Forum Forum inwestycyjneForex

Złoty ucieka znad krawędzi

Złoty ucieka znad krawędzi

Money.pl / 2009-01-31 13:44
Komentarze do wiadomości: Złoty ucieka znad krawędzi.
Wyświetlaj:
mikitychy / 2009-01-31 13:44 / portfel
Niski kurs złotówki jest korzystny dla naszej gospodarki. Już teraz każdy kto potrafi obsługiwać kalkulator jest w stanie wyliczyć, że w UE tylko w Polsce opłaca się jeszcze cokolwiek produkować. Przy kursie 1 dolar za 8,5 złotych nasza gospodarka będzie bardziej konkurencyjna od Chin. Oczywiście zachód nie pozwoli nam na to, prawdopodobnie bez warunków wstępnych i ERM wprowadzą u nas euro i skończą się marzenia o potędze.
sikorr / 212.76.37.* / 2009-02-01 20:02
Twoja wypowiedź potwierdza słuszność powiedzenia, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tylko trzeba było jasno napisać, że niski kurs złotego jest korzystny dla Ciebie, a nie zasłaniać się tu całą gospodarką.
nhx / 85.222.86.* / 2009-01-31 15:52
moze to jeszcze przemyslisz,co ??
Kupowales dzis paliwo ??
mariner / 217.172.234.* / 2009-01-31 16:39
Kupowałem. Za 45ltr (wystrczy na ok.tydzień) zapłaciłem ok.15zł drożej, niż tydzień temu, ale.. tygodniowe dochody wrosły mi w tym czasie o ok. 2tys. pln, więc mi to pasuje. Grunt to zarabiać w walutach silnych realnie, a nie wirtualnie, jak złotówka.
daaarek / 89.79.105.* / 2009-02-01 00:01
Kazdy kij ma dwa konce, nie mozna patrzec tylko na produkcje i eksport. Tu akurat zgoda, im slabsza zlotowka tym lepiej, ale co z importem ? A nie zapominaj ze wiecej Polska importuje niz eksportuje, wiec suma sumarum bedziemy mieli jeszcze wiekszy deficyt wymiany handlowej. No i co z naszym dlugiem zagranicznym, pomyslales ze teraz z dnia na dzien urosl o polowe albo i wiecej ? Tak slaba zlotowka nie jest dobra dla gospodarki- gospodarka to nie tylko pare wskaznikow, trzeba by zrobic szeroki bilans i jesli sie go zrobi to wyjdzie, ze jednak lepiej dla gospodarki jak zlotowka nie jest tak slaba, powinna byc silniejsza, o wiele silniejsza. Po drugie - chcialbys po takim kursie wchodzic do ERM i pozniej do strefy euro ? Bo ja nie - ale jesli chcesz zarabiac w euro (po przeliczeniu) mniej niz jakby to bylo przy silnej zlotowce to juz twoja sprawa. Zdziwisz sie jak na kazde 1000 PLN dostaniesz 300E, a twoj kolega Slowak za to samo bedzie dostawal 400E
wojek / 83.13.32.* / 2009-02-01 10:17
to trzeba bylo splacac dlugi a nie brac nowe kredyty ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy