zlecenia typu PCRO

początkującyABC / 82.210.153.* / 2008-08-20 19:31
Witam,

Dzisiaj złożyłem zlecenie PCRO na zakup akcji w okresie dogrywki (po 16:20). I co? I się nie zrealizowało :|....

Gdzieś wyczytałem, że w czasie dogrywki:
"Zlecenia są składane i realizowane po cenie równej kursowi zamknięcia (LIMIT)."

Czy to prawda, że tylko zlecenia typu LIMIT są realizowane w czasie dogrywki?

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
REGULATOR / 194.145.225.* / 2008-08-21 18:29
Zachecam do lektury szczegółowych zasad obrotu giełdowego - znajdziesz na stronie GPW - jeżeli nie było chętego na sprzedaż na Twoje zlecenie kupna po PCRO to nie masz transakcji. W czasie dogrywki realizowane są wszystkie zlecenia po określonym kursie na zamknięciu notowań, według kolejności ich przyjęcia.

PR
fazik / 2008-08-20 22:07 / "Gpw-racer"
PCRO ma sens tyko w czasie fixingu... (ustalania ceny na otwarcie/zamknięcie).
Po 16:20 do 16:30 realizowane są zlecenia w cenie LIMIT lub PKC ale tych drugich nie jestem pewien. PCRO w tym momencie nie już ma zbytniego sensu.

Sprawdź komunikaty po złożeniu zlecenia, może tam masz odpowiedź
początkującyABC / 82.210.153.* / 2008-08-22 20:17
Faktycznie PCRO są tylko do ustalania ceny na fixingu (przed i po sesji). Więc to co zrobiłem było bez sensu...

Sprawdziłem komunikaty systemu. Moje zlecenie PCRO zostało poprawnie przyjęte podczas dogrywki. Czy to oznacza, że zlecenie PCRO (złożone podczas dogrywki), zostałoby zrealizowane następnego dnia na otwarcie (gdyby oczywiście miało odpowiednią datę ważności)???

Intuicja podpowiada, że zlecenia PKC złożone podczas dogrywki powinny być realizowane. Jednak jest chyba inaczej, bazując na informacjach z http://bossa.pl/edukacja/warset/nowe_zlecenia.html. Czy jest jakieś wyjaśnienie tego, że PKC nie są przyjmowane podczas dogrywki???

Pozdrawiam.
z_brzeszczot / 2008-08-22 22:56 / Leszcz uliczny
Po pierwsze - po co się upierać przy PKC lub PCRO w fazie dogrywki (po fixie), skoro i tak jest ustalona jedna cena, po jakiej się mogą odbywać transakcje...

Po drugie - załóżmy, że "stoi" na sprzedaży 1000 szt. akcji w ustalonej cenie; decydujesz się na zakup 800 akcji. Ale wystawienie zlecenia zabiera kilka sekund i w tym czasie ktoś już sekundę przed Tobą kupił 500 szt i brakuje 300 żeby zrealizować w całości Twoje zlecenie... I tu jest argument za LIMIT-em: otóż kupujesz w tym momencie 500 a 300 pojawia się w arkuszu po tej samej cenie jako oferta kupna. Dlatego Pekac odpada
początkującyABC / 82.210.153.* / 2008-08-23 01:38
No fakt. Wszystko jasne! Jeśli zlecenia PKC teoretycznie byłyby przyjmowane w dogrywce, to niezrealizowane 300 szt. musiałoby się pokazać w arkuszu jako PKC, co nie ma sensu, bo kurs jest już ustalony.

W zasadzie do tej pory używałem tylko zleceń PKC (podczas notowań ciągłych), co przyzwyczaja do tego, że nic z mojego zlecenia nie czeka w arkuszu i jest realizowane w całości. Widzę, że muszę się jeszcze podszkolić/potrenować grę po 16:10...

Dziękuję Ci dobry człowieku ;)
Pozdrawiam.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy