Złoty w dół

Money.pl / 2009-01-14 17:50
Komentarze do wiadomości: Złoty w dół .
Wyświetlaj:
kasia92 / 88.91.90.* / 2009-01-15 15:24
mam w Kredyt Bank. 100 tys.odziedziczone po tacie. Powinnam z nimi cos zrobic?
np . kupic dzialke,kawalerke,czy walute? Doradzcie mi. mam 16 lat i nie mam pojecia o finansach a chce miec za co studiowac
Kasia
Chacha / 83.168.75.* / 2009-01-14 20:45
no tak - bo za solarium i tipsy płaci się w złotówkach :)
izunia / 62.172.214.* / 2009-01-14 17:50
po co komu silny zloty...chyba zeby ego zaspokoic
Joł / 83.10.250.* / 2009-01-14 20:36
głupiutka izunia
Polak Mały / 91.142.200.* / 2009-01-14 21:15
Siła waluty generalnie nie ma znaczenia. Dla funkcjonowania tzw. strefy realnej gospodarki ważne jest by kurs walut był w miarę stabilny. CHodzi o to by tworzyć stabilne i przewidywalne otoczenie ekonomiczne dla biznesu. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie fabryki w tak zmiennych warunkach. Gdyby złoty był stabilny, nie mielibyśmy tej hecy z opcjami na waluty. No cóż... mądry Polak po szkodzie.
A w zasadzie to warto by się zastanowić czy RPP spełnia na dzień dzisiejszy swoje zadanie. Jaki wpływ na gospodarkę mają stopy referencyjne skoro boom gospodarczy napędzał tani kredyt walutowy? Efekt działania RPP to destabilizacja rynku walutowego (członkowie rady w zeszłym roku przyznawali że dążą do umocnienia waluty poprzez ściągnięcie do Polski obcego kapitału inwestycyjnego poprzez zaproponowanie korzystnych stóp procentowych). Czy nie należałoby w Polsce rozpocząć poważnej dyskusji na temat naszego systemu monetarnego? Przyjęcie Euro jako hasło oznacza że nasz system monetarny jest do niczego.

Pozdrawiam
navi / 2009-01-15 08:59 / Bywalec forum
Jednym słowem, nasi mędrcy najpierw silną złotówką u****** rodzimych eksporterów np. stocznie, a teraz zniszczą importerów. O inwestycjach nawet nie wspomnę, bo kto kupi np. maszynę przy takim kursie?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy