zlecenie stop

skay / 2007-11-03 14:57
Witam, mam założone konto inwestycyjne w mbanku, proszę mi powiedzieć jak mam założyć zlecenie stop.
Z góry dziękuję.
Wyświetlaj:
dako / 2007-11-04 12:13 / Bywalec forum
Jak się składa zlecenie z limitem aktywacji?

Limit aktywacji w zleceniu kupna musi być:
- wyższy od ostatniego kursu giełdowego (tę relację sprawdza giełda w momencie, kiedy zlecenie trafia do systemu giełdowego WARSET-u). Jeśli jest równe lub mniejsze zostaje odrzucone przez giełdę (status w eMAKLERZE – NIEZREALIZOWANE I ZAMKNIĘTE).
- równy lub niższy limitowi wykonania zlecenia (tę relacje sprawdza system mBanku nie pozwalając złożyć zlecenia z niepoprawnymi parametrami i prezentując odpowiednie komunikaty).

Limit aktywacji w zleceniu sprzedaży musi być:
- niższy od ostatniego kursu giełdowego (tę relację sprawdza giełda w momencie, kiedy zlecenie trafia do systemu giełdowego WARSET-u). Jeśli jest równe lub mniejsze zostaje odrzucone przez giełdę (status w eMAKLERZE – NIEZREALIZOWANE I ZAMKNIĘTE).
- równy lub wyższy limitowi wykonania zlecenia (tę relacje sprawdza system mBanku nie pozwalając złożyć zlecenia z niepoprawnymi parametrami i prezentując odpowiednie komunikaty).

http://www.mbank.com.pl/przewodnik/pytania/faq.html?36,1#708
elizjar3 / 2007-11-03 15:15 / Gladiator parkietu
Czy chodzi Ci o zlecenia "stop loss" lub "stop limit" ?
niebo / 84.10.115.* / 2007-11-04 10:12
witam, chodzi mi o zlecenie które powinienem ustawić z chwilą kupienia akcji.
Generalnie to zlecenie ma mnie uratować przed stratą.
elizjar3 / 2007-11-04 12:03 / Gladiator parkietu
Tzn chodzi o zlecenia, które podałem wyżej.
Po zakupie akcji musisz wystawić zlecenie na sprzedaż tych akcji w opcjach:
1. ustalasz limit ceny aktywującej Twoje zlecenie oraz limit ceny po której chceż sprzedać akcje i to jest tzw "stop limit",
2. ustalasz limit ceny aktywującej Twoje zlecenie a cenę sprzedaży ustawiasz jako PKC i to jest tzw "stop loss".
Opcje ustawiasz sobie w arkuszu zleceń kupna- sprzedaży.
Mam nadzieję, że pomogłem.
snicky / 82.210.133.* / 2007-12-04 22:18
Nie za bardzo rozumiem... Dzis zlozylem zlecenie sprzedazy z limitem aktywacji. Ustawilem limit aktywacji na 1zl, a limit ceny 0,96zl. Kurs doszedl do 1zl, moje akcje zostaly sprzedane. Myslalem, ze w tym zleceniu chodzi o to, ze zostanie ono aktywowane przy kursie 1zl, a akcje wyprzedane po kursie 0,96zl, a nie 1zl... ?!
bagrus / 2007-12-04 23:02
Witaj
Masz racje twoje zlecenie zostało aktywowane przy 1 zł a ustawione 0,96 zł to najniższa wartość po jakiej twoje akcje mogą być sprzedane. Jeżeli kurs zatrzymał się na 1 zł to zlecenie się aktywowało i zostało zrealizowane po tym właśnie kursie
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy