Forum Polityka, aktualnościKraj

Zmasowana krytyka zdrowotnych ustaw PO

Zmasowana krytyka zdrowotnych ustaw PO

Money.pl / 2008-03-26 12:59
Komentarze do wiadomości: Zmasowana krytyka zdrowotnych ustaw PO.
Wyświetlaj:
dr K / 62.87.237.* / 2008-07-19 18:51
czy wiecie dupki ze w prywatnych szpitalach bedzieci zarabiali mniej za wiecej pracy ! zapewne myslicie ze nike mam racji, zobaczycie pozniej a teraz zapamietgajcie tyliko.
Rudek Doktor / 62.87.237.* / 2008-07-19 15:18
w PO-owskim Ministerstwie Zdrowia wszhyscy ministroweie i vice- moinistrowie pracowali w zadłuzonych szpitalach; Grzegorek ( Skarzyska Kamiennej ) miał 20 mln zadłuzneia a obecny Haber (Sucha Beskidzxka) ma tylko 10 mln zadłuzenia. Sama pani minister Kopacz tez puisciła jeden ZOZ w sakrpetkach. Dobrzy fachowcy ale czy nieco stronniczy.?
Konkretny / 89.1.58.* / 2008-07-19 10:36
Czy lekarz Kopacz, ktora zarzadzala ZOZ-em w Szydlowcu pod Radomiem przez 3 lata i doprowadzila do jego 5,5 milionowego zadluzenia i bankructwa moze kierowac ministerstwem Zdrowia 38-milionowego kraju????? Odpowiedz jest jasna: tak, jezeli ma przyzwolenie partii nieudacznikow zwanej PO !!!
patriotaa / 83.9.156.* / 2008-07-18 23:48
I jak widzicie szanowni dyskutanci , wszystkie wasze wypowiedzi są nadane w czasie godzin pracy.
I jaki z tego wniosek? Ze jesteście takmi samymi nierobami jak lekarze i żądacie tylko kasy.
Weżcie się za robotę a nie róbcie czego w czasie godzin pracy nie powinniście
man13 / 2008-07-06 18:54 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś zna biednego polityka z PiSu?
Ja nie znam, pomimo tego że wykształcenie ich ni jak się nie ma do wykształcenia lekarzy.
Jeśli chcemy by lekarze uciekali z RP tak jak to robią dotychczas - wolna droga dla
pomysłów rodem z PiSdołka.
To co proponuje PO nie uszczęśliwi sytuacji a jedynie pokieruje dalszą pracą szpitali w
odpowiednią stronę. Mówienie o wajątku szpitali to bajanie w niewiedzy o możliwościach
leczenia w cywilizowanej/kapitalisty6cznej/liberalnej UE. Wystarczy że Polacy zaczną leczyć
się poza granicami Ļolski a skarb państwa polskiego puszczą z torbami przy obecnym
sposobie działania opieki medycznej i NFZ.
obserwator / 2008-07-19 08:02 / Tysiącznik na forum
man13> znowu roztaczasz wizje chorego umysłu ogarniętego syndromem totalnej nienawiści do parti ktotra ju nie rządzi, jest w opozycji. Natomist partia rządząca PO ma obecnie ponad 200 posłów , w poprzednie kdencji za rządów PIS miała ponad 130. Właśnie za rzadow PIS władzę w sejmowej komisji zdrowia miała obecna minister zdrowia Pani Kopacz. Jeżeli tak ma wyglądać rządzenie to należy uznać że PO nie nadawala się ani na partię opozycyjną ani obecnie na partię rządzącą. Kula śnieżna podwyzek wszystkiego co si da ,aby podatnicy zapłacili za wszystko i placą coraz więcej, robienie wody z mózgfu czyli pijaru zamiast dobrej pracy, to obecny zły czas. Dlaczego Polska posiada elity władzy ktore nie pilnują dobra wspólnego a publikatory podaja że ugrywane są szemrane interesy przy jednoczesnym bagatelizowaniu blędow popełnianych przez rządzących. Nie może być usprawiedliwienia, że podatnicy placą składki na służbę zdrowia w iliści dziesiątków miliardow złotych, a nie mają żadnego prawa sprawdzić co się dzieje z ich pieniędzmi. Z koszyka wspólnego nauczyło się niewielu tak dużo brać aby wykroić ze wspólnego tortu najwięcej jak się da > a wszystko to dzieje się na oczach podatników , ktorzy przecierają oczy ze zdumienia, że wybrańcy narodu, od wielu lat w większości ci sami, robią tak niewiele by zbudować podstawy dobrego i stabilnego leczenia podatników skladkowiczów.
patriotaa / 83.9.156.* / 2008-07-18 23:41
Mówisz o biednych lekarzach? Pokaz mi lekara biednego? Pokaż mi lekarza jeżdzącego maluchem czy 10 letnim samochodem z którego wycieka olej i rdza wyłazi? Pokaz mi lekarza szukającego jedzenia w śmietniku lub kupującego ciuchy w lumpeksie? pokaą mi lekarza który jest w gabinecie i przyjmuje pacjentów w czasie jaki jest wywieszony na drzwiach gabinetu? Pokaz mi lekarza który mieszka w mieszkaniu komunalnym? Pokaż mi lekarza który przyjmuje prywatnie i nie korzysta ze sprzętu i gabinetów ZOZu. To bajka wyssana z palca o biednych lekarzach. A ja się pytam gdzie ci lekarze ktorzy kończyli studia i składali przysięgę?
Płaciłem składki przez 40 lat lekarza widziałem tylko wtedy gdy musiałem zanieść świstek o zdolności do pracy. Nie robił żadnych badań jakie powinien a kasę za to dostał. A teraz na stare lata gdy potrzebujemy pomocy lekarskiej to mam za wszystko płacić? Więc proszę mi zwrócić wszystkie składki wraz z odsetkami i wszystkimi przelicznikami na wartość dzisiejszą, wtedy możecie sobie cudaczyć. Bo mnie będzie stać na leczenie za własne pieniądze.
man13 / 2008-07-06 18:42 / Tysiącznik na forum
tak określa projekt Dorn, człowiek opierający reformę opieki medycznej na wcieleniu lekarzy i pielęgniarek do wojska. Debil, to mało powiedziane. PiSior, - to odzwierciedla stan emocjonalno - intelektualny tego PiS dzielca zafascynowanego swym PieSkiem.
obserwator / 2008-07-19 08:07 / Tysiącznik na forum
man13> bzdury do sześcianu, jak można żyć z takim ładunkiem nienawiści do opozycji, to jest chore i zacznij się leczyć aby sie wyleczyć z nienawiści.
bezpartyjny / 83.9.156.* / 2008-07-18 23:43
kim ty jesteś? zafajdanym lekarzem niedouczonym?
humppa / 83.24.127.* / 2008-04-01 10:29
Ministerstwo Zdrowia coraz poważniej rozważa zastosowanie rozwiązania kojarzonego z głębokim PRL-em w celu ratowania służby zdrowia. Projekt jest ściśle tajny, w gronie najbardziej zaufanych ekspertów rozważane są wszystkie za i przeciw. Więcej:http://linemed.pl/news/details/id,609
fanPO / 87.205.255.* / 2008-03-27 12:58
Te ustawy są jeszcze autorstwa Sawickiej ?
Pajchiwo / 2008-03-27 10:25 / Tysiącznik na forum
O.K. zmiany są potrzebne - problem w tym, że te 6 osobowe rady nadzorcze trzeba przecież jakoś utrzymać - oni nie przecież będą pracowali charytatywnie...
A jeśli sobie zażyczą (no bo czemu nie) pensji na standardowym poziomie to bez prawnego powiązania tego z przychodami spółki mają ciepłe i dobrze płatne posadki - ponieważ nie ma ich ani kto odwołać, ani skrytykować.
Heh - w dodatku premie można sobie wypłacać właściwie za nic - nawet za to, że jest źle - no bo przecież zawsze mogło być gorzej...
Kasę zawsze trzeba wiązać z efektami pracy - inaczej to nie ma sensu.
KAP / 2008-03-26 12:59 / Tysiącznik na forum
w zasadzie nie ma dyskusji a jedynie ogien zaporowy z ustalonych pozycji. PiS jek jak zawsze na nie wobec propozycji PO przepelniony gorycza 'zmanipulowanego procesu demokratycznego' oderwania od wladzy, a LiD zaczyna walczyc o zycie wobec marnych sondazy (prawda to panowie z SLD jak milo poczuc sie jak za Millera - tylko z drugiej strony?). Nic z tego nie bedzie bo prezydent (celnie scharakteryzowany przez pierwszego przywódcę Solidarnosci) i tak zawetuje w imie: po nas chocby potop. PO ignorujac demonstracyjnie LiD strzela sobie w miedzyczasie gola. K.... czy ktos jeszcze umie gadac jak czloiek z czlowiekiem panowie pOslowie?
olo1 / 89.79.212.* / 2008-03-26 17:40
"Projekty rządowe zakładają m.in. wprowadzenie dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeń na świadczenia medyczne, możliwość przekształcania zakładów opieki zdrowotnej w spółki prawa handlowego oraz powstanie urzędu Rzecznika Praw Pacjenta."

Tak to są naprawdę przełomowe ustawy - wreszcie będziemy mogli wydać dodatkowe pieniądze na ubezpieczenia, nasz ZOZ będzie nareszcie spółką z o.o. a w chwilach wolnych możemy napisać list do Rzecznika Praw Pacjenta. Brawo Pani Kopacz, brawo PO.

KAP jeżeli tak bardzo utożsamiasz się z wypowiedziami pierwszego przywódcy Solidarnosci, to też chyba reprezentujesz jego "wysoki" poziom inteligencji, co? Może jesteś jego lewą nogą?
"Nic z tego nie bedzie bo prezydent i tak zawetuje w imie: po nas chocby potop." - na jakiej podstawie tak piszesz?
KJ / 83.10.136.* / 2008-03-27 09:36
Według mnie projekt dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeń jest bardzo sensowny. I tak gro społeczeństwa wydaje pieniądze korzystając z prywatnych poradni i gabinetów (dostanie się do "państwowych" graniczy z cudem). Skoro i tak pieniądze idą z naszych prywatnych kieszeni, oto niech istnieje możliwość lokowania ich na dodatkowych ubezpieczeniach (DOBROWOLNYCH!).
Myślę, że poprawi to chorą sytuację w służbie zdrowia i zacznę dostawać to, za co płacę i być może uniknę wtedy sytuacji, że w razie potrzeby (pobyt szpitalu) wywierana będzie na mnie mnie presja dawania horrendalnej łapówy, bo w przeciwnym razie "nici" z leczenia.

I bardzo proszę bez ściemniania, że problem łapówkarstwa w szpitalach nie istnieje - ok. 70% pacjentów płaci łapówki i co gorsze czuje się do tego zobowiązanym. Bo jeśli nie, to nie uzyskają odpowiedniej pomocy lekarskiej. A przecież zdrowie jest bezcenne ;)

Przy okazji - czy ktoś zna biednego lekarza??? Ja nie znam.
man13 / 2008-07-06 18:54 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś zna biednego polityka z PiSu?
Ja nie znam, pomimo tego że wykształcenie ich ni jak się nie ma do wykształcenia lekarzy.
Jeśli chcemy by lekarze uciekali z RP tak jak to robią dotychczas - wolna droga dla pomysłów rodem z PiSdołka.
To co proponuje PO nie uszczęśliwi sytuacji a jedynie pokieruje dalszą pracą szpitali w odpowiednią stronę. Mówienie o wajątku szpitali to bajanie w niewiedzy o możliwościach leczenia w cywilizowanej/kapitalisty6cznej/liberalnej UE. Wystarczy że Polacy zaczną leczyć się poza granicami Ļolski a skarb państwa polskiego puszczą z torbami przy obecnym sposobie działania opieki medycznej i NFZ.
obserwator / 2008-07-19 08:16 / Tysiącznik na forum
Prawdą jest że syndrom złej pracy kultywowany jest w urzędnikach od pokoleń, szczególnie tych którzy są chronieni swoimi prawami korporacyjnym, lekarze są żywym przykładem. Biurokracja mają się dobrze, żyją z podatników składek itp. , zawsze się wyżywia bo ich szeregi rozrastają się , zawsze znajdując uzasadnienie na potrzebę swego istnienia. Im więcej urzedników tym gorsze zycie dla przeciętnego obywatela, podatnika. W Polsce obserwujemy bardzo szybki przyrost cen , przy skandalicznych niskich placach ludzi pracy zwanych kiedyś robotnikami.
Hak / 83.24.119.* / 2008-03-26 16:21
Gadać potrafimy wszyscy, tylko nic więcej!!!.
tatko / 2008-03-26 23:34 / Tysiącznik na forum
Ale od takiej paplaniny i od takiego defetyzmu, jaki uprawia PiS, niczego nie przybędzie, lepiej się nie stanie, a tylko kłótnie i nienawiść jednych wobecd drugich się produkuje.
tyl / 80.245.182.* / 2008-03-26 14:38
No ty na pewno nie, co widać po odpowiedzi jakiej udzieliłeś koledze poniżej. Zawsze trzeba najpierw spojżeć i zacząć od siebie.
spojżeć / 83.24.210.* / 2008-03-26 21:31
oj tak tak, trzeba od siebie!
psf / 79.188.238.* / 2008-03-26 14:10
nie pochyle się jak ty KAP nad sukcesami Białego Szczytu i jego 8 tygodni prac. Nie pochylke sie nad szufladami gotowych recept, ustaw opracowanych przez 2 lata przez Gabinet Cieni a pokazywanych przy każdej okazji przed kamerami TV, nie pochyle sie nad wypowiedziami z Białego Miasteczka platformerskich gońców z hamburgerami, nie pochyle sie nad mądrością tych wszystkich platformerskiej pantonimy, nie znosze i nie toleruje głupoty i cynizmu !
KAP / 2008-03-26 14:33 / Tysiącznik na forum
piszesz o swoim wyobrazeniu mojej wypowiedzi z którym sie niezgadzasz.. Zycze milego monologu wewnetrznego. -:)
Bodek2 / 2008-03-26 13:14 / Bywalec forum
Trafna diagnoza. Kłopot jest też taki, że zmiany w lepszym kierunku oznaczają narażenie się niektórym grupom społecznym (pasożytom lekarzom, emerytkom towarzyskim itd.) - więc najlepiej nie robić nic.

Taką pozycję przyjął Religa. Przez 2 lata jego główna (w jego mniemaniu) zasługa to zwiększenie funduszy... do czego ręki on akurat nie przyłożył. A teraz krytykuje.

Dorn ma trochę racji w tym, co mówi, ale to, że mówi to akurat on to lekka hipokryzja...
tatko / 2008-03-26 23:37 / Tysiącznik na forum
To główna zasada PiS-owskich funkcjonariuszy: KRYTYKOWAĆ NAWET BEZMYŚLNIE, JEŚLI TO MA PRZYBLIŻYĆ DO SPRAWOWANIA WŁADZY. A taka wizja oddala się wraz z postępem pisowskiej krytyki.
Anaria / 84.63.177.* / 2008-04-05 23:08
Zadna glowna zasada PIS.W krajach EU jest taka ustawa i trzeba ja honorowac.No niestety, jedynie co bogatsi ktorzy maja dodatkowe prywatne ubezpieczenie a ktorego stawka jest nie mala moga sie cieszyc z lepszej dogodosci co do niektorej medycznej aparatury jak i z lepszych lekow i obslugi. medycznej.Pacjenici nie posiadajacy dodatkowego prywatnego ubezpieczenia dostaja leki zastepcze a za aparature musza placic.Tak to po krotce wyglada w krajach EU..i to czeka Polske takze, gdyz tego ominac sie nie da..

Najnowsze wpisy