Forum Forum dla firmKsięgowość

Zlecenie i dzieło - jakie składki?

Zlecenie i dzieło - jakie składki?

Money.pl / 2007-02-22 23:30
Komentarze do wiadomości: Zlecenie i dzieło - jakie składki?.
Wyświetlaj:
mi-nutka26 / 78.8.158.* / 2011-02-17 21:42
Witam. Kończę niedługo 26 lat, jestem zatrudniona w dwóch różnych miejscach na umowach zlecenie, na stawce godzinowej, jakie składki będą mi odciągane po skończeniu 26 roku życia, i czy wszystkie te składki będą mi pobierać w obu pracach? czy jeśli któreś tylko w jednej, to czy ja decyduję o tym w której? czy te kwoty są procentowo obliczane od stawki godzinowej czy to jakieś konkretne kwoty? byłabym wdzięczna za odpowiedź :)
szklarek / 2011-03-02 09:21
Rozumiem, że jesteś studentką lub uczennicą.
Obowiązkowo będą to składki emerytalna, rentowa i wypadkowa tylko z jednej umowy, z drugiej dobrowolnie. Jeśli zdecydujesz się na oskładkowanie tylko jednej umowy- do Ciebie należy wybór której.
Składka zdrowotna będzie obowiązkowa od obu umów. Składka chorobowa dobrowolna od każdej umowy.
aaabbbccc / 95.108.64.* / 2011-03-01 17:14
to zależy od ciebie, możesz miec odprowadzane składki od mniejszej umowy zlecenia a druga będzie wtedy nie ozusowana
maks1984 / 46.113.214.* / 2011-02-13 19:23
Witam. Mam nastepujący problem. Moja żona zakłada firmę zajmującą się instalacjami alarmowymi. Zlecenia będą wykonywane przeze mnie. Jakie zlecenie byłoby dla nas korzystniejsze - o dzieło czy umowa zlecenie. Zaznaczam ze pracuje w innej firmie na pełen etat, więc mam opłacane składki ZUS. Chcemy ominąć płacenia składek ZUS.
solido / 2011-02-13 21:52
Witam. to zależy. Jeżeli jest Pan na etacie i zarabia więcej niż minimum socjalne -umowa zlecenie będzie wymagała zapłacenia tylko ubezpieczenia zdrowotnego no i oczywiście podatku dochodowego, natomiast umowa o dzieło - tylko podatku dochodowego.
różnica w sumie nie jest duża, bo część skłądki na ubezpieczenie zdrowotne (7,75%) odlicza się od podatku (cała naliczona to 9%) ale trzeba już zgosić do zusu takie zlecenie i skałdac deklaracje. pozdrawiam
maciek 12345 / 89.74.236.* / 2011-02-08 21:10
Witam. Mam 24 lata i za pół roku kończę studia.
Dla pracodawcy najlepiej, a w zasadzie najtaniej jest zatrudnić studenta, na umowę zlecenie/o dzieło.
Czy wszelkie składki zus, ofe, zdrowotne... są tak istotne czy w przypadku gdy mam zamiar podjąć tą pracę na okres pół roku "opłaca" mi się właśnie taka umowa.
Z kolei może warto starać się o umowę o prace?
W zasadzie tak to rozumiem. Pracodawca płaci mniej, bo nie płaci składek itp, ale mi płaci więcej :-). Mam zamiar w przypadku umowy zlecenie/o dzieło domagać się większego wynagrodzenia niż gdyby to miała być umowa o pracę.
szklarek / 2011-02-09 12:14
Pytasz o istotność kwotową tych obciążeń tj. udział arytmetyczny w koszcie pracodawcy i w stosunku do wypłaty netto, czy o istotność zabezpieczenia społecznego ?

1. kwotowo jest tak, że pracodawca płaci ze swoich środków 1/2 odprowadzanej dla Ciebie składki emerytalnej, 3/4 rentowej, i całe wypadkowe. Ty odpowiednio, ze swojego brutto z umowy- 1/2 emerytalnej, 1/4 rentowej, całą chorobową i całą zdrowotną.
I to jest ta różnica w umowie-zleceniu ze studentem ( bo nie ma składek ) i pole do ewentualnej negocjajcji wynagrodzenia.
By uzmysłowić sobie konkretne kwoty- podziałaj na tym kalkulatorze:

http://www.money.pl/podatki/kalkulatory/plac/

2. Stosunek pracy powoduje przede wszystkim zabezpieczenie mniejsze lub większe związane z KP- okres wypowiedzenia, biegnięcie zakładowego stażu pracy- co wpływa w przyszłości np. na prawo do odprawy itd. I jakby nie brzmiało to śmiesznie na tle obecnej zadymy z OFE- jednak zbieranie już kapitału na swoją emeryturę. Może pół roku więcej- to niewiele. Ale już w przypadku odpukać prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy- te pół roku może być w młodym wieku decydujące. Bo gdyby ta niezdolność zdarzyła się już teraz tj. np. w wieku 25-30 lat- by otrzymać rentę trzeba wykazać już 4 lata okresów składkowych i nieskładkowych, ale te drugie w wymiarze max. 1/3 tych pierwszych. I nieskładkowe 5 lat studiów w ten sposób na nic się zdaje.
Benona / 94.75.89.* / 2011-01-16 07:32
Witam !!!
Mam pytanko,do tej pory byłam zatrudniona na pół etatu i umowe dostawałam na rok.Teraz mam nowego pracodawcę w tej samej firmie i okazało się ,że zastanawiają się jaką mają mi dac umowę czy na zlecenie ,a może o dzieło.Co dla mnie byłoby lepsze .Bardzo proszę o pomoc ,bo nie wiem na co mam się zgodzic.Mam 55 lat to już nie znajde tak łatwo pracy i chciałabym jak najkorzystniejszą umowę dla mnie.Proszę o pomoc i dobra radę i dziękuję.
szklarek / 2011-01-24 12:45
W przypadku umowy o dzieło "na rękę" otrzyma Pani więcej ( przy założeniu tego samego brutto ), ale nie będą odprowadzane składki ZUS- traci Pani ubezpieczenie zdrowotne, nie przyrasta też nic na koncie emerytalnym. Więc to mało bezpieczna sytuacja. samodzielne, dobrowolne opłacanie składki zdrowotnej to droga przyjemność:
nie mniej niż 324,52 zł w obecnym kwartale.
Z kolei niepłacenie składki rentowej ma znaczenie takie, że w razie stania się niezdolną do pracy- renta z tego tytułu w Pani wieku wymaga minimum 5 lat okresów składkowych i nieskładkowych w ciągu ostatnich 10 lat przed orzeczeniem- jeśli całe poprzednie 5 lat Pani przepracowała- nie ma to znaczenia, jeśli mniej- to. np. w 2014, rok przed emeryturą w razie niezdolności może okazać się, że renty nie otrzyma Pani.

Jeśli więc nie ma Pani innych tytułów do ubezpieczenia ( etatów, renty itp) - umowę o dzieło odradzam. Umowa zlecenie będzie finansowo korzystniejsza, ale bez praw pracowniczych- urlopów itp.
fuong / 89.77.158.* / 2011-01-21 15:58
oczywiscie, ze lepsza jest umowa o dzielo - nie odciagaja z niej skladki na zus, jak przy umowie zlecenia, placisz tylko podatek dochodowy - nie wiem jaki u ciebie wchodzi w gre - jakie bys miala koszty uzyskania przychodu: jesli wolny zawod, tworczy, to 50% wiec podatejk bylby polowa z 19% Twojego przychodu w miesiacu. Albo cale 19% podatku... i tak sie oplaca, wlasnie ze wzgledu na to, ze nie odciagają ZUS. Na emeryture i tak w obu przypadkach ci nie przeleja, wiec z umowy o dzielo cos tam odlozysz wiecej, jesli sie da, niz z umowy zlecenia, nie wspominajac o umowie o prace.
Zbycho49 / 89.167.79.* / 2011-01-12 13:56
Czy można zawrzeć i wykonywać umowę zlecenia z innej firmy będąc na zwolnieniu lekarskim (może chodzić) u dotychczasowego pracodawcy po wygaśnięciu umowy o pracę na czas określony?
szklarek / 2011-01-13 12:40
Jeśli po wygaśnięciu umowy, to nie na zwolnieniu "u pracodawcy" tylko już w ZUS-ie.
Tak czy inaczej odpowiedzią jest art. 17, ust. 1 Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa mówiący o utracie zasiłku chorobowego za cały okres zwolnienia w przypadku podjęcia zarobkowania.

Tekst:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2010,077,512.html
bb14 / 83.10.227.* / 2010-11-30 21:09
chcę zatrudnićpracownika na dwie umowę zlecenie praca ma być wykonywana poza granicami kraju.
pierwsza umowa na 900 zł druga na 4000 ,-
jakie składki odprowadzić od tych umów
wiwan / 2010-11-30 21:48
Zakładam, że innych dochodów nie będzie i nie jest to student. Zdrowotne od obu, społeczne są obowiązkowe od chronologicznie wcześniej zawartej, chyba że zleceniobiorca życzy sobie inaczej. Od drugiej są dobrowolne.
Zresztą wszystko tu:

http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/umowa;zlecenie;i;umowa;o;dzielo;-;jakie;skladki,97,0,224097.html

jedyna nieaktualność- składka wypadkowa nie zależy od miejsca wykonywania zlecenia, jest płacona wtedy, kiedy inne społeczne.
Andziorex :) / 85.128.107.* / 2010-11-26 22:50
Witam :)
A ja mam takie pytanie. Jestem od 7 miesięcy na urlopie wychowawczym, do tego jestem studentką i mam niespełna 23 lata i chciałabym teraz podjąć tylko na okres przedświąteczny pracę na umowę zlecenia w ramach hostessy. Praca ma być od 2 do 24 grudnia. Jak to jest wtedy ze składkami?? Czy tracę je u pracodawcy i zyskuję z tytułu umowy zlecenia i czy muszę zgłaszać ten fakt pracodawcy?
szklarek / 2010-11-29 18:13
Tak jak napisałaś pod koniec postu- zgłaszasz to i pracodawcy i zleceniodawcy. Pierwszy przestaje wykazywać Cię do ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego, natomiast umowa zlecenie będzie tymi składkami obciążona.

Więcej:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/urlop;wychowawczy;-;czy;mozna;dorabiac,13,0,597517.html
Desperant / 87.96.82.* / 2010-11-18 22:15
Moja sytuacja wyglada nastepujaco otoz jestem zatrudniony od 4 lat w firmie na umowe o dzielo. Mam ponad 26lat wciaz studiuje. CHcialbym sie dowiedziec czy kierownictwo legalnie mnie zatrudnia nie placac mi skladek ZUS. Otoz chcialbym sie dowiedziec czy to legalne i czy nie powinienem tego gdzies zglosic? Drugie pytanie to jezeli chcialbym placic dobrowolnie skladki ZUS to ile one by wynosily. Bardzo prosze o odpowiedz.
szklarek / 2010-11-22 12:09
1. Nieodprowadzanie składek od UoD jest legalne- po prostu jest zgodne z Ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych.
2. Inną kwestią, czy sama UoD jest legalna- czy nie pracujesz w realnym stosunku pracy, a UoD stwierdza nieprawdę. Generalnie chodzi o to, że jeśli jesteś traktowany jak pracownik, masz wyznaczone miejsce i godziny pracy, wykonujesz polecenia itd. to z mocy prawa jest to stosunek pracy, obecna umowa stanowi prawa obejście i przysługuje Ci roszczenie o ustalenie stosunku pracy, tj. podpisanie umowy o pracę, odprowadzenie zaległych składek, ale i podatków.
Więcej tu:
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/ustalenie;stosunku;pracy,250,0,233722.html
3. Jeśli jednak jest ok, albo nie chcesz tego zmieniać itd. to ubezpieczenie dobrowolne ZUS:
a) zdrowotne wynosi w obecnym kwartale "miesięcznie nie mniej, niż 304,67 zł "- sam deklarujesz podstawę, która jednak nie może być niższa niż "przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku' ogłaszane przez GUS. Czyli drogo !!!
b) społeczne;
- zawrzeć go nie możesz, bo wzmainkowana ustawa ogranicza krąg osób, które mogą z niego skorzystać (art.7i art. 10 )).

ustawa:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2009,205,1585.html
Melanii / 195.26.73.* / 2010-11-11 16:38
Zatrudniono mnie na dwie umowy zlecenia. W jednej firmie od 2 listopada na kwotę 230zł i od tej kwoty opłacane są składki na ubezpieczenie i w drugiej firmie od 3 listopada na kwotę 1100 zł. Od tej kwoty nie odprowadzają składek na ZUS. Czy to legalne? Praca wykonywana jest poza siedziba zleceniodawcy. Jest to firma zajmująca się sprzątaniem.
szklarek / 2010-11-12 11:35
O ile z tej drugiej umowy odprowadzana jest składka zdrowotna - to legalne i zgodne z Ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych. Od pierwszej umowy wszystkie składki (poza chorobową )są obowiązkowe gdy nie ma innego tytułu do ubezpieczeń lub jednoczesna umowa o pracę daje wynagrodzenie niższe niż minimalne. Kolejna umowa zlecenie jest już "oskładkowana" społecznie dobrowolnie, zdrowotnie- obowiązkowo.
Jeśli z jakichś powodów zleceniodawca sobie życzy- i druga może być "oskładkowana" lub może zmienić to, która umowa podlega składkom obowiązkowym, a która dobrowolnym.
Co do wypadkowego- nie ma już znaczenia miejsce wykonywania ( siedziba/poza siedzibą)- składka wypadkowa jest pobierana tedy kiedy i emerytalno- rentowa.
Poniższa tabelka tego nie uwzględnia, poza tym jest aktualna:

http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/umowa;zlecenie;i;umowa;o;dzielo;-;jakie;skladki,97,0,224097.html
JaAd / 178.36.132.* / 2010-10-08 00:44
Składki emerytalne i rentowe są płacone tylko od pierwszej umowy-zlecenia. Czy jeśli ja zawrę z nianią umowę zlecenia na opiekę nad jednym dzieckiem a żona zawrze z tą samą nianią umowę zlecenia na opiekę nad drugim dzieckiem będziemy mogli zastosować ten przepis, tzn. odprowadzić składki tylko od jednej z nich?
Mamy z żoną wspólność majątkową.
Pomysł nietypowy, ale chcemy pogodzić legalne zatrudnienie niani i nie wpadanie w olbrzymie zobowiązania względem SYSTEMu.
szklarek / 2010-10-11 11:17
Można tak ten problem rozwiązać i zmniejszyć wysokość składek. Zdrowotna jednak będzie płacona o obu umów- por. tabelkę z tekstu dającego ten wątek.
agagaga / 83.1.10.* / 2010-09-21 12:01
W świetle prawa jestem rolnikiem i płacę składki KRUS za siebie i dwoje domowników, którzy oficjalnie pracują w moim gospodarstwie. Jednocześnie skończyłam właśnie studia wyższe i chcę podjąć pracę na umowę zlecenie. Jak wygląda zawieszenie składki KRUS w tym przypadku - kto będzie ubezpieczał moich domowników? (ja jestem całkowitym właścicielem gospodarstwa). Proszę o odpowiedź bo jestem w kropce.
szklarek / 2010-09-22 12:04
Kontynuujesz opłacanie składek za domowników do Krus, sama zaczynasz podlegać ZUS- umowa-zlecenie podlega w pełni składkom społecznym i zdrowotnej.
W związku z kwartalnym rozliczaniem KRUS ostatnia składka za Ciebie musi być odprowadzona do KRUS w pełnej wysokości, mimo, że w jego trakcie rozpoczniesz podleganie ZUS.
Fakt zarejestrowania jako ubezpieczonego w ZUS musisz zgłosić w KRUS.
Vermouth / 89.77.31.* / 2010-09-16 08:34
Przebywam na urlopie wychowawczym, czyli składki do ZUS opłaca za mnie mój pracodawca
Chciałbym podpisać z Matką, która ma DG umowę-zlecenie na pracę w weekendy. Umowa oczywiście za zero zł dochodu gdyz miała by być to tylko pomoc przy prowadzeniu interesu.
Jakie składki i kto musi opłacić. Czy tylko zdrowotne do ZUS czy jeszcze coś?
skorpion5555 / 2010-09-14 11:23
Czy może mi ktoś pomoże jaką wysokość składki muszę zapłacić zatrudnionego na umowe zlecenia. Chodzi mi pełną składke minus ubezpieczenie chorobowe.
H Szatkowski / 2010-09-14 21:13
Kalkulator:
http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskazniki/kalkulatory/plac/
Roberttt_30 / 83.20.1.* / 2010-08-02 14:38
Pytanie: Żona jest w ciąży i prowadzi sama sklep, jako jednoosobowa działalność.
Czy może zatrudnić szwagierkę na umowę zlecenie z płatnością 0zł, by mogła dostać zasiłek macierzyński bez konieczności zawieszania działalności gospodarczej.
remek32 / 83.28.128.* / 2010-09-13 20:38
Jeśli rolnik ubezpieczony w KRUS-ie zatrudni się na umowę zlecenie, to czy jego pracodawca odprowadza jakieś składki ?
wiwan / 2010-09-13 22:04
Tak. Z punktu widzenia zleceniodawcy i zleceniobiorcy umowa taka jest w pełni "oskładkowana" jakby to był jedyny tytuł do ubezpieczenia zleceniobiorcy- czyli płacone są wszystkie składki tj. zdrowotna, emerytalna, rentowa, wypadkowa i dobrowolna chorobowa. Od pierwszego dnia umowy podlega on ubezpieczeniom w ZUS , a przestaje w KRUS. Przypominam jedynie, że składki KRUS są kwartalne i niepodzielne w związku z tym należy je zapłacić za kwartał w którym rozpoczęła się umowa zlecenie w pełnej wysokości. Dopiero kolejny kwartał będzie od składki KRUS wolny.
O powstaniu obowiązku ubezpieczenia w ZUS oczywiście należy KRUS poinformować.
zuza21 / 83.6.173.* / 2010-08-04 09:44
Pomóżcie chcę zatrudnić opiekunkę do dziecka na umowę zlecenie, czy będę musiała ponosić za nią jakieś składki??
wiwan / 2010-08-04 11:34
Rozumiem, że nie mówimy o sytuacji, w której prowadzisz DG i chcesz zatrudnić opiekunkę w jej ramach.
Nie odprowadzasz w takiej sytuacji za nią ani zaliczki na podatek dochodowy, ale stajesz się niestety płatnikiem jej składek ZUS. To , które z nich są obowiązkowe zależy od zbiegu tytułów do ubezpieczeń- czyli od tego, czy zleceniobiorca ma już opłacane składki z innych umów/ powodów albo jest studentem.
Normalnie jako płatnik rejestrujesz się w ZUS, opiekunkę jako ubezpieczoną i terminowo przelewasz składki.
Najlepiej,żeby była to studentka do 26 r. życia- żadnych składek.
be / 80.53.101.* / 2010-08-06 19:38
Jak piszesz swoje herezje, to podaj art na które się powołujesz,bo akurat przy zatrudnieniu opiekunki podatek dochodowy odprowadzać też trzeba.
wiwan / 2010-08-12 19:42
Oczywiście, że trzeba. Jak od każdego niemal legalnego dochodu w RP. Robi to w tym przypadku ZLECENIOBIORCA, a nie zleceniodawca, a o to pytała "zuza 21".
Nie ma osobnego artykułu "na opiekunkę" w ustawie o PIT. Jest na przychody uzyskane z tytułu realizacji umowy zlecenia lub umowy o dzieło, od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej- stanowią one przychody z innych źródeł, o których mowa w art. 20 ust. 1 w związku z art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy.

Pozdrawiam.
wiwan / 2010-08-02 21:33
Rozumiem, że DG jest jedynym zatrudnieniem/ dochodem żony.
Warunkiem otrzymania zasiłku macierzyńskiego w tym przypadku jest podleganie w czasie porodu dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. Nie ma tu tak jak w przypadku zasiłku chorobowego okresu wyczekiwania 90 dni. Więc jeśli żona do ubezpieczenia nie przystąpiła- wystarczy, że zgłosi akces w ZUS i zapłaci przed porodem choć jedną składkę.

Zawieszanie DG przed porodem oczywiście by to uniemożliwiło. Po porodzie nie ma znaczenia dla wypłaty zasiłku.
Zatrudnienie kogoś nie ma tu formalnego znaczenia.
mcgrigorij / 83.9.168.* / 2010-07-30 12:15
"Kolejna umowa zlecenie (dwie lub więcej umów w tym samym czasie)" - jeśli zatrudniam się u kilku zleceniodawców (różnych) - obowiązuje ta część tabelki?
wiwan / 2010-08-02 10:03
Obowiązuje. Nieaktualna jest od 1 stycznia 2010 w zakresie mówiącym o uzależnieniu składki wypadkowej od miejsca wykonywania umowy. Obecnie jest to niezależne-tzn. jeśli z umowy jest odprowadzana składka emerytalna i rentowa to wypadkowa jest obowiązkowa.

Najnowsze wpisy