Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmarli mają 10 mld zł. Co z nimi zrobić?

Zmarli mają 10 mld zł. Co z nimi zrobić?

Money.pl / 2013-08-28 07:19
Komentarze do wiadomości: Zmarli mają 10 mld zł. Co z nimi zrobić?.
Wyświetlaj:
bankowiec 102 / 46.205.82.* / 2013-09-06 17:45
To jest wina Banków. Dlaczego nikt nie informuje Klienta o konieczności zrobienia zapisu przy rachunku ,,na wypadek śmierci" podając dane osoby upoważnionej w razie śmierci. Klient nie musi o takich rzeczach pamiętać. Ale bardzo często Bank tak się cieszy z nowego klienta, że co się będzie za niego martwił i podpowiadał mu. Obowiązkiem Banku powinno być dokładne wypełnienie formularza zaznaczam ,, w standardzie". Nie byłoby takiej sytuacji,że leży 10 mld. i nie wiadomo kto powinien się po nie zwrócić. Niestety bardzo kuleje obsługa klienta w Polsce również w Bankach. Byle go pozyskać. I ewentualnie coś mu wcisnąć. A osoby pracujące w Bankach to w końcu nie są p******* saskie.
Powinien na to zwrócić uwagę KNF.
Rysrat / 46.204.71.* / 2013-08-29 10:39
Gdy zmarła moja teściowa, bank natychmiast zlikwidował jej konto, w ogóle nie informując o tym mojej żony, mimo że miała upowaznienie do tego konta. SKĄD WIEDZIAŁ, ŻE TEŚCIOWA ZMARŁA??? Bank nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. Na szczęście żona wycofała prawie wszystko przed śmiercią teściowej. Ale ilu jest takich oszwabionych przez bank, którym się nie chce, albo nie opłaca przeprowadzić postępowania spadkowego? To właśnie te 10 miliardów. Gdy umiera któreś z rodziców, nikt dzieci nie wyrzuca z ich domu, pomimo że nie mają aktu własności, a bankom wolno wszystko zgodnie z literą prawa.
T.J. / 83.8.147.* / 2013-08-29 08:21
W interesie banków jest słabe szukanie spadkobierców. Jakoś nigdy nie słyszałem komunikatu o poszukiwaniu jakichś spadkobierców do pieniędzy z banku. ??
newyorker77 / 74.89.88.* / 2013-08-29 02:18
jak znam zycie w POlandii, pieniazki zmarlych policzyl nikt inny, jak znakomity "spec" od rachunkow , nieoceniony Vincet-fotograf, ktory nocami glowkuje, jak te miliardy przetransferowac na wlasciwe - ku chwale Tuskowej POlandii - konta. A potem nalezycie zagospodarowac: na premie dla urzednikow, by na PO glosowali, bonusy, flotylle nowych limuzyn, garnitury, winska I cygara dla dworu oraz kiece dla premierowej. A nad Wisla burrdell jak byl, tak jest I bedzie do konca swiata. A nawet dszien dluzej, jak twierdzi J. Owsiak
SXSXSXSXS / 77.45.88.* / 2013-08-28 09:30
... FAKTYCZNIE GLUPSZEGO POMYSLY NIE MOZNA BYLO WYMYSLIC... NO ALE CZEGO SIE PODZIEWAC PO WYBRANCACH LUDU...
Punch / 89.75.185.* / 2013-08-28 08:42
Oddać rządowi, jak zawsze przes...ją, więc będzie nawóz, co podniesie wydajność z hektara i w naszym bantustanie przy Wielkich Niemcach żywność nie podrożeje (przynajmniej przez tydzień).
Alzheimer rule out / 159.205.139.* / 2013-08-28 07:20
Oddać szczęśliwemu znalazcy. Po 3 latach leżenia w sejfie paragonik od maklera spłowiał mi tak, że sam Mendelejew nie odczytał by, co tam pisze. Napoleoński plan.:))

Najnowsze wpisy