesłaniu za ruch oporu w czasie I wojny 4 lata i 8 w czasie drugiej). Toteż proszę mnie nie pouczać, bo wychowałam swoje dzieci na patriotów i myślących samodzielnie. Żadne z nich (a mam troje) nie wyobraża sobie emigracji z kraju na stałe. Są dumne z Polski, nie wstydzą się ani godła ani flagi, stają na baczność, gdy jest grany hymn, chłopcy zdejmują nakrycie głowy przed godłem, co rzadko się dzisiaj zdarza. To wszystko nie oznacza, że muszą zawsze zgadzać się ze mną, zwłaszcza,że nie uczyłam nienawiści do nikogo. A co do głosowania - nikt z nas nie głosuje na partię (żadną). Jesteśmy w tej luksusowej sytuacji, że znamy wieloletniego posła z naszego rejonu, który sprawdza się od wielu lat i głosujemy na jego osobę. Dla Twojej wiadomości -nie jest ani z PO ani z PiS. Zachowaj dla siebie niezbyt mądre oceny ludzi, których tak naprawdę nie znasz. Ja Ciebie nie oceniam i nikogo, ale odnoszę się tylko i wyłącznie do komentarzy.
jt / 78.8.45.* / 2011-05-20 20:55

A co do głosowania - nikt z nas
nie głosuje na partię (żadną). Jesteśmy w tej luksusowej
sytuacji, że znamy wieloletniego posła z naszego rejonu,
który sprawdza się od wielu lat i głosujemy na jego
osobę.
Gratuluję naiwności.A dlaczego?,już to kiedyś Ci wyjaśniałem,jednak widzę że nie dotarło.Nie głosujesz na człowieka,tylko na partię(jak się domyślam jest to SLD).Przecież ten poseł głosuje tak jak mu jego partia każe.Zobacz jak ten Twój wybraniec głosował w takich sprawach jak np.aborcja,konkordat czy inne ważne dla Ciebie.Czy głosował zgodnie z Twoimi przekonaniami?.Czy tylko to co robi dla regionu się liczy?.
tesa1959 / 2011-05-25 21:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

.Czy
tylko to co robi dla regionu się liczy?.

Wyobraź sobie, że dla mnie liczy się głównie to, co robi dla regionu. Co do aborcji, to wypracowano najlepszą z możliwych ustawę już dawno (przecież nie wszyscy są wierzący i nie da się wypracować lepszego kompromisu).
jt / 78.9.30.* / 2011-05-26 20:53

Wyobraź sobie, że dla mnie liczy się głównie to, co robi
dla regionu.
Ciekawe rozumowanie.Nieważne jak głosuje,czy zgodnie z moimi przekonaniami,ważne że dla regionu robi dobrze.


Co do aborcji, to wypracowano najlepszą z
możliwych ustawę
Nie pytam o ustawę,tylko o to jak głosował Twój wybraniec,czy tak jak Ty byś chciała?.
W obecnej ordynacji wyborczej głosujesz na daną partię,nie na człowieka.Liczy się ile głosów otrzyma partia,i dopiero potem ile z tej partii przypada na konkretnego kandydata.Jak partia ma więcej głosów to większa liczba ich kandydatów przechodzi,nawet jak któryś z nich dostał mniej głosów od kandydata z partii która otrzymała mniej głosów.
ździcho / 212.106.20.* / 2011-05-25 22:36
To temat sprzed pięciu dni i em96 nie odpisze. Nawiasem mówiąc szkoda, bo lubię się z nim droczyć. A co do meritum: Dlaczego Twój kandydat robi dobrze Twojemu regionowi za kasę przeznaczona dla wszystkich? Wkurza mnie to, bo ja chciałbym, żeby on dobrze robił mojemu regionowi, a nie Twojemu. Zobacz jaki to bezsens popieranie kogoś. Zawsze ktoś inny na tym straci. Co do aborcji - to jest morderstwo SZCZEGÓLNIE okrutne i słowo kompromis przyprawia mnie o dreszcze, szczególnie, gdy pada z ust teologa. Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy